Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

terez80
10. lis 2012

Ahoj posílám všem pozdravy a sílu a štěstí těm, co se snaží o miminko.

@aidule Gratuluji budoucí tetičce, sestra se má můžeš ji předávat bohaté zkušenosti s dětmi. A co budeš kupovat holčičkám na Vánoce?

aidule
10. lis 2012

@terez80 Nazdar repromeďácká mamčo! Už se vám to s mimi pěkně krátí, co? Dárky už se rozjely naplno, mám ráda vše nakoupené co nejdřív a v prosinci už si jen užíváme atmosféru a ne žádné honění a nervování v obchodních centrech. Tam jdu maximálně s kámoškou na kavčo 😀 😉 . Ta starší dostane mobil, sice jsem chtěla ještě odolat a nechat to na později, ale tlak zvenčí byl silnější než já ☹ . Jinak má ráda lego-tak tentokrát něco z nové kolekce lego friends. Pak něco od víly winx a dostatek knížek, ty u nás nikdy nesmí chybět. A to u žádného člena rodiny, ani toho nejmladšího 😀 😀 !!! Natálka dostane kostičky clemmy, dřevěnou stavebnici, zpívajícího čmeldu z včelích medvídků a dřevěné kuželky. A taky knížečku 😉 , jak jinak! Ostatní se kupuje během roku, takže tak. Ono je toho u nás v prosinci víc-mamka má narozky i svátek, letos navíc slaví 60!!! Natálka i synovec mají ještě před Vánocema svátek, no a samo ještě Mikuláš se svou nadílkou!!!!! Aůůůůůůůůůůůůůůů 😢 😢 😖 😖 😀 😀 A co ty a mimi a Vánoce vůbec???

cechulda
11. lis 2012

@soniela Ahoj tak se hlásím po krátké pauzičce a koukám, že se to tady pěkně rozhýbalo 🙂 Tak jak to snášíš a jak to u Vás vypadá??? My jsme byli v Repromedě ve čtvrtek pro výsledky a na konzultaci s dr. Hromadovou a domů už jsem jela v výbavičkou 😉 Hromada léků a Gonal F, akorát že moje MS asi dost stávkuje, už jsem z toho na nervy, ve čtvrtek v noci jsem slabě krvácela a od té doby vůbec nic 😠 Tak čekám co se bude dít, kdy budu moct začít stimulovat. No snad už se ten můj cyklus umoudří a dostane to ten správný spád 🙂 Výsledky dopadli dobře, genetika v pořádku, moje hormony taky, jen manžel má takový zvláštní výsledky spermiogramu, docela blbá morfologiie, ale zase má strašně moc spermií a dobře pohyblivých, že paní doktorka říkala, že se to tím vyváží a vždy bude z čeho vybírat 😉 , ale stejně nám doporučila, že když mají tu vánoční akci ať zkusíme to PGD, tak o tom uvažujeme, když je to bez doplatku, jestli jo nebo ne? Co Vy????

aidule
11. lis 2012

@cechulda Ahoj! To je bezva, že máš výsledky v pořádku a manžel vcelku taky. Myslím, že to PGD bych určo zkusila, nemáte co ztratit, naopak. Držím palce, ať už se MS umoudří a můžete začít se stimulací 😉 . Tak vzhůru do boje za mimi, Vánoce se blíží, tak třeba se podaří dárek nejvzácnější 🙂 🙂 . Jsi v dobrých rukou a na dobré cestě, tak proč by to nemělo vyjít??!!! 😉 🙂

luciasek1982
12. lis 2012

@soniela Ahojky 😉 Tak co? Jak to s tebou vypadá a co úroda? Už jsi určitě byla na kontrole, tak jakou máš úrodičku? 😉 Mě se to doma šíleně vleče..... už bych nejraději testla jestli se to povedlo, ale asi to ještě nebude mít moc smysl!!!

borufkam
12. lis 2012

Ahoj holky,
prosím, nezbyl Vám někomu Zibor 3500? Budu ráda za každou injekci.
Díky a mějte se.

leontynka15
12. lis 2012

@borufkam Ahoj náhodou jsem kukla,že sháníš Zibor 3500,takmám 5posledních injekcí s použitelností do 03 2013 tak jestli chceš písni mi adresu do IP a pošlu ti je.

soniela
12. lis 2012

Ahojte holky, před chvilkou jsem se vrátila z Repromedy ale opět bez dobrých zpráv ☹ Folíky nám nějak nechtějí růst. Je jich tam docela dost - ve čtvrtek bylo 15, ale doktorovi se to zdálo až moc, že jsem prý riziková, kvůli OHSS, (prý by u mě stačila tak max. do 10 folikulů) tak abych toho neměla málo ještě si každý den musím píchat Cetrotide. Nemáte někdo prosím zkušenost??? Po každým vpichu mi to napuchne, úplně zrudne flek asi 5x5cm a svědí. Ale za hodinku je to v pořádku.
No a na dnešní kontrole zjištěno folíků kolem 20, ale jak jsem už psala, nerostou. Prý se od minulé kontroly vůbec nezvětšily. Tak jsem dostala větší dávky Gonalu a ve čtvrtek frčím opět na KO. Tož tak u nás.

@cechulda Mě také MS před stimulkou začala stávkovat. Opozdila se o 6 dní, jako by to potvora jedna tušila, že se člověk na ni "těší" 🙂
@luciasek1982 To se ti ani nedivím, že se ti to vleče. Ale už to máš aspoň "za pár". Tak vydrž Prťka vydrž!!! 😀 😀 😀

luciasek1982
12. lis 2012

@soniela Ahojky 😉 Cetrotide jsem si píchala taky.... teď a při prvním IVF cyklu taky! A ta reakce je normální..... mě to taky dělalo! 😉 Hlavně dodržuj úhel vpichu těch 45 stupňů, aby jsi to neaplikovala málo hluboko 😉
Jé, tak to mě mrzí, že foliky nerostou, ale snad to doženou 😉 Neboj to bude nakonec pěkná úrodička 😉
No já to sice mám za pár, ale je to nekonečné to čekání!!! 😅

soniela
12. lis 2012

@luciasek1982 To přece vydržíš. Už jenom 8 dní!!! Uteče to jako voda, uvidíš!!! 😉 Nebo budeš testovat dřív?
Mě už taky přijdou nekonečné ty odběry krve, ultrazvuky a kde nic tu nic. Už jsem si tak trošku myslela, že tento týden bych mohla jít na odběr vajíček. Ale asi zase nic. Kolikátý DC ti je odebírali? No už aby to bylo. To IVF je opravdu jedno velké čekání 🙂 No ale daly jsme se na boj, tak musíme bojovat až do konce 🙂

luciasek1982
12. lis 2012

@soniela Já jsem byla na odběru 11DC!!! A máš recht, to čekání je nekonečné, mě ani tak nevadilo to čekání do toho odběru vajíček, protože jsem pořád jezdila na kontroly a procestovala celý den, takže mě tohle rychle utíkalo. Ale od toho transféru se to šíleně vleče. Přes týden jsem sama doma, protože přítel pracuje mimo a domů mi jezdí jen na víkendy! Takže se mi dny šíleně vlečou.... je to k nevydržení!!!!!
Trochu si pohrávám s tím, že bych když tak zítra riskla a testík si udělala, ale mám strach ze sklamání 😅

luciasek1982
12. lis 2012

@aidule Ahojky 😉 Čistě teoreticky, kdybych na testu objevila //, tak za jak dlouho objednávají v Repromedě na krev a ultrazvuk? V některých diskuzích jsem se dočetla i termínu ultrazvuku např. za 3 týdny!
Díky moc za info 😉

soniela
12. lis 2012

@luciasek1982 Jéé, tak to jsi měla super. Já jsem dnes 10DC ☹ No co, už to musím vydržet. Tak to se ti nedivím, že se ti to vleče, ještě k tomu, když jsi sama doma. To je ještě horší. A není na testík ještě brzo? No každopádně, kdybys náhodou testovala, tak dej vědět co a jak!!! Ale moc držím pěsti!!!!!

dendinka
12. lis 2012

@luciasek1982 no já myslím, že v Repromedě to tak dlouho trvat nebude, určitě prvně vemou krev za pár dní po tom, jak budeš volat, že máš pozitivní testík a to už se možná kouknou i utz, jestli třeba nebude vidět aspoň dutinka, myslím, že tři týdny čekají leda tam, kde jsou velké čekací doby na všechno a nebo kde se koukají až v době, kdy by mohlo být už i srdíčko

luciasek1982
12. lis 2012

@soniela Právě že zítra to bude 13DPO, tak uvidíme...... pokud si to nerozmyslím a opravdu testnu, tak určitě dám vědět 😉

dendinka
12. lis 2012

@luciasek1982 já mám taky přítele, který jezdí dom jen na víkendy, tak přes týden bydlím u rodičů, což se změní, až budeme mít miminko/a, to už se nikde kodrcat ze strany na stranu nebudu, už takhle mě to někdy hoooodně štve, nestěhuju jen sebe ale i psi, já tam kde bydlíme s přítelem nikoho neznám, tak o to mi to tam bylo smutnější, když jsem tam bydlela kvůli brigádě, u našich mám pro koho každej den vařit, uklízet a zbylej čas vyplňuju různými ručními pracemi, háčkuju hračky a čepičky, dělám si ozdoby na vánoce artyčokovým patchworkem atd., je to po mě relax, soustředím se na postup tvorby a nepřemýšlím nad tím, co mi v životě nevyšlo, nejsu typ na sporty a cvičení, jen občas jdu na procházku s kamoškou s kočárkem

evickav
12. lis 2012

@luciasek1982 ja som testovala 13 DPO,,, hneď som aj volala na recepciu a na krvičku som šla 15 DPO ráno a v ten deň mi robili aj sono o 12.00 a pani dr. mi povedala, že sliznica je tehotensky zmenená a je 2 cm vysoká 🙂
držím moc palce na testík 😉
ako sa cítiš?

luciasek1982
12. lis 2012

@dendinka Tak to máš fajn, že máš kde být a čím se zabavit 😉 Já mám rodiče trochu dál a navíc jsem bez auta, takže by se mi nevyplatilo jezdit autobusem tam a zpět. Mamča ta pracuje skoro celé dny a taťka do tří, takže bych si asi moc nepomohla 🙂 Takže bojuju doma sama.... plést, vyšívat a háčkovat neumím, kdysi jsem to zkoušela, ale nějak mě to nebavilo, takže si spíš čtu, chodím na procházky a různě trávím čas s přáteli!
No a čekám na páteční podvečer, kdy se mi chlopek vrátí zase domů! Máme hlavně i nevýhodu v tom, že já mám každý druhý víkend pracovní, buď noční a nebo denní dvanáctky, takže spolu trávíme celý víkend jen jednou za 14 dní!!! Je to na pytel, ale ještě to budeme muset nějakou dobu vydržet!

luciasek1982
12. lis 2012

@evickav Takže ty sis taky dělala test dříve než jsi měla? A jak staré embryjka ti dávali?
Děkuji ti za palečky.... snad mi pomohou 😉 Jinak cítím se fajn... břicho už mě nebolí, prsa mám nalité a pozoruju i změny na bradavkách. Dnes mi bylo přes den tak nějak všelijak. Chvílema se mi točila hlava, navalovalo se mi....
Takže určité příznaky by tady byly, jen doufám, že nejsou zapříčeněné dávkama hormonů, které jsem do sebe ládovala v průběhu stimulace!!!!!

dendinka
12. lis 2012

@luciasek1982 já to mám necelých 30km, ale autobusem se tam dá se říct nedá vůbec dostat, je to jiný okres i kraj a tím směrem přímo od nás nic nejede a z tý opačný taky ne, existujou jen cesty z přesedáním a to ještě k tomu takový, že objedeš čtvrt republiky, naštěstí já auto mám, držím pěsti, doufám, že to není z hormonů, ale že jsou to ty pravý příznaky jinýho stavu 🙂

luciasek1982
12. lis 2012

@dendinka Tak to máš štěstí..... my máme jen jedno auto a tím, že přítel ho potřebuje, tak mám zatím smůlu 🙂
Děkuji ti..... taky doufám, že se na nás snad už konečně usmálo štěstí 😉

evickav
12. lis 2012

@luciasek1982 ja som testovala skôr o jeden deň z praktického dôvodu,,, v pondelok ráno test, lebo v utorok bol sviatok 😀 a ja som chcela už v stredu vedieť 100% že som tehu 😀
dávali mi jedno 48 hod. 4 bunkové embryjko,,, viac sme nemali 😉
také nejaké príznaky som mala aj ja,,, a tak nejak v srdiečku som cítila, že sa nám to podarilo 😵

luciasek1982
12. lis 2012

@evickav Teda tak to je krásný bojovníček 🙂 Ráno testnu a pak dám vědět jak jsem dopadla!!!! 😉 Dobrou noc 😉

evickav
12. lis 2012

@luciasek1982 dobrú noc 🙂 už sa teším na správičku 😵

luciasek1982
13. lis 2012

@evickav Zprávička není dobrá! Test je negativní ☹ Zkusím si ho udělat ještě v pátek, třeba je ještě brzy! Správně bych si ho měla dělat až 20.11.! Ach jo, přesně toho jsem se bála ☹

soniela
13. lis 2012

@luciasek1982 Hlavně se nestresuj!!! Určitě je ještě brzy a // se určitě objeví. Jen to chce čas! Moc držím pěsti ať o vyjde!

evickav
13. lis 2012

@luciasek1982 joj moja, to ešte nič neznamená,,, je to ešte moc skoro,,, ja som testovala len o jeden deň skôr a čiaročka bola slabšia,,, HCG sme mali na 15 DPO len 252, čo mávajú dievčatá dva krát také,,, takže pekne hladkaj bruško, odpočívaj a mysli pozitívne 🙂
dr. Koukal mi pred transferom povedal, že negatívny test ešte nemusí nič znamenať, že dôležitá je krvička 😉

luciasek1982
13. lis 2012

@evickav Je fakt, že jsem měla asi s tím testováním počkat. ET jsem měla 6.11., takže dnes je to 7 den po ET. Ale vzhleden k těm změnám které pozuruju, jsem si prostě myslela, že na tom testíku ty // potvůrky objevím a radovat se budu moci už o týden dříve!!! Ale spletla jsem se...... teď už nezbývá nic jiného než doufat, že jsem se jen unáhlila, a že ty vytoužené // se tam objeví později!!!!! To přece není možné, že by se nás ta smůla tak držela!!!!! ☹

cechulda
13. lis 2012

@aidule @soniela Ahojky holky mám obrovskou novinu, pořád mi ta MS nešla a v neděli v noci jsem vůbec nespala a v hlavě se mi usídlilo, že je něco jinak, strašně mě boleli záda a prsa, tak jsem ráno běžela pro těhu test a světe zboř se, já jsem TĚHOTNÁÁÁ!!!!!!!! Vůbec to nechápu, v lednici už mám Gonal a měla jsem začít stimulovat, v Repromedě nám řekli, že to že jsem se svojí diagnózou před sedmi lety otěhotněla byl prakticky zázrak a manželovi na spermioogramu vyšlo možnost přirozeného početí 0,0% ikdyž zase má hrozně moc spermií 145 000 000 v 1ml a dobře pohyblivé ale morfologie nic moc dobrých jen 6%, a taky prý poruchu konzistence (moc husté a spermie se prý nemohou vyvázat s ejakulátu) a přesto přeze všechno jsem těhotná 🙂 Už mi to potvrdili i z krve 🙂 Jen mám hrozný strach, protože mám špatnou průchodnost vejcovodů aby to nebylo mimoděložní ☹ Na UTZ ještě totiž nic není, je to jen 14 dnů, vím to bezpečně, protože na sebe s manželem nemáme zrovna moc času, a podle jednotek z krve 202, to prý ještě ani nemůže být vidět, tak musíme čekat do pondělí, tak se bojím radovat, ví to jen manžel, protože kdyby to nedopadlo tak nevím jestli bych to zvládla zase vysvětlovat. Tak nevím ZÁZRAKY se asi pořád dějí 🙂 🙂 Prosím myslete na mě, jsem jeden uzlíček nervů 🙂

cechulda
13. lis 2012

@soniela ještě jsem v té euforii zapomněla napsat, že moc držím palce, aby folíky rostly 🙂 Když se stane něco tak neuvěřitelného mě, tak Vám to taky určitě dobře dopadne 🙂 🙂