Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

versuska
3. únor 2012

Ahoj holky, dlouho jsem se tu neukala.Po nevydarenem 1. IVF jsem se radeji zabrala do prace a nemela jsem na spustu veci ani naladu. Vidim, ze se nam to tu pekne tehuli a taky blizi porody. Womanz a MArti drzim palecky at mate zdrava miminka a rychly porod. Ja momentalne opet stimuluju a pristi tyden se chystam na OPU, snad se tedy v nejblizsi dobe taky dockam // 🙂

marci
3. únor 2012

@versuska ty jsi šla hned do 2. IVF? Neměli jste žádný mražáčky? Tak to budu moc držet pěsti, ať 2. IVF vyjde.

Jinak já jsem teď začala se stimulací děložní sliznice před KETem a taky moc věřím, že to teď vyjde.

versuska
3. únor 2012

@marci ano sli jsme hned do druheho IVF. Mam tak rozhozene a taky porad nastimulovane hormony, ze to mozna bude lepsi. Mrazacky jsme bohuzel nemeli( zadne embryjka nam neprezili :( )Je to teda vsechno o nervy, ale snad se dockam // 🙂 kdypak ti vychazi KET? Mne ET nejspis na 15.2. A kolik mas mrazacku?

marci
3. únor 2012

@versuska Taky jsem měla cyklus po neúspěném ET rozhozenej, když jsem si šla těsně přes MS pro léky, tak to vypadalo, že byl cyklus anovulační, nakonec jsem však měla ovulaci 28. den cyklu🙂 KET mi bude vycházet měkdy kolem 20. února (přesný termín ještě nevím, 13. den stimulace jdu na UTZ a pak se uvidí). Mražáčky máme 4.

pavcahola
3. únor 2012

@marci Ahoj můžu se tě zeptat kolik si jich necháš zavést?Ptám se ze zjedavosti,protože my máme taky 4 mrazáčky a chtěla bych jen jedno zavést,ale když na té pipetě jsou dvě,tak by mě hrozně zajímalo jak to udělají.Nemluvily jste o tom spolu?

beryk
5. únor 2012

ahojda holky,
tak jsem dnes testla jsem 12 den a vůbec nic ,test bílý,v úterý jdu na krev,no vidím to na příště

@versuska a @marci holky držím vám pěstičky

versuska
5. únor 2012

@marci ja jdu na ET nekdy kolem 14-15.2. a necham si zavest opet 2 embryjka(teda snad budou).Je uzasne, ze mas mrazacky a nemusi cele to kolo podstupovat znovu. docela me to unavuje a hlavne taky mam tolik prace, ze mi ani kontroly poradne nevyhovuji,ale snad me na konci tentokrat ceka sladka odmena a nejen me, ale i vsechny holky co tady cekame na ta nase miminka 🙂

@ beryk to je skoda, to zklamani kdyz testis a testy porad bile je hrozne .treba to vyjde priste,ale hlavne uz aspon jednoho drobka doma mas 🙂

aidule
5. únor 2012

@beryk ...ten velký pocit zklamání si ještě pamatuji, ale na druhou stranu-máš doma andílka, který ti nedovolí dlouho smutnit 😉 ! Drž se a hlavu vzhůru, má-li to vyjít, je to před tebou... 🙂

zazy
5. únor 2012

Ahojky
Bery,to je mi líto,jestli to nevyšlo,ale tak jak píše aidule,drží nás nad vodou už ti naší prckové.Taky máme v plánu do léta druhé mimi zkusit,tak uvidíme.
Versuska:já šla tenkrát po nevydařeném 1IVF hned do druhého a vyšlo to,takže si myslím,že to výjde i tobě

versuska
6. únor 2012

@zazy moc dekuji, taky doufam,ze to tentokrat vyjde 🙂

dnes jsem byla na kontrole a ve ctvrtek uz jdeme na OPU a v utery 14.2. na ET, prijde mi, ze to uteklo rychlosti blesku. 😀

valkat
6. únor 2012

Ahoj holky,tak jsem doma,ve středu v jednu nastupuju na vyvolání protože dětičkám se vůbec nechce ani kontrakce ani hrdlo,čípek ,nic......takže dostanu nějaký léky a budeme čekat kdy se to rozjede......

marci
6. únor 2012

@pavcahola já zatím pořád váhám kolik. Při prvním ET jsem si nechávala zavést jen jedno, teď už mám trochu strach. S doktorem jsem o tom mluvila, říkal, že rozmrazí celou pejetu (tj. 2 embrya). Teoreticky by pak to jedno šlo zamrazit znovu, ale je to znovu zpoplatněné a prý to není efektivní (je velké riziko, že další rozmrazení by už to embryo nezvádlo). Takže zatím říkal, ať se tím moc netrápím, možná se to vyřeší samo (prý je ta pravděpodobnost, že se rozmrazí obě v pohodě kolem 75 %).

@beryk to mě mrzí, že to nevyšlo. Sice je dítko doma útěchou, ale stejně .....
@valkat moc držím palce, ať se porod rozběhne s co nejmenšími problémy a ať vše dobře dopadne.

versuska
6. únor 2012

@valkat myslim na tebe a miminka. Asi je jim u tebe moc dobre. takze v nejblizsi dobe ti preji at se podari porod, miminka i ty jste v poradku a brzy dej vedet, jak jste to zvladli 🙂

mufinka0
6. únor 2012

@valkat Ahoj 🙂 Sice nepřispívám, ale čtu !!!! Pořád koukám kdy už,..a ono se jim vůbec nechce 😉 Chci Ti jen popřát hodně štěstíčka a už ať je máš u sebe 😉 😉 😉 Budu na Tebe myslet, slibuju ! 🙂

zazy
7. únor 2012

Ahojky
Valkat,tak budu ti držet moc moc pěstičky at to všichni zvládnete v pohodě a at máš co možná nejmín bolestivý a rychlý porod.

gabulenka
7. únor 2012

@valkat ahojky, moc na tebe vzpomínám a držím pěstičky, ať jde vše jak po másle 😉

aidule
7. únor 2012

@valkat Moc držím palce i pěsti, hlavně ať je vše v poho a máš brzy u sebe své andílky! Těším se na fotečky 😉 ! Držte se!!!

aidule
7. únor 2012

@gabulenka Jéééé, moc ráda o tobě zase slyším. Už jsem si říkala, co se s tebou stalo? Jsem ráda, že jsi ty i mimi v poho. Doufám, že už si těhu užíváš 😉 ...taky to pěkně utíká, poslední trimestr a hurá do bezvědomí 😀 😀 😀 ....Tak se opatruj a miminko ať krásně a zdravě roste a vyvíjí se 🙂 !

valkat
7. únor 2012

....holky ,děkuju moc za podporu,hned jak budu moct,dám vědět jak jsme na tom....... 😉 😒

beryk
8. únor 2012

@valkat mooooooooc na tebe myslím a držím pěstičky,ať to máš co nejdříve za sebou a vše je OK

já jsem dnes byla na krvi a jak se dalo očekávat negativní

soniela
8. únor 2012

Ahoj! Omlouvám se, že vám sem tak vpadám. Mám k vám otázku. V Repromedě jsem už podstoupila 1 IVF před čtyřmi lety a letos to chceme zkusit znovu. Ale spoustu věcí už jsem pozapomněla. Tak se chci zeptat, jestli si nepamatujete, za jak dlouho vás objednali na první konzultaci? Děkuji moc!!!

terka82
8. únor 2012

Ahoj holky. Dnes jsme byli na prvotrim. screeningu. Nejdříve jsme s paní doktorkou prošli "novinky" od doby, co jsme se viděli naposledy. Mluvila o plodovce, že sice PGD něco odhalí, ale pro jistotu se plodovka doporučuje i tak. Jenže je tam to riziko potratu a s dvojkama je to těhu rizikovější i bez plodovky, takže to zatím necháme otevřené a v 17tt máme přijet zase - já se ale plodovky moc bojím, takže pokud to bude OK, tak bxch se jí ráda vyhnula. A pak jsme šli na UTZ. Miminka se panu doktorovi mu moc líbila. Odpovídají 12+6, podle IVF bych měla být 12+5. Projasnění mají 1,6 a 2,2, nosní kůstky přítomny. Když pustil srdíčka, tak jsem stejně asi jako vy všechny neudržela slzy. Podle UTZ je tedy vše v pořádku a uvidíme, jak dopadne krev.

Když jsme odcházeli, tak jsem se hrnula k recepci s peněženkou, abych ten litr za screening zaplatila a oni mi říkají, že to už je všechno. Tak jsem se ještě připomněla, že bych měla platit, ale pan doktor mi řekl, že my už jsme zaplatili dost(on i doktorka se ptali na částku za PGD). Zřejmě v našem případě se tohle uraje na pojišťovnu.

Všem snažilkám držím po dalších pokusů moc pěsti.🙂

@valkat myslím na tebe, snad to budeš mít(nebo už máš) rychle za sebou. 🙂

@soniela nás objednali asi za měsíc, ale to jen proto, že jsme to plánovali společně s dovolenou. Jinak by to bylo dřív.

aidule
8. únor 2012

@soniela Hezké odpoledne! Já jsem čekala něco málo přes týden 🙂 . Přeji hodně štěstí na cestě za miminkem 🙂 !

aidule
8. únor 2012

@terka82 Zdravím maminku-čekatelku! Krásně rostete, jen co je pravda. A utíká to jako voda!!! Zatím se s plodovkou nestresuj, uvidíš, jaké budou výsledky. Já jsem ji nakonec podstoupila a byla jsem moc ráda, za to rozhodnutí, ale čekala jsem jedno miminko, což je trošku menší riziko 😉 . Uvidíš, třeba to ani nebude třeba. S těma korunkama je to maximálně příjemné překvapení, zvlášť v dnešní době, kdy člověk platí téměř za vše ☹ 😒 😀 ...Tak opatruj sebe i miminka a budeme se těšit, jak dopadne @valkat s malýma repromeďátkama 😉 , už se těším na fotečky!!!

soniela
9. únor 2012

@terka82 @aidule
Děkuji za odpověď!

beryk
9. únor 2012

@terka82 držím pěstičky ,at výsledky jsou OK
já jsem plodovku nakonec odmítla,vyšel mě blbě screening,tak jsem to furt řešila,ale moc jsem se bála,kámoška co šla na plodovku taky kvůli špatnýmu screeningu o dítě bohužel přišla a to se pak ukázalo ,že testy z plodovky byly OK,čekala jsem na genetický UTZ v 20tt a když mi dr.řekl,že nic špatnýho nevidí ,odmítla jsem. Narodila se mi zdravá holčička

@valkat myslím na tebe

terka82
10. únor 2012

@soniela není zač. Držím pěsti, ať vás rychle objednají a brzo se dočkáte miminka. 🙂

@aidule
@beryk holky děkuju za názory. 🙂 Jak jsem psala, mám z plodovky strach. Už jsme o 3 miminka přišli, i když v podstatně rannějším stadiu těhotenství, ale stejně... Až budu vědět, jak dopadla krev, tak ještě napíšu do Repromedy a poprosím je o jejich názor, protože k tomuhle tématu jsme se vlastně ani nedostali, díky tomu, že jsem tam po zjištění těhu už nebyla. PGD dělali oni a tak mi určitě nejlíp řeknou, jestli se na to mohu nebo nemohu spolehnout. 🙂

evickav
10. únor 2012

@soniela ahoj,,, ja som sa objednávala dnes a dali mi termín na 22.2. k Dr. Hromadovej,,, už si volala? kedy ideš?

evitaa
10. únor 2012

@terka82 Mně osobně připadá amnio zbytečné. Genetická výbava dítěte je daná od chvíle, co se spojí spermie s vajíčkem. Při amnio a PGD jsou zkoumány úplně stejné chromozómy, takže by ti to dělali dvakrát. A DNA se třeci vývojem nemění. Obě dvě metody jsou 100%. Přeci se nemůže změnit třeba pohlaví - embryo by byla holčička, ale narodil by se kluk? To je přeci nesmysl. To samý je u genetických poruch.

maja89
11. únor 2012

Ahojky holky,
dovolte abych se k Vám přidala, dnes jsem v Repromedě podstoupila ET s Dr.Hromadovou a ted me stejne jako Vas vsechny ceka dlouhe cekani na test. Chtela jsem se zeptat, jak pak jste to zvládaly? A myslíte, že když se test udělá cca.10 den od ET muze uz neco ukazat, nebo je to příliš brzy?
Všem těhulkám moc gratuluji a držím pěstičky, ať je vše jak má a všem snažilkám přeji pevné nervy, sama moc dobře vím jak jsou potřeba 🙂