Jaké jste měly vyšetření před KETem?

vanule
10. črc 2014

Zdravím všechny v podobné situaci, k naší dvouleté dceři by jsme si moc přáli druhé miminko a protože nám z 1IVF zbyli mrazáčci, rozhodli jsme se využít a jít do toho. V květnu jsem si zašla do CARu a myslela si (hodně naivně), že během měsíce půjdu na KET, ovšem doktor chce důkladná vyšetření. A jak to tak vypadá ani v brzké době se transfer dít nebude. Jinak na doktora si opravdu nemůžu stěžovat je moc svědomitý, důkladný,pečlivý, už i před IVF udělal všechny možné i nemožné vyšetření, za které jsem postupem času byla moc ráda, než aby padly pokusy a úspěch žádný, ale zrovna v tomto případě jsem čekala rychlejší "akci".
Jak jste to měly nebo máte Vy?

vanule
autor
25. črc 2014

musely jste třeba před KETem na hysteroskopii (i když už jste jí měly před celkovým IVF)

musilka
25. črc 2014

@vanule před KETem jsem si akorát zajistila odběr na hormony štítky aby vše bylo o.k. jinak nicvíc. Pak jdeš po mrše na UZ kvůli sliznici tam soktor skoukne výšku endometria vaječníky aby se třeba neutvořila nějaká cysta což je nežádoucí a jdeš normálně KETovat 😉

vanule
autor
25. črc 2014

@musilka no tak to právě u mě není, taky jsem si myslela jak to nepůjde hned , když kolikrát čtu, že holky příjdou a za pár dnů mají drobka u sebe. teď navíc to nedopadlé vyšetření (viz. jiná diskuze) joo a dr. chce znovu hystereskopii a já už z té narkozy mám teď strach, nevím jak se bude tvářit kdybych odmítla

musilka
25. črc 2014

hysterka už se dělá i ambulantně mrkni na některé kliniky... taky jsem hledala protože jsem nechtěla nikde ležet a našla jsem v praze kliniku kam ráno nastoupíš a kolem 18 hodiny jdeš zas domů.... Ona ta hysterka není k zahození někdy to i pomůže 😉 Může být v děloze nějaký polyp nebo myom ....

vanule
autor
25. črc 2014

@musilka já už právě jednu mám za sebou, před 1IVF a doktor to taky dělá ambulantně, tenkrát to byla "větší pohoda", protože jsem nevěděla do čeho jdu, ne, že by to bylo tak hrozné (stejně si nic nepamatuju) ale já jsem hrozný nervák a ráno před zákrokem mi hrozně vyleťel tlak, že mě anesteziolog nechtěl ani uspat. Vím, že i teď by to bylo stejné, ne-li ještě horší 😒

musilka
25. črc 2014

co si zkusit požádat o premedikaci na úzkosti na psychické napětí před zákrokem ? Jsem zdravotní sestra ještě k tomu psychiatrická tak bych leccos mohla doporučit na tyhle problémy 😉
Co zkusit jiný CAR ? ALe na druhou stranu vzhledem k rizkikům vašeho zdravotního stavu ať už to jsou tuším hodně zvýšené JT a ještě k tomu hypertenze tak prostě i ty doktory tak nějak chápu že se do toho nehrnou.... Je to i na jejich riziko kdyby se vám něco stalo....

vanule
autor
25. črc 2014

@musilka jo to už mi manžel taky říká, že když mívám u doktorů zvýšený tlak, tak bych si vždy ráno,než tam jdu měla dát něco na uklidnění 🙂 🙂
já ty doktory chápu, že nechtějí nic riskovat, ale na druhou stranu ve mě se zase pere to, že máme 5mrazáčků a nemůžeme je využít 😒

musilka
25. črc 2014

No to sice chápu ale musíte zas brát to že případným otěhotnění byste mohla ohrozit sebe i miminko na životě... Preeklampsie není zrovna banalita o HELP syndromu nemluvě. Já bych se prostě pořádně na sebe zaměřila zkusila cokoli abych se dala nejdřív dopořádku zdravotně a pak až řešila KET.
Taky jsem čekala protože jsem si to neriskla jít se zdravotními problémy u mě konrétně to byla pankreatitida v šestinedělí a dohromady co se týče jaterních enzymů jsem se dostávala dva roky.
Zvažte pro a proti ale otěhotnět a pak ležet celé těhotenství na monitoru v porodnici kvůli preeklampsii s otoky a ohroženým dítkem asi nechcete 😉

vanule
autor
25. črc 2014

@musilka jak už jsem psala několikrát je jasné, že pokud to vše nastane, tak jak nastane, nic lámat přes koleno nebudu, bude mi to hrozně líto to jo, ale teď už nerozhoduju jen za sebe - mám dítě a to je víc!
Zase to má ale druhou stranu mince a to, že zatím žádný doktor mi takto na tvrdo "nepohrozil", příjde mi to, že mažou med kolem pusy (jako uděláme to vyšetření a tamto vyšetření, tím zabijeme čas a ona si to sama rozmyslí - takl to na mě momentálně působí)
Už když mi při prvním těhotenství zjistili preeklampsii a musel být proveden akutní císař. řez nikdo mi nic nevysvětlil, nikdo mi neřekl co mohlo nastat, 14dnů jsem ležela v porodnici a chodili se na mě dívat jak do ZOO ale nic kloudného jsem se nedověděla...