Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

dvojcata2
7. dub 2011

@ma.ja no co to je za řeči samozřejmně že tě vezmeme na kávu však se ještě jako těhulky setkáme uvidíš.

simsar
7. dub 2011

@dvojcata2 Mám se suprově.Zatím mi není vůvec špatně,naopak.Jen se mi chce pořád spát.Mám na to i klid,Honza je ve školce a manžel v práci.
Na kafíčko určitě půjdeme.Já můžu skoro kdykoli,teď záleží na Máje,ta jediná chodí do práce.

simsar
7. dub 2011

@ma.ja Jak tě to Marcelko mohlo napadnout?Vlastně záleží pouze na tobě kdy budeš mít čas. 😉

dvojcata2
7. dub 2011

@simsar tak tak Cecilko dobře jsi to řekla 😀 😀

trudy
7. dub 2011

Tak super zprávička pro všechny co choděj do Gennetu. Od 1.4. zlevnili PICSI ze 17 000,- na 14 000, aby bylo víc dostupné. To je super, tři tisíce ušetřený. 😉

dvojcata2
7. dub 2011

@trudy Musíš napsat že to je v Gennetu v Liberci.Já davala 13000 a jsem za něj štastná!!!

bruni
8. dub 2011

@dvojcata2 a ty jsi byla v Gennetu v Praze? Tam to tedy stojí 13tis?

dvojcata2
8. dub 2011

@bruni ne já mněla třetí pokus v Iscare v Praze první dvě IVF a dvakrát KET jsem mněla v Liberci tady to bylo neúspěšné ☹ ☹

bruni
8. dub 2011

@dvojcata2 jo jo díky 🙂 koukala jsem na ceník Iscare, mají tam zas dražší PK o 1000kč než v Gennetu tak to vyjde nastejno. Ty jsi měla PK?

ma.ja
8. dub 2011

@dvojcata2
@simsar jste zlatíčka, tak já dám vědět 😵 uvidíme v pondělí 😵

@trudy no to je skvělá zpráva 😵 , my bychom chtěli PICSI využít asi v červnu, tak dobrý. A to nám Petr říkal, že pan majitel dal cenu 19tis. a Petr mu to prý vymluvil, ať zlevní, tak zlevnil na 17tis. Taky jsem přemýšlela, když holky píšou v jiných carech, že je za 13., jestli bychom nepřešli do Prahy, ale pak když to spočítám, tak by to v podstatě vyšlo skoro na stejno....

dvojcata2
8. dub 2011

@bruni oni taky zdražovali. ne prodlouženou jsme neměli.Ted za ten třetí pokus jsem dávala 19000kč

dvojcata2
11. dub 2011

@simsar Já furt myslím na to v jakým jsme týdnu.přece jse to nemůže počítat od poslední ms ale od tý doby kdy je do nás dali né???Takže dnes jsme třetí týden,začínáme čtvrtý né?? 🙂 Jak je jinak??

simsar
11. dub 2011

@dvojcata2 Ahoj,týdny se počítají od prvního dne poslední ms a druhé vypočítání je až podle UZ.Takže,i když nám to tam stříkli na stejně,každá bude mít vypočítaný jiný termín.Potom na UZ se to určitě srovná.Mám se dobře,i když se mi občas obrátí žaludek.Musím to pak rychle zajíst.Jak bylo v práci?

dvojcata2
11. dub 2011

@simsar jo dobrý od zítra chodím furt na odpoledku.A když se mám přijít do Prahy na imunologii v 8 týdnu tak to mám taky počítat od tý ms??Stejně jsem s toho jelen.Bolej tě taky prsa???Já je mám jak balony a bolej au au

simsar
11. dub 2011

@dvojcata2 to se počítá taky od ms.Já jsem objednaná do UPMD k Dr Madarovi na toho 26.4. ráno a pak do ISCARE,abych to sfoukla najednou v jeden den.Musela jsem jít dnes ke svojí gyndařce pro doporučení.Prsa mám taky bolavé,ale jsou to spíš takový pingpongáče.Neriskuješ s tou prací?

dvojcata2
12. dub 2011

@simsar V práci mně šetří nic netahám jen jsi prodávám.Ale to je přece nembudem mít 8 týdnů v břichu?Nepočítá se to tak u klasickýho těhu?Promin že se furt tak ptám ale stále jsem s toho tatar.Ted je máme přeci tři týdny u sebe.Já jsem se teda na ten 8 týden na imuno objednala až na 22 květen

simsar
12. dub 2011

@dvojcata2 Počítá se to jako u normálního těho,protože tam se otěhotní taky až po ovulaci.Tudíž když jsi doslala ms například 7.3.,tak 8.týden vychází na 2.5. Já začínám 1.3.tak mi to vychází přesně na toho 26.4. 🙂 Už se na to těšim a zároveň se bojim jak to dopadne.Opatruj se a moc nepracuj.

dvojcata2
13. dub 2011

@simsar Ahojky taky se bojím aby bylo vše vpořádku to se budem bát do konce.V práci dobrý mněla jsem po obídku spací krizy ale jinak dobrý.Tak se opatruj 🙂 🙂 🙂

dvojcata2
15. dub 2011

Ahojky tak manža šel na pivko a já se nudím .tady to taky spí.Jinak žeru jak zjednaná už mám panděro jak v pátým měsíci hrůza.Potřebovala bych takový to blicí těhu abych neměla takový chutě.Jdu do práce koupím si dva šlehačkový dorty a vzápětí mám chut na zavináč tak to plácám na to koblich a housky s marmeládou a ted nemůžu na velkou a mám větry od západu ale to je šílený 😀 😀 😀 ale když do tý držky nic nedám tak se celá kroutím chutěma no hrůza zachvíli budu metráček 😀 😀 Pomoooooooooooc

simsar
15. dub 2011

@dvojcata2 😀 😀 😀 😀 😀 Nápodobně,mám stejné příznaky.

dvojcata2
18. dub 2011

@simsar Ještě týden matko a jedem se na ty fleky podívat.Už at to je nemůžu se dočkat 🙂 🙂 🙂

simsar
18. dub 2011

Ahoj,už ať tam jedeme.Strašně ráda bych to řekla Honzíkovi,ale dokud to není jistý na UTZ tak mu nechci dávat naději.
Ještě máš žravou nemoc?Já ani ne,ale hlavně ,že mi není špatně. 🙂Odpočíváš? 😵 😵

ma.ja
19. dub 2011

@simsar já odpočívám a mam žravou nemoc 😵 ale místo "fleků"v bříšku tam zas mam streptokoka 😠 už se z toho asi pujdu picnout

simsar
19. dub 2011

@ma.ja Kde jsi k tomu zase přišla?Dostala jsi ATB ?Doufám,že se ta hysterka kvůli tomu neposune.A nebo jo?Je to k vzteku.To máš určitě už z těch nervů v práci.Co Yvet?Opatruj se pa.

dvojcata2
19. dub 2011

Ahopjky děvčátka no žeru už to taky není takový ale když si sedám v autobuse tak mně tlačí kalhoty a musím si

rozepnout knoflík 😒 .Chodím do práce ale jsem opatrná.
ma.ja:no držím pěsti at toho šmejda v tobě rychle vyplyvneš.Ty na tu smůlu pak budeš mít minimálně trojčata 😉Tak at jsi brzy v pořádku

sblanch
19. dub 2011

Ahoj všem snažilkám i těm, co jsou už ve svém snažení na dobré cestě 🙂
Můžu se k vám přidat? Tohle téma mě totiž zajímá. Absolvovala jsem už IUI, 2x IVF, KET a teď jdeme do toho PICSI. Měla jsem 12 vajíček, 2 jsme nechali PICSI a zbytek normálně a uvidí se.
Dost jsme váhali, protože je problém u mě - manžel je víceméně v pořádku. Já bez hormonů nemám ani MS... Takže se musím spolehnout na CAR, chodíme do Brna na Obilňák. Jinak prý embrya se vyvýjela vždy v pořádku, sliznice vysoká, jen se to neuchytlo. Copak peněz, těch jsme tam nechali už hodně - a možná ještě necháme, ale pokoušet to budeme dál. Horší je věk, ten nikdo nezastaví, bude mi 33...
Tak snad budeme mít s tím PICSI vyšší šance. Zítra volám na embryologii na výsledky a v pátek asi transfer.

bruni
20. dub 2011

@sblanch ahoj, mě je taky 33 let a počítám se tady spíš mezi ty mladší 😉 Taky máme dobré spermio, problém bude asi u mě-lehká endometrioza, cysty, vajíčka nepustila spermie dovnitř při normo IVF bez ICSI. Takže jdeme teď na imuno a genetiku a v září snad PICSI. Docela tomu věřím. Nic lepšího zatím není. Napiš jak dopadla embria, ono ani PICSI není zárukou že všechna embria přežijí, je tam taky úmrtnost, ale co zbyde je podle mě to nejlepší z nejlepších 😀

petronela82
20. dub 2011

@sblanch - ahojky, když jsem četla tvůj příspěvek, přišlo mi že čtu o sobě, mám za sebou taky 2x IVF, KET, a bez hormoru jsem bez mrchy, manžl je O.K. - zkrátka si můžeme podat ruce 😉 včera jsem začala se stimulkou na 3 IVF+PICSI => tak dej vědět jak se ty tvý bojovníci vyvýjejí

petrita83
20. dub 2011

Ahoja Holky! dovoluji si přidat příspěvek s metodou PICSI...a musim říct, že u nás to bohužel úspěšnější nebylo než s ICSI...bylo to vlastně úplně stejné ..vždy 10zralých vajuch, oplodnilo se jich 9..a po 5denní PK zůstali jen 2..při ICSI se chytnuli, ikdyž jen na chvilku při PICSI nic...metoda je to určitě super, ale není vhodná pro každého..a třeba když je spermio ok nemá to asi vliv , a je jedno jestli použijete ICSI, nebo PICSI.
Jinak hodně štěstí všem - držím palce@petronela82

bruni
20. dub 2011

@petrita83 jo jo , to jsem četla, hodí se to hlavně při špatném spermiu, ale i když je velká úmrtnost embrií a nebo nejsou žádná. Je jasné že tady taky není úspěšnost 100%, to bychom byly roboti, ale úspěšnost je 50% namísto u ICSI 33%, takže přeci jenom větší naděje. Já tomu dávám dva pokusy, které mám ještě hrazené pojišťovnou. Jednou bez AH a když se nepovede tak zkusíme přidat ještě AH. To by bylo aby nebylo 😀