Jaký jste měly folikul 12. DC?

maya99
4. únor 2011

Byla jsem u dr. 12 DC a našla 3 folikuly..jeden měl 14-15 mm, další 14mm a 12mm. Nebyl žádný dominantní, tak podle ní zaniknou a ovu nebude. Měla jste to některá také tak? Že byly folíky tak malý, ale ovu nakonec byla? Mívám cykly 28-36DC. Poslední trval 36DC, ale ovu testy negativní. Dnes jsem 15DC a zatím negativní. Nemám žádnou stimulaci ale jsem 6 měsíců po vysazení HA po 7 letech. Díky za všechny názory a zkušenosti. 🙂

len
4. únor 2011

No, co se týče úvodního dotazu, tak já žádný, protože se svýma superkrátkýma cyklama ovuluju většinou dřív než 12.DC 😉 Ale u cyklu 28-36 dní bych ovulaci před nějakým 14.-16.DC rozhodně moc nečekala. Což by odpovídalo i velikosti folikulů, pokud rostou tempem 1-2 mm denně a praskají kolem 20 mm, tak při současné velikosti bych to viděla na ovulaci tak za 3-4 dny. A jak to, že by nemohla být, když tam není folikul jen jeden? Z čeho se asi tak rodí dvojvaječná dvojčata? 😉 Není to sice příliš časté (většinou opravdu právě jeden je), ale i já párkrát zažila, že mi bez stimulace narostly 2-3 folikuly a ovulace pak vždycky byla (otázka samozřejmě je, jestli prasknul jen ten největší nebo stačily dozrát i ty ostatní).
Takže závěrem - 14-15 mm rozhodně není malý folikul, ale odpovídá tomu, že za pár dní ovulace může nastat. Že nastane na 100 %, to samozřejmě říct nejde, to vlastně nikdy.

maya99
autor
4. únor 2011

Díky len, hodně jsem tu četla tvoje příspěvky 🙂 Já jsem jednou vysadila HA po 3 letech a měla hyperovulaci nebo jak se tomu říká..1 měsíc po vysazení jsem měla 7 folikulů, sem myslela, že mám slepák. Měla sem rok pauzu a pak zase 3 roky HA a ted po vysazení nic necítím, žádné křeče, žádný ovu hlen. Takže sem si říkala, že je to divný, že asi nemám ovu vůbec nebo mi nedozrávají vajíčka, ale na vyvolávačce jsem nikdy nebyla. A dr mi řekla, že pokud chodí ms, tak na 90 % ovuluji. Podle mě to je blbost, protože anovu cykly jsou s ms také.
Jinak první 3 měsíce sem měla ms jen 3 dny..teĎ poslední 3 měsíce se to už srovnalo na těch 5-6 dní. Jinak mi dr měřila sliznici v prosinci a měla jsem 14 mm a to bylo asi 25DC. Docela dobrá výška že? 🙂

Teď k tvé otázce..no to mi také nejde do hlavy proč to řekla..ale asi by fakt musely být stejně velký a prasknout skoro ve stejnou dobu, aby se obě oplodnily. Nebo jak mí říkala, že tam není žádný dominantní. Kdyby tam třeba byly 17mm, 10mm a 7 mm..tak by to vypadalo na ovu určitě, ale to je jen příklad. Možná mi jich roste víc, ale jsou slabý nebo prostě nedozrají a toho se bojím, že se teď třeba vyfoukly. Jsem dnes 15DC a ovu test negativní, teplota se drží dole.
Ona mi říkala, že možná bude toho 16DC, ale že to prostě nedokáže říct.

Budu dělat testy a uvidíme 🙂 Poslední cyklus jsem dělala testy a negativní, to bylo od 12-17DC, ale cyklus byl 36 dní, takže sem se mohla seknout a ovu mohla být klidně 23DC...fakt nevím.
Od zítra mám brát utorgestan, ale asi to o 2 dny posunu, takže začnu ho brát až 18 -19DC do 26DC..to nijak nevadí ne? Když to posunu o 2 dny. dr. mi to dala, abych přesně věděla, kdy to dostanu, že po vysazení do 2 dnů, nikdy jsem to předtím nebrala.
😖

ivisek28
14. únor 2011

Ahoj, za dva dny jdu na první IUI. Dnes jsem byla na ultrazvuku (13DC) a mám dva dominantní folíky - 18 mm a 21 mm, výška sliznice 10 mm. Stimulovala jsem menopurem a dnes inijekce na vyvolání ovulace. Vypadá to hezky, ale ta zmiňovaná 10-15% úspěšnost mě malinko zneklidňuje 🙂

trinity1973
22. bře 2011

ahoj holky,dnes jsem byla na ultrazvuku a mam na jednom vajecniku 2 foliky 18cm a 16cma na druhem 3 male.jsem nestastna,nevim,jestli vubec pujdu na punkci ,nebo jestli mi doktor stimulaci posune na dalsi mesic... je tu nektera se stejnym problemem ?

marca22
22. bře 2011

@trinity1973 Ahoj,to se divim že rovnou punkci nenaplánoval,mě včera našli jen jeden folikl 16mm a naplánovali mi punkci na čtvrtek,ale bez narkozy.

trinity1973
22. bře 2011

Ahoj ,dozvím se to dneska odpol. jestli se vůbec něco bude dít...byla bych ráda ,kdybych šla na odběr,třeba se zadaří i z toho mála co mám...Budou ti dělat punkci "bez" narkozy? Pokud to není nijak bolestivé,taky bych volila tuto alternativu. Co ti řekl doktor,jaké jsou šance na úspěch? Držím palečky.

marca22
22. bře 2011

@trinity1973 Tak dej vědět. Já jsem si to nevybrala,rozhodla o tom doktorka,jen se mě zeptala jestli to zvládnu,budu muset no,jinak by mi asi punkci neudělali,asi drahá sranda kvůli jednomu foliklu. Řeknu to asi tak,z 1 foliklu pokud bude v něm vájo,tak snad nějaká šance je,někdy se stane že jich při tý punkci najdou víc. Tak to zkus tomu doktorovi říct jestli by ti jí udělali bez narkozy.

trinity1973
22. bře 2011

Určitě ti dám odpolko vědět,jak jsem pořídila.... Kamarádka byla na punkci před 8 lety bez narkozy a včera říkala,že to bylo ok a dalo se to vydržet,že to jen štíplo,jako když ji dr brala vzorek z čípku..To zvládneme...Už kvůli tomu mimi... 🙂

mourinka29
22. bře 2011

ahojte holky,já jdu na punkci zítra,brrrrrrrrrrr,bojím se narkozy jako čert kříže a přitom jsem jich už tolik měla 😢 .já ted byla na minimálce,měla jsem clostík a menopur ale mám jen jeden vaječník,takže urodička nic moc 😖 .ale aspon něco a 9DC což bylo včera jsem tam měla 4folíky,ale jen 3 byly jakžtak a to 15.16,17mm,takže jsem ještě dostala dvě dávky menopuru a zítra jdu na odběr,tak jsem tak počítala,že v den odběru by mohli být 19-21mm což prý stačí,ale někde jsem četla,že měly holky i 24mm,tak nevím,tak snáááád vi co dělají,jinak mě trefí.A tyky jsem uvažovala,že pujdu bez narkozy,ale dr proto moc nebyl,ale vydržet se to prý dáá,ale spíš mi vysvětloval,že se mu budu třeba cukat a tak,že je to pro oba lepší,taaaak já nevím 😀 ,do zítřka se musím rozhodnout 😖 ,Já ted zvolila minimálku,jelikož už jsem absolvovala dvě IVF a stejně jsem vždycky měla nějakých 6folikulu,ale vajíčka vždycky zbyly dvě a u druhého ivf dokonce jen jedno(a to nám vyšlo,ale ve 13tt jsem musela ukončit těhotenství z duvodu těžké vývojové vady:( ),takže ta minimálka mi vyjde na stejno co se počtu vajíček týče,ale finančně líp

mourinka29
22. bře 2011

holky ted mě napadlo,proč mi třeba tu punkci taky neudělají později,proč už 11DC????? když vy tady všechny chodíte až 12DC na utz 😒 😒 😒 ,nebo máji strach,že by třeba prasklo? 😒 😒 😒 ,jsem z toho jelen,

marca22
22. bře 2011

@mourinka29 budu držet palečky,neboj,určitě to vyjde 😉

mourinka29
22. bře 2011

@marca22 moc ti děkuji 😉 ,tak ty jdeš ve čtvrtek,tak potom nám musíš poreferovat,at když tak vím přinejhorším pro další pokus,dneska jak mám tu depku,tak jsem celá negativní,že nebude vajíčko,nebo že se přestanou vyvíjet,ach joooooooooooooo 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 ,Holky a vy máte jaký problém,že ivf??,u mě je ten duvod vejcovod 😠 😠 ,jeden nemám a druhý je pruchodný jen pod vyšším tlakem 😠 ,

katelena
17. srp 2012

Ahoj holky. Jsem z těch vzkazů tady docela špatná. Snažíme se o miminko přes kliniku. Všechny krevní i hormonální testy mám v pořádku - ikdyž se léčim se štítnou žlázou. Jediné co nám nevychází je velikost folikul. Posledně jsem měla několik folikul, ale byly malé cca 7mm. Bylo to při 15 dni cyklu. Cyklus mám cca 30 - 32 dní. Nasadili mi tedy Clostilbegyt, že bych měla mít ovu a folikuly by se měly zvětšit. jak velké tedy mají být? Můj gyndař (nééé na klinice ) mi řekl, že cca 16 mm je tak akorát, že pak by se to mělo povést. tady zase čtu, že někomu řekli, že je to málo... nějak se v tom nevyznám ☹ Je fakt, že je to teprv druhý cyklus, co tohle řešíme, ale ráda bych se o tom dozvěděla více od zkušenějších. Taky jsem myslela, že když mám ok folikuly, že je to automaticky na ovu a na případné otěhotnění... Může mi někdo, prosím k tomu napsat víc?? děkuji

petrufa86
21. srp 2012

@katelena já jsem měla jít na IUI v červenci ale po clostilu nenarostli folíci, měli jen 15 mm a dr říkal že musí mít minimálně 18 mm. Takže mě na další měsíc přidal ještě 2 injekce merionalu a 15DC v den IUI jsem měla asi 10 folíků a z toho 2 dominantní měli 21,4 mm a 20,8 mm.

snailka
17. říj 2012

Ahoj holky, mám dotaz a nevím, kam ho přesně napsat 😉
Začala jsem chodit do CARu v Motole. Byla jsem 3 DC na krvi, pak na průchodnosti vejcovodů, v pořádku, 12DC jsem šla na sono. Mívám 30. - 35. cyklus, ale to věděli a stejně jsem měla přijít ten 12. den. Sestra mě objednala na 11DC, asi o víkendu nepracujou nebo co, a samozřejmě folíci byly 10mm. Měla jsem tedy přijít 16DC na další sono. Jak už to bylo špatně nastavený, tak to bylo 15DC. Byl tam jakýsi starší doktor, který neodpověděl ani na pozdrav. Strašně se divil, že tam jdu až 16DC (15DC) a otráveně teda udělal to sono. Sestra mu říkala, že mám delší cykly a že folíci byly vpravo a 10mm. Tak on koukl zběžně vpravo a říkal, že je to pořád 10mm a nashledanou. Vlevo vůbec nekoukal a ani neměl moc snahu. Nechci hodnotit přístup tohoto lékaře.
Mám dotaz ohledně ovulace. Bazální teplotu si měřím od října 2010, občas si udělám ovulační testy a ovulaci poznám podle nafouknutýho břicha a bolestí cca 3-4 dny. Předpokládám, že mi lékař chtěl naznačit, že ovulace nebude, když tam nejsou dostatečně velké folíky, ovšem ještě ten den jsem měla pozitivní ovu test a už od 14DC bolesti v podbřišku. Podle teploty ovulaci poznám nejspíš zítra, měla by se zvednout. Je vůbec možný, aby nic neviděl na sonu, i když o vůbec nějaké jeho snaze něco vidět během pár vteřin, dost pochybuji , 😠 a přesto ovulace proběhla?

ekk
4. lis 2012

@marca22 ahoj. Vim ze to je dlouho,ale muzu se zeptata jak jsi dopadla? Me nasli take jenom jeden a na odber jdu v utery...je vubec nejaka sance?

marca22
4. lis 2012

@ekk šance je,mě vždycky říkali že stačí jedno to pravé,u mě nebylo zralé a nedalo se oplodnit ICSI více v SZ

jilu04
14. říj 2013

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenost s ovulací při 40ti denním cyklu, dneska jsem byla u doktorky ve 13 DC a folikuly mám 2 velký, ale pořád malý 14 a 12 mm, už jsem z toho docela nešťastná. Děkuji

yorica
26. led 2014

Ahoj, chci se zeptat, jestli některá z vás neměla podobný problém. 12.DC (ve čtvrtek) jsem byla na UZ a byl mi zjištěn folikul 18 mm. Že by měl zhruba o víkendu prasknout. Jenže už je neděle a ovulační test je pořád negativní. 😒 Je ještě nějaká šance, že praskne? Vím, že bylo u mě podezření na LUF syndrom - často se mi z folikulu udělá cysta, která odejde až s menstruací. Takže můžu opět předpokládat, že to nevyšlo? ☹ Mám zatím normální, nestimulovaný cyklus. Je to škoda, sliznici jsem měla krásnou - 9 mm 12.DC

majdy
18. pro 2015

@ivisek28 kolik si pichala menopur u a jak to dopadlo děkuji pěkně za odpověď

gardy1
5. kvě 2017

Zdravím všechny, a mám dotaz....nemáte prosim někdo zkušenost s Mudr. Radkou Jarošovou z Gennet Praha Letná? Za všechny odpovědi předem noc děkuji...

tergal
5. kvě 2017

@gardy1 já k ní chodím. Je fajn,akorát se u ní dlouho čeká,když jsi objednaná na desátou,na řadu jdeš tak v jedenáct! Taky k ní chodíš,nebo se chystáš?

gardy1
6. kvě 2017

Ahoj, no byla jsem u ní 2x, protože můj Mudr. odešel na pobočku. A úplně dobrý pocit z ní nemám. Jedno neúspěšné iui a už mě tlačí do ivf, které jsme chtěli případně až po geneticev červnu,ale paní doktorka už ji chtěla popohánět. Navíc pokaždé, když mi dělá UZ, tak je to neuvěřitelně bolestivé....a to bych řekla, že něco vydržím.....tak uvažuji, že půjdu půjdu zpět k tomu předchozímu Mudr....Jinak je moc milá, ale nějak nemám důvěru, a recenze jsem na ni moc nenašla....jednu dobrou a jednou špatnou, tak sháním informace....

tergal
6. kvě 2017

@gardy1 nás tedy do ivf netlačila. My si tedy na začátku s ní hned řekli,,že zkusíme 2x IUI a pak IVF.Ono je nejlepší chodit k jednomu lékaři myslím pořád. Proč jsi nepřešla k tomu Dr.,cos chodila? Jinak já si právě na ni sháněla recenze a byly kladný. S ničím se moc nepára,to je pravda,ale jinak je fajn. Co jsem slyšela,tak dobrej je i Dr. Leahomschi.

gardy1
7. kvě 2017

@tergal Chtěla jsem, ale řekli mi, že když jsem začala na Letné, že bych měla zůstat tam, a že mají i jine výborné lékaře, ale v úterý si zažádám, že chci do té Archy ke svému předchozímu Mudr. Tam jsem byla víc v klidu a myslím, ze pohoda má na vše velký vliv. No nepárá ;), ale taky mě pak zarazilo, když mi říkala, že mám" ten" dlouhý cyklus, ale já mám 28 a dokonce po iui byl nestandardně 25dní..tak mi přišlo, že si ani nepřečetla co je v kartě...
Ale tobě za odpověď moc děkuji a držím palce, aby se vše podařilo... A už máš nějakou tu iui za sebou?

gardy1
10. kvě 2017

Zdravím všechny 😊, nemáte prosím někdo zkušenost s následujícím?
Když jsem byla na folikulometrii bylo mi řečeno, že folikul má jen 10 mm 14DC, a ze tedy tento cyklus bude anovulační a vyfasovala jsem na další cyklus clost..Nevím, co mě to napadlo, ale včera 17.DC jsem si zkusmo udělala ovu test a byla jsem překvapená, když testovací proužek byl jen nepatrně slabší než kontrolní...Dnes dopoledne jsem měla oba proužky stejně silné a test v podvečer zase lehce slabší test.proužek. Chápu to správně, že když bychom zítra měli styk, tak by se to mohlo podařit (dnes mam noční)? Možná jen přišla ovu později, že?
A další věc mě napadla...může se zvednout lut.hormon i v případě, ze je folikul prázdný? A roste vůbec v takovém případě folikul? Moc děkuji za případné odpovědi zkušenějších snažilek....

tergal
16. kvě 2017

@gardy1 ahoj,přešla jsi nakonec do Archy? Možná jsi měla zavést novou diskuzi,co se týče lékařů,že bys měla třeba víc odpovědi od jiných holek... My už IUI máme za sebou,byla jsem 2x,bohužel neuspesne.,,uz jsme byli na 1IVF.... Folikuly bohužel můžou být prázdné,ale to žádný lékař nepozná,pozná se to právě až přitom IVF,kdy tě vajíčka odeberou.

gardy1
25. kvě 2017

@tergal Ahoj, nakonec jsem nepřešla, protože jsem začala hledat v diskuzích a Mudr. Jarošová je považována za dobrou lékařku, co se asistované reprodukce týče, tak jsem si řekla, že třeba to tak mělo být, a že to nakonec zkusím. Přejít mohu kdykoli ;o).
Zakládat další diskuzi se mi nechce, už jen proto, že nějak nestíhám.... a i tady jsem po docela dlouhé době...

Teď jsem 2.DC a začínám užívat Clost. dle Jarošové a 2.6. jdu k Mudr. Brandejské na folikulometrii, neb Jarošová neměla už volno. Vtipné je, že k Brandejské jsem chodila před 11ti lety, když jsem 2x potratila. Začali jsme měřit folíky, stimulovat, příprava na inseminaci, pak jsem onemocněla a objednala se na další měření a šup... čekala jsem Toníčka :o). Úplně mimo všechna měření🙂, tak jsem si říkala, že by to bylo pěkné, kdyby se situace opakovala :o) - trochu takové deja vu.

Nicméně teď měla následovat moje druhá inseminace, tak uvidíme, zda se zadaří. Pak v červnu budeme mít hotovou genetiku a případně IVF, ze kterého mám hrůzu....

To mě mrzí, že ta 2. inseminace nevyšla... přijde mi to jako nejméně invazivní volba... a to IVF máš dělané teď někdy? Držím moc palce, aby se to podařilo 🙏! Jestli se Ti bude chtít, tak dej vědět, jak se držíte 🙂. A IVF také dělala Jarošová? Tak "tfuj tfuj tfuj" ať to klapne a zatím pa pa