Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

paneska
8. črc 2009

Ahojky ženy 😉 ,

mo, moc děkuju za přířazení do postupky,

Raduš - co bys jako dneska měla dělate? Těhulinkovat přece, jak Leník a Soklinka, pro princeznu musíš to flákání se vydržet, však počkej, až se narodí, to si pak řekneš, ach jo, proč se nemůžu flákat, jako při těhu 🙂 , takže nic nedělej a poslechni manžu - odpočívej, jasné ...., kdy máš jít na tu krev, budeš i testit?

Bamuško-šmudloško 🙂 , přesně, jak píšou holky, hlavu vzhůru, každá má něco za sebou, většinou to špatné a teď už nás čeká jen to dobré. Ve kterém CAR jsi byla na prvním IVF? Písnu ti můj případ, tož poslouchej, vlastně čti 😉

1IVF, jak je správně v postupce 6/09, z jednoho vaječníku (druhej nemám) získáno 5 vajíček, z toho se oplodnili ICSI dvě, která přežili zkumavkové odbdobí a byli mi zavedeny, ale nějak se jim u mě, pacholkům, nelíbili 😠 . Do druhého boje mě první CAR doporučil jít už za měsíc. Zvažovala jsem jen změnu CAR, nakonec jsme se rozhodli, že 2IVF podstoupíme v Repromedě, slyším na ně chválu a hlavně mám pocit, že se tam celkom dost těhulínkuje 😉 . Objednala jsem se k Dr. Hromadové na konzulataci, byla skvělá, udělala testy i skoromanžovi (v předešlém CAR mu nikdo krev nebral, jen spermio), doplnila, co jí chybělo v HP, udělala genetiku a to hodně brzy (jinak jsou výsledky za měsíc), abych mohla do druhého IVF jít za ten měsíc, protože ani ona neviděla problém, že by to tak brzy nešlo. Jen mi upravila protoko, z krátkého na dlouhej a zvedla dávky puregonu. No a už od pondělí šplíchám synarel, čekám, jak během příštího týdne dojde rudoška a začnu zase píchat, prostě jsem znova v akci, mám z toho dobrej pocit. Nemusím se vzpamatovávat z prvního neúspěchu a šup do druhého boje, který věřím, že se povede a od těhulínek se nakazím.
Osobně si myslím, že dřív byl názor, že je lepší, aby si tělo před druhým pokusem odpočinulo, lhůty byly i půlroční, teď jsou 3 měsíční. Ale přijde mi to, že léty praxe třeba zjisitili, že pokud nejsou jiné komplikace, tak je lepší do toho jít hned, nebo co nejdřív, protože tělo je po první stimulaci lépe připravené.
Pokud bys ráda šla do druhého boje co nejdřív, objednej se na konzulataci, ať už do kterého koli CAR a nech to na dr, oni ti řeknou, co by ti doporučovali, každá to má individuální, podle výsledků, podle toho, co už má za sebou, věk, děti, jak dopadlo první IVF, kolik vajíček, kolik oplozených a atd, určitě bych to nechala do doktorech. Taky ti přeji hodně štěstí a nic se neboj, mimi bude 😉

raaad
8. črc 2009

čauky babinec....
no jo,jsem poctivě doma....nikam jsem raděj nejela.....☹ 🙂
Přijel nejstarší synátor(z Anglie),tak jsme se nasmáli-jak vykládal jejich story....no,hlavně,že se jim tam líbilo.... No koupil si tam nějakou pěknou značkovou bundu....ale jsme jí neviděli.....stačil jí zapomnět ve vlaku....no je to pošuk. Někomu se bude fakt hodit-volali hned z nádraží do další stanice-a bunda už pryč......tak bude mít prd.... Taky jsme spolu sepisovali životopis, nakonec nastupuje v Motole na kardiochirurgii,snad od 1.8.-zatím brigádně,než přijde výsledek odvolání na ty vysoké školy....ale aspoň nějaká fininční úleva....
Tak jsem byla hodná a odpočívala...jenom jsem divou zvěř nakrmila.... dnes jde nejml.spát ke kamošovi, tak budeme konečně večer sami doma....škoda,že orgie máme zakázané 😖 Je to sranda,jak Mája popisuje,že mají velký byt a zatím moc prázdný....u nás je klídek bez dětí za odměnu..... Ale miminko samozřejmě bude něco jiného.....
Co se týká krve...baby zvědavé, tak jsem chtěla v pátek,bylo by to 7. den po ET, tak to bude asi moc brzo a počkám spíš na pondělí...no,ještě uvidím. počítá se to od ET,že????
Jo babule,ještě jsem vám chtěla říct,že jsem si dnes pěkně zhurta dopisovala a volala s VZP. podala jsem si žádost na příspěvek na PGD,protože jsem na netu našla,že by měla na genetické vyšetření pojišťovna něco připlácet....Tak jsem si vydupala na pondělí schůzku přímo s revizní gynekoložkou z Brna,která přijede do Bv. Tak budu velmi neodbytná...až zlá. A to já na úřadech fakt umím. Tak třeba z nich něco vydupu...pak se podělím o infošky. Sama jsem na to zvědavá. Už dnes jsem byla v tom telefonu-řekla bych-dost důrazná...a Pája říkal,když to slyšel: teda mami, ty se nezdáš.......
tak,tak.....napsala jsem tedy ofi žádost....a to jsem smolila skoro hodinu....začíná být ze mě kancelářská pracovní síla....a pak že nic nedělám.....
tak kočenky, krásné odpoledne- teď se mi rýmovat nechce.......pa

monajs
8. črc 2009

Ahoj berušky 😀

konečně jsem tady.Nedostanu se teď často k pc ☹ Tak jsem vás dloooouho dočítala.

Soklinko:velká gratulace 😀

Holky,jinak od pondělka mám MS a už mi končí,mám ji takovou slabou 😕 Ale taky dobře.Na kontrolní UTZ jedu 16.7. k dr.Veselému.Pokud mi ta potvora poroste dobře,tak bych to možná zkusila ještě tenhle měsíc.Nevím,uvidíme co řeknou Mudři.Mám léky+čípky na delší dobu,prý tak dva měsíce na zkoušku,aby jsme věděli jak to funguje.Ale snad to bude dobré 🙂

Holčinky,všechny Vás moc zdravím a všem těhulkám a skorotěhulkám moc držím palce.Nevím kdy se sem zase dostanu,ale už musím frčet.Papa a držte se 😀 Brzo nakouknu

bamsmudla
8. črc 2009

Ahojte holky, moc děkuji za podporu. Pořád se cítím dost špatně. Ale věřím, že podruhé se to podaří. Ještě jednou moc děkuji. Určitě Vám budu psát jak to pokračuje. Za 14 dní mám jít na kontrolu. Teď musím počkat na měsíčky a pak uvidíme.

lentilah
8. črc 2009

Ahoj fěšandy..
mám dotaz,jako těhula,mužu intim. hygienu jako laktacyt a nebo od Nivei a tak?Já to teda používám...a taky jsem se chtěla zeptat,co šunka?Já se jí teda cpu,ale jen čerstvou,teda když to tak voní a vypadá a na vuně jsem teď fakt pes.

Noooo,tak Rady to ho to muselo HODNĚ naštvat,že?Dokážu si ho chudáka představit,ale co se dá dělat,za blbost se musí platit,pár jsem jich taky zažila.A jsi šilkulka,že jsi tak poctivě odpočívala!Jsi úžasná.

No to mě podrž Moni,to je parádní možnost!Kéž by to tak vyšlo!Bylo by to super!

Bamsmudlí,14 dní snad uteče jako voda..zvlášť teď,a uvidíš co bude dál..snad už jen to nejlepší!

Soklinko Lucinko kde jsi?Doufám,že je všechno v pořádku?!

Mimuško,jak bylo dneska v práci?Rozhodně neprovokuju 😉

paneska
8. črc 2009

Hola, hola,

Raduš - držím palečky, aby ti na PGD přispěli, však je to taky pořádnej ranec, jen nechápu, proč v jiných CAR je to podstatně levnější. Chtěla jsem se zeptat, co všechno se tímto genetickým vyšetřením zjistí, ptala se jedna kočka na rodince ? A kdy by se mělo dělat, myslíš, že třeba i my bysme si ho měli nechat udělat, když máme všechny výsledky i genetiku v pořádku, ale pravda, mě je 35, skoromanžovi bude 32, nejsme, teda spíš já už staří, třeba kvůli věku, že by taky PGD, ale 39.000, no teda nevím, nevím :o) Co myslíš, ty teď máš PGD v malíčku 😉 Jinak věřím, že ú příspěvek vybojuješ, já jsem taky z úřady hned hotová 😠

Bam, tak držím palečky, mě při prvním neúspěšném IVF řekli, že by mě rády viděli hned druhej den MS, pokud budou výsledky v pohodě, můžeme jít do boje znova

Leníku, ty chodíš těhulinková do práce??? Ty nevegetíš doma??? Co se týká té intimčo hygieny, tak určitě je něco i na těhu, rozhodně je to lepší než normální sprcháče, ale poradila bych se asi v lékárně a s tou šunkou, to asi baštit můžeš, však se říká, že v těhu jsou různé chutě, na co máš chuť to si dej, jen ty salámy bych asi nepřeháněla, spíš přírodní vitamínky 😉

lentilah
8. črc 2009

No rozhodně Tě Rady obdivuju,ale máš recht,ždímou nás všechny dost!

Lenuško,ne ne,lebedím..jsem od odběru doma na nemocenský..dneska jsem ale byla na nákupech,bylo to rychlí..těhu kalhoty,velký výběr vubec není..jinak dvě trička...dnes nákupní horečka moc nenastoupila a krom toho manža byl majitelem pěněženky 😠 😀 .

pavka111
8. črc 2009

Ahojky holčičky.Já jsem tady nová.Doporučila mi jsem za vama zajít Lucinka Soklinka.Vyšlo mě to stejně jako jí.Byla jsem taky v Repromedě a Lucka je asi tak o 4 dny pozděj těhule než já.No ale dlouho se mi už neozvala tak doufám,že je vše ok. 🙂 🙂 🙂 Moc vám tady všem držím palečky ať vám vše dobře dopadne.

mimka29
8. črc 2009

Ahojte ja som prišla len na skok, lebo som hróóózne unavená. Najprv som chcela v práci leňošiť a potom sme ostali v robote iba 2 z piatich, tak sa veľmi zašívať nedalo.
Mám na pláne ísť teraz s manželom a naším psíkom na prechádzku a potom zviesť manžela, lebo mám taký pocit, že sme sa prestali snažilkovať normálne a všetko nechávame iba na lekárov. Mám čas ovulky, tak šupneme na to.
Prajem vám krásny večer

lentilah
8. črc 2009

Tý jo Mimuško!Tak pěkně do toho!A né aby jste to odflákli 😀 ,pěkně pečlivě 😀 ...

Pavko ahojky,ráda Tě poznávám a vítej mezi námi.No taky mám o Luci krapet strach.Oddechnu si až se nám ozve...

paneska
8. črc 2009

Jé, Pavuš, ahojky, se budeme vídat tady i na rodince 😉 , těhulinko naše, tak hlavně, ať se zbavíš rýmy, nachlazení . Lucka chodila i na rodinku, že jo? Dej sem fotéčku s manžou, jako máš na rodince, ať se můžu lépe orientovat 😉

Leníku, uf, už jsem se lekla, že pracuješ, to já bych po ET s výsledkem // nedala, tak to je správný, odpočívat a procházkovat na čerstvém vzduchu. Holky, já už se tak těším na OPU a ET, snad se k němu zase dopracujeme 😉 , Hromadová mi určo pomůže 😉 V pátek si jdu pro puregon, kdyby náhodou, ale si myslím, že rudošku dostanu až někdy příští týden, tak se uvidí.

Raduško, konrétně bych potřebovala vědět, jestli se dá z PGD zjistit vada srdíčka u mimuš, netušíš?

Minuš, tak romantickej sexík, to by bylo, kdyby se ti zadařilo bez KET. Sestry kámoška to tak měla, začala stimulku a nedostala se ani k OPU, byla těhulka, fakt, nadopovali ji hormony a bylo mimuš a přitom jim to nešlo jak dlouho, druhé dítě.

těhulinky, krásnou dobrou noc, odpočívejte, hlaďte bříška a zítra ahojek, ostatním samo taky krásné sníčky

alfice
8. črc 2009

Ahojky, všechny Vás moc zdravím a držím palečky. Jen Vás chci podpořit, 15.7.2009 to bude rok, co jsme s manžou byli na první konzultaci v Repromedě a 16.7.2009 budou naší Anince 2 měsíce!!! Hodně štěstí všem 😉

paneska
8. črc 2009

Alfi, takových zpráv tu potřebujeme víc, díky za podporu 😉 a ať Anička dělá samou radost ..., holky je to jasný, mimi IVF prostě jdou, tak teď jsem na řadě, my holenky Raduš, Mimka, Moňa ....

alfice
8. črc 2009

Panesko, máme na diskuzi ještě myslím 3 holčiny z Repromedy a všechny jsou těhule a to na poprvé!!! Takže věřte, že jim to tam jde a hurá do toho!!! 🙂

mimka29
9. črc 2009

Dobré ránko,
Jéééj čo to tu čítam.
Ahojte nové tváričky. Ani neviete aké je tu úžasné si takéto krásne veci prečítať hneď ráno keď zapnem v práci počítač. Hneď mám krajší deň. Repromede sa s úspešnosťou nevyrovná žiadné centrum. Myslím, že aj pre bamsmudlu je to povzbudenie.
Prajem vám krásny deň 🙂

raaad
9. črc 2009

ahooooj kočeny....dobré ránko všem 🙂
Vítám nové členky...a ty miminka........jsou úžasná

Jinak: odpočívám,odpočívám,odpočívám...stále mi nic není....jen divně ráno nemůžu spát...a to je u mě spavivce div...tak nevím co to zase je? ale ani se mi nechce to přes den dohnat.....
Dnes je čtvrtek,zejtra pátek.....hupsnu si pustit žilou.....výsledek budu brát s rezervou....

Jinak Pany: to PGD je celkem složité.Záleží, na co přesně si to necháváš udělat. Buď je špatná genetika rodičů a to je většinou už konkrétní vada chromozomu....a to se pak speciálně vyšetřuje na tu danou věc(většinou dědičné choroby atak) a to je ještě mnohem dražší, než těch našich 39tis. Záleží na potřebě nějakých setů,které jsou drahé. My si nechali vyšetřovat základní aneuploidie: tzn. cca 8 vrozených vývojových vad včetně pohlaví: např.Dawn.,Pataův,Edwards.sy....) Tyhle vývojové vady jsou v procentech cca 1-3% z klas.těhu. Věkem se ty % šplhají.Věkem nad 36 pak až asi 5%. U nás jsme se hlavně zaměřili na toho Edwardse,který mi vyšel v lednu09 v MA v 11tt. Teďky vyšel rovnou ve 3 z 5. Může na to mít velký podíl vliv léků,nebo vnějšího chemického zatížení(což je můj případ....v práci máme hnusné dezinfekce na bázi aldehydů a formaldehydu)...Takže za tohle můžu poděkovat našemu sssskkkvěěělému zdravotnictví.A to si ještě pacoši stěžujou....tedy sorry. No, u nás jinak veškeré genetické testy byly ve 100% OK... Co se týká toho srdíčka, tak pokud to není přímo genetická vada, tak se to dá poznat až v prenatálním kardio vyšetření....V kolikátém týdnu si už nepamatuju.... No, to sem se zase rozepsala.....spisovatelka....

Takže tak, babulky opatrujte se. Vidím, že Monička přinesla super zprávičky.... Takže těhulinky držte se..pozdravujte mimísky od tetky z koníka.....a doufám,že budu za chvilku pozdravovat svou berušku i já od Váááás PA-PA.....jdu si zobnout měruněěěě

raaad
9. črc 2009

babule,kdyžtak se dopište,ať je přehled....

Annina: Aninka-33 let ,2děti (15+12let) TĚHULINKA
1IVF 10/08 ET 5.11. dvojčátka v rozích deložních,potrat 12.12.08, 4.3.09 KET 3embr., 17.3. // 3.4. dvě srdíčka, v 11tt jedno zamlklé,bojujeme dále s jedním miminkem TP 21.11.09, Triple-test poz.,vysoké AFP(důvod:syndrom mizejícího dvojčete) velký ultrazvuk 9.7.

LentilaH: Leninka-28 let TĚHULINKA
1 IVF- 06/09 27.5.09 odběr vejíček(13),,oplodnění bylo metodou ICSI,1.6.09 ET přeneseny 2 embryjka. 2 mrazáčci,příčina neplodnosti-endometrioza.. (mmj.zubař: 22.6.-další ko.:3.,5.,19.,21.8.(výměna plomb)
TT // , ko-19.6.(dělož.slizn.14mm ,811 Hcg), ko-26.6 (krev+UZV)-jedno krásné miminko, ko-10.7 (UZV)

Soklinka: Lucinka-27let TĚHULINKA
1IVF - ICSI 06/09 , 5.6. odběr oocytů , 10.6. transfér 2 embryjka, 2 mrazáčci,
ko 22.6. potvrzeno //, další kontrola 29.6. , OHSS, špatné jaterní testy, ko-7.7. (UZV) - potvrzeno jedno mimi se srdíčkem, další ko 14.7. -pravděpodobně poslední v Repromedě

Raaad: Radulka-39let, 2 děti (19+13let)
7.1.09 misset ab.11tt (vvv),5-ti měs.detox,1.IVF+ ICSI+PK+PGD,od 9.6.09-krátký protokol,stimulace:19.6.GodalF,
OPU:29.6.(9 oocytů),opl.7, na PGD 5embr.,dobré 2,(mrazáček-0), ET: 4.7. zavedena 1 hatsch.blastocystaXX, dopor.TT 17.7. ???

Mimka: Májenka-29 rokov
1IVF 03/08 získaný 1 oocyt bez ET, 2IVF 10/08 žiadny oocyt, 3IVF 03/09 žiadny oocyt, 4IVF s darkyňou, prerušená príprava na ET, 2 mrazáčikovia

Paneska: Lenička(2) -35let(1syn11let)
1.IVF(Obilní)6/09,OPU-5oocytů,ICSI-2emr.ET,tt-negat., 2.IVF:začátek stimulace 7/09 ...

Monajs: Moninka-33 let,
10/06 MA-6tt, 1.IVF 05/08 MA-7tt, 09/08 KET-negat.,2.IVF+PGD 12/08-biochemické těhu,
3.IVF+PGD 04/09-negat., 05/09 stopnutý KET-nízká sliznice, 06/09 příprava na KET,22.6.stopnutý KET(špatná struktura sliznice), příprava na KET: 9/09 , Kontrola 16.7.

pavka111
9. črc 2009

Ahojky holčičky.
Paneško ahoj.No budem se vídat aji tady.Luci mě sem poslala,ale teď mám oni docela strach.Vůbec se mi neozývá.
Já to taky trošku upřesním.1 IVF Repromeda OPU 1.6 celkem 17 vajuch,z toho 10 ICSI a ze zbylých 7 zůstali jen 3 a ty oplodněny klasickou metodou.Z 10 zbylo 6 embryjek a z těch 3 jen 1 takže celkově jsme měli 7 embryjek.2 jsme si nechali zavést a ještě nám zbyli 3 mrazáčci.No a povedlo se nám to 10 den po ET test pozitivní a krev také v ten den.No manža měl hodně špatný spermiogram proto jsme šli hned do IVF.

paneska
9. črc 2009

hola, hola

Raduško, díky moc za vysvětlení, já budu mít 36 letos, tak se zeptám Hromadové, jestli to je nutné dělat, ona jen říkala, že pokud by genetika nebyla dobrá, nebo se jim něco ve vyšetřeních nelíbilo, tak by nám PGD doporučili, ale vše je v pořádku, takže si myslím, že to snad ani nebude potřeba, ale kvůli věku se jí raději poptám. Nejdete některá zítra do Repromedy, budu tam tak kolem 10 hod...:o)

paneska
9. črc 2009

Ahoj Pavuško,

taky mám o Lucinku strach, ale snad jen odpočívá a všechno je v pořádku, doufejme, že se brzy objeví. Nebo nemá přístup na net.

Alfí - moc děkujeme za pozitivní zprávičky, je to hrozně povzbuzující, to číst 😉

pavka111
9. črc 2009

Paneško ona mi psala před 2 dny,že v noci zvracela a od tý doby se neozvala tak se o ní bojím.No já jdu do Repromedy až v pondělí.Jdeš na kontrolu nebo jen pro puregon?

paneska
9. črc 2009

Jdu pro puregon, příští týden by měla dojít rudoška, tak, kdyby náhodou příšla dřív, ať o víkendu už ho raději mám.

Neboj, Lucka bude v pořádku, asi jí není dobře a jestli zvrací, tak jen polehává..., kámoška zvracela 7 měsíců těhu

lentilah
9. črc 2009

Milé dámy,přeji krááásny den..
Pany já jdu zítra do Repromedy na 9:30!To by byla paráda Tě tam potkat.Holčiny tady z Repro. se tam už párkrát viděly 😉 .Tak až uvidíš vycházet ženskou v černých kalhotech a ružovou halenou a ubulenou,tak to jsem já 😀

Lucinka mi dělá starosti a koukám,že nejenom mě..Muro jedna ozvi se nám,máme o Tebe stracha ☹ !Není nikde psaný,že tady musíš být denně,ale MUSÍŠ 😀 ..prostě nemáš navybranou 😀

Pavuš a Tebe už z Repro vyřadili?Chci říct propustili a nebo tam jdeš ještě na poslední kontrolu?A čekáš jednoho a nebo dva drobečky?Lucinka nám to taky psala,snad bude v pořádku a ty nevolnosti budou "jen" ty co k tomu těhu patří..Pak nám vlastně zdělila tu nádhernou zprávu o miminku se srdíčkem a že ji pan dokt. pozval na myslím 14 na posled. ko.Nechce ji pustit protože je to kočka 😀 ..Luci mě roztrhne jako hada 😀

Raduško budu Ti držet pěsti s tou pojišťovnou,já jsem na to bábovka..šla bych do toho taky ale kdyby na mě udělali bu bu bu,tak nevím co by bylo 😀 ...No ale s tím Tvým spánkem 😉 ,připomíná mi to velice nápadně mě a Luci...Troufám si říct,že jsme měly to samé...nemohla jsem zabrat a když jo tak jsem byla každou chvylku vzhuru,i přes den to nešlo...ale kdy se dospalo to bylo mezi 6až 11 dopoledne.To byl muj jedinej tvrdej spánek,kvalitní.Na pátek,pokud do toho pujdeš 😉,tak bude užasných správ víc..snad a doufám 😀

Mimuško,jako by Tě ten muj manža poslouchal...nedal se odbít..předpokládám,že teď bych snad i přirozeně otěhotněla 😀

Holky dneska na 2 jdu k obvod.doky skrz tu krev se štítnou žlázou,tak mi prosím držte pěsti 🙂 ..Děkuju MOC.
Kráásný den

pavka111
9. črc 2009

Ahojky Lentilath.Promiň že to tak píšu,ale nevím jak to zkrátit.No já by jsem měla jít v pondělí na poslední ultrazvuk a pak už tam jezdit nebudu,už mě přepošlou k mý gyn.Říkala Hromadová,že mám vše ok tak už tam pak nemusím.Jo a samozřejmě ti budem moc moc držet pěstičky ať ti to všechno dobře dopadne 🙂

mimka29
9. črc 2009

lenti budem držať prsty aj dnes aj zajtra. Tak my sme mali už pekne našporených plavcov (teraz je sexík zriedka), tak aby nebolo prekvapko 😀
Hmm, vidí, že máte zajtra v Repromede stretko 😉

zandanem
9. črc 2009

ahoj hoky, chtěla bych se zeptat, protože je to všechno pro mě nové a nějak ještě nejsu schopna realně uvažovat.. manža ma po prvních výsledcích dg: asthenoteratospermie, v srpnu jdeme na uro do uromedie na další vyšetření.. mame jen 4 % na to že otěhotním přirozenou cestou... s velkou pravděpodobností budu muset na umělé op.. já jsem podle dr. v pořádku, ovu přesně podle knížky... je mi 30... chci se zeptat jestli nevíte kolik stojí ivf a ostatní metody... prý je to držší pokud je neplodnost na straně chlapa.. su z toho všeho docela zmatená.. a hlavně se ivf bojim ... pokud budu muset tuto metodu podstoupit tak asi půjdu do repromedy proto píšu vám.. děkuju za odpověd...

pavka111
9. črc 2009

Ahojky zandanem.No já jsem taky byla na IVF v Repromedě a nemusíš se toho bát,vůbec nic to není.Horší je pak to čekání jestli se to povedlo.No jestli si necháte udělat všechen nadstandart tak vás to vyjde něco kolem 30000 možná míň píšu radši víc.Ale to umělý fakt nic není,napřed ti nastimulují vajíčka práškama a injekcema,záleží jaký budeš mít hormonální profil,pak ti je odsají-dělá se to pod narkozou cca 10-15 minut a podle toho kolik ti odsají tak oplodní manžovými spermiemi no a nadstandart je,že si zaplatíte to ICSI to je přímo vstříknutí spermie do vajíčka a je to jistější,jestli máte špatný spermie tak se to dělá.No a v den odsátí tam jsi asi tak 3 hodky,odsají ti vajíčka pak tě ještě na sále probudí a odvezou na pokoj a tam ještě tak hoďku a půl odpočíváš a pak jdeš domů.No a druhý den si voláš kolik se vám jich oplodnilo.Vstřikuje se to do 10 vajíček,zbytek se oplodnuje klasicky v misce.Ta cena ICSI už je započítána v těch 30000.No a pak se v den odběru vajíčka oplodní a za 5 dnů je ET a to je,že se vkládají embryjka do tebe,většinou 2 a když vám nějaké zbydou tak si je můžete dát zamrazit na příště.Ten ET se dělá bez narkozy,vůbec to necítíš,příjdeš tam oni ti dají mimísky a jdeš domů,ležíš tam asi 15 min.

mimka29
9. črc 2009

Baby a na ET je pri vás aj partner?

lentilah
9. črc 2009

Mimuško ne...ani mi neřekli,že by byla možnost jeho asistence 😀

mimka29
9. črc 2009

Škoda ☹