Jaké má Gonal-F vedlejší účinky?

jitule
8. zář 2009

Ahoj snažilky, těhulky a maminky, omlouvám se, jestli jste toto již probíraly, ale nějak to nemůžu najít. Já konečně po xxx operacích mám zelenou a dnes jsme dostali s mužem první informace o IVF, že začnu brát nějaký GONAL-F než se půjde na věc a má otazka tedy zní:
Jaké má Gonal-F vedlejší účinky, myslím, z vašich vlastních zkušenosti. Bylo vám špatně, měly špatnou pleť, byly jste ve špatné náladě, přibraly jste po něm nějakou váhu na víc, atd? Předem všem děkuji za info.
A další, léčí nebo léčil se někdo v ISCARE centru v P8?

Díky a těhu zdar 🙂

siki26
8. zář 2009

Ahoj Jitule, já po něm vedlejší účinky neměla žádné. cítila jsem se stejně a ani po fyzické stránce to nebylo jiné. Jsou to jedny z nejlepších hormonů (taky si za ně zaplatíš), takže si myslím, že se nemáš čeho bát.
Já jsem taky po IVF v Iscare a pěju na ně jen samou chválu. Čekám dvojčátka 😉

jitule
autor
8. zář 2009

Ahoj Siki, diky moc za tvuj prispevek. To jsem rada, ze si nemela vedlejsi ucinky, protoze toho jedine se desim, protoze mam za sebou dost operaci a dost jinych leku po kterych jsem mela vedlejsi ucinky, jako byla naladovost, nevolnost a vaha...tak jsem rada ze tentokrat bych se tomu snad mohla vyhnout. U jakeho doktora jsi v ISCARU byla na IVF a muzu se zeptat jestli se to podarilo pri 1. IVF nebo az tech dalsich a byla jsi na inseminaci predtim. Me ji ani nedoporucovali, protoze mam pry tak nizkou sliznici, ze by to byla akorat ztrata casu. Diky moc a at se maji dvojicky k svetu 😉

aktaka
8. zář 2009

ahoj Jitule
mně po gonalu bolela hlava a byla jsem trochu přecitlivělá, rozbrečela mě i blbost. ale hned po dobrání to přešlo, ani jedno nebylo nic strašného. nebřibrala jsem nic

jinak, kdyby se ti chtělo, zavítej k nám do diskuze 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

bubina1
8. zář 2009

ahoj, ja tiež začnem užívat Gonal v septembri, tak sa aj teším, že sa otvorila takáto téma....inakjitule...je už jedna iscaracka tema...dlho dlho...kludne sa pridajte...je to siceo Bratislavskom iscare...ale ved ide o jednu inštituciu a asi aj podobné postupy

martineluska
8. zář 2009

ahojte ja teraz uživam gonal a je to zatial super nič mi nieje akurat trocha som citlivejšia 🙂

jespera
8. zář 2009

aj ja som brala gonal a nic pohodicka a musim zaklopat vysledok stoji za to, drzim palce.

petra2505
8. zář 2009

ja zacinam kazdym dnom, uz len cakam na M

elana
8. zář 2009

Jitule, mně po Gonalu taky nebylo vůbec nic🙂 Hezky mě nastimuloval, ale ani jsem o tom nevěděla🙂

sofia2008
8. zář 2009

ak vsetko vyjde, ako ma, zacinam brat Gonal zaciatkom oktobra 🙂 ja sa na to normalne tesim, lebo po vsetkej tej liecbe, napchavani sa hormonov, ktore neviedli k nicomu, sa to dufam konecne niekam pohne 🙂

jitule
autor
8. zář 2009

Dekuji vsem za prispevky, tak asi nas to vetsinu ceka, tak si muzeme dat vedet jak to s nama vypada. Ja zacinam brat taky druhy den M, tak jeste abych ji dostala, protoze diky te nizke sliznici to mam s ni nahnute. Tak drzim palce vsem 😉

bettynka222
8. zář 2009

ahojte babulky, mozem sa nieco spytat? prepacte ze vam sem leziem, ale zaujalo ma co ste napisali o gonale. ten sa berie iba pred UO? lebo j asom teraz po dvoch trosku zlozitejsich potratoch a hormony mam z toho uplne rozhadzane, tak mi doki nasadil clostil. no a ak je gonal na to iste a nema neziaduce ucinky, tak peco nemozem brat ten? 😕

jitule
autor
8. zář 2009

Ahoj Betty, ja Gonal zacinam brat druhy den M jako pripravu na IVF - umele oplodneni, takze predpokladam, ze je to na stimulaci hormonu asi 🙂

bettynka222
8. zář 2009

aha, no ale ja mam tie hormony teraz pekne rozhadzane a tiez mi ich chcu upratat nejakymi inymi hormonmi...tak mozno je aj gona na to. no opytam sa radsej zajtra dokiho. dakujem za odpoved 🙂

elana
9. zář 2009

Bettynko, Gonal je především hodně drahý (na pero se doplácí 1000Kč, ale mnohem vyšší částku hradí pojišťovna). Proto se na vyvolání ovulace v přirozeném snažení nebo při um. inseminaci používají levnější, močové deriváty. Až tehdy, když selžou (žena na ně nereaguje, nebo reaguje špatně), přistupuje se k minimálním dávkám Gonalu nebo Puregonu🙂

bettynka222
9. zář 2009

dakujem za ingosky babulky 😎 al emoc ma teda nepotesilo, ze na mna ide doki s nejakymi lacnymi mocovymi derivatmi 😕 😅 😀

aktaka
9. zář 2009

Bettynka, gonal je zase vyráběný z ovariálních buněk čínského křečaů, to si nevybereš 😀

aktaka
9. zář 2009

křečaů = křečka
pardon 🙂

bettynka222
10. zář 2009

aktaka, esteze si sa opravila, lebo teda som rozmyslala, co to asi je ten krecau 😀 asi si myslela skrecka, ze? no ale skreckove ovaria su lepise ako moc, nemyslis? 😀 😀 😀

aktaka
10. zář 2009

jestli je skreček to stejné jako křeček, tak přesně toho jsem myslela 😀

nevím, jestli je to lepší, hlavní je, že to pomáhá 😉

aannggiie
10. zář 2009

Ahoj čekám z Iscaru chlapečka až teda na třetí pokus ☹ ale přece. 😉 A povedlo se to dr Hulvertovi.Jinak u prvních dvou pokusů jsem píchala Puregon a na třetí mi dali Gonal

bettynka222
10. zář 2009

aktaka myslim ze skrecok a krecek je to iste 😀 ach uz som vam pisala, co mi vyprodukoval clostil?

dior
11. zář 2009

ahojte- kocky idem na 4IVF- a nemam GONAL f -nezostal niektorej? ak ano prosim IP-dakujem 🙂

aktaka
11. zář 2009

Bett, co ti vyprodukoval?

Dior, bohužel, já zbytek odezvdala do caru

bettynka222
12. zář 2009

aktaka no nic zvlastne to vraj nie je - jeden folik, ktory ma 16,5 mm a je vraskavy. tak som sa mu smiala,z e je makly a este aj stary,a le doki hovoirl, ze to vrasnenie musi prist a je znakom toho, ze praskne 😕

gonal
30. zář 2009

ahojte.. Zostal nam GONAL 2 ks uskladnený v chladničke... .. potrebuje niekto?? Prešov.. Dohoda

lutika77
1. říj 2009

Ahojte.. Tiez by som potrebovala 2 balenia Gonalu. Ak ano, dajte mi prosim vediet.

takyna
1. říj 2009

Baby ako sa pichá gonal?, respektíve ako si nastavím potrebnú dávku 😅 , nejak zmetkujem, dakujem za odpoved

kukulik30
1. říj 2009

taky, len si hore nastav kolko potrebujes a vytiahni ten piest, on sa vytiahne iba po tu hodnotu , ktoru potrebujes 😉

kukulik30
1. říj 2009

ta sipka ti bude ukazovat na tu hodnotu, co potrebujes 😉

kukulik30
1. říj 2009

napr daj si sipku na 150 a vytiahni 🙂