Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

madla28
14. čer 2008

Ahoj, já nastupuji v úterý na Obilňák v Brně na ten zákrok. Ve středu mi to mají dělat a ve čtvrtek mě pustí domů. Pak ze zase ozvu. Ahojky.

sali
14. čer 2008

kay rozhodli sme sa pre Reprofit. Do Repromedy sme aj volali a pisali ohladom cenniku a i tak sa im neuracilo nam ho poslat.V utorok ideme do Reprofitu na prvu konzultaciu a uvidim ako sa nam tam bude pacit .

kay
autor
15. čer 2008

madli, tak hodně štěstí ať jevšechno bez komplikací a drž se..

sali tak taky přeju hodně štěstí, ať se vám v reporfitu líbí a brzo máte prckav bříšku 🙂

madla28
19. čer 2008

Ahoj kai, tak jsem zpátky z nemocnice. Polyp byl prý dost velký, ale mělo by to být v pořádku. Nejhorší bylo, že mě přemlouvali, abych si nechala embryjka převézt k nim, žeto budu mít levnější a tak jsem se vymluvila, že to musím nejdřív doma probrat s přítelem. Naštěstí mi výsledky vyzvedne sestřenice a už tam nebudu muset jet.

petradubai
26. čer 2008

Ahoj holky, konečně jsem našla diskuzi holek,které chodí do Repromedy.Ráda bych se k vám přidala. V Repromedě jsem byla již na ivf-otěhotněla jsem s dvojčátky,ale bohužel o ně ve 23tt přišla. V dubnu jsem byla na KET, také otěhotněla,ale jednalo se o zamlklé těhotenství,takže v 8tt jsem byla na revizi. Právě stimuluji na další KET,který snad proběhne někdy kolem půlky července. Ráda si tady s vámi budu o vašich zkušenostech povídat. Ahoj Petra

kay
autor
27. čer 2008

ahoj madli, promiň nějak jsem Tě zasklila v diskuzi.. 😅 jsem ráda, že to máš za sebou a že to snad dopadlo dobře. Kdy jdeš na KET? proč Tě přemlouvali k nim?

aho Peťo, no tak to jsem moc ráda, že jsi za náma přišla, protože už jsem začala pochybovat o úspěšnosti IVF. Moc mě mrzí, že se to dvakrát nepovedlo, musíš být určitě moc statečná, já nevím co bych dělala.. Ikdyž ono se asi nic moc dělat nedá.. ☹ Můžu se zeptat, jak dlouho do R. chodíš, kolik Ti je a s čím se léčíš? Vím že je to moc info najednou 😅 My byli v R. teď nedávno, brali nám krev na genetiku, do měsíce mají být výsledky a pak IVF v srpnu/září.. Mám určitě spoustu otázelk, tak pokud by Ti to nevadilo napiš a já s ebudu ptát 🙂

petradubai
27. čer 2008

Ahoj kay. Jsem ráda,že jsem ti dodala něco víry v úspěšnost IVF. Určitě to funguje,ikdyž nemusí dopadnout vždy dobře. Takže k otázkám....já se vlastně nijak neléčím. Náš proglém je spermiogram. V Repromedě jsem od loňského května.Chodím k dr. Hromadové, ikdyž jen na transfer či opu. Já jsem totiž od Šumperka a tam v nemocnici mají takové podcentrum Repromedy,kde se dělá veškerá příprava na IVF či KET.Jo jinak je mi 30. Já ani tolik vyšetření neměla,protože poprvé se na to dost spěchalo.Žiji ve Spojených arabských emirátech a tady jsem u rodičů. Měli jsme to s manželem časově omezené. Až teď při zamlklém těhotenství mi brali krev na nějaké mutace,zda je nemám.
Už dlouho jsem hledala nějakou diskuzi,kde jsou holky z Repromedy.Zdá se,že každý na ně dost nadává. S tou vyšší cenou je to asi pravda, ale zase např. prodlouženou kultivaci či asst hatching dělají zdarma. Mě třeba ivf přišlo asi na 30tis i s poplatkem za zmražení 5 embryií. Je pravda,že mi taky dr nabízela PDG,ale když na to není,tak na není a ani to nikdy nechci. Jinak si pak myslím,že cena se odráží dle toho,kolik žena potřebuje léků. Já brala gonal a velice mi to vyhovovalo.Vyšlo mě to celkem na 4tis.
No a cokoliv jiného tě napadne, tak se ptej. Jsem ráda,že jsem tady našla spřízněnou duši. 🙂

kay
autor
27. čer 2008

ahoj peťo, vím že hodně lidí na repromedu nadává, ale to se asi všude najde někdo takový komu sedí víc to a jinému zas něco jiného.. A s tou drahotou je to jak říkáš, zase dávají 5tidenní embrijka automaticky a nemusíš připlácet a je to lepší..
No já se hctěla zeptat jak to vlastně všechno v R. probíhá, ale když jsi všechno to předakční absolvovala v šumperku, tak je to jiné.. 🙂 o doktorce hromadové všichni vykládají moc pěkně. My zatím chodíme k primáři Veselému, ale přijde mi takový neosobní, ikdyž nás do ničeho netlačí nebo tak. Ale jestli se jednou dostanu pod ruku hromadové a bude mi vyhovovat, tak k ní přejdu.. a jak vlastně probíhalo to OPU a transfer v Brně? Byli na Tebe hodní? 😀 Jo a ještě by mě zajímalo, kolik jhste měli embrijek a kolik jste jich zaváděli a jestli Ti udělali KET hned další měsíc po IVF.. nebo jsi musela čekat 3 měsíce?

Mě je 29 letos a měla jsem endometriozu, takže z toho důvodu IVF.. rok a půl se nám nedaří..Manžel je prý ok 🙂 a já jinak taky, tak doufám, že to vyjde na poprvé.. ale jsem opravdu moc ráda, že jsi se tu objevila 🙂

petradubai
27. čer 2008

kay, přestože všechnu přípravu mám v Šumperku, můj dr tady jede podle jejich papírů a taky vždy volá dr.Hromadové,zda to bude tak a tak, takže si myslím,že to bude stejné. Já měla krátký protokol s antigonisty,ale to hlavně proto,že mě tlačil čas. U toho myslím víc hrozí hyperstimulace vaječníků. Měla jsem asi 17 vajíček.Abych ti řekla pravdu,tak vlastně nevím,kolik se oplodnilo,protože jsem si volala až 3tí den a to jich bylo 9.Nakonec toho 5tého dne 7.Zavedli mi 2 a teď při KETu taky. Já jsem musela čekat půl roku,protože jsem měla normální porod. Teď po zamlklém těhotenství stačila jen jedna ms. Příští týden v úterý jdu na ko.
Jinak ti budou brát krev několikrát kvůli hormonálnímu profilu a pak se dělají tak co 3 dny utz,aby viděli,jak reaguješ.Podle toho se upravuje dávka hormonů.
Když jsem jela na opu, tak si nemůžu stěžovat.Všichni byli milí. Od recepce,po sestřičky i dr. Myslím,že v nárkoze jsi tak max 20min.Pak tam ještě budeš další 3h ležet,než tě pustí domu.Není to nic hrozného.Mně akorát bylo blbě po té narkoze.Pak jsem asi měla náběh na ten hyperstimulák, takže jsem několik dní měla docela křeče a byla jako balon nafouklá. No a samotný transfer vůbec nic není. Nebolí to a za 20 min jdeš domů.

Ale přeji ti,ať třeba vůbec nakonec nemusíš nikam jezdit a otěhotníš přirozeně. Teoreticky jste oba v pořádku, tak držím pěsti. 🙂

kay
autor
27. čer 2008

peťo, no teorie není praxe.. mám nějakou tekutinu v břichu, která brání dozrávat vajíčkům, takže jsem bez ovu.. Teda s tím porodem to si nedovedu představit.. ☹

jinak HP už mi dělali, je v pořádku, takže právě spolíhám na to, že mi vlastně nic není až na tu endometriozu a s tou by si mohli vědět rady.. jenže člověk stejně nikdy neví, jak bude reagovat tělo a ikdyby bylo všechno krásné tak to pořád nemusí vyjít..

petradubai
27. čer 2008

kay a zkoušeli jste jen stimulaci hormonálnímí léky, aby se tvořili a dozrávali vajíčka? Než skočíte na IVF? A u celého procesu IVF je myslím moc důležitá psychika. Nestresovat se a být v klidu a myslet pozitivně. Znám už hodně holek,co prostě léta nic,prošly spoustou IVF a když to jakoby vzdaly -třeba si adoptovali dítě,tak otěhotněly přirozeně....jenže já vím,že se to píše lehce,ale ovládnutí psychiky je to nejtěžší myslím.

...porod....no nikomu to nepřeju.Zažít ztrátu svých dětí.Změní tě to navždy.Jdeš dál,ale už tak nějak vážnější, citlivější pro neštěstí jiných lidí,protože sama jsi své zažila.

A co jinak....co děláš? A bydlíš přímo v Brně?

kay
autor
27. čer 2008

Peti, vím že život jde dál, ale určitě se svým způsobem na jistém bodě zastavil.. Neprožila jsem to, ale mám toho za sebou už hodně, takže docela chápu..

mám za sebou stimulaci clostilem, ale jen pod dohledem svojí doky, to vedlo akorát k tomu, že jsme přibrala 🙂 a měla jsem teda jednou jeden a jednou dva folíky, ale neotěhotněla jsem, taky je možné že tam žádná vajíčka nebyla.
Psychika je mega důležitá to je jasné, právě proto půjdu v úterý k obvoďačce aby mi napsala neschopenku, protože v práci už mám takové stresy, že nespím a tp.. Dělám na sociálce, na péči o děti, což mi taky moc nepomáhá, když půlka klientek jsou mladé maminky, nebo těhule, některé třeba děti ani nechtěly.. ☹
a jak Ty ses dostala do emirátů?

madla28
27. čer 2008

Ahoj Kai a Petro.
Kay, když půjdeš do Repromedy teď během tří týdnů, tak se určitě k dr. Hromadový dostaneš. Veselý jsou na dovolené. Já tam jedu 3.7 a už budem řešit ket, tak už to snad nebude dlouho trvat. Teď se ještě válím na nemocenský. Šéf mi řekl, ať tam vydržím co nejdýl, když stejně nesmím nic těžkýho tahat.
Na tom Obilňáku chtěli, že to prý budu mít levnější, že u nich stojí ket jenom 3500 a v Repromedě 7500. Já ale nechci embryjka převážet a ty 4000 už mě nevytrhnou a Repromedě věřím víc. Ségra byla na Obilňáku na IVF třikrát a nic. Ona měla ale jiný problém než já. Má vysoký chromozom devět, nebo třináct. Už nevím.
Kai a co je to ta endometrioza?

kay
autor
27. čer 2008

madli endometrioza je taková krvavá tkáň nebo třeba cysta, co se Ti při menstruaci nebvyplavuje ven, ale ta sražená krev se Ti dostává někam jinam kde se usazuje. Nikdo neví proč to tak je. Vyjimečně ji můžou mít i chlapi. A je většinou na vaječníkách, dutině břišní, nebo u konečníku.. no a buď se dá odstarnit nebo někdy taky ne, záleží na tom, kde je a jak velká.. někdy se ani nemusí zjistit, ale bývá to častá příčina ženské sterility..
No to bych taky embrijka nepřevážela.. 😖 a bohužel tam půjdu až začátkem srpna.. Jen tEď nevím co mám dělat, protože jsem se domluvila s veselým, že na začátku srpna přijdu na nějakou první injekci, a pak za 3 týdny přesně začne stimulace. Ale nebavili jsme se o tom, jestli o IVF budeme žádat až u té první injekce nebo kdy.. Tak toje škoda, že tam nejdeme dřív-- ale ještě by stejně nebyla ta genetika..

rintintyna
27. čer 2008

ahoj Kay, co je to vlastně ten KET?

kay
autor
27. čer 2008

kryoembriotransfer - dají Ti do břicha rozmražená embrijka..

rintintyna
27. čer 2008

jako třeba po nezdařeném IVF, jakože něco se zavede, něco zmrazí a pak se to nejmenuje IVF, ale KET?

kay
autor
27. čer 2008

jo, když se nepovede embryotransfer po odběru vajíček při IVF, a máš jich dost na zmrazení, tak Ti pak zavedou ty zmrazené a rozmrazené.. 🙂

rintintyna
27. čer 2008

juuuuuuu, to musí pěkně studit 😀

rintintyna
27. čer 2008

já dělám možná nemístnou srandu, ale to jen abych odlehčila náladu 😉

madla28
27. čer 2008

Kay to ti trvá ta genetika nějak dlouho, já jí měla přesně za měsíc a pak jsem měla přijet druhý nebo třetí den menstruace a ještě ten den mi dali první injekci na stimulaci. Já si stejně myslím, že nejlepší z nich je Veselá. Ta a Hromadová viděli ten můj polyp. Veselý ani gynekolog v Jihlavě ho neviděli a když jsem přijela na příjem na obilňák, tak mi řekli, že už tam nic nemám, že to asi odešlo s menstruací, ale že když už tam jsem tak mi tu operaci udělají. Po operaci mi řekli, že tam teda byl a dost velký.

kay
autor
27. čer 2008

a prej tady dneska někdo nemá inspiraci 😀 ne t je v pohodě.. já myslím, že to je vtipné.. obzvlášť od někoho kdo to nikdy nebude potřebovat 😠

rintintyna
27. čer 2008

madli a polyp je něco jako cysta?

kay
autor
27. čer 2008

madli, no to je těžké soudit, kdo co mohl vidět.. Veselá je prý zase nepříjemná, a studená a všechny žene na IVF.. Nevím ale z vlastní zkušenosti.. No dyť jo, genetika by měla být za měsíc, no a díky prázdninám, prý měsíc a kousek.. tak to vyjde akorát ke konci srpna.. jen mi vrtá hlavou, jak to ,že všichni s emají řídit začátkem cyklu a já ne.. Já mám přijít na injekci kdy chci a pak za 21 dní začne stimulace.. Ptala jsem se a prý bez ohledu na MS, ale asi tam ještě jednou raději zavolám.. Možná té Hromadové.. nic holky mizím z práce.. mějte s ekrásně, možná budu ještě odpoledne, ale o víkendu asi moc ne 🙂

madla28
27. čer 2008

No myslím si že ano, někdo tomu říkal polyp a někdo cysta, tak taky nevím. A ty embryjka asi nedávají zmražený, já je mám oplodněný jenom jeden den, tak je asi budou ještě plodit nebo kultivovat nebo tak něco. Jen aby vydržely chudinky moje zmrzlý.

rintintyna
27. čer 2008

madli, neboj, oni se v bříšku zahřejou 😉

madla28
27. čer 2008

KaY tak to je nějaký divný, to tam radši zavolej a nebo je taky dobrý napsat přímo Hromadový na Email. Já jí taky píšu, když něco chci vědět, protože když tam voláš, tak se dovoláš jen na recepci a tam ti toho moc neřeknou.

madla28
27. čer 2008

Týno tak to doufám.

madla28
27. čer 2008

Email na Dr. Hromadovou je lhromadova@repromeda.cz

rintintyna
27. čer 2008

Madli, tak ať Ti to vyjde, všem ať to vyjde, tfuj, tfuj, tfuj (to jsem naposledy nutila dělat svého Dr. když mi našel zralý folikul, ale moc to nepomohlo)