Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

zvalentova
10. srp 2011

holky jak vás čtu tak asi fakt půjdu do PICSI. Konečné rozhodnutí nechám na pohovor s embryologem, ale vidím to dost reálně.

gambrinuska
10. srp 2011

Dík holky že jste se podělili o zkušenosti 😉 čeká nás 3 .IVF a zvažujeme PICSI nebo IMSI 😕 jsou to nervy, je to děs
držim moc palečky 😵

petronela82
10. srp 2011

@petrita83 - ahoj, díky za gratulace, snad už těď bude vše O.K. a co ty na jakou KO zítra jdete, jsi po IVF?

petrita83
11. srp 2011

@petronela82 jo jooo🙂minimálka v Brně v červnu..kontrola dopadla super, jsme 8+5 😀 tak teď si jen dál držet palce!a co pak čekáte? 😀 17tt to je super!Užívejte si to!!!pa páá

petronela82
11. srp 2011

@petrita83 - no bóóóómba - veliká gratulace, tak nakonec jsi se vypravila do Brna, supéééér mám hroznou radost, já jdu na KO 24.8. a snad se dozvízeme pohlaví. a jak je? co těhu nevolnosti? a nemáš fotečku - 9tt to už je takový malý človéček - já byla na prvním KO po IVF v 9+0 tt a koukala jsem jak blázen, že už byly vidět ručičky a nožičky - je to nádhera, viď

hanulka0102
11. srp 2011

@tonytony Véééélka gratulace, mooc rada slyším, že to vyšlo ;)

petra878
11. srp 2011

Taky jsme měli IVF-PICSI v Heliosu. Měli jsme dobrý spermiogram, ale fragmentace DNA u spermií manžela 35% :( Sice jen 3 vajucha, ale jednomu už bude rok 😀

soncamar
11. srp 2011

@lorca lorca, PICSI je urcite dobra vec, ale nejlepe funguje u paru, kterym byl zjisten vysoky podil spermii s fragmentovanou DNA. Proto bych si drive, nez "prastim" do PICSI nechala vysetrit partnerovi spermie.Je toho na nettu spousta, napr. tady: http://www.sanatoriumhelios.cz/funkcni-testy-sp... (kdyz uz tu zminuji ten Helios). Ale je pravda, ze se pise, ze tahle metoda vybira spermie, ktere jsou i morfologicky a funkcne v poradku, tak jak myslis 😉

bruni
12. srp 2011

@petra878 tak to je super zpráva, další PICSI mimi 😀
@soncamar jo jo asi máš pravdu, ale podle této diskuze to pomohlo jak těm co mají špatný spermio tak i těm co jsou v pořádku. Studie jsou zatím za velmi krátkou dobu takže to je ještě v plenkách. Já věřím že je to lepší než ICSI a to z důvodu přirozeného výběru jako v těle ženy a ne výběrem oka embriologa. 😉

soncamar
12. srp 2011

@bruni urcite mas pravdu, vsak jsem nakonec psala, ze se vybira funkcne kvalitni spermie,tak aby ne🙂 A jak rikas, studie jsou v plenkach...ja jen,ze jsem cetla, ze vazba na hyaluronan (jako v PICSI) je typicka pro spermie, ktere maji DNA O.K., ale samozrejme maji i normalni tvar, funkcnost a take nemaji chromozomalni defekty...a pak mam take osobni nazor ten, ze ve velke vetsine pripadu, pokud je SPG normalni (vcetne DNA spermii), by melo mit teoreticky ICSI i PICSI priblizne stejne vysledky, tak proc platit za PICSI, kde chudak spermie musi svadet delsi boj-musi se navazat, pak ji zas nekdo sunda 🙂 Navic pozor!Kdyz je SPG normalni, neznamena to, ze tam neni fragmentace na DNA... ☹ proto jsem rikala,ze je dobre nechat to vysetrit. Jinak ja osobne metode PICSI hrozne fandim, jina moznost vyberu spermie nezavisle na cloveku dnes popravde neexistuje...nebo spise neni jeste zavedena do klinicke praxe...

petrita83
12. srp 2011

@petronela82 No je to super..všechno šlo úžasně..Brno fakt nejlepší🙂))ta změna vážně pomohla navíc máme i 3mrazáčky 😀 to se nám nikdy nestalo..no my prcka viděli už v 6týdnu-to už měl srdíčko, pak v 7tt - protože jsem měla nějáké trable - to nám na Bulovce před víkendem řekli, že srdíčko neviděj..tak že nejhorší víkend no a pak v po.jsme jeli do Brna, vše bylo ok, srdíčko bylo, jen malej hematom.. naštěstí nic vážného..a teď byla další KO to už měl prcek náznaky ručiček a nožiček a vrtěl se 😀 náádhera..na další jdu zase 29.08., fotky máme už 3 😀 vždycky jí vydyndáme 😀 Tak to jsem zvědavá co čekáte, ale asi je ti to taky úplně jedno, viď? 😀

bruni
12. srp 2011

@petrita83 můžu se zeptat jak probíhá minimálka? Já myslela že se odebere jen 1 vajíčko, ale ty máš 3 mrazáčky tak nevim jak to je 😕 A kde jsi prosím přesně byla v Brně? Díky.

wrtulka
12. srp 2011

Zdavím..taky mám s PICSI zkušenosti. Z Brna. Stálo nás to 3000 což je super cena. Jinde sem koukala (hlavně v Praze) nevím proč za to berou strašný peníze.. No ale nám to teda nebylo k ničemu. Nebyly z toho lepší embrijka. Dokonce další IvF který jsme dali bez PICSI bylo lepší..když dělali jen ICSI a vybírali sami. No nicméně důležité asi je že na to musí být spermiogram aspoň trošku..tzn. nejde to udělat pod 5 milionů spermií myslím..tak nám to říkali..ale v Heliosu kam jsme chodili se jim to podařilo udělat i s 4miliony..že to nějak zahustili či co..takže to umí i s menším množstvím. Nicméně asi ne s milionem nebo tak..

meggar
12. srp 2011

Ještě k té špatné DNA fragmentaci s PICSI. Nám před 3. IVF zjistili špatnou DNA u 80%spermií a navrhovali, abysme si nechali polovinu vajíček oplodnit manželovými spermiemi a polovinu spermiemi dárce, aby se nestalo, že nebudeme mít žádné embryjko. Odmítli jsme to a nechali všechna vajíčka oplodnit PISCI a výsledek byl teda překvapivý. Vůbec jsem ale nevěděla, že má PICSI takový význam u špatné DNA fragmentace. Jsem ráda, že jsme se tak rozhodli.

petrita83
14. srp 2011

@bruni ahoj, určitě se ptej🙂je to různé, podle toho kolik chceš investovat 😉 já si chtěla nechat ještě poslední pokus IVF na pojišťovnu, tak jsme na 3.pokus šli do minimálky bez pojišťovny..ale tak aby měla smysl...to znamenalo jednak brát clostylbergyt a pak píchat injekce miralon, pak přidat orgalutran a nakonec pregnyl...tahle kombinace udělala zázraky 13vajíček, 10zralých , po 5-denní kultivaci krásnejch 5blastocyst 😀 při předchozích IVF nám nikdy nic do mrazáčku nezbylo...přitom poměr odebraných vajíček byl na chlup stejný...tahle ,,minimálka,, stála bez pojišťovny cca 28tis(s ICSI)., ale můžeš brát třeba jen prášky pak bude vajíček 1, 2 nebo 3...

petrita83
14. srp 2011

@wrtulka mám stejnou zlušenost, nám PICSI taky větší úspěch nepřineslo, ICSI naopak ano..v Brně v Reprofitu nám říkali, že pokud máme dobré spermio tak PICSI nemá smysl..a taky , že to je moc nová metoda aby s dalo říct, že je úspěšnější než ICSI...

wrtulka
14. srp 2011

@petrita83 tak my dobré spermio neměli..dokonce nám doporučovali dárce..jak blbé to bylo (měli jsme fragmentaci DNA spermií a vyšlo nám to špatně)..takže jsme do PICSI dávali velké naděje. Oni díky tomu možná vybrali dobré spermie ale možná spermie stejné kvality vybralo oko embriologa při druhém cyklu kdy jsme měli "jen" ICSI ..já neříkám že to k ničemu není! To určitě ne! Jen to není samospásné ..co sem ale chtěla napsat v Heliosu jsme za to dávali cca 3000 ale v Praze nevím proč za to samé účtují nějak na počet vajíček i 10 000 nechápu proč..

petronela82
15. srp 2011

@petrita83 - tak to je super, já slýchávám na Brno taky samou chválu, já nakonec skončila v iscare, jsem taky moc spokojená, jde taky dost o psychiku když tě v nějakém CARu zklamou - chce to změnu, už jim nevěříš, to je jasné. tak sem koukej chodit ty tvé fotečky. a co se týká pohlaví, to fakt nijak neřešíme, hlavně ať je vše v pořádku a jsme oba zdraví - akorát máme problém s klučičím jménem, ale do ledna ještě času dost 😉 a co vy už máte jména vybrané?

bruni
15. srp 2011

@wrtulka díky za info, ještě mi prosím napiš zda jsou to 3000kč za celé PICSI nebo k tomu ještě přičteš nějakou položku. Kdyby to tak bylo tak je to levnější než ICSI 😨 Díky
@petrita83 tak to je fakt super. To bychom mohli potom taky zkusit. Někdy jsou totiž vajíčka kvalitní podle typu stimulace takže se musí vyzkoušet vše 😉

petrita83
15. srp 2011

@wrtulka já mám pocit, že nás to stálo snad i víc než 10tis 😖 ale kdyby to k něčemu bylo nevadilo by mi to..jen to prostě není metoda pro každého..pro nás mělo ICSI u 2pokusů mnohem lepší výsledky než PICSI...doktor nás teď taky přesvědčil, že je to zbytečné stejně jako AH..a my jim věřili a vyplatilo se 😉 ...já si myslím, že to celé je stejně tak velká náhoda a zázrak..že zaručený recept prostě)bohužel)neexistuje.

wrtulka
15. srp 2011

@petrita83 no to právě nechápu jak to že v Heliosu v Brně za to chtějí 3tis.a jinde 10 ??to je jen o výdělku doktorů 😠 😠

petrita83
15. srp 2011

@petronela82 😀 s klučičím jménem? tak to máme podobné..pro holčičku mám jasno, ale pro kluka.nevim 🙂 ale máme hodně času, něco nás snad napadne!Fotku sem hodím snad zítra, musim jí naskenovat 😀 ať toho našeho obra vidíš 🙂 Jinak jak říkáš musíš jim věřit , já už Gennetu nevěřila...přišla jsem si tam jak houska na krámu..tady byl mnohem víc osobní přístup, čas na nás měli kdykoliv, všichni byli pořád moc milí, všude byla příjemná atmosféra..celé to proběhlo v tak neuvěřitelné pohodě..a díky tomu šlo všechno mnohem líp...no a ti mrazáčci jsou jako třešnička na dortu 🙂

petrita83
15. srp 2011

@wrtulka 😠 😠 přesně, já v tom viděla velkej business..stejně tak jako , že v Praze nechtěli dělat minimálku...člověk by jim dal rád vidělat..ale chtěl by i výsledky pro sebe 🙂

petrita83
15. srp 2011

@bruni přesně, tuhle úvahu jsem měla taky a taky jsme chtěli potom všem co nejmíň zatížit můj organizmus, protože po IVF jsem vždy měla cysty, během stimulky mi bylo dost blbě..teď mi bylo super..a 1pokus máme ještě v záloze 😀 je to i o psychice..prostě je to další možnost..3IVF není konečná 🙂

wrtulka
15. srp 2011

@petrita83 mě taky nechtěli minimálku v Praze udělat..no oni jí nedělají ani tady v Pardubicích kam teď chodíme..
a jak píšu jak to že PIcSI v Heliosu zvládnou za 3000 ať máš vajíček co chceš ale jinde to nějak dělají podle počtu vajíček a platíš za to podobně jako u PGD bych chtěla vidět artument toho doktora!!
A navíc co se mi stalo v GESTu..měli jsme 0,1 mil spermií (extrémně špatná várka) a doktor..na nás že nabízí novou metodu..PICSI a jeslti jí nechceme vyzkoušet.. tak sem čuměla protože jak to že doktor NEVÍ že PICSI se dá použít když máš aspoň 5mi spermií..obchoďák hadr..

wrtulka
15. srp 2011

@petrita83 a ještě budu nadávat..většinu nechtějí minimální stimulaci dělat protože " je malá šance na úspěch když je málo vajíček"..ale že u některých ženských to může být mnohem lepší protože mají vajíček míň a kvalitnější..nezatěžuje to tolik organismus..my měli z minimálky nejkvalitnější embrio ..před tím 2x IVF vajíček jak o velikonocích a všechno se to rozpadalo..prý že mám špatný vajucha..ale při minimálce najednou vajíčka byly ok..a embrijko sice jedno ale krásný..a nestálo nás to ani 20 tis (5 vajíček) v Brně..

petrita83
15. srp 2011

@wrtulka 😠 tak to byl fakt ,,dobrej,, no fakt člověk musí mít i štěstí na doktora a pokud ti na něm něco nesedí rychle pryč..já té naší v Gennetu pořád dávala šanci..všechno jsem si tam musela vydupat..když jsme se ptali na PICSI řekla, že nám o tom nemá co říct, že se máme zeptat embriologa 😨 ..doporučila nám IMSI, jaké překvapení bylo když nám před OPU volali, že IMSI nedělaj...a co teď..šli jsem do PICSI.. 😕

wrtulka
15. srp 2011

@petrita83 no to je taky vtipná paní doktorka..to neví jaké technologie nabízejí??? IMSI je ten lepší mikroskop vlastně.. kdež to PICSI je jakýsi gel v misce kterým se musejí spermijky "prokousat" a který se prokoušou tak se vyberou pro ICSI - jako že ty nejlepší..no a za to chtějí v Heliosu 3000 což řekněme chápu ale jinde proč chtějí 10 nebo co???
no pan doktor to nabízel jako novniku takže věděl prd...my na tom byli před tím jinde ještě dávno před tím než to začali nabízet takže jsme věděli co a jak..pan doktor se zachoval jako totální obchodní zástupce..co ví že to má nabízet když je špatný spermio..ale že by k tomu věděl podrobnosti ☹ ☹ ☹

petrita83
15. srp 2011

@wrtulka to fakt nevim, ale ty ceny se liší u všeho..i u ICSI..ale PICSI je novinka tak na tom chtějí prostě někde víc vydělat 😲 to , že k tomu doktor neví podrobnosti beru fakt jako průser.a chce to vzít nohy na ramena 😀 ikdyž mě to taky trvalo rok než ve mně dozrál čas pro změnu 🙂

wrtulka
15. srp 2011

@petrita83 no to já vzala nohy na ramena docela rychle..hned jak mi řekli že nám neudělají minimálku 😝 😝
no já už těch CARů vyzkoušela..takže můžu porovnávat.. a povím ti někdy dost drsný excesy..se nám staly...na druhou stranu i sem našla doktory kteří jsou moc fajn..lidští...je to o lidech..