Jak jste se cítily po punkci vajíček? Píchá mě v břichu

dagin
4. dub 2014

Ahoj holky! Jsem 3. den po punkci vajíček - bylo jich hodně, 30. Lékař má trochu obavy z hyperstimulace, tak dělám vše, co mi poradil, aby se nerozběhla. Nicméně i tak se necítím stále fit - podbřišek mě nebolí - ale píchá mě v břichu nad pupíkem ... jakobych měla zaražené větry. Cítím i normálně v klidu, ale hlavně při pohybu, při chůzi a když jdu na malou. Nezvracím, nemám průjem, nejsem dušná ani jiné další příznaky ... jen to píchání. Mám strach. Jsou takové pocity po odběru vajíček běžné? Jak jste se cítily?

catchulinecka
4. dub 2014

@dagin ahojky 🙂 taky jsem se necítila po punkci nic moc fit, píchalo mě v břiše tak nějak podobně jako tebe, měla jsem tendenci furt chodit jakoby v předklonu. A hlavně jsem se furt sledovala, jestli mi není na zvracení atd. protože všude straší s tím syndromem ☹ To píchaní mi zmizlo tak nějak 2-3 dny po transferu. Takže ti přeju ať to máš podobně a ten syndrom se ti vyhne obloukem 🙂 tfuj tfuj 🙂

kacenka14
4. dub 2014

Ahoj. Já jsem hyperstmulační syndrom měla a dost silnej, skončila jsem v nemocnici na JIP, byla jsem tam 14 dní. Mně bylo opravdu hodně zle po všech stránkách, zvracela jsem, měla jsem hodně nafouklé břicho, pak v nemocnici jsem nemohla ani dýchat, protože jsem měla vodu i na plicích. Rozjelo se mi to druhý den po transferu.

kay
4. dub 2014

ahoj já měla docela těžký OHSS, kdy jsme nakonec volali v noci pohotovost, ale píchání je ais normální.. může to být i lehčí forma OHSS, která se "rozpije".. kdyby jsi měla hodně nafouklé břicho, chodilamálo čůrat, bylo Ti špatně běž raději k dr. Moje dr. to tehdy hodně zlehčovala a díky tomu jsem skončila v nemocnici. Ale na druhou stranu se říká, že když máš OHSS, zvyšuje se šance na uhnízdění vajíček po ET..

dagin
autor
4. dub 2014

@kacenka14 a před transferem jsi neměla příznaky žádné?

soleilll
4. dub 2014

@dagin Měla jsem to podobně - tlaky a bolesti v "nadbřišku" a oblasti žaludku. Později došlo i na hyperstimulaci, takže se mi břicho slušně nafouklo, ale to nemusí být tvůj případ. Pomáhá co nejvíc pít. A dobrá zpráva - i kdyby se ti to rozjelo, prý je to dobý znamení pro uchycení, tak držím palce. 😉

dagin
autor
4. dub 2014

@soleilll A jak ses jí zbavovala? Jen pitím a bílkovinami nebo taky nemocnice? Jinak si dělám na doporučení Dr. 3 x denně Protifar - bílkovinu.

soleilll
4. dub 2014

@dagin Hospitalizovaná jsem nebyla, protože jsem sice tekutinu zadržovala, ale něco ze mě šlo. 🙂 Takže jsem byla několik dní v klidu a jen jsem zvýšila příjem tekutin - asi na dvojnásobek. Chodila jsem do práce, ale nezatěžovala jsem se. Pár dnů nepříjemných a pod brufenama, ale dopadlo to dobře.

kacenka14
5. dub 2014

@dagin Nene, neměla, až ten den transferu mi začínalo být blbě. A jak ti je teď?

kacenka14
5. dub 2014

@dagin Teda ne po transferu, ale po puknci 🙂 K transferu ani nedošlo.

dagin
autor
5. dub 2014

@kacenka14 Díky holky za informace, dnes je mi líp. Tak snad to bude dobré. Poctivě piju 3 - 4 litry vody, dělám si 3x denně Protifar - bílkovinu a odpočívám. I když dnes jsem byla ráno nakoupit a docela jsem to rozdýchávala ... takže radši nic neuspěchat. Břicho nafouklé nemám, na váze nijak nepřibírám. A taky si píchám rovnou injekce na ředění krve ... mám špatné protilátky, tak pokud by se zadařilo, budu píchat až do porodu.
Chceme nechat zavést 2 embrya ... aby to bylo jistější - ale zas to nechci nějak hrotit a skončit pak v nemocnici.