Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

mica21
19. únor 2013

@aidule Děkuji za povzbuzení. V našem okolí jen maličko lidí ví, že jsme se obrátili na Repromedu. Nějak se mi o tom nechce s každým mluvit, je to přirozené, má to tak asi každý. Naštěstí se nás nikdo moc nevyptává, co děti i když vědí, že se snažíme, jsou natolik slušní 🙂

aidule
19. únor 2013

@mica21 Tak jest, každý nemusí hned vědět všechno....je to vaše věc a vaše soukromí, tak si jej nenechte narušovat a co nechcete, nesdělujte 😉 ! Zase bude dobře, uvidíš, i vy se dočkáte....jste ve správných rukách 😉 🙂

terez80
20. únor 2013

@akashka Ahoj, to je dobře, že jdeš k paní doktorce Hromadové taky jsme k ní chodili je moc fajn. Poprvé se nás vyptávala navrhla nám nějaká vyšetření a pak jsme šli pro výsledky. Můj manžel ten špatný spermiogram vzal, dr. říkala, že hlavně že tam jsou spermie, tak snad bude tvůj manžel to brát taky dobře. Moc držím pěsti ať se zadaří.

terez80
20. únor 2013

@mica21 Ahoj zázraky se dějí, kamarádka mě taky otěhotněla, když už měla jít do léčby a čekala na měsíčky měla injekce a štěstí se usmálo, třeba ho taky budete mít.

evickav
20. únor 2013

@aidule ahoj,,, nejak teraz nestíham písať,,, aspoň som to teraz v rýchlosti prebehla,,, boli sme chorí,,, ja zápal priedušiek + viróza + teploty okolo 38,,, malý to chytil odo mňa a tiež teplota cez 38,,, a mm po týždni doniesol domov zase črevnú chripku,,, to som na šťastie nechytila,,, ale užívala som silné ATB, tak malinkého aj tak z toho preháňalo,,, no užili sme si 🙄
už niekto navrhol termín stretka? my máme 7.4.2013 krstiny, tak ak je možné, tento dátum vynechať 😉
dúfam, že vás tá potvorská chripaňa obišla 🙂

aidule
21. únor 2013

@evickav Tak hlavně ať už jste fit a křtiny vám to setkání určitě neohrozí, viděla bych to tak na květen, červen 🙂 . Zatím pa a mějte se prima!

gabule25
24. únor 2013

Ahoj Holky ráda bych se k vám přidala,protože jsme byly min.týden poprvé na konzultaci v Repromedě.snažíme se rok a půl o mimi ale pořád nic.Vyšli nám špatné výsledky.Já mám strašně nízké amh a přítel má špatný spermiogram tak doufám že nám v Repromedě pomůžou 🙂 zajímalo by mě jak to dlouho trvá než dojde k ET když jsme min.týden byly na genetice a výsledky májí být za měsíc tj.březen....myslíte že třeba v květnu už bych mohla být stimulována?už se nemůžu dočkat to čekání na ty výsledky mě asi zabije 🙂 jak dlouho to trvalo u vás od první konzultace k ET?

soniela
24. únor 2013

@gabule25 Ahoj, vítej mezi náma 🙂 U nás to trvalo od první konzultace po ET necelé tři měsíce. S tím věčným čekáním se musíš smířit, je to běh na dlouhou trať, ale dočkáš se, neboj 😉 Moc držím pěsti, aby vám v Repromedě pomohli k vytouženému miminku!!!

gabule25
24. únor 2013

@soniela ahoj 🙂 díky za odpověď.Tři měsíce to snad vydržím,jestli mě nepraskne hlava bo na to musím pořád myslet a furt něco študovat na netě 😀 A ty chodíš do Repromedy?a jsi tam spokojená?Našla jsem si tuto diskusi ,protože na jiné mě holky Repromedu celkem vymlouvali,ale já to chci zkusit když už jsem tam byla na té konzultaci 🙂 Chodím k p.doktorce Hromadové a byla moc příjemná 🙂

mica21
24. únor 2013

@gabule25 Ahoj. asi ti moc neporadím, protože jsme momentálně v podobné fázi jako vy. Výsledky z genetiky budem mít také v březnu. Mě zatím nikdo v Repromedě neprohlížel..Dle mé doktorky jsem však v pořádku. Určitě se brzy dočkáš, chce to trpělivost 😉

soniela
24. únor 2013

@gabule25 Ano, chodím také do Repromedy a jsem tam spokojená, jak s personálem, tak s prostředím. Už jsme tam sice podstoupili 3x neúspěšné IVF, ale zase se brzo vrátím. Ale tentokrát si chci domluvit na konzultaci jen nějaká dodatečná vyšetření, pokud mi to dr. umožní a pak se uvidí co dál... Paní dr. Hromadová je moc příjemná a vše perfektně vysvětlí, tak vzhůru do boje!!! 🙂

gabule25
24. únor 2013

@mica21 aha tak to sme na tom teda stejně.mě taky p. doktorka Hromadová neprohlížela stačily jí papíry od gynekologa a hormonální profil jsem měla z ledna od endokrinologa tak ani ten dělat nebudem takže si myslím že potěch výsledcích té genetiky už by se to mohlo rozběhnout 🙂 moc se na to těším ,protože to čekání mě nebaví,ale zároveň mám strach že to napoprvé nevyjde 😒 jdete taky na ivf?kolik vás to bude stát?nám řekla 30.000-35.000,-na což mě holky v jiné diskusi řekli že se jim to zdá hodně...že je to jinde levnější...ale já nechci jinam zkusím to v repromedě a budu věřit že se to podaří 🙂 a když ne tak mám prašule ještě na druhý pokus ale jestli ani ten nevyjde tak jsem švorc 😀

gabule25
24. únor 2013

@soniela jj jsem odhodlaná bojovat a miminka se dočkat za každou cenu...do třiceti to musí být...takže na to mám ještě dlouhých pět let 😀 ale jak už sem psala tak mám strach že to neutáhnu finančně ,kdyby měl každý pokus stát 35.000,- 😒

soniela
24. únor 2013

@gabule25 Finančně je to teda náročné hodně. Opravdu se ta cena v Repromedě tak pohybuje. Ale my už jsme bohužel samoplátci, takže nás se už týká cena jednou taková ☹ Ještě existuje minimálka, ta je cenově dostupnější. V Repromedě se pohybuje kolem 10.000,-.

gabule25
24. únor 2013

@soniela z toho mám největší strach že to prostě nevyjde a jako samoplátce si to nebudu moci dovolit ani náhodou ☹ a co je to ta minimálka?

mica21
24. únor 2013

@gabule25 ano, také nás čeká ivf. Repromedu mi doporučila moje gyn., tak jí důvěřuji. Peněz je to opravdu hodně. Říkáme si, že nás to dítě bude stát tolik peněz, ještě než se ke mě vůbec dostane 🙂 Ale pokud bychom museli podstupovat další pokus, tak snad se zmraženými embryi, kdyby se jich zadařilo víc, což už snad není tak drahé..Doufám, že si nevyměšlím, kdyžtak mě opravte 🙂 Také jsme chtěli dítě do třiceti, ale pořád se to kvůli něčemu odkládalo a hups..je mi 30 ☹

gabule25
24. únor 2013

@mica21 jj kdybych měla embryjka na zamražení tak bych byla taky ráda to by bylo levnější ten druhý pokus, ale u mě jich moc na zamražení nebude a možná žádné kvůli tomu nízkému amh totiž na stimulaci nemusím vůbec reagovat a když jo tak těch vajíček asi taky moc nebude ☹

soniela
24. únor 2013

@gabule25 Minimálka je minimální stimulace nebo se to taky jmenuje nativní cyklus IVF. Pohledej si a počti. Je to opravdu cenově dostupné a navíc nepotřebuješ svolení pojišťovny, tak ho můžeš opakovat i 100x 🙂

soniela
24. únor 2013

@gabule25 Já mám AMH naopak zase vysoké a vajíček se mi nikdy taky moc neurodilo. A k zamražení nezůstalo ve všech pokusech vůbec nic ☹

gabule25
24. únor 2013

@soniela aha tak ten nativní cyklus by na mě asi kvůli tomu nízkému amh (0,68) nepůsobil.Já budu mít asi krátký protokol s vysokýma dávkama hormonů...no já sem myslela že budu mít taky hodně vysoké amh jelikož mám syndrom policystických ovarií ,u kterého bývá právě amh 2-3 x vyšší ale opak mě šokoval...ve 25 nemám skoro žádné vajíčka jak mi bylo řečeno ☹

mica21
24. únor 2013

@gabule25 Můžu se zeptat, co to je AHM? to je nějaký hormon?

soniela
24. únor 2013

@gabule25 Já mám právě taky PCO a AMH 9,38, proto mě zase moc stimulovat nemohli kvůli hypertimulačnímu syndromu.

gabule25
24. únor 2013

@soniela právě mě je to divné i paní doktorka se divila že to nejde dohromady to nízké amh s PCO...tak buď nemám PCO nebo to nízké AMH je laboratorní chyba....říkala že si ho můžu nechat zkusit udělat znova....ale nevím jestli by to nebylo zbytečné jelikož i tak by sme museli na ivf kvůli hodně špatnému spermiogramu...ale nadruhou stranu co když je to amh fakt lab.chyba a mám ho kvůli pco vysoké...když mě stimulovat vysokýma dávkama hormonů tak by mohl taky hrozit hyperstim.sy. 😒 tak fakt nevím....

gabule25
24. únor 2013

@mica21 amh je hormon,který ti určuje ovariální rezervu tj. počet zbylých nezralých vajíček....když je amh nízké tak jsou šance na spontání otěhotnění výrazně snížené.... 😒

aidule
24. únor 2013

@gabule25 Vítej mezi náma! Taky jsem chodila do Repromedy a byli jsme maximálně spokojení-profesionální, ale přesto lidské jednání, ochota, pochopení atd. Taky nás měla na starost dr. Hromadová, je opravdu prima, však se sama přesvědčíš. Co se týká cen za IVF, ono nijak výrazné rozdíly mezi jednotlivými reprod.centry opravdu nejsou, to si můžeš sama přečíst na jejich stránkách. Jedno nabízí levněji to, ale dlaší položku má dražší, jinde je to přesně naopak. Člověk zůstane tam, kde se k němu chovají mile a profesionálně. A to o Repromedě bezesporu platí 😉 !!! Cesta za miminkem, pokud nejde přirozeně, je většinou dlouhá a finančně náročnější, to je fakt. Ale je pravda, že pokud člověk ví a cítí, že to tak chce, nikdy to pak nepřepočítává na dovolené, zařízení domů, oblečení apod. Takže hlavu vzhůru, plnou fůru trpělivosti a mega dávku štěstí-tfuj,tfuj,tfuj 😉 🙂 🙂 🙂 !!!

gabule25
24. únor 2013

@aidule ahoj a děkuji za přivítání 🙂 taky si myslím že ty cenové rozdíly v soukromých centrech moc rozdílné nebudou...možná státní jsou o něco levnější ale v Repromedě se nám moc líbí takže ty penízky objetuju a budu bojovat co mě nervy a peníze budou stačit 😀

aidule
24. únor 2013

@gabule25 Pozitivní přístup je základ, to mi věř 😀 😀 😀 . Tak ať se daří a zadaří!!! 😉

mica21
24. únor 2013

@aidule Jako vždy pěkně napsáno. 😉 Ještě by mě zajímalo, jak kdo bojujete s tím, na to pořád nemyslet? Jde to vůbec?

akashka
24. únor 2013

@mica21 Nemyslet na to nejde, alespoň mě se to teda vůbec nedaří :D

Holky našla jsem na stránkách CAR obilňáku v informacích o tom jak se postupuje po úspěšném ivf toto: Pokud je test z moče pozitivní, je nutný odběr krve na stanovení těhotenského hormonu (hCG) na amb. AR (8.30 - 9.00 hod). V případě pozitivního testu je vhodná hospitalizace nebo pravidelné kontroly na amb. AR až do potvrzení nitroděložního uložení gravidity a průkazu srdeční akce plodu (cca do 45. dne cyklu).

Dělají to tak i v repromedě, tu hospitalizaci? Zatím jsem o tom nikde jinde neslyšela ani nečetla...

mica21
24. únor 2013

@akashka Taky už jsem to u nich četla, ale v Repromedě, si myslím, nehospitalizují. Třeba pouze případy, které to vyžadují.. nevím..