Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

antoa
16. pro 2011

@terka82 zavolej tam, jde o tebe a tvé těhu!!!ať nejsi zbytečně ve stresu. Lepší být jednou za blba než bez mimča ne?

terka82
16. pro 2011

@antoa ani jsem nestihla volat a p. doktor nejdřív psal a v zápětí volal. Vypadá to u mě na náběh na OHSS, takže si jen nasadim injekce. Hladiny hormonů jsou v pořádku a to mě tady děsili, že jsou zvýšené... 😠

Tak je mi zase líp. 🙂

antoa
16. pro 2011

@terka82 jaké injekce?

terka82
16. pro 2011

@antoa vysadim anopyrin a nasadim Fragmin na ředění krve. Při OHSS je totiž zvýšená srážlivost krve, takže se musí ředit. Ale já jsem na ty injekce zvyklá. V předchozím centru jsem je užívala vždy i bez OHSS.

antoa
16. pro 2011

@terka82 taky je mám pokaždé. Fragmin 7500

terka82
16. pro 2011

@antoa tak nevim, proč mi je hned nedali, ale asi k tomu měli své důvody. Ale jsem ráda, že je mam doma ještě z předchozích pokusů a nemusim čekat do pondělí, než by mi to někdo napsal. 🙂

antoa
16. pro 2011

@terka82 no já musím vždycky na hematologii, všude s tím dělají cavyky. A kolik jednotek pícháš?

aidule
16. pro 2011

@terka82 Milá těhulinko, myslím, že tady nejde o žádné prudění. Opravdu se může stát, že z pracovních či technických důvodů se doktor ne vlastní vinou k emailu nedostane. Oni tam i v sobotu někteří lékaři jsou, tak tam dopolko zavolej a domluv se s někým. Pokud tam nebude přímo dr. Fischer, tak řekni někomu jinému, že jsi psala email, ale nejsi si jistá jeho doručením, tak ať víš, jak postupovat dál. Jde přece o zdraví tvé a hlavně tvého miminka, tak se není čeho bát. Zlobit se tam na tebe určo nikdo nebude 😉 🙂 . Tak se opatruj a krásný zlatě-adventní víkend 😀 😉 !!!

terka82
18. pro 2011

@antoa pícham 2500 jednotek. Teda v bývalém centru jsem vždy píchala a tak mě ani nenapadlo se doktora ptát, kolik mam píchat a na jiné diskuzi, kam chodím, jsem se dozvěděla, že je to prý podle váhy. Tak nevim. Už nebudu v Repromedě prudit a budu píchat dál to množství, co jsem vždy píchala.
Na hematolku se musím objednat taky. Máme v rodině mutaci MTHFR a tak bych měla v těhu chodit na náběry homocysteinu. Jenže vždy, když jsem se objednala, tak jsem v zápětí potratila a na kontrolu ani nedošlo. Takže už mam snad i strach tam volat. Musím se domluvit s mojí gyn., jestli mi bude fragmin předepisovat. Pokud ne, tak budu muset na hematolku ještě tenhle týden.

@aidule děkuju za info. Naštěstí se p. doktor ozval sám. No ale stejně jsem se trubka zapomněla domluvit na neschopenku. Pořád mam origoš v Brně, ale protože lítky na peníze mi teď psala moje gyn., tak by samozřejmě chtěla ten origoš, takže tam budu muset znova zavolat nebo napsat. To jsem celá já. 😅

versuska
19. pro 2011

Ahoj holky, v sobotu jsem byla na OPU a vysledek po dnesku je: odebrali mi 20 vajicek, z toho 13 oplodnenych,po dnesku je jeste 8. Ve ctvrtek me ceka ET, tak doufam, ze alespon 2 preziji 🙂

antoa
19. pro 2011

@versuska držím pěsti!!!!!To bude ok uvidíš! 😉
Já jsem dnes volala na embryologii a máme 12 krásných mimísů a zítra si pro 2 jdeme! Zbytek kryo. 😉 Jsem trochu nastydlá, tak snad to bude ok.
Ohss mě navštívil den po OPO a trval 2 dny, ale to už je zatím také ok.

aidule
19. pro 2011

@versuska Bezva zprávička, držím palečky, ať se mimoušci skvěle a hojně vyvíjejí 🙂 😉 !!!

aidule
19. pro 2011

@antoa Jééééé, má známá....to je supééééér 😀 😀 ....Taková nádherná úrodička, to může být postupem let zajímavý rodinný klan 😔 😀 😀 🙂 ! Tak se opatruj a zítra šťastnou cestu a lékařům šťastnou ruku 😉 !

antoa
19. pro 2011

@aidule moc děkuji ty má stará známá 😀

versuska
19. pro 2011

@antoa @aidule hoky diky moc za podporu , jen doufam, ze prdosci se budou da vyvijet a preziji i PGD. 🙂

aidule
19. pro 2011

@versuska Určo přežijí, věř tomu!!! 😉 🙂

versuska
19. pro 2011

@antoa je tak to je uzasna zprava jsi tim padem jen o 2 dny dopredu nez my. Drzim palce at Vam embryologove vyberou ty nejsilnejsi bojovnicky. MAte nadhernou urodicku 😀

antoa
19. pro 2011

@versuska 😉

terka82
19. pro 2011

@versuska super, držim pěsti, ať se všem daří na výbornou a přes PGD jich projde co nejvíce. 🙂 Kvůli čemu máte PGD? Nevím, jestli jsi o tom psala, asi mi to vypadlo. Omlouvám se.

@antoa teda, to je úrodička, to budou mít v repromedě plné mrazáky. Zítra přeju paní embryoložce šťastnou ruku. 🙂 To je dobře, že tě OHSS moc dlouho netrápil, ale určitě to ještě není úplně OK, ono se s tím tělo bude srovnávat pomaleji. Podívej se na mne. 3 neděle po odběru mi podle UTZ zjistili mírný OHSS. Ale broučkům se při tom daří mnohem líp. 🙂

@lucie2010 jak jsi dopadla na kontrole? Nabírali ti jen krev nebo dělali i UTZ?

vera_vila
19. pro 2011

@versuska
@antoa
Děvčata, moc vám přeji, aby se vše podařilo a mimísci se u vás pěkně uhnízdili - no, aspoň jeden určitě...

Já se chystám taky znovu těhulkovatět, doufám, že služeb Repromedy nebudu muset znovu využít, ale kdo ví, jak to bude... Už mi není dvacet...

lucie2010
19. pro 2011

@terka82 Brali mi krev i dělali UTZ...HCG mám přes 6500 UI/l a na ultrazvuku viděla doktorka v děloze (naštěstí ne mimo 😵 ) gestační váček, ale ještě neviděla miminko. Říkala, že je ještě brzo. Tak zase jdu na UTZ 3. ledna a to se už dozvím, jak to je. Co mě ale překvapilo a trošku i zarazilo...chtěla jsem po doktorce fotečku z UTZ a ona mi řekla, že nemají k přístroji tiskárnu, tak bohužel. Myslím si, že nejsem ani první, ani poslední, kdo by chtěl fotečku. Tak jsem byla v šoku, že nemají v centru asistované reprodukce tiskárnu na fotky z UTZ. 😕 My jsme chtěli pro rodiče udělat na Vánoce přáníčko...tak budeme muset vymyslet něco jiného. A co ty? Jak se máš? Kdy jdeš zase na kontrolu?

antoa
19. pro 2011

@vera_vila díky 😉

terka82
19. pro 2011

@vera_vila ty děláš, jak kdyby ti bylo 40. Držim pěsti, ať to zvládnete i ber Repromedy.

@lucie2010 tak to je super, že je vše, jak má. 🙂 S tou fotkou to je opravdu zvláštní, že nemají tiskárnu... V mém minulém centru ji měli, ale je fakt, že jsem ji dostala až těsně před propuštěním z centra - kdyby náhodou bylo něco špatně.
K doktorce jdu zítra, kvůli lékům. Potřebuju dopsat ty náplasti a pak musim někde sehnat fragmin. Ten mi prý moje gyn. nenapíše, takže budu muset na hematolku nebo k obvodní. Jestli mi bude dělat zítra UTZ nevím, ale byla bych radši, abych měla přes Vánoce klid. 🙂

vera_vila
19. pro 2011

@terka82 No, tak to mi není, ale nikdy nevíš... To, že jsem před 8 lety byla v pořádku už nemusí být pravda... Uvidíme... Já doufám, že to bude OK... Ale na vás všechny myslím...

terka82
19. pro 2011

@vera_vila neboj, vše bude OK a sourozenec bude cobydup. 🙂

vera_vila
19. pro 2011

@terka82 Děkuji

lucie2010
20. pro 2011

@terka82 Je pravda, že bych taky chtěla vědět, na čem jsem před Vánocema. Takhle musím čekat a budu zase strašně nervózní, budu se sledovat a tak. Tak ať je všechno v pohodě. Dej vědět, jestli ti dělala UTZ a hlavně...jak dopadl 😉

terka82
20. pro 2011

@lucie2010 neboj, ono to přes ty Vánoce uteče. Budete mít spoustu návštěv a přijdeš na jiné myšlenky.

Dnešní UTZ - to nejdůležitější. Máme jedno nádherný miminečko, které se má čile k světu a už má i srdíčko. 😵 Druhé vidět není a už se asi neukáže. Vaječníky jeden 4x10cm, druhý 10x11 cm, ale volná tekutina už nebyla vidět. Další kontrola příští středu, kvůli OHSS.

marci
20. pro 2011

@terka82 Teri, tak to moc gratuluji. To budete mít radostné vánoce!!
Já jsem byla dneska u obvoďačky ukončit neschopenku a od zítřka jdu do práce. Už mi doma solidně hrabe, tak snad mi to pomůže. Akorát teda syn přinesl domů nějaký školkový bacil, takže všichni kašleme, smrkáme 😝 😝 ...snad se z toho rychle vyhrabem

terka82
20. pro 2011

@marci jj, vypadá to na šťastné a veselé, ale hned to musim zaklepat. 😵 A co ty? Jak se cítíš? Kdy máš testit? Bacila rychle zažeňte, ať netrávíte svátky v posteli.