Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

lentilah
17. črc 2009

Chtěla jsem říct opica jedna... 😀

paneska
17. črc 2009

Rady, cena je různá, záleží na kvalitě čtyřkolky, jsou různé tipy, mladej si snad vybral za 15.600, je už prý lepší, říkal skoromanža. Ranec co, do toho my 2IVF, parádička 😎 Ale on by mu na ni přispěl i tatínek, jeho, naši a švica by koupila výbavu, jako třeba přilbu, sami bysme to teď do kupy určo nedali. Musím nenápadně zjistit, jakou to vlastně chce, jak dojede zítra z tábora, páč, já se o to nezajímala, co jaká má, jen vím, že jsou i levnější.

Na to OPU jsem se ptala, protože já při 1IVF stimulovala 13 dní, 14 den byl klídek a 15 UPU. Tu injekci, tuším pregnyl na uvolnění vajíček jsem taky píchala, vím, že musí být v přesnou hodinu a to ve 21 hodin večer, ale sms mi nikdo s předešlého CAR neposílala, to je náhodou od Repromedy milé :o)

Jinak, já když byla těhule přírozenou cestou, tak jsem od začátku taky měla pobolívání v podbříšku, přesně, jak píše Lenik, tak je to prý roztahováním dělohy, byla jsem hned na neschopence a furt jsem spala, byla jsem schopná vstát třeba kolem 13 hod a to jsem si šla lehnout předešlý večer ve 20 hod. Nalila se mi hrozně prsa, na těch jsem poznala, že jsem těhule, z jedniček snad trojky a ty mi zůstaly doteď :o), po císaří jsem se moc nerozkojila, vzdala jsem to asi po měsíci a půl...

Holky, to vedro se už nedá, jdu do sprchy, nebo zahynu 😠

paneska
17. črc 2009

Jinak, já teda nezvracela, ba naopak, mě těhulínkování svědčilo, zlepšila se mi pleť, vlasy, nelámaly se nehty, všichni mi říkali, že bych měla být stále těhule, že mi to moooc sluší, taky jsem měla kluka, říká se, že holky berou na kráse, tak nevím, co je na tom pravdy a taky mám kámošku, která skoro celé těhu prozvracela, snad až do 7 měsíce, takže to asi bude individuální, která jak těhu snáší, nemyslím si, že by měl být rozdíl IVF nebo přirozeně. z IVF asi jen dozvnívá stimullace a zákroky a jak se to srvoná tak je to podle mě stejné, jak u normálního těhu a u každé jiné 😉

paneska
17. črc 2009

Rady, jinak mi takhle blbneme zase s brněnskou Kometou, to jezdí všichni tři, exmanža, skoromanža a synátor na hokejová utkání klíďo i do Čech, čeká mě to na podzim, páč Kometa koupila extraligu, tak se z toho asi zvencnu...., to jsou pak návraty v noci a já tady strachy nespím, ach jo, chlapi jedni, jak kdyby jim nestačily zápasy v Brně a okolí 😠

Jinak mladej hraje fotbal, exmanža taky a sporty se v telce sledují snad všechny, ještě, že nemáme jen jednu telku :o), no nic já jdu fakt do té sprchy....

zandanem
17. črc 2009

tak já už v práci končím, konečně... jdu se taky spršit nebo su slita jako pra.. a valim domůů a snad do bazenu k sousedovi trochu se schladit.. nestíhám číst, omlouvám se....
lucinko, co ty?? jak tobě je?? ve špitále asi nic moc, co??
holky tak se všechny držte... přeji klidný den ve stínu... papa

i ja mam doma fotbalistu, ale je ted po operaci kolene, jinak dřív hrál hokej, florbal, nohejbal, ted už je jen u tenisu a fotbalu...ufff ale nervy jsou pořád, i když je dospělý... on pro sport udělá vše....blázínek....
a na ten arsenál bych asi jela i já 😎 před rokem jsem stála v anglii v mileniu a je to nepopsatelný zážitek...

lentilah
17. črc 2009

Teda holky,buď je to tím děsným vedrem a nebo se mi vytratil hormon štěstí....strašná otrava.. 😝

lentilah
17. črc 2009

Manža do mě pořát ryl,ať si dám trošek guláše..no dala..ale takový to zašpinění talíře 😀 ..ale potvrdily se mi mé obavy..je mi šoufl...pořád ještě nevím jak tomu svýmu mužskýmu vysvětlit,že nejsem debil.Dneska slavíme 11let...to je morda 😀

Tak holky,noťas topí jak blázen,tak já prchám..papa

ob.soklina
17. črc 2009

ahojte berušky moje,

moc se omlouvám že jsem se včera neozval, ale nebyo mi vůbec dobře, takže jsem skoro celý den prospala ☹ Stejně ultrazvuk nebyl, takže nebylo ani co napsat. Ale byla jsem na něm dneska a zprávy jsou zatím ok, srdíčko bije tak jak má, tak snad to drobeček zatím všechno zvládá. No můj krk nic moc, ale to bude tím šíleným vedrem - je opravdu hrozný. Jinak další ultrazvuk bude teda toho krku nejdříve v polovině příštího týdne ☹ takže si tu opravdu poležím. ☹ Ale co bych jak pro sebe a drobka neudělala, jen mě mrzí, že si to nemůžu utívat jiným způsobem a musím jen ležet v posteli, no jo co ale nadělám nic.

Holky vy jste tak strašně ukecané 😀

Raduuuuu moc gratuluji k HCG jen tak dál, jééé ty mi děláš radost. Teda Denisk je bojovnice. moc ji pozdravuj a pohlad bříško. Jo jinak klimatizace tady je, ale nějak to tady chudina nestíhá. Takže ze mě neustále leje jak z konve, takže to moc nepřidá, ale zvládnout se dají i horší věci tak zvládnu i toto, snad to zvládne ta moje krev.

Berušky omlouvám se ale opravdu jsem se jen připojila abych Vám narychlo napsala přečetla info, ale zase budu utíkat. Byl tu za mnou manža a jsem z té návštěvy a asi i z toho vedra dost unavená. Takže půjdu asi podřimovat.

Posílám všem veliký pozdrav na všechny moc myslím a těším se na další dobré zprávičky. budu se snažit zítra zase připojit abych Vás mohla aspon číst, protože vy toho nadrbete za 2 dny jo je mazec 😀 Jo a jen pro zasmání dneska byly opět sexuální návrhy - výtah sprchový kout atd, no měla jsem co dělat abych se udržela, ale šáhla jsem si a to jsem asi neměla dělat - chudák manža 😅

tak papa a já se jdu topit ve vlastním potu fuuuuj a spát papapaaaaaaa a odpočívat a užívat si víkendu papap

mimka29
17. črc 2009

Ahojte, vy ste toho ale popísali, ani vás nestíham prečítať.
Ale jedno som postrehla raduš spéééér, už sa teším na správičky z ultrazvuku.

Dnes sme mali veľa ľudí. Ono to tak býva, že si všetko nechávajú na piatok na poslednú chvílu. Potom sme išli so psíkom cez celú BA, aby ho ostrihali a nechceli ho hneď, ale objednali ho až na pondelok, bude to musieť chudáčik ešte vydržať, asi mu tú ofinu nagelujem 😀 Prišli sme domov celí zbitý, tak sme zaspali a pred pol hodinkou sme sa zobudili a manžel ma už ťahá von.
Baby mrcha stále nikde a sex nepomáha. V takom teple sa mi ani moc nechce 😀

Už budem musieť ísť, lebo vyrazí do ulíc bezomňa, ale keď sa vrátime skôr, tak sa ešte ukážem (musím vás dočítať). Pa zlatinka a pekný víkend.

paneska
17. črc 2009

Soklinko, ahojek, to jsme rády, že jsi se za námi stavila a UZ je v pořádku, určitě to s mimískem zvládnete a krk taky musí polevit, už aby to bylo, ty vedra jsou fakt hrozný doma, natož snášet je v nemocnici, držte se těhulinko naše zlatá a zase podej zprávičky....Na druhou stranu jsi v klidu v postýlce, pod dohledem, to je jen dobře 😉

Mimuško, já ti rudošku poslala, už fakt nevím, co by a v Obi to asi nenajdeme 🙂 , tak ať snad brzy dorazí.
Já jsem pesany stříhala asi před měsícem a mám pocit, že by to potřebovali znova. Jinak máme Jenny, to je naše 4-letá babička, maličká kolem 2kg, zůstala černá, je hrozně hezoučká, s krátkým čumáčkem a dlouhými řasy, pak máme Peggy její skoro tříletou dceru, ta je stříbrná po taťkovi a má tak kolem 2,70 kg a Dasty - pes, je větší, ten má 3,70 kg, 5 let a zbarvenej je hnědo-šedo-stříbrnej. Teď Peggy hárá, tak je z toho chudák hotovej, protože jemu ona nedá (což je dobře, je na ní velikej), vrčí na něho i ho už kousla, ale ostatním venku nastavuje. Dasty je z toho chudák na mrtvici, furt jí hlídá, už i vzdal najíždění, pochopil, že to Peegy prostě nemá šanci. Kdo ví, co si zvířata myslí, jestli ona ho nebere jako tátu :O) Takže tak, ale uvažuju o tom, že Dastyho jednou dám exmanželovi, je tam zvyklej, mladej si ho k němu vždycky bere, oni mají pejska už staršího a hlavně vždycky, když exmanža doveze mladýho s Dastym domů, tak Dasty stojí na chodbě a vůbec dom nechce, kouká na exmanžu, ať ho vezme zpátky, hold tady nemá ten svůj klid a není jediným pánem domu, u exmanži mu je líp, tak uvidíme. Ale dál bych si ho brávala třeba k našim, když pojedeme, nebo když bude exmanža na dovolené, aby neztratil s námi kontakt úplně, cizým ho nedám....Přece jen ty tři pesani jsou záhul, hlavně na stříhaní mě pro ně 3 vyjde na 660,-Kč ....., takže tak, jsem zase písla trochu bokem...
Hezkej večer holenky a pěknej víkend všem

raaad
17. črc 2009

čauky...takhle v noci...přišli jsme od sousedů s plku.....teda manža se pěkně rochnil v bazénu...a já na ně koukala...ale neva,když řekli nekoupat,tak nekoupat... Pak začali šíííleně žrát komáři,tak jsme šli domů...manža už je po spršce a spí,bo každý den brzo vstává...a já,protože jsem si dáchla odpoledne,tak tady zase čaruju. mladej taky nespí a přes skape vykecává s kamarádkou...má ji přes celý monitor(a to má hodně velký)..a zamilovaně s ní vrká..no někdy je to sranda,když něco zaslechnu.To se člověk musí smát-ani nechce.... Zítra asi prubnem nějaký výlet..ale samozřejmě já opatrně.V Hodoníně je celý den nějaká akce u splavu,tak tam mrknem..a manža má řidiče jistého...nu což,Pito je taky dobrý.....je to v přírodě:dračí lodě,program pro děti,grilovačka,kapely atd... Tak snad nebude vadit mimušce nějaká změna. Už musí mít toho gaučíku plné zuby.... Ale hlásili nějaké divné počasí,tak snad to půje od západu a k nám to dorazí až večer či pozítra.....
Takže já vytáhnu z mrazáku maso na zítra...a půjdu přes sprchu taky do pelechu.... Tak se berušky mějte....
Lucinka mi udělala radost,že se ozvala.....a že je miminko v pořádku...A u Májenky to začíná být podezřelé???
Že by????
No a všechny ostatní vypadají taky v poho...tak snad se začíná blýskat na lepší časy.....
a babule,ten kočárový srazík na jaře faaakt dáme!!!! Krásné sny...Rad.
Jo a Leni,tím gulášem už se necpi 😔

jannysek
18. črc 2009

Ahojenky holčiny, všem děkuji za odpověď a přeju ať vám to těhulkování hezky utíká.
Pro raad: tak to jsme od sebe kousek, píchala jsem asi 14 dní pregnyl, já jsem si dělala 6. 7. testík po 14 dnech od ET a //, další den taky a další den taky//( vím, jsem blázen) no a toho 8. 7. jsem byla na odběru hcg t. j. 16. den po et a měla jsem 780 a utz mě dělali ten stejný den a bylo to maličko vidět, ale zatím nevím jestli tam je jeden prcek nebo 2, nechávala jsem si dát 2. Na další utz jdu teď ve středu 22. 7. tak už to budu vidět. ten den bych teda podle sebe měla začínat 7. týden. Jinak jsem ráda, že jste mě uklidnili, že občasné píchnutí a pobolívání v podbříšku je normální, i dr. mě to říkala, jenže já se pořád bojím. No jo toto bude první ( no vlastně 2., mám v pěstounské péči brášky, kterého sociálka zabavila mé matce, je mu 10 let, ale je moc šikovnej a snaží se, i my aby nešel do děcáku) nechápu to matka měla 8 dětí o který se dobře nestarala,a já si platím za IVF( vždycky jsem si myslela, že mě to půjde hned). Ale zase z takovou smutnou zkušeností vím, že nám to strašně upevnilo vztah s manželem a chceme mít strašně moc oba mimčo. Tak se tu mějte hezky a zase písnu. Hezký víkend.

raaad
18. črc 2009

Janny...vidím,že taky brzo vstáváš...no jo,asi to k tomu začátku těhu patří..
Já už tady cárám po baráku od půl 7...no,a s těma testama vůbec nejsi cvok..nebo jsi,ale já teda taky, protože já dnes (pro jistotu) zase testla(už po 4-té).Jakmile tam uvidím ty koleje,tak mám takovou radost...no jak děti na vánoce.....manža šel ráno na vecko a viděl na umyvadle test: a ještě rozespalý jenom kroutí hlavou.....no,neva...takové radosti za 20-cku,no ne?
Takže jsem od tebe opravdu jenom kousek...budu ti neustále šlapat na paty... A s tím tvým "bráškou" před Tebou smekám....jste vážně dobří!!!!!!!Ale opravdu.... A jako sestra děláš kde? teda jestli to není tajemství (kdyby jo,tak klidně IP).........i když věkově to máme od sebe teda pěkně daleko 😖 .....bo můj nejstraší slavil v květnu 19(právě odmaturoval na zdravotce a nastupuje v Motole-bo na výšku se zatím nedostal)....
Jinak my máme miminko jedno,protože jsme si jen jedno nechali dát...moc jsem váhala,protože se v moc případech uchytne jenom jedno: holky tady v bandě snad všechny...) a kdyby to nevyšlo,možná bych si to i vyčítala...ale kdyby zase jo,pro nás by byly dva kousci už moc(k našem 3) a taky v mém věku už by to nebylo zrovna ono(myslím to těhu). práce kolem dětiček bych se nebála ani v nejmenším.... Pokud to teďkom vyjde,tak bych byla doma určo 3-4 roky a klidně bych si vzala k tomu nějaké dítko na hlídání. Myslím,že by to nebyl ani problém praktický: máme rodinný dům-bungalov,takže žádné schody, celkem velkou zahradu-travnatou a velký plot dokola...Takže manža to takhle pěkně plánuje:prý dodělá průlezky,pískoviště....a můžeme mít doma školku.... Tak uvidíme- a tím,že jsem dětská sestra,tak se nikdo nemusí bát o svou ratolest.... Jéžiši,teď to vypadá,jako kdybych si tady dávala už reklamu na hlídání moc-moc předem....to vážně neeeeéééééé
🙂
No,berunky.....všechny ještě chrupete(tak jako všichni u nás)...já si dám jetě jedno Carýčko....a možná půjdu chvilku žehlit,než bude tak horko.... Tak se mějte a krááááásný víkend.......Rad.

zandanem
18. črc 2009

dobré ráno..... i ja su ranni ptace, vetsinou vstavam kolem 7 a když sviti slunko tak se od 6 prevaluju v posteli a uz nespim... nojo když asi jsme holky zvyklé vstávat, prece jen jsme zdravotnacky...
janysku, ja te obdivuju, tak mlada a toto všechno... teda fakt smekam.... v dnešni dobe se to nevidi...
rady s tema testama.. ja si je taky porad delela kaźdy mesic, doufala jsem .. a manza mi vzdy nadal.... ted uz ani testy nejsou potreba ale jak budu na tom jako ty a holky tak urco budu zase blaznit... to jsme my zenské maminy...
devcata moje preju vam krásny vikend a opatrujte se.. 🙂

annina
18. črc 2009

Ahoj ptáčata 🙂 Já se budím každý den kolem šesté a nic s tím nenadělám 😎 ,ale aspoň už nelítám 6x za noc na záchod,ten první trimestr byl hrozný-moc sem toho nenaspala a konec bude asi taky zajímavý,při předchozích těhu mi už ani někdy nestálo zato z toho záchodu vůbec slízat,sotva jsem lehla do postele...musela jsem zpátky wécko, prostě sem fungovala jako průtokový ohřívač 😝
Janysku blahopřeji a Rady já jsem taky testovala skoro denně od 8ého dne a ještě i ve druhém měsíci,když sem špinila... jako by to mělo něco zachránit 😒 ,ale mě ty // vždycky trochu uklidnily,i když to byla samozřejmě blbost 😅 ,ale musíme dělat co nás těší 😀 Klidně testuj ať máš památku 😉 Můj chlap jich dostal krabičku ke 40tým narozeninám a dostal záchvat smíchu 🙂
Děvušky,mám vás moc pozdravovat od Besinky,děkuje vám za podporu a až se zotaví,bude zase bojovat! My se cítíme s mimískem dobře,přehoupl se nám další týden,akorát se mi nechce nic dělat 😒 za chvíli sem unavená,ale možná sem jen hnusně líná,i když,kdy se mi zase podaří být takhle hájená a opečovávaná 😉 Od mala se o někoho starám,mám mladší sourozence-pak hned v 18ti první dítě do tří let další,dvě zaměstnání a péče o rakovinou nemocnou tchýni v posledním stádiu 😢 Tak si říkám,že si těch pár měsíců,kdy se prozměnu někdo stará o nás všechny zasloužíme!!!! A basta 😀 žádné výčitky svědomí!
Rady ten bungalov ti závidím,to by byl můj sen (nebydlet na "statku" s téměř hektarovou zahradou,na které by sme si ho teda postavit mohli 😀 ) To jsou pro mně nejkrásnější typy domku!!! Tu školku tam úplně vidím... Kdyby sme nebydleli tak daleko,už mě máš v pořadníku 😉
Berušky krásný odpočinkový den! PA 😵

jannysek
18. črc 2009

Pro Raad: jo jo, raní vstávání, není divu, když chodím spát se slepiceme ve 20: 00 a ráno mě budí čůrání a obrací se mi žaludek. Jinak dělala jsem v Brně , u sv. Anny na refrakčním centru, teď jsem na PN, kvůli tomu mýmu srdíčku, jak jsem v předchozím příspěvku psala.
Snad to bude o.k. zatím se cítím docela po této stránce fajn, akorát jsem dřív vyčerpaná, a ty horka , ani nemluvím..., když mi moc buší srdíčko, tak si jdu odppočívat a většinou to přejde brzy.

Jinak máš dobré plány se "školkou" my máme taky RD velkej, a prostranství kolem něj taky docela velký. Tak to je fajn,než bydlet v panelákové králikárně 😀 . Tak si hezky odpočívej, asi tak jako já u vaření, žehlení mám od včera za sebou, naštěstí já žehlím ráda. Tak paa

mimka29
18. črc 2009

Dobré ránko,
my sme včera prišli domov až okolo 23-tej, tak už som nezapínala PC. Ráno ma budil manžel s kávičkou do postele a potom som upratovala v spálni roldor, ani som nevedela, že mám toľko vecí a ja xhodím skoro stále v tom istom 😀
Babule ja stále krámy nikde. V noci ma hrozne bolelo brucho, tak som si aj bola dať vložku a nič ☹ Možno vyskúšam ráno jeden z testov, čo mám nakúpené, ale aj tak už viem dopredu výsledok. Toto som zažila už 100-krát. Dnes dáme zase vyvolávací sexík, len aby si na to, že je každý deň muž nezvikol 😀

jannysek ja mám podobné skúsenosti ako ty. Na Slovensku som v jednom centre absolvovala 3 x IVF neúspešne. Tiež majú krásnu stránku, sú lasný, taktiež ISCI zdarma, len u nás nepoužili, neviem prečo. Písanú vysokú úspešnosť, pekné centrum, ale to je asi všetko. Dobre sa to číta, že v Repromede vám to vyšlo na prvý krát. My ideme asi začiatkom augusta na KET.

paneska ten náš maxi joyrkšír má 4 kg a v októbri bude mať 2 roky. Včera som bola pozrieť 3 týždňové šteniatka jorkšírov a hneď by som si ešte jednu slečnu zobrala, tá vaša okaňa s dlhými mihalnicami musí bať nádherná. A teraz k veci 😀 vaječníky už pracujú o 100-200, že?

zandy poslala som ti foto e-mailom, lebo to sa nedá vložiť do IP. Možno aj áno, ale ja som na to neprišla 😀 A čo si mi ty poslala stránku, tak tam som videla iba svadbu tej tvojej kamarátky 😒

raduš ty tehuľka, ty máš jakú výhodu, že vieš hneď aj pohlavie bábatka 😀 Ja som až donedávna nevedela, že sa to dá takto dopredu vybrať,

anninka tie fotky malého sú pekne vidieť a ja vždy tehuľkám pozerám albumy, lebo mi to príde ako zázrak že nosia v sebe a potom si tie fotky pozerám dokola stále 😉

lenti tá tvoja sestrička potrebuje aj nejakú špeciálnu starostivosť, alebo len viacej pozornosti?

soklinka to som rada, že ste v poriadku. To neva, že ešte budeš v nemocnici, aspoň dajú na teba pozor a malinké častejšie uvidíš, keď ti tam budú častejšie robiť ultrazvuk a budeš kľudnejšia. A manžela moc neprovikuj tou rukou šmátralkou 😀

Dnes som sa ohlásila na návštevu ku kamarátke čo má malinkého Mareka. Už som o ňom písala a chodím k nej dosť často, ale sama mi povedala, že jej to nevadí a že je rada k nej niekto príde, tak sa neho tešííím.

paneska
18. črc 2009

Ahojky ženy 😉 ,

tož nevím jak kde, ale v Brně prší a rapidně se ochladilo, k těm vedrům je to příjemná změna, ale asi to změninola Rádi plány na výlet ☹

Za dvě hoďky by měl dojet mladej z tábora, tak mě čeká velké prání a koupání 😉

Mimuš, to je teda divné, že mrcha stále nikde 😠 Jinak píšeš správně, vaječník (mám jen jeden) je už cítit, není divu, přece jen to je stimulka rychle po sobě a hlavně, holky ta pneumatika kolem pupku, to je už pěkně hnusný ☹ 😠. No nic musím to vydržet a buď budu tloustnout, nebo pak hubnout (i když u těhle varianty to bude asi pěkně složité), takže raději bych tloustla 😉

Jany - klobouk dolů, ale taky bych brášku nedala do děcáku, jsi super ségre 😉 a zbylé sourozence máš kde, ti už jsou dospělí, když píšeš, že mamka měla 8 dětí, jestli se můžu zeptat ?

raaad
18. črc 2009

hojky-hoj 🙂
teda člověk na chvilku vytáhne paty z domu...a vy kecáte o106....Ale krásně se to čte....
Májenko,to je faaakt divný......takže šup-šup testík.No a když nebude,tak zklamaná nebuď-to by byl jenom takový bonus...no ale zázraky se dějí i ve světě,tak proč ne jednou taky u Vás.... A co se týká toho pohlaví,taky jsem to předtím takhle nevěděla...až jsme začali s tím pgd,tak nám vlastně řekli,že jednou z vyšetřovaných eneuplidií je pohlavní chromozom.většinou je potřebný při určení dědičných chorob vázaných pouze na jedno pohlaví(např.hemofilie)...Takže jsme to brali jako takový bonus...A že takto hustým sítem prošla v nejlepší kvalitě zrovinka jedna jediná holčička byl snad zázrak
🙂 ale říká se, že holky jsou opravdu v tomto větší bojovnice.I ta kamoška z novorozenců říkala,že když jsou třeba špatná mimča(před termínem,nebo nedozrálá či ze špatné plodovky...)tak ty holčičky se vždycky líp a dřív "vylížou" ... Tak já vždycky "Denušce" povídám,jaké to statečné holky vlastně jsme
🙂
Jinak Janny...........jsem asi pako,ale nějak nevím,kde to přesně děláš???Můžu poprosit o infošku? Na pekandě mám kámošku-dřív dělala na pooperační jip na transplantaci CKTCH a teď je na katetrizaci-rtg. A taky jsem dělala zkoušky na doškolovák u vás na gastroenterologii... a měla jsem tam z něj i spolužačku...
Aninko, co se týká testování....to je fajn...očividně jsi rozumná baba...takže tím pádem ani já nejsem cvok 😉 A ten statek a tu šílenou zahradu Ti vážně nezávidím...bo to smrdí nekonečnou dřinou a lopotou..uf-uf. U mě totiž nejde moc dohromady motyka a kus pole....to ne-e...
Takže berušky-těhušky i netěhušky ...posílám krásný deštivý pozdrav a všechny pěkně odpočívat....PA-Rad.

My jsme na výlet nakonec vyjeli...a akorád stihli odjet před začátkem deště.....Takže-tak

jannysek
19. črc 2009

Raad: je to u sv. anny v brně, refrakční centrum ( součást oční kliniky, kde se dělá excimerový laser) budova CH1 myslím, že někde vedle kardiologie to bylo, byla jsem tam 14 dní ( to víš, pojistka proti neúspěchu), pěkná práce a hop...// ale neva, mimi je lepší..... 🙂 🙂

Paneska : kromě jednoho bráchy, kterému je 16 let, jsou všichni dospělí, někteří žijí jinde a mají svou rodinu a zbylé sestry nejsou normální( jsou retardované, aproto to vzhledem k věku sociálka neřeší) , zajímavé na tom je , že jsme chtěli pomoci i staršímu bráchovi, ale socka nám ho prý do pěstounské péče nedá, že už mu je tolik a bude na intru, kde bude mít dohled. zajímavé tvrzení, a o víkendech asi co? oba rodiče mají papíry na hlavu a to nikomu nevadí, že mají v péči 16- ti letého syna( vím je to do 18 let blízko, ale podle mě zase nejdůležitější věk , aby se něco do života naučil a měl podporu po všech stranách) vím, že nejsem otcova, ale někdy mi připadá, že nejsem ani matky, protože si připadám jiná než ostatní, jako by mě v porodnici vyměnili. Zachraňuje to jemom podoba na´matku. No jo, je to tak , někdy je ten osud nespravedlivej.....

paneska
19. črc 2009

Janýsku, to máš bohužel pravdu, já každou středu slzím u Pošty pro tebe, to jsou někdy příběhy, osudy...

Ještě, že ty ostatní jsou dospělí a mají už svoje životy, rodiny a sestry, co jsou retardované, jsou v ústavech nebo u rodičů, jsme zvědavá - blbě, že ☹ Já asi dost dobře nechápu, proč měla tvá máma tolik dětí, když není v pořádku a dokonce na to má papíry 😨

Holenky, mě už vajuch pěkně zlobí, jsem zvědavá, kolik folíků na něm zítra Hromadová vykouká 😉 , Rady, doufám, že se uvidíme, jedeš s manžou nebo sama? Já půjdu ráno na krev a pokud mě na UZ nevemou dřív, budu se asi muset otočit domů, mají nám přijít vyměnit vodoměry a zase nechci, aby mladej pouště sám někoho do bytu, tak hold budu zítra cestovat po Brně, co už....

Jo a kontryhel už bumbám, dovezl ho v pátek skoromanža, měli ho v Glóbusu :o) Jen mi na rodince jedna kočena radila zvednou dávky anopyrinu a prednisonu, je tuším z USA, holkám, co si od ní nechaly poradit, mimi vyšlo, ale já z toho mám strach. Nejsem ze zdravotnictví, co neřekne dr, to se bojím udělat, aby mi to neublížilo, nebo bych něco nepohnojila, takže jsem nic nezvedala a poslouchám pány dr. Vy jste taky brali 5 mg prednisonu a 30 mg anopyrinu denně, že ? Hlavně si taky myslím, že každá můžeme mít jineh HP, od toho se dávky určitě odvíjí...

Soklinko, jak je?

Mimko, furt nic ?

mimka29
19. črc 2009

Ahoj žienky,
janny si silná ženská a máš toho určite veľa zlého za sebou, tak teraz ťa určite čaká len to dobré 😉

paneska stále nič ☹ Robila som si test a jasné, že tam bola jedna čiarky, ale u mňa to niekedy funguje ako vyvolávačka, že jeden deň si robím test a druhý deň dostane mrchu, tak dúfam, že to tak bude aj teraz. Ja som brala prednyson a anopyrin ako ty.

Krásny večer slniečka

lentilah
19. črc 2009

Ahoj Sluníčka,
dneska je vážně úžasný počasí...byli jsme i na procházce...teda chvilkama mi to přišlo jak nějaká pořádná tůra...

Mimuško,sestřička vyžaduje "jen péči",stravu naštěstí ne,ale taky si navymýšlí 😀 ..nejsem o nic lepší.Bylo to s ní tady bezva,a starat se o ní,ale chvilkama to byl fakt záhul...jj,zlatíčko počkej až budeš těhulenka,to budeš testovat denně a kochat se // 😀..jako já 😉

Já mám teď dost nálady,hlavně když se pořádně nevyspím..to je pak zle.Snažím se ovšem ovládat.Přes noc chodím tak 5 krát čurat,do toho manža řeže hektary lesa...no nádhera..pak,že celý den proležím.. 😝

Jannýsku,jsi fakt borka!Klobouk dolu!Jinak máš recht,si piš,že naše slavné úřady jsou jen banda blbečků...

Lenuš,já taky beru to samé a mám pořád stejné množství...dávku mi neupravovali(prednison a anopiryn a pak crinnone)...a máš pravdu,rozhodně si nic nezvyšuj,máš jen jeden vaječník a tak neriskuj...naštěstí jsi rozumná a necháš to na lékařích..i když jsem někdy před výsledkem // uvažovala jestli to že to nevyjde udělají schválně když vědí,že jsi v balíku...ale tu myšlenku jsem hned zadupala.A když si to tak čtu,tak se až stydím 😅..

Raduško,ano holčičky jsou bojovnice..teď se o nich říká,že v době puberty dají zabrat...prý jsou za 3 kluky 😀 ...

Jsem zas bez kousku energie.Táák babulenky,zítra k nám přijede kamoška tak na den,dva...tak se možná neozvu...berušky mám dotaz,možná hloupý ale zeptám se 😅 ...lakovat nehty a barvit si hlavu mužu?Ta barva by byl jen přeliv,mám to rodem,jsem šedivina šedivá...je to na prd,v těch tmavých vlasech to jde dost vidět.No nehty si lakovat nemusím...ale mám ráda bezbarvý lak...jen se ptám.Jo a uzenou makrelu mužu?Raději ne,že?Neprahnu po ní nějak šíleně..jen mám chuťě 😀

..tak babulenky papa

lentilah
19. črc 2009

Tak jsem mrkala na net a nic z toho nedoporučují....takže tak.Někdo zas říká,že dvakrát v 9-ti měsíců to neuškodí..já na to ale prdím.

Táááák zlatíčka krásný večer

ob.soklina
19. črc 2009

ahojte berušky,

tak konečně zase chvilka abych vám napsala 😀 Né omlouvám se že včera nic, ale byl hodně hnusnej den a já skoro celý den prospala. Za to v noci jsem trpěla jak kůn. Krk je lepší a lepší, ale to jsem si myslela i před tím a nedošlo tam k žádné změně, tak uvidíme co mi řekbnou ve středu na dopleru. Snad to bude lepší.
Ale holky chci se Vás na něco zeptat - asi mi teda bude moct odpovědět jen Pavluška, ale i tak. Šíleně mě bolí vaječníky, mám je prý pořád hodně zvětšené, ale je možný že to může tak bolet??? Jakmile natáhnu nohy a třeba si pšiknu tak se málem počůrám jak mě tam píchne. No takže v noci jsem kvůli tomu moc nespala, jakmile jsem se přetočila cítila jsem jak se ten vaječník hýbe a bolí. Acho jo já už chci mít klid. bříško už mám taky samej modrák, takže asi přejdu na stehna ☹ No takže dobrá zpráva dneska snad jen, že je neděle a blíží se mi dopler a snad i návrat domů.
Je to tu mazec co tu zažívám za osudy. Ležím na pokoji s jednou holčinou ta je ve 32 týdnu a musí tu být kvůli jaterním testům, ale jinak se tu střídají holky,které chodí na zákroky. Co přišla dneska tak je mi jí líto. No nebudu to tu vypisovat, to raději jen dobré zprávičky.

Mimuško doufám že ta mrcha už konečně přijde a nebude tě tak natahovat. Snad ten sexík zabere a bacha na manžu. Já jsem dneska měla co dělat abych to svého skrotila. Ruka šmátraka jela, tentokrá jeho 🙂 No já si teda taky šáhla 😅 Tak šup šup mrcha k tobě at už se do toho můžeš pustit. Potvora jedna. Zítra jdeš do práce??? Asi jo co??? Dokud nepřijde mrcha tak budeš pracovat co???

Lenulko s těma vlasama, já od každého slyším něco jiného. ale přemýšlím na tom taky hodně. Tím že mám tmavé vlasy tak tam mám tky občas šedinku a moc pěkný se mi to nezdá, ale zase na druhou stranu si říkám, že ty 3 měsíce, které jsou nejdůležitější to vydržím a pak se nabarvím. A co se týká nehtů to myslím že můžeš. já četla příspěvek od doktrora - gynekologa a ten psal že těhotenství není nemoc tak proč v něm nevypadat krásně. Jen to nepřehánět s lakováním vlasů atd a když si ženská nabarví vlasy jednou za 3 měsíce tak že smogu se taky nevyhne. Takže tak, tak jsem ti asi moc neporadila. NO a jak se jinak citíš???? Já se včera večer málem pozvracela, měla jsem co dělat abych to rozdýchala no jo večerní nevolnosti a taky musím jíst, jakmile dostanu trošičku hlad je mi zle od žaludku - takže stále jím. No já budu vypadat.

Pavli a jak ty???? Kdepak se dneska touláš???? Hele že jste byli zase na nějakých závodech????? DOufám že se jinak citíš dobře????

Radu teda ty mi děláš radost, jen tak dál.

Berušky moc se omlouvám, ale utíkám ted do sprchy a pak už zase pomalu spát, snad to dneska bude lepší, jinak budu v noci otravovat Dr. a dneska je tady teda fešák a ještě mladej 😉

Všem přeji krásný nedělní večer, hodně odpočinku, úsměvů a už se zase těším na další zprávičky. papa

paneska
19. črc 2009

Hola, hola

proč by se v těhu neměly barvit vlasy, tomu nerozumím? Já si je v těhu barvila, tak, jak jsem byla zvyklá. Jsem si myslela, že jen proto, že se bouří hormony a nemusela by barva chytit, ono to má i nějaké negativní zdravotní dopady? Vím, jen, že kadeřnice by měly přestat s prací, aby nedýchyly výpary, když denně udělají několik barev a hlavně trvalých, ale že by si těhulinky neměly barvit hlavu, jsem vážně neslyšla a o nehtách už vůbec nee :o)

Soklinko, mě vaječník bolel až do další ovulace, pak jsem měla asi týden klídek a před MS zase, no a teď už bolí ze stimulky, opět ☹, takže taky furt dokola. Já si myslím, že máš asi ještě reakci na stimulku, asi dýl potrvá, než se ti dají do původního stavu a pochopí, že jsi těhulinka a vlastně teď budou 9 měsíců v klidu...

pavka111
19. črc 2009

Ahojky holenky.

No přišla jsem vás pozdravit.Máme se s mimi dobře.No a o barvení vlasů slyším poprvé,tak nevím jestli na tom něco bude.No ale můj názor je,že si myslím,že to vůbec nevadí.Vždyť se nebarvíme každý den 😖

Paneško,leničko,Raduško,Zandi a mimka přeji vám krásnou noc a jestli jsem na někoho zapomněla tak se omlouvám,píši to narychlo.

Lucinko máš pravdu,byli jsme na závodech,trošku se provětrat s mimi,napsala jsem ti menšího mailíka.No a co se týče těch vaječníků tak to nechápu proč tě pořád bolí a máš je stejně velké ☹ ☹a co ti na to řekli doktoři?Mě teda Hromadová říkala,že to jde stršně pomalu,když se zmenšují,ale ty je máš pořád stejné to je divné.A co pití piješ hodně?Já nevím co by jsem ti poradila,je zajímavé,že ti na to nic neřekli a nic ti na to nedoporučily.Já bych ti tak poradila a nevím jak a to mě teda štve. ☹ ☹Mě teda nebolely vůbec akorát po OPU a při hypersimuláku.

Tak holenky krásnou dobrou noc

lentilah
19. črc 2009

Lucinko zlatíčko,no jsem protiva protivná,rozmlsaná..než přijdu na to na co mám chuť,tak mám hlad jak blázen a spasu na co přijdu..než si uvařím.No a pak je mi šoufl 😠 ..jsem prostě jelítko 😀 ..Jinak někdy,když ležím na jedné straně a chci se převalit na druhou,tak mi brutálně rýpne v podbříšku a tak si tu stranu musím přitlačit rukou a otočit se..myslela jsem,že jsou to svalové křeče..stejně tak,když ležíš na zádech a někdo Tě rozesměje tak,že se Ti podbříšek tak stáhne do křeče,že jakou dobu musím být v klubíčku..Co jsem koukala do papíru,tak mám vaječníky jeden 34mm a druhý 45mm.Ten větší cítím hlavně při vyšetření..Vlasy mám teda děsný(strašný hnízda šedin,i kadeřnice se zhrozily,když to viděly,že jsem na takový stav moc mladá..teta byla v mém věku skoro uplně šedivá),hrozně se mastí,stejně jako pleť,čelo mám samý pupínek,nehty super(pevné a rychle rostou),jinak jsem zhodila 3kg a zatím mi to zustalo..ovšem celulitýda...ta je fakt slušná 😠 ..
No já hlavně budu moc ráda,když nám v tu středu napíšeš dobré zprávy a taky i s těma vaječníkama budeš mít pokoj..není o co stát..Slyšela jsem,že hlava se má barvit až po 5-tém měsíci...no co.. 😒 ...myslím,že snad přeliv je šetrnější a po tom třetím měsíci se to snad muže.. 😅

mimka29
19. črc 2009

soklinka tie vaječníky ťa fakt dlho bolia. Ja som nemala nijak veľa folikov a ani hyperstimulák, ale boleli ma tiež a teraz som mala po tých hormónoch aj bolestivú ovulku, teda pripisujem to hormónom, lebo doteraz som ani nevedela, že nejakú ovulku mám. Zajtra idem do práce a PN-ku si budem brať až tak 3 dni pred KETom. Teda tak to mám zatiaľ naplánované, ale keby som vedela, že to pômôže, tak ostanem doma už od menštruácie. Dr. Veselého som sa pýtala, že či odporúča aj pred KETom si oddýchnuť na PN-ke a teda vôbec mi neporadil povedal, že to záleží na každej z nás, že pre jednu je lepšie to a pre druhú zase hento, tak neviem.

lenti ja si myslím, že sa kľudne môžeš farbiť aj lakovať nechty ako doteraz. Veľa kamarátok už bolo tehotných a vpohode to robili.

paneska zajtra budem na teba myslieť 😉

Dobrú nocku

lentilah
19. črc 2009

Berušky dávejte na sebe pozor,opatrujte se a né abyste lajdačily... 😉 😀 ...kráááááááásnou dobrou noc