Jak dlouho po laparoskopii můžu do práce?

dd44
16. zář 2016

Ahoj holky, prosím o rádu: Mám už delší dobu problémy s velkou bolestí břicha. Dr. mi doporučil diagnostickou laparoskopii a mě zajímá, jak dlouho po operaci je možný nástup do práce. Ráda bych si vzala jen dovolenou tzn. ve čtvrtek operace a od středy do práce... Myslíte, že pokud bude vše v pořádku je to možné? Nemám nějak zvlášť těžkou práci v kanceláři. Díky 🙂

misula29
16. zář 2016

@dd44 byla jsem doma 14 dní,ale po týdnu jsem byla redy 🙂

soleilll
16. zář 2016

@dd44 Já byla na operaci v pátek, v neděli mě pustili domů a v pondělí jsem šla do práce. 🙂 Operace trvala nezvykle dlouho, asi 2,5 hodiny - měla jsem hodně srůstů a ten první den v práci jsem byla jen asi 6 hodin, místo 8,5. Nejvíc mi vadilo sezení v kanceláři, protože mě pásek riflí tlačil do břicha, takže doporučuju něco pohodlného.

dd44
autor
16. zář 2016

Děkuju holky 🙂

dd44
autor
26. zář 2016

Holky, můžu se ještě zeptat na jednu věc? Když jsem volala do nemocnice, jasně jsem Jim řekla, že mi začala MS tzn, že další má být 12.10 a oni mě objednali na 6.10. . Když mi můj doktor vypisoval žádanku, tak mi říkal, že mam jít na zákrok hned po MS. Myslíte, že to bude nějak vadit, když půjdu týden před MS?

misula29
26. zář 2016

@dd44 no mě řekli, že na začátku cyklu je to lepší ,že pak je to vevnitř "rozbředlý" nebo jak bych to napsala a míň přehledný

brrbrr
26. zář 2016

@dd44 Ahoj,taky me to 25.10. ceka...a doktor mi vyslovne rikal,ze si mam ten termin pohlidat.Nejlepe aby byl zakrok prvbi tyden po MS,ze pak uz je to naprd...mensi ucinnost a min vidi.Takze bych se byt tebou preobjednala,nebo si nechala vyvolat MS driv...

alice07
26. zář 2016

@dd44 nevadí, já byla na laparce taky před ms...ono když máš každý měsíc jinak dlouhý cyklus se to těžko ohlídá...já měla laparku ve středu a další středu už jsem byla v práci. Ležela jsem jen den po operaci, pak už to bylo v pohodě 😉 🙂 po pár dnech jsem ani nevěděla, že jsem na nějakém zákroku byla...

khpeta
26. zář 2016

Já byla na laparce taky cca týden před MS. A do práce jsem šla cca po třech týdnech a to taky dělám v kanceláři. Kdybych si ale neřekla, doma by mě doktor ještě nechal. I když mi subjektivně už nic nebylo.

dd44
autor
26. zář 2016

Holky děkuju moc za názory. Jde mi spíš o to, zda tam něco najdou, když budu cca týden před MS. Aby to ten zákrok nebyl zbytečný. Ale když jste některé byly taky týden před MS, tak nikam volat nebudu a půjdu tam 🙂

brrbrr
26. zář 2016

Ja spis resim jinou vec,dovolim si to sem vsunout.Do mesice po laparce se chystam na 3 tydny na dovcu.Chtela by jsem na Sri Lanku a bevim jestli vubec budu mic takhle daleko a do exotiky...nemate nekdo zkusenost?Meli jste po vykonu nejaky jiny rezim,opatreni nebo dietu?

misula29
26. zář 2016

@brrbrr nééé nic takovýho, za 3 týdny nebudeš vědět ,že jsi na laparce byla . Takže relaxu zdar 🙂

simsamsim
26. zář 2016

laparku sem měla ve čtvrtek a v úterý sem byla v práci... taky kancelář... takže pohoda 🙂 nález při laparo nezávisí na MS, sou holky co na ni byly hned po MS, uprostřed cyklu nebo těsně před a vše bylo OK 🙂 takže to neřeš

alice07
26. zář 2016

@dd44 zbytečný určitě nebude 😉 mě přišla ms cca 10 dní po laparce...a žádná další už nedorazila 🙂 🙂
@brrbrr mě jen řekli, že bych se měla šetřit co se týká sportu (sportovala jsem před laparkou skoro každý den), takže měsíc po laparce jsem nedělala žádný sport - kromě procházek..pak jsem pomalu začala... 😉

dd44
autor
26. zář 2016

@alice07 Já jí mám od doktora doporučenou jen z důvodu bolesti břicha (miminko zatím neplánujeme) 🙂

simsamsim
26. zář 2016

@dd44 takhle sem to mela taky, sla sem tam kvuli neustalym bolestem a byla z toho endometrioza 🙂 rok na hormonu a pak mi bylo receno ze mam otehotnet 🙂 a klaplo to po par mesicich

dd44
autor
9. říj 2016

Ahojky, holky... tak laparoskopie za mnou.. a z neustálých bolestí se vyklubala také endometrioza (2 ložiska na podbřišnici).. Chci se vás zeptat, jak dlouho jste měly nafouklé břicho, mám totiž pocit, jak kdybych snědla balon a nemůžu se toho už od pátku zbavit. Zatím nosím přítelovo tričko, ale ve středu mám jít do práce, tak aby mi náhodou negratulovali k miminku :D :D

alice07
10. říj 2016

@dd44 já třeba neměla břicho nafouklé skoro vůbec. Tak 3 den už vypadalo normálně jako před operací. Ono to splaskne 😉