Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

lenceslava
autor
19. říj 2011

@gambrinuska bohužel na mražení nic nezbylo.Můj manža má 5%u morfologie! Přes bezproblémovou dilataci děložního hrdla před et bylo v den et opět uzavřené a pan doktor to musel řešit takže et se protáhl(každá chvilka navíc mimo inkubátor nebo dělohu není pro embrya dobrá)

bruni
20. říj 2011

@gambrinuska no to mě šokuješ, že tě nejdříve tahaj za nos že dělaj a pak ti řeknou na poslední chvíli že ne 😠 to je nehoráznost. Co je prosím IMSI? Už jsem to zase zapomněla a nechce se mi to hledat 😀 Není to ten podrobnější mikroskop? 😕

gambrinuska
20. říj 2011

@bruni přesně takvelké zvětšení mikroskopem, manža má spermouše plnné vqakuol tak možná pro to nám předtim vždycky všechno pochcípalo 😔

bruni
1. lis 2011

@gambrinuska ahoj, tak jak to vypadá? 🙂

gambrinuska
1. lis 2011

@bruni asi dobře 😉 // jsem nenašla 😔 ted čekam jestli to bude dobrý i nadále, ale měli jsme vělůký úspěch při vývoji a máme i sněhuláky, úplně poprvý 😅

gambrinuska
1. lis 2011

@bruni a jak to vypadá u vás? 😉

bruni
1. lis 2011

@gambrinuska mám tomu rozumět že nenašla? Nějak jsem z toho zmatená 😕 My jsme ve fázi čekání na stimulaci, mám dlouhý protokol tak to je vše na dlouhé lokte. Budeme mít PICSI tak jsem zvědavá zda dojdeme až k ET. Minule se nic neoplodnilo, protože jsme si zkusili nedat ani ICSI.

gambrinuska
1. lis 2011

@bruni matu našla 😉

bruni
2. lis 2011

@gambrinuska no tak paráda 😉

bruni
16. lis 2011

Tak na 18/11 naplánované OPU, zatím předběžně 8 folikulů. Pokud bude co oplodňovat, tak budeme mít PICSI 😉 Nemáte někdo další pozitivní zprávy z pozitivního testu po PICSI?

jaji3
16. lis 2011

Ahoj děvčata, chtěla bych napsat naši pozitivní zkušenost s metodou PICSI 🙂 Byli jsme na 2 IVF - jen s ICSI a z 11/13 zralých vajíček se nám vždy oplodnilo jen jedno. Genetiku máme v pořádku, spermio sice není žádný zázrak, ale dle slov embryoložky se dají vybrat pěkné spermie... Teď v říjnu jsme byli na 3.IVF, byla i změna protokolu na dlouhý a dali jsme PICSI - ze 14 zralých vajíček se oplodnilo 11 a všechna vydržela do 8bb stadia, embryoložka říkala, že tak krásné kousky už dlouho neviděla, zavedli nám 2 a ostatní zamrazili. Zatím to nechci zakřiknout, ale asi se nám povedlo (14.den po ET máme hcg 783 IU)... Takže za nás určitě doporučuji 🙂

bruni
18. lis 2011

@jaji3 to je super, moc gratuluju 😵
Já dnes po OPU mám 9 vajíček. Začátek tedy dobrý a uvidí se co PICSI zmůže 🙂

bruni
29. lis 2011

Tak já čekám stále na zázrak, mám už 8. den zavedené dvě osmi buněčná embria a doufám.
Není tu někdo další s pozitivním testem po PICSI? 😉

anubis
29. lis 2011

@bruni
Ahoj,já jsem dnes 2 den po et,mám zavedené taky dvě osmibuněčná embrya po picsi.Ale v pátek byla opu a v pondělí transfer,tys měla pk?a kdy budeš testit?

bruni
30. lis 2011

@anubis tak já to měla přesně jako ty, v pátek OPU a v pondělí ET 🙂 Testit nebudu, nemám odvahu. Buď přijde ms nebo to nějak poznám 😀 Nemám ale žádné mrazáčky ☹ Co ty?

anubis
30. lis 2011

@bruni
ahoj,já bohužel taky nemám žádný mrazáčky ☹ musíme doufat,že to klapne bez nich 😵 a já je mám ještě z darovaných vajíček.A jakou máš kvalitu?já 2krát8cg1-prý byly moc krásný-jen je mi divný,proč byl et třetí den a ne až třeba pátý nebo šestý-tobě to někdo vysvětlil? a já testit budu,jelikož skoro nemenstruuji.Tě obdivuju,že to vydržíš-a kdy máš jet na krev?

bruni
30. lis 2011

@anubis mám stejnou kvalitu jako ty 🙂 já nechtěla PK tak jsem šla třetí den, ale myslím že bych šla i tak protože se asi ostatní dobře nevyvíjely, tak jako u tebe, proto nemáme mrazáčky 😒 V pondělí si mám udělat test a zavolat. Zatím si stejně myslím, že to dřív dostanu 😒

anubis
30. lis 2011

@bruni
tak to zkus,at víš a nemusíš se zbytečne užírat,jestli jo nebo né.Dnes už jsi devátý den?to už by tam // měly být 😵

jaji3
30. lis 2011

@anubis
Ahoj, já byla taky na ET 3.den - 2x 8bb a taky krásné - podle nových studií se preferuje při překonání 3.dne od oplodnění transfer hned - vždy je embryím lépe v děloze než v umělém prostředí na misce 🙂 Podle slov mého doktora se "netrápí" do 5.-6. dne, ale tranferují se hned 🙂

anubis
30. lis 2011

@jaji3
Děkuji za povzbuzující zprávičku a kolikátý den jsi po et?

bruni
30. lis 2011

@anubis to je právě to, že nemám odvahu 😝 já se neužírám, jen jsem nervozní. Nechci prostě vidět další sněhobílý test. Na to fakt nemám 😒 To víš že mě svrbí prsty ale strach je silnější 😕
@jaji3 já si to taky myslím, aniž by mi to někdo řekl. Tak jsem jim řekla, že PK prostě nechceme. Ale pokud se všechny pomalu vyvíjí tak je asi PK dobrá, protože se třeba dýl nějaké embrio rozjede a to pak vyberou. My ale měli strach že nám nice nezbude, páč minule nebylo nic a předtím jen jedno embrio. A to právě dělali PK.

jaji3
1. pro 2011

@anubis Já už jsem teď 7+4 tt, čekáme dvojčátka, v 6+1 už jsme měli 2 srdíčka 🙂
Holky, všem vám moc držím palce 😵

jaji3
1. pro 2011

Jinak jak jsem psala výše - 14.den po ET jsem měla hcg 783 IU a den předtím jsem si dělala první test a čárka teda příliš silná nebyla, takže já osobně bych 9.den po ET netestovala... aby jste nebyly předčasně zklamané 😕

bruni
1. pro 2011

@jaji3 to je paráda 😵 jo jo každý má čárky jinak silné. Moje kamarádka otěhotněla přirozeně a kolem 15 dne neměla na testu vůbec nic a teď je v 5. měsíci 😉

anubis
1. pro 2011

@jaji3
promin,já si to přečetla až ted 😕 každopádně ti moc gratuluji a přeji bezproblémové těhulení 😀

anubis
2. pro 2011

@bruni
Tak co,ještě jsi netestla?moc držím palečky 😵

bruni
2. pro 2011

@anubis Jako by jsi to tušila, přestože jsem nechtěla vůbec testovat, dnes mi nebylo dobře tak jsem sebrala odvahu a našla po 3,5 letech bílých testů své první // v životě 😵 PICSI zabralo holky 😉 Nemůžu tomu uvěřit.

anubis
2. pro 2011

@bruni
GRATULUJI,ani nevíš,jakou jsi mi udělala radůstku 😀 už jsem přesvědčená,že to vyjde i mě 😀 už jen proto,že jsme měly PICSI a stejnou kvalitu 😀 Fakt dík za zprávičku-ted už ti přeju jen pohodové a bezproblémové těhulkování 😀

bruni
3. pro 2011

@anubis Děkuju, budu na tebe myslet 😉

anubis
6. pro 2011

@bruni
Ahoj,tak jak,byla jsi už na krvičce?a je tam jedno nebo dvě?já dnes osmý den 😝 a příznaky žádný,prsa už nebolej,ale ani nesplaskly 😀