Jak často chodíte do CARu v průběhu IVF? Dojíždíte?

bien_1987
9. led 2014

Ahoj, vybiram zrovna CAR, bylo mi doporuceno Brno, ale protoze jsem z Ostravy, nevim jak realne a casove narocne by bylo tam dojizdet a jestli bych u toho vubec mohla chodit do prace... Kolik tak navstev CARu jste absolvovaly v prubehu celeho jednoho cyklu ivf (konzultace, stimulace, odber, transfer, kontroly atd...) ? Je tu nekdo, kdo take dojizdi?

terezkax
9. led 2014

Tak pokud si vzpomínám tak návštěvy byly takto:
1* ultrazvuk+výdej léků na stimulaci vaječníků
2* ultrazvuk pro kontrolu růstu vajíček
3* punkce (odběr vajíček) - celý den
4* vložení embrya
5* krevní test
6* ultrazvuk na potvrzení těhot.

honeypet
9. led 2014

@bien_1987 Já chodila v Brně do Repromedy a návštěvy byli asi takto: 1. v květnu konzultace a odběry, 2. v červnu výsledky odběrů a fasování léků na stimulaci,za 14 dní odběry krve (2. den cyklu), za dva dny odběry a ultrazvuk, další odběry a ultrazvuk za 4 dny, za dva dny, pak tři dny na to odběr vajíček a pět dní na to transfer, za 14 dní kontrola - odběry a ultrazvuk. Do práce jsem chodila, ale je to o tom, že jsem to měla asi 5 minut autem. Na dojíždění z Ostravy to dle mně moc není.Ty kontrolní odběry a ultrazvuky jsou kvůli kontrolám folikulů a stimulaci, aby ses vyhla hyperstimulačnímu syndromu.

bien_1987
autor
13. led 2014

takže myslíte, že na dojíždění skloubené s prací to není, jo? Chtěla jsem se vyhnout tomu, abych byla na PN (doma nevydržím, hrozně rychle se začnu nudit a jsem z toho pološílená), ale zároveň se mi moc nechce dráždit zaměstnavatele tím, že bych každý druhý den chyběla v práci. Já právě myslela, že je dost ženských, které dojíždí...
@terezkax a v jakém časovém horizontu ty kontroly jsou?

terezkax
14. led 2014

Obdobně jak psala Honeypet. Na NP jsem nebyla, ale co CARU jsem to měla cca 30 min, takže jsem to zvládala bez problémů. V práci to pár lidí vědělo, takže mi i vycházeli vstříc.

pavli79
14. led 2014

@bien_1987 Ahoj, Ostrava není pul světa, znám holky co dojížděly nejen z Ostravy, ale i z Prahy, Ceskych Budejovic, odkudkoliv... Např. v Ostravě chodily do jiného CAR, kde jim nepomohli, jen z nich tahali prachy a vlastně si tím i vyplácaly pokusy na IVF, které hradí pojištovna. A v podstatě když jsem si pak četla, jak k nim přistupovali, že jim nedělali ani ty testy co se na Heliosu dělají jako základ, tak mi z toho bylo dost smutno. Ne, smutno je spatne slovo, uplne me to vytočilo.
Já chodím do Helios a mám to štěstí že jsem z Brna, ale i kdybych nebyla, klidně bych dojížděla. Když si člověk přečte pár diskusí, recenzí, udělá si jednoduchý obrázek o tom, jak to kde dělají, jak k tomu přistupují, a hlavně, jaké mají výsledky. Takže za mě a jedině Helios Brno 🙂

pavli79
14. led 2014

@bien_1987 a ještě, navíc, to docházení do centra rozhodně není takové, že bys tam chodila ob den.. Já tam byla od listopadu 6x, ted pujdu na transfer.. Hodne stesti při dobrem rozhodnuti! A věř, že to Brno Ti asi nedoporucili jen tak.

bien_1987
autor
14. led 2014

Kdyby tak clovek vedel, ze se po jednom ci dvou pokusech zadari, tak bych jezdila klidne i do Ase. Ale je fakt, ze kdyz by mi to nevyhovovalo, tak bych mohla CAR pri dalsich pokusech zmenit, ze?
Jsem naklonena vice tomu Brnu, zvlast protoze mame jistou genetickou zatez a tam jsou pry genetici skveli.

@pavli79 preju moc stesti a uspech na transferu!

pavli79
14. led 2014

@bien_1987 Diky a ano, udajne jsou tu ti nejlepší, i ty metody mají takove nejake jiné nez kdekoliv jinde. CAR po průzkumech delim na Helios a zbytek 🙂

bien_1987
autor
15. led 2014

Procetla jsem si par stranek z diskuze o Heliosu a divala se na jejich stranky a opravdu to na me udelalo dojem. Ale nechci si delat nadeje, ze je to "zazracne" misto, kam prijdu a za par tydnu odejdu tehotna. Chystam se na prvni ivf, tak jsem plna obav z neznameho. a snazim se byt pripravena na uspech i neuspech, i kdyz asi dokud to clovek nezazije, tak to dost dobre nejde... @pavli79 ty uz mas za sebou vice pokusu?

pavli79
15. led 2014

@bien_1987 Ne, tohle je muj prvni 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru