Jak je to s podplácením gynekologů v IVF centru?

pacinkadol
4. zář 2011

Holky, mate s tim nekdo zkusenosti? V nekolika diskuzich jste to zminily. Ja jsem bojovnice proti korupci a nenecham se prodavat 😉 Chtela bych jit tam, kam zakaznici tam chodi sami, aniz by za to inkasovali jejich gynekologove...Jsem z toho uplne smutna. Byla jsem asi take obeti takoveto korupce 😠 Menim svou gynekolozku a uz se nebudu ptat kam mam jit. Jsem z Brna, exituje tu nejaky nezkorumpovany CAR? 😀

petra878
5. zář 2011

Ja doporucuju Helios. Moje gynekolozka me poslala do Unicy, kde jsme byli velmi nespokojeni a na doporuceni znamych odesli do Heliosu. V te dobe jsme vubec netusili, ze mame nejakou jinou moznost :( ze zkratka musim jit za svou doktorkou a ona me nekam posle a da mi zadanku, ale vubec to neni potreba. Takze bezte tam, kde chcete jit sami a ne kde vas posle podplaceny doktor, protoze za vas dostane penize!

jolana222
5. zář 2011

Už jsem to psala v jiné diskuzi - můj tehdejší gynekolog mě poslal do Reprofitu a já jsem bezmezně věřila tomu, že chce pro mě to nejlepší 🙂) Když si na to vzpomenu, tak mě to strašně rozčiluje - když jsem se dozvěděla, jak funguje podplácení gynekologů, okamžitě jsem změnila lékaře. Už delší dobu chodím do Heliosu, absolvovali jsme tam i úspěšné IVF (na rozdíl od 2 neúspěšných v RF!!!) a zůstala jsem tam i u pana doktora Šuly jako u svého nového gynekologa. Jsem absolutně spokojená s přístupem i chováním celého kolektivu a jenom jim děkujeme za to, že nám to tak dobře dopadlo.

agnes88
6. zář 2011

@pacinkadol ahoj, doporučuji ti reprofit. A neřekla bych že je v brně nějaký zkorumpovaný car. To spíš že se doktoři znají tak se navzájem doporučují. Na tom není nic špatnýho. Já chodila na Obilnák a odešla kvůli hlavnímu lékaři. Nebyla s ním žádná debata. Ale věřím že tam jsou taky dobří. Na ostatní co sem četla mám jen negativa. Helios, vyberou zálohu na vyšetření ale musíš je o vše uhánět, repromeda - kvantita nad kvalitou. Ale je to spíš o náhodě, prostě co jednomu sedne tobě nemusí a naopak. Přeji šťastnou volbu a nedlouhé čekání na mimi 🙂

pacinkadol
autor
7. zář 2011

@agnes88 Ja si myslim, ze to spatne je, i kdyby se jen vzajemne ze znamosti doporucovali, ztraci to objektivitu nasi volby...ale v diskuzich spise vyplyva, ze podplaceji. Zni mi to i vcelku logicky :(

saminka
7. zář 2011

@pacinkadol teda me to vubec nepripada spatne kdyz se navzajem doporucuji ze znamosti.....preci kdyz ty jsi s necim spokojena tak to taky rada doporucis kamaradkam, znamym ne? A nebudes jim doporucovat neco o cem jsi nejsi jista.....ja mam s Reprofitem jen tu nejlepsi zkusenost a jsem samoplatkyne, mohli si nauctovat hory doly a neudelali to ani jednou a to jsem tam podstoupila dve ivf a dva kety. tot muj nazor 😉

pacinkadol
autor
8. zář 2011

to jo, ja saminko ale nemluvim o doporucovani , ale o tom, ze si nas ta centra kupuji. Ze prijde nekdo z centra k doktrorovi a rekne mu, ze dostane tolik a tolik za jednu pacientku na IVF...pisu si ted v osobni poste s jednou pani, ktera mi to potvrdila,akorat to nechce zminovat v diskuzi. Pry se ta centra predhaneji,ktere zaplati vic 😠 . Tak tohle mi pak prijde sproste a neobjektivni vuci nam, pacientkam...

jolana222
8. zář 2011

@saminka Mne taky neprijde divny, kdyz se doporucuji ze znamosti, ale tohle je doporuceni za penize, ten gynekolog rozhodne neni presvedceny o kvalite toho centra - vim o konkretnim pripadu doktora, ktery nekam posila pacientky, protoze za to dostava zaplaceno, ale kdyz mu slo o nekoho z rodiny, tak ho poslal do Heliosu, protoze vedel, ze tam to klapne

pacinkadol
autor
8. zář 2011

Hele holky ,tak ta kocena,co si s ni pisu je svagrova od sestricky jednoho brnenskeho gynekologa...slibila, ze poprosi tu sestricku,aby nam sem napsala jak to je...tak uvidime 🙂

pacinkadol
autor
8. zář 2011

@jolana222 Tak ty myslis ze mam jit do Heliosu?Je pravda, ze jsem nad timto CARem uvazovala. V tech diskuzich vychazi tak nejak celkem dobre....Repromeda, Unica vychazi nic moc a Reprofit uz nechci. Obilnak to uz vubec ne....Hele,jeste jsem v nejake diskuzi cetla,ze existuje nejaky LART v Brne?Nevis o nem nic?

jolana222
11. zář 2011

At se kazdy rozhodne sam a udela si vlastni nazor, ale ja mam s Heliosem moc dobre zkusenosti (na rozdil od Reprofitu), takze pokud se ptas na doporuceni, tak urcite ano 😎 LART bohuzel neznam, ale podle jeho o nevypada nic moc 😒

pacinkadol
autor
13. zář 2011

@jolana222 Asi si s tim Heliosem dam rict, dala jsem si tu praci a prosla jsem si par diskuzi, nasla jsem tu krome tebe 5 holek (ivf cervenec, srpen a ivf zari rijen), co ted chodi do Heliosu a vsechny vypadaji spokojene. Jedna je tehotna, druha othehotnela (ale bohuzel pak potratila), treti ceka na transfer, ctvrta se ted stimuluje a pata je ted po transferu pozitivni z prvni punkce...to je dobre skore, ne? Studovala jsem to 5 hodin v kuse, sem blazen, co 🙂 zadna nenadava a to je hlavni...tak ja to navrhnu chlapovi a dohodneme se co dal...Dekuju za tip...

pacinkadol
autor
13. zář 2011

@jolana222 jeste na petru jsem zapomela, ta taky je spokojena

pacinkadol
autor
13. zář 2011

@petra878
@jolana222
Holky a vy se jeste snazite, nebo uz ocekavate? 🙂 Ja si tu delam soumy prehled uspesnoti 😅

petra878
13. zář 2011

@pacinkadol ja jsem se uz snazila a ocekavala a ted se uz radujeme z vysledku 😉 ale za mesic se chystame na KET, mame jeste jednoho mrazacka, tak at tamm chudacek neni v te zime moc dlouho sam 😀

petra878
13. zář 2011

@pacinkadol Helios je určitě dobrá volba...ze svých zkušeností a informací ti ho můžu jen doporučit 😀

dendulka1
13. zář 2011

tak já za sebe taky doporučuju Helios! 8 let snažení, prošli jsme CRM Zlín, Repromeda, pak mně gynekoložka doporučila Helios, prý má nejlepší zkušenosti, tam 2x IVF, 2x těhotenství. První bohužel skončilo potratem, ale z druhého máme 3 letou holčičku. Nedám fakt na něj dopustit, za ty roky mám s čím srovnávat, ať už přístup, kvalita péče, výsledky... Chodili jsme k dr. Texlovi, co řekl, vžd yse potvrdiloo. Občas jsem si prosazovala své, on to toleroval , popsal, jak to skončí a ono jo 😀 Takže pak jsem vše nechávala na něm a výsledky se dostavily! Nikdy teda žádné zálohy a žádné doprošování se něčeho, vždy jsem platila až při samotném výkonu. Úpřimně, jsem ráda, že tyto nervy máme za sebou a všem vám fakt držím palce, ale stojí to za to!!!!

evicka1971
14. zář 2011

ahoj,tak ja zase nedam dopustit na reprofit,celkem jsme prosly pet center a jelikoz jsme samoplatci protoze bydlime ve Svycarsku tak sice byly vsude mili ale jenom se ucty zvetsovaly a porad nam doporucovaly neco noveho a nic se za deset let nedelo vzdy ukazkove embria vse v poradku a nikdy se zadne nechytlo.Pak jsme na doporuceni lidi ze Svycarska presli do reprofitu tam to zkusily jednou IVF a pote mi Dr.stencl doporucil normalni stahnuti slyznice z delohy a ejhle k dalsimu pokusu nedoslo a otehotnela jsem hned dalsi mesic prirozene po asi 10 IVF a nekolik KEt.takze si myslim ze prave jim jde o to najit problem a ne jenom tahat penize a to ze se nekdy nedari neovlivni ani ten nejlepsi doktor.Ale drzim vam vsem pesticky a verte ze se zadari

barce
14. zář 2011

@evicka1971 ahoj evi, mohla by jsi mi prosim aspon tak lehce objasnit co obnaselo stahnuti sliznice z delohy???? 10IVF sice za sebou nemame, ale 3 ano a duvod proc se nezadarilo nam neodhalili ☹ . do dalsich IVF se uz nehrnem......... dekuju.

evicka1971
14. zář 2011

Ahoj,ja nevim jak se to odborne jmenuje ale take vzdy predtim nam nedovedly vysvetlit proc se nedari mela jsem vzdy 15 a vice vajicek ktere se vzdy dobre oplodnily vyrostli krasne embrijka ale po zavedeni se nikdy zadne nechytlo.Pak prisli v reprovitu s tim ze nekdy v nejasnych pripadech pomuze pred dalsim IVF provest tento zakrok,nic to nebylo uspaly ne jako pri OPU a za dve hodiny jsem sla domu doktor mi to vysvetloval tak ze malym rezem narusi delozni slyznici a ona se sama zacne branit jako pri nemoci a zacne produkovat dostatek hormonu na novy rust a jako by se obnovi sama a je pak o hodne sylnejsi a zdravsi a jak uz jsem psala k dalsimu IVF uz nedoslo hned dalsi mesic jsem otehotnela prirozene a dneska mam krasnou 14mesicni holcicku.Promin za pravopis ale mam nemeckou klavesnici takze zadne hacky carky,

barce
14. zář 2011

@evicka1971 to jsou teda veci 😨 ! o tom jsem nidky neslysela..... kazdopadne taky dost paradox vid. 10ivf, huntujes si telo a pak se zadari prirozene. zvlastni jak si s nama ta priroda obcas pohrava 😒 . kazdopadne vic takovych 🙂 !

jolana222
14. zář 2011

Moje sestra na tomto zákroku byla zrovna v Heliosu, takže to asi nebude žádná specialita Reprofitu 😉 je to prý celkem běžný zákrok.

evicka1971
14. zář 2011

ja jsem netvrdila ze je to specialita reprofitu,ale jenom tam mi to nabidli a nehnali me do dalsich IVF.

jolana222
15. zář 2011

sestre mela nizke endometrium a nepomohla ji ani stimulace lekama, tak ji to doktor navrhl jako mozne reseni tady ten zakrok - pry je to neco, co se da zkusit, ale bez zaruky. Kazdopadne se ji embrya nezavadely cerstve, ale zamrazily se a sla na KET v dalsim cyklu. Jestli to bylo tim nebo ne nevim, kazdopadne otehotnela 🙂