Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

marci
8. pro 2011

@bardotka1 a co se ti nezdá na píchání injekcí 10 dní? jakože je to málo nebo moc? mě taky při utz neříkali moc velké počty folikulů a dneska odsáli 14 vajíček. Jinak ta injekce je ovitrelle - je to hcg hormon, který má způsobit dozrání vajíček a jejich uvolnění cca 36 hodin od aplikace, proto se musí píchat přesně.

aidule
8. pro 2011

@lucie2010 Jupíííííííííííííííííííííííííí!!!!! 😀 😀 😀

aidule
8. pro 2011

@bardotka1 Berunko, vím, že je toho na jednu hlavu a tělo vcelku dost a že ze všeho kolem nemusíš mít dobrý pocit, ale to určo přejde, je to jen vypětím, hormonama, očekáváním toho nejlepšího, atd.... 😉 10 dnů aplikace si myslím je normál, vždy je to individuální, opravdu záleží na uzv. A pokud primář naznal počkat do pondělí, ví, proč to dělá. Vajíček si myslím, nemáš málo, já měla míň. Každá to má hold jinak. Důležitá je kvalita, ne kvantita. Co se týká info od primáře či jiného lékaře, je to asi složité....oni to dělají a konzultují dnes a denně a je to pro ně naprostá rutina, tak si ani neuvědomují, že by se klientky mohly chtít na něco zeptat, či něčemu neporozuměly. No a my, klientky, si většinou naspoustu otázek vzpomeneme v klidu doma a tam v ordinaci nám nic do hlavy nenaskočí 😀 😖 .Neboj, když bude nejhůř, dá se tam zavolat a zeptat se po telefonu, popř. to nechat na další návštěvu 😉 Já to tak aspoň dělala a nikdy mi to nikdo nevyčetl, naopak jsme se tomu i s doktorkou zasmály. Ty injekce, které si máš aplikovat v sobotu ve 21 hod. jsou na dozrání a uvolnění vajíček 😉 🙂 . Tak hodně štěstí a optimismu!!!! Budu se těšit na další info 🙂 🙂 🙂

bardotka1
9. pro 2011

@marci Ahoj holky 🙂 Nooo já nevím co se mií nezdá 😎 Všechny tady tak mluvily o 12 dnech píchání, já raději počítala se 13 😀 😀 Ale je pravda, že většinou jsou tu holky co mají problémky s vaječníky, měsícemi apod. Já nemám, tak možná proto je to rychlejší, nevím 😉
Aha, o těch 2 injekcích jsem neslyšela, tak proto jsem hleděla a divila se 😎

bardotka1
9. pro 2011

@aidule Aidulko, díky za Tvůj klid. Víš, já jsem vlastně také v klidu - snažím se být a také ten předvánoční a takový ten běžný shon mi nepřipouští moc to rozebírat.. Ale člověk má takový jakýsi svůj "plán" 😀 doktor-nedoktor 😀 a tak si tu počítá injekce 🙂 a kolik vajec bych měl mít na utz 🙂 atd.
Ale jasně, kůň má větší hlavu, v pondělí se uvidí, že 😀

versuska
9. pro 2011

@lucie2010 gratuluju a drzim palce at carka jen a jen sili 🙂 urcite mas ten nej darecek nachystany pod srdickem 🙂

versuska
9. pro 2011

@bardotka1 neboj oni doktori snad vedi co maji delat a jak ti pomoct k miminku. Tak neklesej na mysli 🙂

terka82
9. pro 2011

@bardotka1 při prvním IVF jsem stimulovala jen 9 dní, teď jsem píchala 13 dní. Takže i v rámci jednoho těla je to různé. Opravdu si s tím nelam hlavu. Jak ti psaly holky, doktoři ví, co mají dělat. A kvantita opravdu není důležitá. Při prvním pokusu mi odebrali asi 36 vajuch. Jsem se v duchu plácala po ramenou, jak budu mít kupu dětí z jednoho odběru. Jo, houby, houby. Takže klííííííííííííííííííííííííííííd. 🙂 😀

Jo a tady moje radost z dnešního rána

bardotka1
9. pro 2011

@terka82 Tak to je moooc hezký obrázek !!!🙂 🙂 Fakt se Ti podařil 😀

terka82
9. pro 2011

@bardotka1 viď, dala jsem si záležet. 😀

vera_vila
9. pro 2011

@terka82 Tak to znovu a opět jedna upřímná tichá gratulace... Pěkně se to rýsuje 🙂 Tak jen tak dál a houšť HCG a krásně rostoucí embyrjko 🙂

aidule
9. pro 2011

@bardotka1 Já to znám, neboj, nejhorší je, si něco plánovat....pak to najednou nejede podle harmonogramu a vše se nám sype jako domeček z karet....NEPLÁNOVAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😉

aidule
9. pro 2011

@terka82 Seš ale boréééééééééééééc,moc moc, gratuluji a ať jde vše jen tím správným směrem!!!! 😉 🙂

terka82
9. pro 2011

@vera_vila
@aidule holky děkuju 🙂 . V pondělí si asi zajdu na krev, abych měla do středy výsledky, než budu volat do Brna. Doufam, že hodnota bude OK. 🙂

marci
9. pro 2011

@terka82 to je skvělý! Taky tiše gratuluji🙂
Já si dneska celá vyklepaná volala embryoložce. Ze 14 vajuch bylo 11 vhodných k oplodnění (10 dělali PICSI, 1 ICSI) a máme zatím 10 embryí. Znovu volat mám až po víkendu - to budou muka!! Ale jinak mám velkou radost.

terka82
9. pro 2011

@marci to jsou super zprávy 🙂 . Taky jsem se od pátku do úterý klepala, kolik jich projde přes genetiku. Takže transfer by byl v úterý? Jo a děkuju. 🙂

marci
9. pro 2011

@terka82 jj, nejspíš v úterý

bardotka1
9. pro 2011

@marci Prosím Tě jaký je rozdíl mezi PICSI, ICSI ?? 🙂 Proč jste se rozhodli zrovna takto?? Já totiž předběžně mám od dr. napsané ICSI, ale teď nevím -))
Jinak čísilka jsou hezká, tak držím pěsti ať zůstane co nejvíce !! A Ty máš asi také prodlouženou kultivaci, co? I na PGD jdeš ?? 🙂

marci
9. pro 2011

@bardotka1 je tam rozdíl ve výběru spermií, které budou napichovat do vajíček. U ICSI vybírá vajíčka embryolog ze všech co má k dispozici, u PICSI vybírá z těch, které se navázali na kyselinu hylauronovou (stejná látka jako je u vajíček - značí to, že tyto spermie jsou zralé). Proč jsme se tak rozhodli? My jsme šli do IVF právě kvůli špatnému spermiogramu a proto jsme chtěli zvýšit šance. Dr. Hromadová říkala, že dle jejich statistik je ta úspěšnost o 8 % vyšší u PICSI než u ICSI. Cenový rozdíl je tam 5 tisíc, to už nám nepřišlo nějak zásadně rozdílné. Nechali jsme tak oplodnit 10 vajíček, to jedenácté jen ICSI. Chytlo se jich 10, ale nevím jakou metodou bylo oplodněno to, co se nechytlo.
Jinak prodlouženou kultivaci mám, na PGD nejdem.

antoa
9. pro 2011

Tak holky hlásím návrat z kontroly. Dneska píchám Gonal 9den a v pondělí další kontrola. Pořád zůstávám na 262,5j. Opu koncem týdne stř-pátek. Celkem cca do 20 folíků v rozmězí 14-8mm. Prý je to vše moc pěkné a dobře reaguji. ťuk ťuk. 😉 Jinak dneska to měli na minut vše přesné a dr. Hromadová byla opět velice příjemná a vše vysvětlila, ale já si určitě ještě na něco vzpomenu co jsem se ještě chtěla zeptat. 😀 😀

aidule
9. pro 2011

@antoa Zdravím známou od vidění 😀 😀 😉 ! Tak se to zatím suprově rýsuje, doufám, že to tak bude i pokračovat. Tak ať je i nadále povšechná spokojenost s péčí i nálezem!!! 🙂 😉

aidule
9. pro 2011

@marci Zdravím a moc držím palečky, ať se embryjka krásně rýsují a je jsou v co nejlepší kvalitě připravena hupsnout k tobě do bříška 😀 . Hodně optimismu, trpělivosti a důvěry!!! 🙂 😉

antoa
10. pro 2011

@aidule 😉

terka82
11. pro 2011

@marci tak zítra už se dozvíš, kolika broučkům se daří dobře. Kolik si jich chcete nehat zavést?

@antoa to vypadá na super úrodičku. Jinak já si taky na všechny dotazy vzpomínala sotva jsme nasedli do auta a odjížděli. 😀

@lucie2010 jak se daří?

A tady něco z dnešního rána. Bohužel test byl nějakej "nemocnej" a tak ta čárka je jakoby mázlá. Ale ve skutečnosti je vidět, že je zase trošku silnější. 🙂

lucie2010
11. pro 2011

@terka82 Ahojky...daří se dobře. Dělala jsem si nějaký testy...a ta testovací čárka je pořád stejná. Nebo alespoň se mi to tak zdá. Dnes se zdála být dokonce světlejší než včera. Nějak to na mě dneska dopadlo....to, že by to klidně nemuselo klapnout. 😒
A jak je tobě? Koukám, čárka se krásně rýsuje. Super. 😉

terka82
11. pro 2011

@lucie2010 neházej flintu do žita. Začaly jsme testovat moc brzo, HCG může být ještě nízké a tak to není na testu tolik znát. Je lepší testovat obden. Vím to z vlastní zkušenosti, že když jsem testovala každý den, tak ten rozdíl nebyl znát a i se mi zdálo, že čárka třeba slábne. Takže klid, optimistickou náladu a nohy nahoru. Dokud si to nepřihasí MS, tak není nic ztraceno. 🙂
Jinak mně je furt nějak stejně. Břicho jak před ms, občas bolí prsa, pálí žáha... Jen jsem na prášky z toho vytékajícího utrouše. 😅

marci
11. pro 2011

@terka82 ze zítřejšího telefonátu mám strach, ale snad se nějaký budou vyvíjet dobře. Zavést si nechám nejspíš jen jedno. Já se dvojčátek bojím. Hlavně kvůli své drobné postavě a problémům s páteří. Už prvního syna jsem rodila docela velkýho, takže u mě by dvojčata byla hodně riziková. I v Repromedě mi doporučují jedno kvalitní embryo, tak snad bude...
Tvoje fotky jsou hodně povzbuzující, tak jen ať to tak dobře jde i dál!!

terka82
11. pro 2011

@marci neboj, určitě to bude zítra OK. To by bylo, aby se z 10ti kousků nenašel jeden úžasnej brouček na transfer. Kdy máš volat?Jinak chápu, že za těchto okolností nechceš jít do transferu dvou.
Budu držet pěsti. Dej vědět. 🙂

aidule
11. pro 2011

@marci Neboj, oni ti toho NEJ broučka určitě vyberou a on se u tebe bude mít náááááááááááááááramně 😀 😉 !!! Přeji pokud možno klidnou noc a zítra jen ty nejlepší zprávičky 🙂 !!!

aidule
11. pro 2011

@terka82 No máš to vzorný, ty jedna mamino 😀 😀 😀 !!! Jen se drž 😉 !