Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

aidule
25. lis 2011

@bardotka1 Zdravím! Injekcí se neboj, mají takovou malinkou a tenkou jehličku, určo bys to zvládla i sama. Je to podobné, jako když si diabetik aplikuje inzulín 😀 . Já jsem celý proces IVF až do zavedení embryí byla normálně v pracovním procesu, pak jsem si nějak vyměnila pár služeb, abych měla volněji. Ale nám ten . pokus nevyšel, takže k PN nebyl důvod. To až o pár měsíců později, když jsem měla na těhu testíku // 😀 😀 😀 a byla jsem, vzhledem k charakteru svého povolání, téměř celé těhotenství doma. Moc držím palce i pěstičky, aby to tentokrát nejen klaplo zpočátku, ale hlavně i nadále, ať je mimi zdravoučké a těhu bezproblémové 🙂! Ráda o tobě uslyším, jak se podařilo 😉 😵.

aidule
25. lis 2011

@lucie2010 Bezva, myslím na bojovníčky, ať se vám krásně rýhují a jsou v poho 🙂 !!! Opatruj se! 🙂

aidule
25. lis 2011

@bardotka1 Ještě jsem ti chtěla poradit, ať se mrkneš na stránky repromedy. Mají tam tu preimplantační genetickou diagnostiku krásně popsanou 😉 .

bardotka1
25. lis 2011
lucie2010
26. lis 2011

@marci Nám taky řekli, že pro ještě větší úspěšnost by bylo vhodné udělat ICSI (i přes to, že má manžel spermiogram v pořádku). Samozřejmě jsme neváhali a souhlasili s tím. A včera nám pan doktor řekl, že by doporučoval PICSI. Že tato metoda je paradoxně vhodná pro spermiogram s dobrými výsledky a vyhledává ty nejschopnější spermie. Sice si musíme zase připlatit. Ale ty peníze tomu obětuju.

marci
26. lis 2011

@lucie2010 U nás je ICSI nutností, manžel je spermiogram tragický, já jsem úplně v pořádku (paradoxem je že první dítě máme přirozeně - sice to trvalo, ale asi se stal zázrak 🙂 ). Asi taky půjdem do PICSI - už kvůli tomu blbému spermiogramu.

terka82
26. lis 2011

Ahoj holky. Omlouvám se, že Vám lezu do diskuze, ale mám prosbu. Máte některá zkušenost s PGD? Nemáte tušení, kolik stojí biopsie blastomer a následné zamražení bez PGD? Zapomněla jsem se zeptat. 😅 Moc děkuji za info.

@lucie2010 držím palce, myslím, že jsme se tam včera potkaly. 🙂 Taky jsem byla včera na odběru.

vaculik
26. lis 2011

Terka záleží co máte za pojiš´tovnu, na PGD přispívá jen vzp a myslím vojenská, jiná už ne a doplatek je cca 19 000tisís. Pro ostatní stojí PGD 80 tisíc. Mražení stojí kolem 5 tisíc jedno jaké množství.

vaculik
26. lis 2011

Jinak já jsem dneska týden po et a už jsem to nevydržela a testla, no a zatím jen /.. ach jo, mám ještě týden čas, tak snad to dobře dopadne.

terka82
26. lis 2011

@vaculik děkuji za odpověď. Mam VZP, dopláceli jsme 24tis., ale to je na otestování 7 kousků a my jim máme zatím více, takže řešíme jestli doplatit 7tis za každé další nebo nechat jen odebrat buňky a zamrazit pro případ potřeby a nebo kombinaci obou variant. 😕
Držím pěsti, ať se druhá čárka objeví. 🙂 Týden po je opravdu brzo. Ale já to nikdy déle nevydržela. 😅

lucie2010
26. lis 2011

@terka82 Ahoj...tak to jsem ráda, že jsem tě tu potkala...a jak jsi dopadla? Doufám, že to všechno bude v pořádku. Dneska jsem si tam volala a ta paní z embryologie mi řekla, že z těch 6 vajíček bylo na oplození 4 vajíčka a někdy ve středu bych měla mít transfer. Tak držím pěsti...ať je všechno ok. 😉

terka82
26. lis 2011

@lucie2010 ahoj, nenapadlo mě, že tu na sebe narazíme. 🙂 Zatím jsme na tom dobře, ale nás čeká ještě PGD, která může vše zvrátit. Odebrali mi 22 vajuch, z toho 17 vhodných k oplodnění a všechna se chytla. Zítra budou ještě volat z laborky, abychom se domluvili na kolika necháme PGD provést. Zatím s manželem uvažujeme o 10. Mam docela strach, že nenajdou žádné vhodné k transferu, takže nejradši bych nechala otestovat všechny, ale ty prachy... Takže volíme kompromis a budeme doufat, že bude co k transferu a ve středu se zase potkáme.
Taky moc držím pěsti. 🙂 Určitě to vyjde a budete mít krásné Vánoce. 😉

marci
26. lis 2011

@terka82
@lucie2010 holky, oběma moc držím palce, ať všechno vyjde, tak jak má!!!!
Já tam na tebe Terko asi taky narazila (předpokládám podle bydliště, které máš v pasu - hlásilas ho paní na recepci když ti vypisovala asi neschopenku, já stála u toho pultíku vedle 😀 a zaujala mě ta dálka odkud jsi a hned jsem si říkala, že už nikdy nebudu říkat, že musím jet z práce přes půl brna🙂

terka82
26. lis 2011

@marci děkuji.
Měla jsi vínový svetr? Asi vím. Máme to kus cesty, ale snad to bude stát za to. V mém původním centru PGD nedělají a od dalšího centra, které je v Plzni a kde PGD dělají, mě zase odradily reference. Úspěšnost asi dobrá, ale přístup nic moc. Navíc na imunologii nám Dr. doporučila právě Repromedu a tak zkoušíme štěstí u Vás v Brně. To cestování je opravdu šílené. K nákladům na IVF přibývá nemalou částkou nafta a ubytování a hlavně jsou to 3-4 hoďky na jednu cestu, ale co se dá dělat. Za ten malej uzlíček štěstí to stojí. 😉

marci
26. lis 2011

@terka82 jj měla🙂 Cestování musí být teda náročné (kolikrát jsi dojížděla na kontroly během stimulace?). Moc vám přeji, aby to klaplo.

terka82
26. lis 2011

@marci byli jsme tam jednou na první konzultaci a protože jsem měla všechny potřebná vyšetření z předchozího centra, šlo se rovnou na věc. Od začátku stimulky jsme jeli teď po čtvrté, no ale mohlo to být i horší.
Děkuji, také ti přeji, ať se zadaří a k synkovi přibude další člen rodiny. Myslím, že jsi včera měla v ruce stimulační protokol. Jak to s tebou vypadá? 🙂

marci
26. lis 2011

@terka82 Mám v sobě druhou injekci gonalu, takže cca za 12 dní odběr.... pokud vše půjde hladce.

terka82
26. lis 2011

@marci a můžu se zeptat, kolikátý je to pokus nebo jaké máte problémy? Určitě vše půjde hladce a do Vánoc budeš hlásit // .

marci
26. lis 2011

@terka82 Je to první pokus. Problém je pouze na straně manžela - velmi špatný spermiogram ve všech parametrech (příčina prý pozdní operace nesestouplého varlete v dětství 😠 ). Já jsem bez problémů. Prvního syna máme přirozeně tzv. za 5 minut dvanáct. Už jsme byli objednaní do CAR, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Teď jsme čekali taky na zázrak, ale pořád nepřichází a nechtěli jsme mít děti hodně roků od sebe. U vás je ten problém složitější, když potřebujete PGD, že?

terka82
26. lis 2011

@marci a jak jsi spokojená s přístupem v Repromedě?
To je k vzteku, že má manžel problémy jen kvůli pozdní operaci. 😠 Ale důležité je, že už jednoho caparta máte a k druhému Vám pomůžou tady. Pokud máte problém jenom v tomhle, tak tomu doktoři trošku pomůžou a bráška nebo sestřička bude co nevidět. 🙂
U nás je to trošku složitější. Anovulace, pravděpodobně PCO, po druhém odstranění cysty mi vzali i jeden vejcovod a po prvním špatném těhotensví se zjistilo, že mám balancovanou translokaci dvou chromozomů, což je zřejmě největší problém. V předchozím centru tomu nepřikládali takovou váhu a vše chtěli řešit amniocentézou. Jenže ze třech těhotenství po IVF a 2xKET, jsem ani k plodovce nedošla. V prvním případě bylo těhu ukončeno pro vývojovou vadu plodu, v dalších skončilo zamlklým těhotenstvím. Po posledním mi došla trpělivost a bez PGD už jsem nechtěla další pokus podstoupit. A tak jsme skončili v Brně a zde se nám ten zázrak snad podaří.

aidule
26. lis 2011

@terka82
@marci
Holky, oběma vám držím pěsti, ať vám Repromeda přinese štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 Jsem ani netušila, jaké jsem básnické střevo 😀 😀 😵 . Ale vážně, moc vám to oběma přeji, ať máte k Vánocům (a nejen k nim) ten nejkrásnější dáreček. Jako my vloni, kdy jsem 15.12. objevila na testu // !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Neuvěřitelný pocit štěstí, ale zároveň začátek strachu a obav, aby bylo vše v poho a mimi bylo zdravoučké. Naštestí to tak bylo a Natálce už jsou 3 měsíce a je to naše hodňoučká a usměvavá princeznička 😉 ! Tak hodně štěstí a pevné nervy!!! 🙂

marci
26. lis 2011

@terka82 já nemám srovnání s jinými CAR, ale jsem tam docela spokojená. Překvapilo mě třeba, že nám hned před prvním pokusem dělali oběma genetický vyšetření. Jinak upřímně musím říci, že jsem zpočátku měla pocit, že je to všechno strašně rychlý - myslím jako ten ortel, že nic jinýho než ICSI nepomůže.
Určitě mám výhodu v tom, že už jedno dítě mám (tak nějak se to asi líp snáší). Přijde mi strašně nespravedlivý, když čtu, co všechno mají někteří za sebou a miminko stále nikde. Ale někdy se ta smůla prolomit musí!

terka82
26. lis 2011

@aidule 😀 děkuji, snad budeme za několik dní stejně šťastné jako ty. Jinak 15.12.(ale 2008) jsem také objevila svého prvního ducha na testu po prvním IVF a máš pravdu, že ty Vánoce byly úplně jiné, krásnější. Bohužel o pár týdnů později jsme se toho vytouženého broučka museli vzdát, ale to už je jiná kapitola. Teď doufám, že svoji dávku sr***k jsem si vybrala a teď už mě čeká jen to dobré. 🙂

@marci jj, tohle se mi moc líbí, že tady se ta genetika dělá hned. V mém bývalém centru ji dělají až po několika neúspěších. Spoustě párů tohle určitě ušetří několik zbytečných pokusů a trápení. 🙂 Taky jsem nečekala, že to půjde u nás tak rychle, ale měli jsme všechna potřebná vyšetření a tak nebylo na co čekat. S ISCI si nelam hlavu, doktoři ve Vašem případě určitě vybrali to nejlepší řešení, za pár dní budeš těhulka a bude úplně jedno, jak k tomu těhotenství došlo.
Některé případy tady na koňovi mi vhání slzy do očí, občas umí být osud opravdu krutý, bohužel v tomhle směru spravedlnost neexistuje... 😔

terka82
27. lis 2011

@lucie2010 jak se cítíš?

kalipso
27. lis 2011

@aidule @mamba555 ahoj holky, děkuju za reakci, jdu v pátek k dr. Hromadové, tak jsem zvědavá co vymyslí. Tak nějak doufám v nějaké zázračné řešení... ale to asi každý 😅 Navíc nechci aby v práci někdo něco věděl, tak snad to nebude časově moc náročné abych nemusela v práci nic vysvětlovat a zvládla to jen v rámci občasné výměny směny.

Jen mě štve jak se zlehčují negativní účinky antikoncepce, celých 10 let co jsem ji brala všichni lékaři u kterých jsem byla tvrdili, že je to OK a až vysadím tak hned budu moct mít dítě... a teď houby ☹

aidule
27. lis 2011

@kalipso Neboj, dr. Hromadová je opravdu moc prima člověk a určo najdete nějaké řešení 😉 . Budu držet palce!!! 🙂

aidule
27. lis 2011

@terka82 Věřím, že ty s....ky 😀 už máš opravdu za sebou a tentokráte to vyjde a vydrží až do konce....teda vlastně začátku, vždyť narozením miminka to vlastně všechno krásně začíná 🙂 🙂 🙂 !!! Tak se opatruj a tfuj, tfuj, tfuj!!! 😉

bardotka1
28. lis 2011

@aidule Ahoj, díky moc za radu !! Stejně stále váhám jestli to v práci říci, či ne. Myslela jsem, že to zvládnu půl denní dovolenou tu návštěvu, ale ráno se jezdí na krev a vidím, že holky na utz jezdí až kolem oběda 😒 - je to na dlouhé šráky 🙂

bardotka1
28. lis 2011

@terka82
Ahoj, jsem ráda, že vidím někoho kdo má tolik odvahy, po tom všem, je to bezva 🙂 Také jdu na PGD - pro 2 těhu co špatně dopadly, byť byly přirozené a jevící se jako ok z počátku, měly ale vysoké NT na utz.... Mě už opouštějí ale síly - hrozně se to táhne, navíc mě přepadá depka z toho co bude, že budu těhu a že to nedopadne opět dobře... nyní čekám na měsíčky-). Ale kdosi tady psal, jak se těší, jak jí budou odebírat vajíčka a taky na transfer 😀 , tak mě to tak mile potěšilo a rozesmálo !!! j 🙂 Bo já v noci už nespím a bojím se, nevím čeho a někdo pak přijde a řekne, že se těší - je to moooc milé 🙂

terka82
28. lis 2011

@aidule dík, jsi zlato. 🙂

@bardotka1 no tak snažíme se bojovat, ale je to těžké se furt zvedat ze dna a zkoušet to znova. Mám to stejně, od té druhé revize se víc bojim, že po pokusu budu těhotná, než že neotěhotnim. 😖 Do posledního KETu jsme šla jen s tím, že jsem neměla to srdce ty zmražený bobíky nechat zlikvidovat. Říkala jsem si, že přece nemůžu mít takovou smůlu a že nejhorší varianta bude, že neotěhotnim. Dokonce jsem pár dní po transferu odjela na týdenní služebku do zahraničí. Vrátila jsem se těhotná. O pár dní později už jsem jela na sál na revizi. 😔 Takže v Plzni v mrazáku mi zbývá jeden poslední bobek a už nemám odvahu nechat ho transferovat.
Na odběr jsem se opravdu netěšila. Díky snaze o prcka mám za sebou několik narkóz a snášim je dost blbě. No poslední dvě jsem po probrání nezvracela, ale brečela... Asi už mi fakt hrabe. 😀
Momentálně se děsim toho, kolik jich projde přes PGD. Dnes volala paní doktorka, že jsme se sice dohodli na 11 otestovaných, ale vhodných je jich 14. A pokud bychom chtěli ty 3 testovat později, vyšlo by to mnohem dráž. No takže testujeme všech 14. Snad to všechno přinese svůj šťastný konec.
Tobě moc držím pěsti, ať se k tobě štěstí konečně otočí čelem, dobře projdeš stimulkou s co nejvíce zralými vajíčky, maximální množství se oplodní, no a pak už je "jen" třeba mít dostatek peněz na PGD a otestovat jich co nejvíce, aby byla větší šance, že najdou broučky vhodné k transferu a vy jste konečně prošli těhotenstvím až do toho krásného začátku(jak psala aidule). 🙂