Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

versuska
11. únor 2012

Holky nevite co noveho u Valkat? Uz ma drobky u sebe?

@marci jak jsi na tom? neco noveho? Kdy jdes na ET?
ja byla ve ctvrtek na OPU, bylo 9 vajicek, 6 se povedlo oplodnit a ted jim drzim palecky, aby nam prezili do transferu a pokud mozno i do mrazacku.
Na ET jdeme v utery, chtela bych k pani Dr. Hromadove.

aidule
11. únor 2012

@maja89 Zdravím! Já jsem podstoupila ET předloni v létě a taky u dr. Hromadové 😉. Myslím, že člověk si může najít jakékoliv rozptýlení nebo jak to nazvat, ale vytěsnit myšlenky na úspěšný testík a mimi se asi nepodaří žádné z nás. Já jsem se tak nějak snažila rozptylovat péčí o dceru a domácnost a přípravy na léto a dovču apod., ale stejně... testovat o 2 dny dřív před limitem jsem ani nemusela, dostala jsem menzes, takže bylo více méně jasno ☹....Ale vím, že holky tady píší, že někomu už se můžou // ukázat, někomu až ten 12.den, někomu ani pak ne a přesto je z krve těhu potvrzeno, je to individuální!!! Definitivní je až výsledek z krve! Myslela jsem si, že když jedno dítko doma mám, že to bude tak nějak míň bolet, ale není pravda....pocit zmaru, beznaděje a prázdna se dostavil v celé své šíři 😢 ☹ Naštěstí jsem to díky blízkým vcelku brzy překonala a taky díky podpoře právě paní dr. Hromadové jsem to nevzdala a zkusila za 2 měsíce potom clostil-2 cykly-no a když už jsem se smiřovala s faktem, že budeme mít hold jedináčka, tak se 15.12.2010 obj. na testu //...no to byly Vánoce 😀 😀 😉!!! Tu euforii a šílenou radost bych fakt přála všem snažilkám!!! Proto je důležité neztratit naději, protože pokud to má přijít, tak si mimi cestu k nám najdou, i když to někdy trvá dost dlouho. Člověk se nesmí poddat smutku a beznaději, je fajn, když je podporou blízké okolí a super bonusem je i všestranná podpora a maximální vstřícnost týmu zdravotníků v centru. A tu jsem tedy v Repromedě určo měla!!! 🙂 Těhu bylo bez problémů a porod za odměnu. Natálka už bude mít půl roku a je to naše sluníčko. Jsem paní dr. Hromadové i celému kolektivu Repromedy moc vděčná, ale vím, že ani zdaleka nejsem sama. Těch spokojených maminek a jejich miminek je opravdu hodně 🙂 Takže hlavně hlavu vzhůru a hoooodně štěstíčka a trpělivosti 😉!

beryk
11. únor 2012

@maja89 vítám tě tu,přeji ti ,aby až budeš testovat se ti objevila dálnice // a stala se těhulkou. Dr. Hromadová je pro mě nejlepší dr. , nedám na ní dopustit, díky ní máme Elišku. Já jsem testovala 11den a už to bylo vidět.(embryo mělo prodluženou kultivaci 5 dnů)

beryk
11. únor 2012

@versuska v úterý budu na tebe myslet a mačkat pěstičky,at to dopadne.

maja89
12. únor 2012

@beryk my jsme si taky nechávali prodlouženou kultivaci, tak se modlím aby to dopadlo, rozhodli jsme se pro dvě embryjka, takže šance je snad vyšši?? Uvidime 🙂 a Dr.Hromadová byla perfektní, po přečtení některých z příspěvku ze starší diskuze, jsem byla ráda, že jsem byla u ní.

maja89
12. únor 2012

@aidule já se snažím všemožně rozptýlit, ale manžel mě bohužel nechce k ničemu pustit 😀 mám prý jen odpočívat a nestresovat se, musím říct že včera to byla paráda, když uvařil, poklidil, dělal co mi na očích viděl...😀 ale představa, že to tak bude ještě 12 dní je už docela děsivá...Ještě že mu zítra začíná pracovní týden 😝
Já si pořád říkám, že pokud to nevýjde, máme ještě 2 mrazáčky. Za jak dlouho je vhodne jit na dalsi pokus? Nekde jsem cetla, ze doporucuji hned, ze telo je "nabuzeno " hormony, tak že je to lepší, jinde zase že to chce nějaký časový rozestup, aby si tělo odpočnulo. Hlavně že se nás paní doktorka ptala, jestli máme nějaké otázky 😀 , ale člověk je ze všeho tak vykukený, že ho to pak trkne až doma 😕

aidule
12. únor 2012

@maja89 Jo,jo, s těma otázkama po příchodu domů mi povídej, těch bylo 😀 😀 ! Ale máš výhodu, že kdyby něco, tak máš mrazáčky, já neměla ☹ . Myslím, že pokud budeš celkově v poho, tak ani nebude problém jít do toho brzy opět (tedy doufám, že to už nebude tvůj případ 🙂 😉 !!!). Já jsem taky původně chtěla pauzu, ale na tom "nabuzení" hormonama je něco pravda-taky mi mi to pomohlo a pak to vyšlo 🙂 . Doufám a přeji ti, aby ten další pokus už nebyl váš problém, aby to vyšlo už nyní. Budu ráda za info 🙂 ! Hezký zbytek neděle i těch "několik" 😀 😀 😀 zbývajících dnů do testíkování!

terka82
12. únor 2012

@evitaa nevím, proč tu plodovku doporučujou i po PGD. Možná to je díky té "obyčejnější" metodě, která zkoumá pouze určité problémy. My ale měli tu lepší a ta už by měla hodnotit vše a ne jen ty chromozomy, které mám prohozené já, takže pokud tam bylo vše OK, tak by snad amnio mělo být také OK. Zatím ještě nemám výsledky krve z screeningu, takže se na to snažím nemyslet. Pak uvidíme. Ale samozřejmě děkuju za názor. 🙂

@maja89 vítej. Držím pěsti, ať se za pár dní dočkáš pozitivního těhu testu. 🙂 Mně pomáhala práce. Když to šlo, byla jsem v práci nebo jsem dělala trošku z domova a nějak to uteklo. Ale já teda začínam testovat vždy hodně brzo. Tak 7. - 9. den max. 😀 Pokud jsem byla těhu, tak už se v té době na testu něco objevilo. Ale každá to tak nemá. Takže čím dýl, vydržíš, tím líp. 🙂

terka82
12. únor 2012

@versuska držim pěsti, ať se těch 6 broučků drží a bojují, aby bylo na transfer i do mrazáčku. 🙂

evickav
12. únor 2012

ahoj dievčatá, my ideme k Dr. Hromadovej na konzultáciu 22.2., aké vyšetrenia ste si museli urobiť pred ivf? myslím tým - hiv,,, hepatitída b,c,,, a čo ešte? robil vám to váš gynekológ alebo v centre? a musel to mať aj partner?
ostatné vyšetrenia máme,,, ja som mala teraz podstúpiť ivf v Bratislave a tam po mm nič nechceli,,, zistili mi veľmi nízke AMH a vyššie FSH,tak som chcela prestúpiť do iného centra, lebo v tom prvom to so mnou vôbec neriešili,,, a v druhom centre mi lekár povedal narovinu,že u nás nemáme šancu,že by sme zbytočne vyhodili peniaze,,, že šanca je menšia ako 1%,,, odporučil nám repromedu,,, že tu nám určite pomôžu a my sa dočkáme bábenka,,,

aidule
12. únor 2012

@evickav Vítej! Pokud si pamatuji, tak jsem před IVF měla gynekol. UZV, krev na hormon.profil+hormony štítné žlázy, genet.vyš.+imunologii. Manželovi spermio+genetika+imunologie 😉 . Ale neboj, v centru už ti řeknou co je třeba. Paní dr. Hromadová je moc fajn(ale ostatní taky), budeš-li cokoliv potřebovat vědět, neboj se ptát (ono je lepší si ty otázky, které tě napadnou napsat, protože tam si člověk na polovinu věcí nevzpomene 😀 ). Tak hodně zdaru na cestě za miminkem! 😉 🙂

evickav
12. únor 2012

@aidule ja si prinesiem všetky vyšetrenia z nášho centra a mala by som tam ísť tak na 10 DC,tak by som snáď stihla všetky ostatné vyšetrenia do menzesu,,, hneď ďaľší cyklus by som chcela už stimulovať,lebo som preto na PN a môj gynekológ ma určite nemôže nechať doma len tak moc dlho,,, a v marci budem mať 38 + tie výsledky hovoria za seba,,, takže čím skôr,tým lepšie,,,
už sa teším na Dr. Hromadovú,,, všetci ju tu chvália,,, písala som si s ňou mailom a ona mi ponúkla ešte možnosť s vlastnými vajíčkami na minimálnu stimuláciu,,, u nás ma poslali zrovna na darcovské,,,
tak mi svitla trošku nádej a ak by to nevyšlo,tak pôjdeme aj do tých darcovských 🙂

aidule
13. únor 2012

@evickav Jasně, vezmi s sebou vše, co už máš uděláno a oni už si s tím poradí 😀 . Uvidíš, zda vyjde minimálka s vlastními nebo dárcovské, hlavně ať se zadaří a máš mimi v náručí 😉 🙂 !

katarinnak
13. únor 2012

@maja89 Ahoj 🙂..my sme boli spolu na odber vajicok v pondelok a takisto sme sa stretli na transfere 🙂. Prajem vsetko dobre a dve ciarocky na testiku 🙂

maja89
13. únor 2012

@katarinnak Ahojky, ano ano, rikala jsem si jestli tu na sebe nekde narazime 🙂 A jak ET? Jak jste se nakonec rozhodly? My mame nakonec 2 embryjka zavedená a 2 v mrazáčku. Budu držet pěstičky ať máme na testíku obě dvě // a aťje vše jak má 😉

katarinnak
14. únor 2012

@maja89 My sme dali jedno embryjko teraz a zamrazenych mame 5..tak nabuduce uz dame dva. Som strasne zvedava ako to dopadne, cele to prebehlo strasne rychlo 🙂.

maja89
14. únor 2012

@katarinnak To ano, to bylo fik fik a "Teď odpočívejte 15 minut, a pak můžete jet " až jsme se divili. Ale paní doktorka Hromadová byla skvělá, jsem ráda že jsme to podstoupili přímo u ní 🙂 Teď je nejhorší to čekání. Vydržíš celých 14 dní, nebo zkusíš testík dříve? 😎

katarinnak
14. únor 2012

@maja89 No presne, clovek sa ani nenazda a je to tam 🙂. Joj ja budem testovat urcite skor...ja to nevydrzim. Vraj uz na 9-ty den po ET sa da 🙂. A ty?

maja89
14. únor 2012

@katarinnak Ja to nevydrzim urcite a taky si ho udelam drive, ten 8-9 den. 🙂

katarinnak
15. únor 2012

@maja89 A ako sa inak citis? nejake zmeny? Ja asi ani nie ☹

maja89
15. únor 2012

@katarinnak Cítím se úplně normálně, sem tam mě mírně bolí v podbříšku, ale jen nepatrně ☹ To čekání je hrozné, ale alespoň jsem nezačala krvácet, což beru jako pozitivum?

katarinnak
15. únor 2012

@maja89 Ja budem testovat v sobotu 🙂

maja89
15. únor 2012

Tak dej pak hlavne hned vedet! Ja uvidim, ale mozna to taky zkusim v tu sobotu, jinak v pondeli už určite... 🙂 Na jednu stranu se nemuzu dockat, ale na druhou je lepsi si myslet ze možna? než vědět že ne ☹

marci
15. únor 2012

@versuska Na ET jdu teď v pátek. Bohužel mě ale přepadla nějaká viroza a kašlu jak tuberák, takže furt doufám, že to do pátku nějak poléčím.
Jinak já jsem se tentokrát rozhodla chodit normálně do práce a dělat jakoby nic. Po OPU a následném ET jsem byla týden doma a moc mi to nesvědčilo. Furt mi stejně volali z práce, něco jsem řešila a zároveň předstírala nemoc (pravdu nevěděli), takže to nebylo nic moc na psychiku. Teď jsem ráda, že ET vyšel na pátek, o víkendu budu odpočívat a pak to nechám na přírodě.....
Já jsem v Repromedě spokojená i s přístupem dr. Fischera, chodím tak na střídačku k němu a k dr. Hromadové. Možná mi i sedí víc. Ten mi naopak doporučoval aspoň cyklus po stimulaci vynechat a až pak jít do KET. Řešila jsem s ním i možnost dělat KET bez stimulace v přirozeném cyklu a jsem z toho trochu rozčarovaná, protože on se k tomu v podstatě i přikláněl, ale zároveň říkal, že to podle svých pravidel nedělají. Takže jsem nakonec souhlasila se stimulací endometria, ale furt mě to nějak hlodá, protože já jsem jinak v pořádku a nic z toho vpodstatě nepotřebuji, neboť funguji i bez hormonů.

maja89
15. únor 2012

@katarinnak Tak dej pak hlavne hned vedet! Ja uvidim, ale mozna to taky zkusim v tu sobotu, jinak v pondeli už určite... emoticon Na jednu stranu se nemuzu dockat, ale na druhou je lepsi si myslet ze možna? než vědět že ne ☹

valkat
16. únor 2012

Už jsme velká rodina,narodili jsme se 10.2.2012.Jakub ve 12.30 hod s 3650g a 52cm a Terezka ve 12.31 s 3370g a 50cm.....jsou to naše zlatíčka......další fotky dodám jen co bude trošičku více času......

kalipso
16. únor 2012

@valkat moc gratuluju!! 😵 ať jsou detičky zdravé a dělají vám jen samou radost 😵

katarinnak
16. únor 2012

@maja89 No ja uz som si tiez nie moc ista tou sobotou...mm mi povedal nech to nerobim skor ale ten 14 den ako mi kazali v Repromede 🙂, ale ja by som uz chcela ist ten 14 den cize piatok na krv 🙂.

terka82
16. únor 2012

@valkat hrozně moc gratuluji a ať vám dělají jen radost. 😵 😵 😵 Mají na dvojčátka úplně úžasné míry. Také bych chtěla, aby se naši prďolkové narodili takhle krásně dopečení. 😵

maja89
16. únor 2012

@valkat Velikánská gratulace!!! 😵 Tak hlavně hodně zdravíčka a spokojenosti 😉