Jaké máte zkušenosti s Utrogestanem?

daphney
13. srp 2010

Ahoj holky, moc vás prosím o radu, nemáte s tím někdo zkušenost?????
dostala jsem od gynekologa Utrogestan aby se mi upravila MS, mám ho zavádět 1-0-1 od 16 do 26 DC ale myslím, že ovulace u mě bude později než 16 DC, konkrétně by mě zajímalo, jestli nemůže nějak nepřáznivě ovluvnit ovulaci když ho začnu brát ještě před ní ?

marokanek1111
13. srp 2010

ahojky,já jsem utrogestan brala několik měsíců a měla jsem ovulku až někdy 22 den,taky jsem tohle hodně řešila a nakonec jsem se dozvěděla od jednoho doktora,že sice ti to tu ovulku zastaví,pokud si ten utrogestan vezmeš a až pak ovuluješ,ale jen na jeden měsíc,pak by se ti to mělo právě tím utrogestanem srovnat zpět na nějaký 13-14 den cyklu,takže ještě před zavedením prvního utroše,takže hlavu vzhůru,pokud chcete miminko,utroš ti v tom určo nezabrání 😉 🙂

daida
14. srp 2010

ahoj @daphney, utrogestan jsem brala při IVF, měla jsem ho předepsaný 2-2-2 tuším, ale nevím jaký to má účinek na ovulku, o to jsem se při IVF nemusela starat. A teď ho beru při spontánním těhotenství (2-0-2). Tobě předepsal docela malé dávky, takže o nic nejde. Nebere se dlouho. Utrogestan se hlavně doporučuje v I. trimestru těhotenství pro udržení plodu. Určo Ti Utrogestan neublíží, MS se Ti upraví, plodnost zvýší. Co se týče ovulace, bylo by asi dobré koupit si pár ovulačních testů ( 1cca 50,-) a podle něj zjistíš, kdy máš ovulaci a nemusíš si s tím lámat hlavu.

zuzanka26
14. srp 2010

ahoj, taky jsem dostala Utrogestan na úpravu cyklu, protože ho mám úplně rozházený a mám brát 0-0-2 od 15 dne cyklu po dobu 12 dnů, tak jak to tady čtu,tak tento cyklus teda díky tomu nebude ovulka? mě to teda nějak neva, pokud by ty další cykly byly normální. 😅
Já jsem si teda myslela, že díky tomu dojde jen ke srovnání dalších cyklů ale ne že díky tomu ovulka teď ani nebude, No uvidíme. 😖