Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

bruni
27. dub 2011

@sblanch držim všechny palce co mám 😵

simsar
27. dub 2011

@petronela82 Děkuju,i tobě držím palce ať je vše OK a píšeš jen samé dobré zprávy 🙂 .

dvojcata2
27. dub 2011

@simsar Tak i já gratuluji moc!!!Já měla 1,16a přesně 7 týden.Tak to je manža rád že je jen jedno.Tak se taky opatruj

dvojcata2
27. dub 2011

Jinak všem moc díky a posílám veliky těhu bacil

petronela82
27. dub 2011

@sblanch - že tě pobolívá bruch - to je normálka při OHHS - je to i dobré znamení. jinak já stimuluju Menopurem - v peru to není, ale aplikace je podkožní, ale při minulých IVF jsem stimulovala Fostimonem a podruhé Merionalem a ty se aplikují do svalu. To pero je dost drahé, já mám PCO a stimulace je u mě vždy tak na 15 dní (po 150-225IU) - to by se mi to sakra prodražilo

jo a kdy jdeš na kontrolu - UTZ?

sblanch
27. dub 2011

@petronela82 no mě spíš pobolívá jako při té ms... a ne jako od vaječníků, ale můžu se mýlit. Na kontrolu jdu 4. května, strašně se to vleče... A jen na krev, pokud se mi OHSS nezhorší. Dopo jsem úplně bez nálady a chuti něco dělat, aspoň nic smysluplného... Odpo je to lepší, chodíme s manželem a psiskem na prochajdy. To mě dost drží nad vodou.
Promiň, mám krátkou paměť, já čistokrevné IVF absolvovala naposledy vloni cca v dubnu. A myslím že jsem měla Puregon, tak jsem si myslela, že ho dávají automaticky.
Fostimon jsem teď taky měla, a v našem CARu ho doporučují do podkoží, což je fakt výhoda. Ale jsou asi i jiné přístupy.

petronela82
28. dub 2011

@sblanch - já Fostimon měla do zadku - co CAR to jiný postup a názor. a ty jsi doma na PN. to mě by doma asi škublo, já vždy mazala do práce, dělám v kanceláři a člověku to více utíká a zaměstná mozek něčím jiným a 4.5. to budeš kolikátý den po ET, já myslela že jsi na něm byla minulý pátek, ne? to chodíte na krev nějak brzy

sblanch
28. dub 2011

@petronela82 Já chodila jen při prvním iui do práce, nechápu, jak jsem to dělala, po utrouši se mě chce strašně spát. A fakt nemám vůbec sílu něco dělat. Na krev chodíme 12. den, vy později?

petronela82
28. dub 2011

@sblanch - a ty ten utrouš baštíš, nebo zavádíš? Já ho jíst nemůžu, tto jsem pak úplně nemožná, ale když ho zavádím je je to naprosto O.K.. A s tou krví nevím, já změnila CAR, tak že uvidím jak to bude, a ve starém CAR, jsme chodili kolem 20 dne po ET (KET) jen na test s ranní močí, krev nám vůbec nebrali, jen když byly nějaké nesrovnalosti - např. na těhu test // a v děloze nic nebylo vidět a tak

sblanch
28. dub 2011

@petronela82 nám řekli, že je lepší zavádět, že má vyšší účinnost - tak to tak dělám. Ale ospalá a bez nálady jsem stejně, ale to je tou psychickou. Na nedostatek práce si momentálně stěžovat nemůžu, právě jsem cosi dodatlovala pro kolegyni.
Koukám, každý car to má asi fakt jinak, mě vždycky berou krev , nikdy ne ultrazvuk - že je prý brzo. Čekala bych že právě z krve je to nejpřesnější, prý to má citlivost až od 2 jednotek - jakých se mi vykouřilo z hlavy 🙂

sblanch
28. dub 2011

@petronela82 a napadlo mě ještě - kolik ho bereš denně? Já mam stovkový, beru 2-2-2. Prý to není potřeba brát úplně přesně po 8 hodinách, to by se mi ani nedařilo.

petronela82
28. dub 2011

@sblanch - já utrouš zatím neberu, já zatím stimuluju, ale při minulých IVF jsem měla tak 2-2-2 a taky jsem ho rozhodně nebrala přesně po 8 hod. a co se týká té krve - tak s tím mě v minulé CARu také štvali člověk musel čekat 21 dní od ETa pak šel do CARu tak mu udělali klasický těhu test z moči (který si můžu udělat doma) a když byl pozitivní tak si tě objednali za další týden na UTZ.

sblanch
1. kvě 2011

hlásím, že u nás PICSI pravděpodobně nepomohlo - dnes jsem začala špinit. Sice to nemusí nic znamenat, břicho mě zatím jako při MS nebolí, ale je to čím dál tím silnější. Po páté jako přes kopírák. Začíná mě to silně nebavit...

dvojcata2
1. kvě 2011

@sblanch Taky jsem špinila a hrozně se bála neboj já ti poslala velkej těhu bacil 😉

bruni
2. kvě 2011

@sblanch vydrž na test nebo na krev, nevzdávej to, na to je čas 😕

dvojcata2
2. kvě 2011

@sblanch Tak jak je ???

sblanch
2. kvě 2011

Děkuju moc všem za podporu, včerejšek dopo nestálo za nic... Ale celkem rychle jsem se z toho vzpamatovala, pomohl manžel a pak taky jsem musela makat - dát do pucu byt a připravit pohoštění pro návštěvu. Dnes troufám si tvrdit přišla MS, nefalšovaná... I břicho bolí tak jako normálně. Co se dá dělat, půjdeme co nejdřív do dalšího pokusu, proč dlouze otálet. Jednou to vyjít musí, ne? 😉

bruni
3. kvě 2011

@sblanch ☹ to je na budku 😠

tonytony
3. kvě 2011

@sblanch Ach jo, to je mi líto... Já věřila, že to bude jen špinění☹

sblanch
4. kvě 2011

Dnes jsem byla na krvi, dle očekávání... Takže minimálně měsíc pauza, pak asi 3. IVF a mezitím určitě konzultace v jiném CARu. Uvidíme, co nám poradí, nic zázračného nečekám, ale uvidíme.

ma.ja
4. kvě 2011

@sblanch to je mi líto ☹ kam chodíte do Caru? Já byla včera v Liberci v Gennetu na hysteroskopii a taky jsem začala přemýšlet o změně Caru...

petronela82
5. kvě 2011

@sblanch - to je mi líto, tak ani PICSI nezabralo, a v čem je u vás problém? imuno a genetiku máte O.K.? kolik jsi měla vajuch teď a při prvním pokusu? mrazáčky, myslím jsi říkala že vám nezbyli, viď? Hele byla jsi někdy těhu, byly někdy //, třeba i na chvíli?

sblanch
5. kvě 2011

@ma.ja mě to taky dost vzalo... Dokonce když mě viděla mudr z caru, tak mě dala kontakt na psycholožku - možná to využijeme. Bydlíme v Brně, chodíme zatím na tzv. Obilní trh - to je car při fakultce v Bohunicích. A přemýšlím o Unice. V Brně je ještě Reprofit a Repromeda, takže nabídka je poměrně velká.
A co ta histeroskopie, jak dopadla? Já byla na laparce, výsledky naštěstí v pořádku. A ta změna myslím pomůže, když ne jinak, tak psychicky.

sblanch
5. kvě 2011

@petronela82 Na mražení fakt nezbylo nic... To mě taky dost dostalo do kolen. Protože ještě den před ET jich bylo 5 a pak 3 zůstaly stát a dokonce prý tam byly i nějaké vakuoly - viděla bych to na nekvalitní vajíčka...
U nás je chyba na mé straně, nefunguje mi od narození hypofýza. Jako malá jsem fakt nerostla, přišli na to až v pubertě a začali mě dávat růstový hormon, tak jsem aspoň díky němu trochu povyrostla. Bez hormonů nemám ani MS, natož ovulaci - tu jsem zatím měla jenom při pokusech v CARu. Díky tomu prý ani nemám moc kvalitní vajíčka, prý to tak funguje, když nemá žena pravidelnou ovulaci. Takže suma sumárum můžu být ráda, že na stimulaci reaguju tak jak reaguju.
Těhu jsem nikdy nebyla, teda test jsem si sama dělala jen jednou, když dlouho MS nešla - den před kontrolou - a bílo. Strašně bych si ten pocit být těhu přála... Tak snad.
Genetiku jsme absolvovali, imuno jsem si vydupala taky - ale to prý nic moc neznamená. Nenapadají vás nějaké jiné testy? Co jste navíc absolvovali vy? Třeba by mi to pomohlo... Znáte to, tonoucí se stébla chytá.

bruni
6. kvě 2011

@sblanch zkoušela jsi lymfatické čaje? četla jsem, že jedné holčině to pomohlo a po dlouhé době měla sama ovulaci. Je ovšem lepší když zajdeš za někým kdo se tím zabývá a naordinuje ti jaký čaj a jak často. Změna caru je pro psychiku určitě dobrá, už jsem taky byla loni v koncích a změnila jsem svého gynekologa a nabylo mě to zase min na další rok boje. Je potřeba stále zkoušet nové impulsy. Já už mám taky všechny vyšetření, ještě čekáme na výsledky imuna a genetiky. Teď jsem se ještě objednala k homeopatičce. Musí se pořád něco nového zkoušet jinak začneme propadat beznaději a to není dobrý 😉

ma.ja
6. kvě 2011

@sblanch ahoj Blani, docela ti závidím, že máš na výběr v Carech...my jsme z Jablonce, takže Liberec nebo Praha...
histeroskopie dopadla snad dobře, Mudra prý v děloze nic nenašla, ale nevím, protože před dvěma lety jsem tam měla myom, měla jsem ho tam i vloni v září a najednou tam není...jenže teď nevím, na paní dr. jsem slyšela samé negativní ohlasy, tak co si o tom myslet. A na kontrolu jdu 27.5. a tam bude mít výsledky z histologie...takže zas 3 neděle čekání....chjo myslela jsem, že bychom mohli v červnu stimlovat....

dvojcata2
6. kvě 2011

@ma.ja Ahojky já bych ti doporučila změnit CAR podívej na mně.Ne skrze dr já mněla Petra a i na ten třetí pokus bych ho mněla ještě se to zya mně v Genetu neměnilo.Ale i skrze psichiku říkala jsem si stejné postupy stejný dr proč ted po třetí by se to mnělo změnit.Přešla jsem do Prahy nevěděla nikdy co mně čeká byla v jiném novém neznámém prostředí každou chvíli jiný dr a povedlo se a to v LbC nikdy ani náznak těhu.Pořádně to rozmysli mně Aulehle doporučil ISCARE v Praze že tam působil a mají dobré reference.Jezdila jsem autobusem metrem je to půl hodky a co Šárka že není vidět??

petronela82
6. kvě 2011

@dvojcata2 - ahojky, hele můžu se zeptat, měli jste krom PICSI třeba prodlouženou kultivaci nebo AH ...? jo kdo ti dělal OPU a kdo ET? a kdy se chodí na ET (v kolik hodin)?

dvojcata2
6. kvě 2011

@petronela82 neměli jsme nic jenom PIcSI bylo jich tak málo a špatný stav že to prý nemělo cenu,ET i OPU mi dělal Mrázek.A ET byl po 13 hodině

ma.ja
7. kvě 2011

@dvojcata2 Ahoj Jani, já bych doma jinej car neprosadila..a navíc toho už mam plný zuby, už nechci lítat po doktorech...nechám to na tom nahoře a ono to dopadne, jak má.....kdyby to bylo jen na mně, už bych na ten třetí pokus nešla...
Šárince je chudákovi ouvej, včera byla u Jörgový a přinesla ukázat fotečku mimínka, pořád blindí, už má o 3kg míň....