Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

inach
20. lis 2009

bamsmudla díky.dnes mě začlo bolet v boku a trochu špinění tak uz to je asi marnej boj,uvidíme jak to dopadne,jestli přijde mrcha nebo ne,radši bych tu druhou variantu.Co u tebe nového?

minka051
25. lis 2009

Ahojte tak ja idem do Repromeda 1.12. odobreú nám spermie urobia ešte nejaké krvné testy a dajú mi protokol a lieky na rast sliznice. potom už asi budem len čakať kedy ma zavolajú na ET.

jerry1
25. lis 2009

Zdravím všechny, chtěla bych Vás poprosit o zkušenosti s pracovní neschopností a vycházkami. Zhruba od začátku neschopenky(transfer) mám stanovenou dobu vycházek na 4 hodiny denně. Chtěla bych Vás poprosit o informace, jestli v našem případě, kdy je rizikové těhotenství a do práce se už nevrátíme, máme možnost nebo nárok požádat o prodloužení vycházek nebo nikoli. Na stránkách ČSSZ jsem se pouze dočetla, že vycházky určuje lékař. Tak bych z toho usuzovala, že je na něm, zda vycházky prodlouží a o kolik. Předem děkuji za informace nebo zkušenosti.

bamsmudla
25. lis 2009

Ahojte holky,
jerry1 já nastoupila do práce hned po transféru, protože jsem chtěla být v klidu a doma mi z toho hrabalo. Poprvé jsem zůstala doma a nepomohlo to. Tak jsem vyzkoušela to druhé. Ale je fakt, že hned, co jsem zjistila, že to vyšlo, šla jsem na neschopenky. Mě dal doktor vycházky neomezené. Po 13 tt jsem zpátky nastoupila do zaměstnání. Myslím, že pokud člověk nemá opravdu problémy, není důvod zůstat doma. Ale každá holka ti řekne něco jiného. Prostě se rozhodni tak, aby si se cítila v pohodě.

lentilah
25. lis 2009

Ahoj Jerry1,no asi záleží na lékaři...holky co mají neschopenku od obvoďáka,tak mají neomezené vycházky (nevím jestli je to pravidlem)...já ji mám od gynekologa a zhruba dva měsíce jsem ty 4 hod docela brala ale pak jsem jí požádala,kdyby mi dala neomez. vych.Vyjela mi pro případnou kontrolu (která na těhule prý nechodí) papír a tím to hasne.Takže tak,snad Ti to aspoň malinko pomohlo.Papa

lentilah
25. lis 2009

Ahojky Bam,jsem ráda,že jsem Tě tady potkala.... 🙂 ...

lentilah
25. lis 2009

Chtěla jsem Ti jen říct,že jsem se dneska konečně objednala na to cvičení pro těhu od toho 30tt,plus předporodní kurzy....tak jsem zvědavá co to se mnou a malou udělá 😀

jerry1
25. lis 2009

Mockrát Vám děkuji za informace a názory a přeji hodně štěstí 🙂

sabinca
26. lis 2009

Ahoj holky, všechny Vás zdravím... konečně jsem se dokopala, abych se k Vám také přihlásila. 😎
Také chodíme s manžou do repromedy a momentálně čekáme až přijdou sondy na PGD.
Jak dlouho jste čekaly vy, koukala jsem, že některé z Vás PGD již mají za sebou?

minka051
26. lis 2009

sabinca ahoj neviem čo je to PGD ja tam idem na darované vajíčka.

bamsmudla
26. lis 2009

Ahojte holky,
lenthi já jsem zjistila, že u nás jsou dvě cvičení. Jedno předporodní a na to už jsem přihlášená. Sice brzy, ale paní mi slíbila, že se mi ozve. No a pak druhé a na to můžu klidně chodit už teď. Jenže teď mi to nevychází kvůli práci, ale od ledna jsem doma. Tak budu chodit.
Mimka PGD je genetika. Provádí se u páru, které mají genetickou vadu a nebo muž má málo spermií. V podstatě vyloučí mimi, které by mohlo mít genetickou vadu. Ale ne všechny genetické vady ta metoda odhalí. Hlavně Daw. s.
Sabina PGD nám dělali po odběru a oplodnění vajíček. V průběhu kultivace. Měli jsme ji 5 dnů. Výsledky nám řekli den před transferem. Mohli jsem si vybrat, jestli chceme chlapečka nebo holčičku. 😀

minka051
26. lis 2009

no tak už budem vedieť dakujem.
nevieta ako je to s lekármi. Lebo ešte neviem komu patrím zatial nakolko sme zahraničný klienti tak máme OLC to znamená všetko sa vybavuje mailom alebo telefonicky.Komunikujem len s Mudr. K.Veselou a koordinátorkov Kučerovou. Koho by som si mala vybrať ak niekoho poznáte z lekárov.

bamsmudla
26. lis 2009

No řekla bych p. Hromadovou. A nebo doktora Veselého. Ale myslím si, že jsou tam dobří všichni. Ono je to v podstatě jedno. U nás teda bylo. Na začátku jsem byla u dr. Veselého a pak se střídala Dr. Hromadová s dr. Fisherem. To jsem tady uváděla jako nevýhodu v Repromedě. že by bylo lepší, kdyby člověk byl u jednoho doktora. Samozřejmě se na vrátnici můžeš objednat k určitému doktorovi, ale někdy se prostě stane, že ten tvůj tam není. Za nás tam třeba dr. Veselý vůbec nebyl. Každá má i jinou zkušenost. Ale myslím si, že Repromeda má dobré výsledky, tak tam ti doktoři ví, co dělají.

lentilah
26. lis 2009

Minka,no já Ti moc neporadím,ono je to trošku složitější,každému totiž vyhovuje něco jiného.Já měla dr.Hromadovou,ta je úžasná,pak taky i dr. Fischera (ten mi dělal odběr vajíček)...Nikoho jiného z lékařů jsem nepoznala...Hlavně moc držím pěsti.

Bam...u nás právě se chodí do jednoho cvičení do 29tt a pak další cvičení je od 30tt...pokaždé zaplatím 40kč a za kurzy 200kč...to ani není možný,že to tak letí.Taky bych to nechala až budeš doma...teda záleží jak moc namáhavá práce to je a pod...ale stejnak se ještě naběháš,tak to nech na leden 😉 .

minka051
26. lis 2009

tak o dr Hromadovej som už počula, tak si ale aj tak myslím že to bude vlastne asi jedno hlavne nech všetko dopadne dobre. Len dúfam že sa nám tam podarí dostať lebo brno vôbec nepoznáme.

bamsmudla
26. lis 2009

No já se na to cvičení docela těším. V práci jen sedím na prdeli. 🙂 Když jsem doma, chodíme na dlouhé procházky. No jsem na to docela zvědavá.

ellaaee
26. lis 2009

Ahoj holky, tak ja asi taky budu nucena navštívit CAR. Jak jste spokojeny s repromedou? Otěhotněla některá z vás u nich když měla neprůchodné vejcovody? za jak dlouho po první konzultaci jste začaly stimulovat. Děkuju holky za odpověď a nezlobte se, že se tak blbě ptám, ale je to pro mě něco nového

bamsmudla
26. lis 2009

ell u nás byl teda jiný problém, ale co vím, tak je repromeda jedna z nejlepších. Po konzultaci ti nejpve vezmou krev na genetiku. to trvá zhruba 14 dní a pak čekáš na menstruaci. co si tak pamatuju, začali jsme chodit v květnu a v červnu jsme začali stimulovat a začátkem července proběhl transfér.

zandanem
26. lis 2009

mili ja jdu do toho cvičeni v utery... tak to pak dam vědět.... 🙂

všem holčinam přeji hodně sil při boji o miminko... ja se v repromede zaregistrovala a pak v zapěti otěhotněla přirozeně.. a to nam doporučovali ISCI a PGD... takže holky... i zazraky se ději... v každem připadě v repro maji vybornou genetiku.. ell - myslim že repromeda je dobra volba jak už psala bams....

minko... do repromedy se od Blavy dostaneš krásně.. jede se z dalnici smer centrum a pak po okruhu takže myslim že to na poprve trefite... pokud nebudeš mit navigaci tak mi pisni do ip a ja ti cestu popišu i se semaforama... 😉

hezky večer... 🙂

minka051
30. lis 2009

zandanem díki máme aj navigáciu ale nejdeme po dialnici ale inou cestou lebo to máme potom o 140 km kratšie. A nemusíme ani kupovať dialničnú známku. Tak dúfam že trafíme v pohode. Tak zajtra už budem vedieť viac čo ma ešte čaká.

zandanem
30. lis 2009

minka.... ja mam totiž dalnični znamku i vaši slovenskou tak jsem to brala podle sebe... ja bych to totiž vzala po dalnici ... bylo by to rychlejši... ja su hold pohodlna... i do prace jezdim delši cestu, ale pohodlnějši... tak přeji klidnou a pohodovou cestu... mate i tak před sebou pořadny kus cesty.... a v repro přeji dobre pořízeni.. 🙂

mili .. cvičit nepujdu, su nemocna...

pavcahola
2. pro 2009

Ahoj holky my chodíme do repromedy od srpna a zatim se nic moc nedeje.Ze zacatku nesly udelat geneticke testy u manzela a tak doufame ze od noveho roku uz pude vsechno rychleji.Chtela bych se vas zeptat jestli nevite kolik se plati za kazdou navstevu.

minka051
2. pro 2009

zandanem
Cestu sme zvládli dobre aj ked v kuse pršalo a trasu sme mali o 120km kratšiu ako keby sme išli po dialnici. Trafli sme hned. Vybavili sme urobili nám ešte nejaké odbery mne dali za tašku liekov na prípravua teraz už len zavolajú kedy mám začať s náplasťami a potom kedy prísť na ET. Na kontrolu sliznice idem u svojej lekárky tu u nás len správu im treba poslať mailom alebo faxom.

pavcahola no to ti neporadím lebo mi sme platili zálohu a plus lieky a doplatok až pri ET. To záleží na čo tam idete. Ja na darované vajíčka.

zandanem
2. pro 2009

minka.. to je super.... vidiš a tos měla strach že to tam neznate a dojeli jste jako brňaci...
držim palečky... at je vše jak ma byt a za chvilu si jdete pro miminka... 🙂 na vanoce to snad stíháte, že jo... krásny dareček pod stromeček...moc vam to přeju.. a jestli to dobře čtu tak maš dva kluky, tak teda přeji holčičku... 🙂

minka051
3. pro 2009

zandanem ahoj
No na vianoce to asi ešte nebude lebo tie výsledky z genetiky čo nám robili v Brne budú až okolo 24. 12.. A ešte mi napísali aj antikoncepciu a mám ju brať bez prestávky aby som mrchu nedostala až ked mi zavolajú že mám skončiť.
Dnes som bola na endokrinologii lebo som nemal dobré výsledky z krvi tak ma poslali na vyšetrenie. Odsedela som si tam 5 hodín. No a nakoniec mi doktorka po vyšetrení a UTZ povedala že všetko je v poriadku a tie hodnoty sú neni také zlé a vraj to ešte nieje ani na liečbu, ale vzhladom na to že idem na ET tak aby sa hormony urovnali a aby som po zdarenom ET nepotratila tak mi dala najnižšiu dávku Euthyroxinu 25ug a to nech beriem aj počas tehu lebo mi to len prospeje. Tak už som kludnejša.

pavcahola
3. pro 2009

Ahoj minka my tam jdeme na umělé oplodnění,protože manžel má špatný spermiogram a přirozenou cestou by to prý nešlo.A vy tam chodite jak dlouho? 🙂

minka051
6. pro 2009

pavcahola ie my sme tam boli len raz všetko vybavujeme mailom a po telefóne. ja to pre nás vemi daleko tak sme v programe OLC pre zahraničných klientov. Užtam pôjdeme len raz a to na ET. Ale kedy to presne bude tak to ešte neviem.

baruska2
7. pro 2009

Ahoj Ellaaee 🙂, já mám neprůchodné vejcovody a v Repromedě jsem otěhotněla na poprvé a máme teď už skoro 5timěsíční dvojčata. Spokojená jsem byla moc, s přístupem, se vším. A stimulaci jsem začínala za měsíc po konzultaci. přeju hodně štěstí všem 🙂 .

zazy
7. pro 2009

Ahojky děvčata jsem tu poprvé,jdu poprvé na ivf a chtěla bych Vás poprosit aby jste mi tak stručně napsali co mě čeká.chci se zeptat bolí bříško moc když začínáte se stimulací?Díky za odpovědi 😵

ellaaee
8. pro 2009

Baruska2, děkuju moc že jis napsala, nikdo tady asi uz nechodi, jám mám neprůchozí vejcovody, je mi 27 let a začínám v repromede. tak snad to bude dobra volba