Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

akashka
24. únor 2013

@mica21 Je to zvláštní no, stejně tak tam mají napsané, že stimulovat začínají v den kdy odeberou krev na hormonální profil a to v repromedě teda nedělají, tam se na výsledky hormonálního profilu čeká 14 dní, ne?
"Před zahájením stimulace doporučujeme zavolat na naši ambulanci tel. 532 238 253 nejlépe v dopoledních hodinách (včetně soboty a neděle) v průběhu prvního dne menstruačního krvácení, upřesníme termín kontroly 2. – 3. den cyklu. Při této kontrole (optimálně mezi 8 – 9 hodinou ráno) odebíráme vzorek krve na vyšetření hladin hormonů a ultrazvukem přes pochvu vyšetřujeme dělohu a vaječníky. Podle výsledků (mezi 12 – 13 hodinou) upřesníme rozpis léků na stimulaci a termín příští kontroly."

mica21
24. únor 2013

@akashka tak to opravdu nevím, jak je to s tím hormonálním profilem. Mě ho dělala jěště moje doktorka. Pak jsem s výsledkama jela do Repr. Tam se mě pouze zeptali, zda proběhl odběr krve 2. nebo 3. den cyklu. Pokud by to byl jiný den, udělali by ho ještě jednou. To nám asi musí osvětlit holky, co už to podstoupily..

aidule
25. únor 2013

@mica21 Dííííík 😀 ! Nemyslet na to nejde, aspoň mě se to nedařilo. Občas přes den to šlo, ale ani to moc ne, a to už jsem doma jedno dítě měla!!! Takže asi tak 😉 .

akashka
26. únor 2013

Tak jsem dnes byla na obilnaku, to s hospitalizaci je zastarala informace, ale s hormonalnim profilem je to opravdu tak, ze rano vezmou krev a odpo uz podaji hormony, dle vysledku! Takze vazne uvazuju ze prejdeme tam a uz v sobotu zacneme 🙂

terez80
26. únor 2013

@gabule25 Ahoj my jsme byli těhotní asi za pět měsíců natáhlo se nám to kvůli mě, mělly jsme nějaké rodinné potíže, ale jinak tak za 2,5 měsíce kdyby se to nezkomlikovalo. Však uvidíš u každého je to individuální hlavně, aby vám vše vyšetřili a vše zkontrolovali. Tak držím pěsti.

terez80
26. únor 2013

@akashka Ahoj, po pozitivní testu dělají v repromedě pravidelné kontroly, chodila jsem tam a hlídají si tě. Jinak s těma výsledkama je to divný , že to mají tak rychle, protože vím, že jsme museli čekat na štítnou žlázu, která trvá těch 10 dnů a moje kámoška měla zrovna špatnou štítnou žlázu a dr. ji říkala, ještě, že by se jí to nepovedlo, a musela brát nějaké léky. Nevím já bych raději počkala až budeš mít kompetní výsledky, chápu tě že to chceš co nejrychleji, ale ono se to někdy nemusí vyplatit.

akashka
28. únor 2013

@terez80 Děkuju moc, celou noc mi to vrtalo hlavou, tak jsem zavolala na obilnak a zeptala se co z te krve delaji, tak hormon stitne zlazy vubec a AMH na vyzadani a vysledky jsou do 10 dni kdy uz te davno stimuluji, coz mi prijde hodne divne... takze vážně děkuju, radši půjdu do repromedy, kde mi udělají vše a budeme mít klid i když se to tím trošku zdrží. (navíc na obilňáku vůbec nechtěli vědět výsledky genetiky, což mě taky trošku zaráží).

aidule
5. bře 2013

@akashka To zkompletování výsledků nějakou dobu trvá, ale je fakt důležité, aby bylo co nejvíce výsledků pohromadě. Každá ze snažilek by nejraději začla stimulovat hned po 1.návštěvě centra a do 14 dnů měla pozitivní těhu test, ale tak rychle to opravdu nejde 😕 😉 . Takže nic neuspěcháte, když pár dnů počkáte na kompletní profil a pak už hurá s Repromedou na mimi 😀 . Ať to čekání nějak smysluplně uteče 😉 !

aidule
8. bře 2013

@luciasek1982 Zdravím zdravulinku ze severu! Jak se daří, co byteček? Chystáte se na jaře i do Brna 😉 ? Moc zdravím i malého synovečka 😀 🙂 !

aidule
8. bře 2013

@soniela Zdravím! Tak jak, beruško, už máte domluvený nějaký další postup na miminku 😉 ?

luciasek1982
9. bře 2013

@aidule Ahojky 😉 Taky moc a moc zdravím 🙂 Teď nějak nemám vůbec čas to tady sledovat!!! A koukám, že je tady změn..... budu si to muset všechno pročíst, abych zase byla trochu v obraze 😀
Jinak já jsem opět nemocná..... doslala mě už druhá chřipka!!!! ☹ Tu první jsem měla těsně před tím, než jsme se stěhovali ze starého bytu a já neměla moc času se z toho vyléčit..... no a ono se mi to vymstilo a chřipajzna se vrátila!!!! Naštěstí už né v tak těžké formě, jako tomu bylo prvně!
No a pokud jde o byteček, tak ten ještě není hotový..... nakonec jsme museli udělat větší rekonstrukci než se původně plánovalo, ale doufáme, že bychom se mohli v dubnu stěhovat. Konec března, začátek dubna by to mělo být hotové...... než uklidíme a vše nastěhujeme...... no už aby to bylo!!!!!!!
A co ty? Jak se daří? Už se taky těšíš na jaro???? Mě už to počasí strašně deptá 😒

Jinak vás všechny moc zdravím 😀

luciasek1982
9. bře 2013

@gabule25 Ahojky 😉 Já jsem měla folikulů 20 z toho 15 oocytů...... a k transféru byla vhodná pouze dvě embryjka po prodloužené kultivaci...... a k zamražení už nebylo nic!!!! Takže ono není řečeno, že když máš hodně oocytů, že máš vyhráno!!!!!
Jinak přeji hodně štěstí v boji o miminko!!!! My teď rekonstruujeme nový byt, a až budem přestěhovaní, tak se chystáme do Repromedy na 3IVF cyklus.....

terez80
9. bře 2013

@akashka Ahoj, to jsem nechtěla, tě chudáku nahlodat, že jsi v noci nespala, ale je dobře, že jsi to prozkoumala. Já měla taky kamarádku co byla na jiném centru a ta se divila co mi vše brali v Repromedě za odběry, že to berou opravdu důsledně. Vím, že mě to paní doktorka Hromadová vše vysvětlovala. Mám zde opravdu dobrou zkušenost. Jo centra se opravdu liší někde to berou jen halabala, ale celá léčba je nejen nákladná, ale i psychicky náročná a taky i opravdu tělesně. Je divný, že nechtějí na Obilňáku genetiku, protože ta je podle mě důležitá a výsledky krve taky. Budu ti moc držet pěsti ať se zadaří, určitě je lepší chvíli počkat na všechny výsledky a někdy se stane zázrak a zadaří se samo. A ke komu chodíš do Repromedy?

akashka
9. bře 2013

@terez80 No já jsem ráda, že jsi mě nahlodala a já to díky tomu všechno zjistila :D Je mi to taky divný, že tam nic nechcou a rovnou jdou do toho, ale co jsem pak ještě slyšela, tak ty testy dělaj až po vyčerpání hrazených pokusů.. no těžkej byznys je to.. Chodíme k paní doktorce Hromadové, než jsme tam šli, přečetla jsem si tu diskusi a všichni ji tu chválili, tak jsme se nechala objednat rovnou k ní.

mica21
11. bře 2013

Ahoj holky, hlásím se po delší době. tak mě už začal cyklus, takže od středy si budu píchat injekce na stimulaci. Nakonec to všechno vzalo rychlý spád..Výsledky z genetiky ok, ultrazvuk ok.. "a je to" 🙂 Ovšem teď přijde to nejdůležitější, jo a budeme mít ICSI s prodlouženou kultivací a PGD.. doufám, že ty všechn názvy píšu dobře 😉 , abych nikoho nepletla..Mějte se všechny hezky, ať je tu rychle jaro..

soniela
11. bře 2013

@aidule Ahoj!!! Tak dnes jsme opět navštívili Repromedu. Byla jsem se domluvit, jestli mi udělají nějaká další vyšetření, když se stále nedaří. Nakonec mi vzali krev na trombofilní mutace (vůbec nechápu, když čtu kvůli čemu se to bere, tak snad mi milé zdravušky odpovíte!?) a ještě na něco, ale to jsem úplně zapomněla název. A to jsem po nich chtěla imuno. Tak jestli je to ono?
Jinak jsme se pokusili dát požadavek na pojišťovnu, jestli by nám uhradila ještě 4.IVF. Takže teď budeme čekat, jak na vyjádření pojišťovny, tak na výsledky krve. Tak uvidíme jak vše zase dopadne...
@luciasek1982 To počasí už mě taky pěkně štve. Už aby to jaro bylo. Hned bude všechno veselejší 🙂

luciasek1982
11. bře 2013

@soniela Moc moc budu držet palečky aby vám vyšlo to 4 IVF a pojišťovna vám to odklepla!!!! Jinak trombofilní mutace mi brali hned na začátku, protože jsem v rizikové skupině! Máme v rodině trombózy aj. Jinak se jedná o poruchy srážlivosti krve!!!!

soniela
11. bře 2013

@luciasek1982 Děkuji, ale moc tomu nevěřím, protože při 1.IVF jsme měli zavadeny 2 embryjka, ale to bylo v r. 2008, tak snad budou natolik ohleduplní, že nám vyjdou vstříc, když jsme nemohli tušit, že nějaký takový zákon bude. No uvidíme, ale jak říkám, šance si moc nedávám.
Aha, tak nechápu k čemu mi ty trombofilní mutace brali, když to v rodině nemáme? Může to nějak bránit otěhotnění? Nebo má to něco společného s tím že se nedaří IVF? Bohužel si nepamatuju název toho druhého vyšetření, ale tak asi vědí co dělají a k něčemu to bude.

aidule
12. bře 2013

@soniela Dík za info, jsem ráda, že jedete dál 😉 . Ty trombofilní mutace mohou způsobovat potraty, ale taky nemusí. Těch faktorů je víc. Vyšetřují se z toho důvodu, aby se těhulka v těhotenství hlídala a musí si aplikovat léky na ředění krve. Já mutace zjištěné nemám a přesto jsem prodělala před pár lety trombózu. Ještě před těhotenstvím, v době hormonální léčby, přípravy na IVF atd., jsem si musela preventivně aplikovat fraxiparine, aby náhodou nedošlo k dlaší trombóze či embolii. Injekce jsem si pak aplikovala celé těhotenství+šestinedělí. Není třeba mít z ničeho strach. Jen je opravdu dobré před otěhotněním vědět a znát možná rizika 😉 . Přeji negativní mutace a pozitivní názor pojišťovny na váš další pokus. Držím palce!!! 🙂

evickav
12. bře 2013

@gabule25 ahoj 🙂 tiež ťa vítam,,, vidím, že riešiš nízke AMH,,, ja som mala min. rok v januári 0,19 😕 kočky tu už môj príbeh poznajú a vedia, že zázraky robia v Repromede fakt na počkanie 😵
takže v skratke: na SK mi povedali, že deti mať už nemôžem - nízke AMH
odporučili mi darcovstvo v Rep.
tam mi dr. Hromadová povedala, že nízke AMH nesvedčí o tom , že vajíčka už vôbec nemám a ak ano, že nebudú nekvalitné, ale ich mám proste už málo
doporučila mi minimálnu stimuláciu - nie kvantá nezrelých vjíčok pri vysokých dávkach hormónov, ale kvalitu,,, na otehu je potreba predsa jedno vajíčko a to najkvalitnejšie
boli sme tam v polke februára na prvej konzultácii a hneď som aj odchádzala s liekmi,,,
ja som mala komplet všetky vyšetrenia porobené už v inom centre na SK,,,
v marci som stimulovala, ale všetky 4 vajíčka mi pred odberom popraskali,,,
v apríli som to skúsila znova a zo 4 vajíčok sa nám podarilo oplodniť jedno,,,
no a to teraz mm vozí vonku v kočíku 😵 😀
takže určite nie vysoké dávky hormónov, ale stačí clostil 😉 a po výsledkoch môžeš začať hneď stimulovať,,,
ja mám 3x neúspešné IVF s vysokými dávkami hormónov za sebou,,,
kľudne sa pýtaj, ak budeš chcieť niečo vedieť,,, ja frčím chystať malému večeru - odstriekať mliečko 😀

zabula
13. bře 2013

Ahojky,tak se přidávám do Repromedy 🙂 jen sem trošku na rozpacích,jdu do centra poprvé a nevím co mě čeká,nebo co mám očekávat 😕 🙂

soniela
13. bře 2013

@aidule Díky za vyčerpávající info 🙂 Tak snad to k něčemu bude, ale doufám, že výsledky budou v pořádku. A snad se i ta pojišťovna slituje, protože jinak by jsme si museli dát delší pauzu, protože i s pojišťovnou to finančně budeme tak tak zvládat. No ale jak se říká, peníze budou, my nebudem 😉
@zabula Vítej mezi náma! 🙂 Vůbec ničeho se nemusíš bát a být v rozpacích. V Repromedě je to samý profík 😉 Nevím sice, co tě tam přivádí a co všechno máš už za sebou, ale v první řadě vás bude čekat spermiogram manžela a tvůj hormonální profil... a pak se ukáže jak budete postupovat dál 🙂 A kdy a ke komu jste objednaní? Každopádně držím palce, ať jde vše hladce a brzy se dočkáte miminka 🙂

zabula
13. bře 2013

@soniela děkuji za přivítání 😉 no za sebou nemám nic 😀 sme objednaní ted 25týho tuším k p.Hromadové.No když sem tam volala,tak sem manžu objednala rovnou na spermio 😝 každopádně sem zvědavá co vymyslí jak je muž v čudu,i se obávám jak to bude.Já HA vysadila,no v srpnu to bude dva roky,rok sme se snažili,a ted rok si prostě jen užívali a nic 😕 tak sem šla na gyndu,jestli bych mohla chodit zase na ultaz.na folikum.a prej ne,že už tam nemám co dělat a poslala nás do brna 😒 vypadá to zatím na IUI,no uvidíme co mě řeknou.
A prosím tě,za ten hormonální profil se něco platí?

soniela
14. bře 2013

@zabula Tak dr. Hromadová je skvělá. Určitě doporučí to nejvhodnější pro vás. Za hormonální profil se nic neplatí. Jen ti vezmou 2DC krev a pak se čeká na výsledky myslím 7 týdnů.

mica21
14. bře 2013

@zabula Ahoj, vítej! S tím hormonálním profilem je to tak, že se dělá 2. nebo 3. den cyklu, výsledky byly, myslím, nejdéle do 10 dnů nebo 2 týdnů. Brala mi na ně krev ještě moje gyn, takže je možné, že čekací doba je jiná. Na výsledky z genetického vyšetření se čeká 6-8 týdnů dle zdravotní pojišťovny...

aidule
14. bře 2013

@evickav Nazdárek mamčo a Filípku! Tak vidím, že už se na problémy spojené s cestou za miminkem díváte s nadhledem a humorem 😕 😀 ! Tak to má být, smích musí být skoro vždy a všude!!! MOc zdravím na Slovensko a těším se zase na nějakou fotečku 🙂 😉 .

aidule
14. bře 2013

@zabula Vítej a neměj obavy, s náma a Repromedou Ti nic špatného nehrozí 😀 😉 ! Jak píší holky, odběry jsou hrazeny pojišťovnou a čekací doby asi ty necelé 2 týdny. Dr. Hromadová je moc prima, taky jsme k ní chodili a vychodili si, dnes už téměř 19-ti měsíční Natálku 😉 🙂 . Tak se neboj, bude-li to jen trošku možné, tady vám pomůžou a snad se mimíska brzy dočkáte. Zatím se opatruj a pevné nervičky a spoustu trpělivosti s čekáním na výsledky!

akashka
14. bře 2013

@zabula Ahojky, my taky chodíme relativně čerstvě k dr. Hromadové, a jsme zatím spokojeni 🙂 HP je hrazený ale pokud ti budou dělat i AMH s tím tak se doplácí 660,- (myslím, že to dělají snad každému) a výsledky jsou za 14 dní, já bych je měla mít teď v pondělí tak uvidíme, jestli to opravdu těch 14 dní je 🙂 Pak se dělá genetika (na tu vám vezmou krev oběma při první návštěvě) a tam se na výsledky čeká 7 týdnů. No a pak už je to asi velmi individuání co se děje dál 🙂

zabula
14. bře 2013

@soniela no tě pic,tak dlouho se čeká? 😕 ještě,že sme začali ted a do vánoc se dočkáme 😀
a snad vám to s tou pojištovnou dobře dopadne,taky by mohli toho víc proplácet...
@mica21 ahojky,i když píšeš že by měli být výsledky dřív,stejně si počkám,když sem to ted měla 😝 😀
@aidule to je uklidnující,když nic nehrozí 😝 😀 a jé to je hezké,a taky máte Natálku 🙂 i když ta naše je někdy na zabití 😝 a to ještě co puberta 😀
@akashka je fajn slyšet,že dr.hromadová je fajn 😉 mě objednala ta spojovatelka nebo co 😀 k ní.

Já byla už dvakrát na laparce,naposledy před rokem,a vše o.k.žádný srusty,miomy,cysty,tak je to fajn,ovu taky je,tak nevím kudma to de jinam 😀 😀 kamarádi 😀 😀
a co vy?nejsem nějak v obraze,u někoho,byli ste ted na něčem? IUI nebo IVF?
pročítala sem tu diskuze IUI a někdo říká,že se doplácí dle center,a někdo zas,že nic neplatil 😕

soniela
18. bře 2013

@zabula Ahoj, no je fakt, že nám zároveň s hormonálním profilem dělali i genetiku a tak dlouho se čekalo hlavně na ty výsledky z genetiky. Tak uvidíš, co vám všechno budou dělat a jak dlouho to bude trvat. Ale neboj, do vánoc je daleko a to se dočkáte určitě! 😀 Už se vám ta konzultace blíží 😉 Tak držím palce!!! 🙂