Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

aidule
9. dub 2012

@zdenallicka Zdravím! Nevím, co konkrétně máš na mysli a jaký problém je u vás, takže těžko se vyjadřovat, problematika je to tady dosti široká a zkušenosti mnohým bohaté 😀 😉 🙂 !

aidule
9. dub 2012

@terez80 Ahojky, myslím na tebe a doufám, že už máš mimísky u sebe 😉 🙂 ! Tak jen ať se u tebe krásně a pohodlně zabydlí a líbí se jim u tebe celých 9 měsíců 😀 😀 😀 .Opatrujte se !!!!!

veruskaberuska
11. dub 2012

Ahoj holky, snad mě vezmete do klubu. Strašně pomalu to utíká a já se snažím na to co nejmíň myslet, ale moc mi to nejde. V sobotu jsme byli na ET a teď mám v sobě jednoho hatchíka, tak doufám, že to dobře dopadne. Všimla jsem si, že jsme na tom s terez80 podobně, taky jsme si vybrali PISCI, já jen měla míň vajíček. Vydržely jste to s testováním až do 13.dne?

aidule
11. dub 2012

@veruskaberuska Vítej mezi náma!!! Já jsem to nevydržela, ale ani jsem nemusela testovat, přišla menzes 😢 😢 😠 ☹ . Naštěstí to později vyšlo jinak, ale hlavně že vyšlo 😀 😉 ! Myslím, že každá z nás se sice snaží nějak rozptylovat, ale nemyslet na mimi fakt nejde. Většina si říká, že testování vyfrží, ale pro většinu je stejně pokušení kolem 10.dne tak silné, že testne 😀 . Tak se opatruj a uvidíš koncem tohoto či začátkem příštího týdne, zda vydržíš či podlehneš 😉 😀 😕 . Opatruj se!

terka82
12. dub 2012

Ahoj holky. Jdu vás pozdravit - z nemocnice. Na velkém utz děti v pořádku, ale čípek jrn 16mm, takže okanžitě nástup a ležet. Další kontrolu mám v úterý, tak snad to bude lepší.

Opatrujte se. 🙂

veruskaberuska
12. dub 2012

Ahoj aidule, dík za přivítání a za info. Vidím, že máš dva capartíky, takže to dopadlo dobře 🙂
Jak se to vůbec počítá, započítává se do těch dní i den ET? Já jsem teď buď 5. nebo 6. den. Normálně ten týden uběhne jako nic, ale teď se to strašně vleče. Vím, že když to dopadně špatně, tak to obulim a proto ani nevím, jestli se na to testování vůbec těším, ale zase ze mě aspoň opadne ta nejistota. Já mám celkem dlouhý cyklus, takže na menzes bych čekala ještě pěkně dlouho, ikdyž teď nevím, jestli se cyklus nemůže zkrátit kvůli stimulaci a horonům, co teď beru.

Terka82, já vůbec nerozumím, co je jrn a ani nevím, jestli je 16mm málo nebo hodně, ale v nemocnici to určitě pohlídaj a dopadne to dobře, uvidíš. Držím pěstičky. 🙂

valkat
12. dub 2012

@terka82 tak se drž,ať ještě pěkně miminka drží u mámy...... 😉 😉

aidule
12. dub 2012

@veruskaberuska Starší dcerka byla v poho spontánně, anich bych si v té době nemyslela, že i nás se někdy bude týkat oblast reprodukční medicíny. No ale osud to měl namyšleno jinak, tak jsme prošli i touto zkušeností, naštěstí nakonec s tím nejkrásnějším výsledkem 🙂 🙂 🙂 . Léčbu jsme podstoupili právě zde v Repromedě a musím říct, že k naší naprosté spokojenosti se vším, co k ní patřilo!!! Když jsem podstupovala IVF, měli jsme doma už jednu dcerku a myslela jsem si, že negativní výsledek nebudu brát tak moc bolestivě, ale opak byl pravdou-smetlo mě to jako lavina 😢 😢 ☹. Myslím si, že pokud to náhodou nevyjde, je jen a jen dobře se z toho vyplakat, vykřičet, prostě tu bolest dostat ze sebe pryč. Tím se vlastně ten neúspěšný pokus teprve uzavírá a může se začít nový 😉. Budu ti držet palečky, ať máš tu pozitivní zkušenost a už brzy se můžeš začít těšit na sladkého andílka. A kdyby náhodou......tak neboj, nejsi v tom sama, hlavně to nevzdávat a zkusit to znovu. Ať už se budeš léčit kdekoliv, jsou tu lidé, kteří vás v tom nenechají samotné a budou se určo maximálně snažit splnit vám váš sen o miminku 😉 🙂! Tak se opatruj a přeji brzy //. (myslím, že den transferu se nepočítá 😉)

aidule
12. dub 2012

@terka82 Jéééé, zdravím maminečku čekatelku 🙂 ! Ty jo, ty už jsi 22.týden?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!! No utíká to jako voda. Špitál sice není nic příjemného, ale co by člověk pro svá dítka nevydržel. Hlavně ať andílci vydrží u tebe v bříšku, kde je jim nejlíp! Myslím na vás!!! 🙂

terka82
12. dub 2012

@veruskaberuska den ET se nepočítá. V testování patřím mezi pošuky, takže já kolikrát začínala už 7. den po transferu. 😅 Držím pěsti, ať se dočkáš //.
Jinak jrn je překlep, mělo být jen a hranice pro toto období je 25mm.

@valkat domlouvám jim, co to jde, tak snad nikam spěchat nebudou

@aidule už 22. týden, ale na předčasný porod jen 22tt. Snad se čípek umoudří. Jinak naprosto souhlasím. Špitál je na houby, ale klidně tu budu ležet do srpna, jen když bobkové vydrží v bříšku. Děkuju. 🙂

marci
12. dub 2012

@terka82 taky moc držím palce, ať se děti nikam předčasně neženou!! Ještě aspoň pár týdnů vydržte 😉

veruskaberuska
13. dub 2012

@aidule Díky moc za odpověď 🙂 Já si taky myslím, že to bolí ať máš doma prcka a nebo ne. Takže se to povedlo na druhý pokus s mražáčkem, nebo jsi musela znuvu stimulovat? My máme ještě tři mrazáčky, jen jsou to dvě blastocysty a jedna expandující blastocysta. Jen se bojím, že když jsou oproti té hatchující pozadu, tak jestli se chytí ☹ No snad to ten náš hatchík vydrží a pěkně se zakousnul. Mám takový pocit, že tam je 🙂
My jsme taky s Repromedou spokojeni, stimulovat mě začala paní doktorka Veselá a pak to přešlo na doktora Koukala.

veruskaberuska
13. dub 2012

@terka82 Dík za odpověď a vysvětlení 🙂 Jste zlatíčka 🙂 Taky moooooc držím peštičky 🙂 Měla jsi tam ty // i v ten sedmý den? 😉

terka82
13. dub 2012

@marci děkuju. Co ty, jak jsi na tom?

@veruskaberuska také děkuju. V ten 7. den tam nebudou žádné tlustice, ale vždy jsem tam min. ducha našla. 🙂 Na druhou stranu ale některé holky maj 10. den test negativní a třeba 11. už pozitivní, takže se tím dřívějším testem akorát vystresnou. Snaž se vydržet co nejdéle. 😉

evickav
13. dub 2012

@veruskaberuska ahoj,,, ja teraz tiež stimulujem a začala som u dr. Hromadovej a teraz mi všetko robí dr. Koukal,,, v pondelok ideme na odber,,, kto ti robil odber? tiež Koukal?
diavčatá tiež sa chcem spýtať,že či mi neviete poradiť nejaké ubytovanie na jednu noc v Brne za rozumnú cenu,,, musíme tam ísť už teraz v nedeľu,aby sme v repromede boli už ráno okolo 7.45

veruskaberuska
13. dub 2012

@evickav ahojky, jj kontroly, odběr i ET mi dělal doktor Koukal. Určitě to dobře dopadne 🙂
S ubytováním bohužel neporadím, vždy jsme dojížděli 😢 .

evickav
13. dub 2012

@veruskaberuska aha, takže jeden doktor robí všetko? to je dobre,,, aspoň on o mne vie ako na tom sme a je lepšie,keď jeden robí všetko,,,
a už sa chystáš testovať? ja asi nebudem mať odvahu 🙂

marci
13. dub 2012

@terka82 Já nakonec spontánně potratila, hcg kleslo, takže mimoděložní vyloučili, takže jsem se všem operačním zákrokům vyhnula. Při té smůle jsem měla nakonec štěstí (i když jsem si připadala jak blb, když jsem si dělala těhotenský test s tím, že jsem se modlila, ať už tam je jenom jedna čárka🙂.Teď čekám na MS a začnu stimulovat na další KET.

veruskaberuska
13. dub 2012

@evickav já nevím, jestli to tak funguje vždy (to že tě celou procedurou provází jeden doktor), ale u nás to tak bylo, teda až na tu první stimulaci a konzultaci před zahájením. Bojím se, že tam ty dvě čárky nebudou 😢 No ale asi to stejně testnu buď v neděli, nebo v pondělí. 🙂

evickav
13. dub 2012

@veruskaberuska treba veriť 🙂 ja stimulujem len clostilom,lebo mám veľmi nízke AMH 0,19,,, minulú stimulku som mala 4 folíky,ale večer pred odberom sa mi popraskali, tak teraz dúfam,že vydržia až do odberu,,,

terka82
13. dub 2012

@evickav my jsme spali v hotelu v Pohořelicích http://www.vecafe.cz/ubytovani/, ale to bylo přeci jen kousek od Brna. A pak jsme spali v hotelu http://www.iberica.cz/pension-iberica/ a myslím, že jsme platili asi 1000kč/noc za dvě osoby. Tam to bylo docela fajn a bylo to kousíček. Ale možná ti brněnské holky poradí líp.

@marci myslela jsem na tebe, jestli ses té revizi alespoň vyhnula. Pro mě to vždy byla ta nejhorší tečka toho všeho. Boužel já se jí nikdy nevyhnula. Budu mačkat pěsti na KETík, aby to konečně dopadlo tak, jak má. 🙂

evickav
13. dub 2012

@terka82 ďakujem,,, nakoniec mm objednal penzión U kašny,,, je to niekde pri centre,,, potom dám info,ako sa nám spinkalo 🙂

aidule
13. dub 2012

@evickav Tak ať se hezky vyspinkáte do toho velkého dne a hlavně ať je kvalitní úrodička 🙂 ! Nemusí být velká, hlavně ať je kvalitní a určo to klapne 😉 . Budu na vás myslet!!! 😉 🙂

aidule
13. dub 2012

@veruskaberuska Beruško, já jsem mrazáčky neměla žádné, nebylo z čeho ☹ 😢 . Odebrali mi 5 vajíček, oplodnily se 4, vyvíjely se 3 a nakonec k zavedení byly jen 2. Takže se zavedly obě a na zamražení nebylo 😢 . Ale pak jsem zkusila stimulovat jen clostilem a po 2 cyklech, kdy už jsem s tím opravdu nepočítala, jsem menzes nedostala, tak jsem jen tak zkusmo testla, no a....byly tam // dálnice 😀 😀 😀 !!! Tak pak se v tom životě vyznej 😀 😉 🙂 ???!!! Jak říkám, co má vyjít, vyjde a nezáleží ani tak na našich přáních a plánech 🙂 . Tak se opatruj a krásný víkend!!! 😉

terez80
13. dub 2012

Ahoj holky, moc se omlouvám, že jsem se tak dlouho neozvala, vyskytly se nějaké rodinné komplikace. Už mám po transferu, vše probíhalo v pořádku a teď čekám, ale díky všemu to nějak utíká, trochu se mě nafouklo břicho, ale paní doktorka říkala, že to může být.
@aidule díky moc jsi zlatá, vím, že když člověk potřebuje info je nalepený na netu a pak, když je to za ním tak je hrdina haha. Měj se pěkně a moc ti děkuji za podporu, kterou jsi mi dávala, jak budu testovat napíšu.
@veruskaberuska Ahoj to jsme skoro stejně, ty se máš, že budeš testovat dřív budu ti moc držet pěsti. Slyšela jsem, že se může testovat i 10 den, ale já raději počkám, mám strašný strach ze zklamání. Tak se drž.
@terka82 Ahoj vidím, že na tebe všichni moc myslíme tak se držte a ať je vše v pořádku a můžeš jít domů.
@evickav Ahoj vím, že tam na recepci byla nějaká paní a ptala se na ubytko a říkaly nějaký sluníčko nebo tak prý to je pět minut od tam, třeba když si něco zadáš v okolí tak ti nějaké nabídky vyjedou, já s tím bohužel nemám zkušenosti.

terez80
13. dub 2012

@zdenallicka Ahoj, my jsme s manželem byli do repro odesláni s manželem. Udělali nám vše různá vyšetření, problém byl u manžela. Doufala jsem a věřila, že to půjde samo a čekali jsme, bohužel nic. Rozhodli jsme se tedy pro naplánovanou léčbu od paní dr. Hromadové, vše nám vysvětlila a doporučila. Teď už mám po výkonu a čekám po transferu na výsledek, všeho jsem se hrozně bála a byla vyplašená, ale naštěstí jsou tam příjemní a vše mě vysvětlili. Však kdyby jsi potřebovala něco vědět napiš, já jen ze začátku pročítala stránky a nabírala zkušenosti a pak se přidala, ta podpora od holek byla výborná a moc jim za to děkuji.

aidule
13. dub 2012

@terez80 Ahojky, tak to jsem moc ráda, že už "jen" čekáš na testík 😀 😀 😀 . Určo to vyjde, je fajn, že ti to utíká, to bude dobré znamení 😉 🙂 !!! Těším se na info a zatím přeji klidné čekání a krásný víkend! 🙂

evickav
13. dub 2012

@aidule folíky máme 4, tak som zvedavá, či a koľko v nich bude vajíčok,,, ale beriem to tak,že čo má byť to bude 🙂

@terez80 mm už ubytko našiel a zajednal,,, celkom dobre mi to urobí niekde vypadnúť,lebo už od konca januára som PN,,, mám síce vychádzky,ale to nič nie je,,, beriem to ako výlet 🙂 a bonus k tomu,že sa ešte aj dobre vyspím 😀 pri narkóze
držím palce 🙂

veruskaberuska
15. dub 2012

@aidule Ahojky Aidule, já jen zjišťuji komu ten ET vyšel a jaké jsou šance (ikdyž vím, že je to individuální), ale snad to teď nebudu potřebovat 🙂 Dík za info, no koneckonců výsledek je to moc hezký 🙂My clostyl zkoušeli taky, ale nezabral 😢 páč chyba nebyla jen na mé straně, což se ale zjistilo až později.

veruskaberuska
15. dub 2012

Ahoj holky, tak jsem to dneska nevydržela a testla jsem to, nejdřív tam nebylo nic, ale za nějakou dobu hypnotizování se tam objevila slaboučká čárka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂Spíš, jak ten testovací proužek vysychal. Tak snad to není jen má sugesce a ve středu to bude lepší 🙂 Teď to pořád musím chodit kontrolovat, jestli se mi to nezdá. No snad to dobře dopadne. Chtěla bych moc poděkovat za podporu a cenné zkušenosti 🙂