Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

dvojcata2
7. kvě 2011

@ma.ja to já neblindím ale furt spím a mám spíš 3 kg nahoře já jdu 13 na krev a 17 na kontrolu tak snyd dostanu průkazku.Moc jí pozdravuj a ty se drž budu na tebe moc myslet!!!! 😉 😉 😉

dvojcata2
17. kvě 2011

aHOJKY DNES JSEM DOSTALA TĚHU PRŮKAZ mimi je zdravý jsem 10 +3.A kdepak máme zvracící Šárku??A co ty Maji jak to pokračuje u tebe?? 🙂

ma.ja
19. kvě 2011

@dvojcata2 ahoj Jani...já už zas čekám....teď na 27.5.jdu do G na kontrolu a pokud mne má ten nahoře rád, tak bych mohla být 2.DC a zrovna začít stimulku.....naplánovaný to mam pěkně, žejo 🙂

dvojcata2
19. kvě 2011

@ma.ja Budu ti držet moc pěsti!!!!!A co Šárka at jsem hodí taky nějakou fotečku.Prosím tě co se děje v tom Gennetu??Já jdu 1.6.do Gennetu na krev a UTZ a jak jsem tady četla je to tam hrůza co že všichni odešli.Já ač nejsem věřící tak jsem se ted před posledním pokusem modlila za tebe budu taky 🙂 🙂 🙂

ma.ja
22. kvě 2011

@dvojcata2 ahoj Janičko, děkuju moc, věřící taky nejsem, ale věřím na osud...na Gennet teď devšud slyším jen to nejhorší, chjo ☹

tonytony
22. kvě 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak u Vás dopadlo PICSI? My měli 2x jen ICSI a nezadařilo se- poprvé vůbec nic, podruhé jen biochemické, teď u 3.IVF jsme si nechali dělat PICSI a dokonce jsme měli 2 zdravá embryjka k ET, mám je dnes 4.den u sebe resp. jsem 4.den po ET, ale zatím žádné příznaky, že by se to povedlo nepociťuju... U mě jsou vždy dost důvěryhodná prsa a zatím nic☹ Modlím se, aby začala bolet ajá mohla začít aspoň trošku doufat. Moc bych ráda, kdyby nám zrovna PICSI pomohlo- konečně...
Všem tady moc držím palečky, ať jste v jakékoli fázi boje🙂

gambrinuska
22. kvě 2011

@tonytony tak držim palce, jsem zvědavá jak to dopadne, taky mam zkušenosti s biochemickým, měli jste PK, mi jsme se nikdy k ní nedostali, byli sotva 2 em na zavedení? mně doporučují ještě IMSI, ale nevim pro co se rozhodnout 😕

tonytony
23. kvě 2011

@gambrinuska Děkuji, nevím, nemám žádné příznaky, moc dobře to, bohužel nevidím☹

bruni
23. kvě 2011

@tonytony na příznaky se vykašlej 😉 vždyť tady furt holky píšou že při prvním dítěti měly takové příznaky a při druhém třeba nic nebo úplně jinak. Držím pěsti a dej vědět jak to dopadlo 🙂

tonytony
23. kvě 2011

@bruni Kéž by, ale já nějak těm svým prsům věřím- zatím mě nezklamaly a každé těhu na nich bylo brzy znát☹ Bojím se... a to jsem byla první dny hrdina...

bruni
23. kvě 2011

@tonytony jo jo to znám, když se blíží testování tak je člověk posr.... až za ušima 😀

lucccy
23. kvě 2011

ahoj, u nás PICSI zafungovalo 😉 nevím ale, zdaje lepší oproti klasickémi ICSI... u 1.IVF jsme měli ICSI, u 2.IVF PICSI a pokud jde o počet oplozených vajec, bylo to plus mínus stejné (i cenově), všem držím palce 🙂

@tonytony neboj, nic není ztraceno, mě prsa začala bolet až později, takže to ještě nic nemusí znamenat 🙂

tonytony
23. kvě 2011

@lucccy To PICSI by mělo právě zlepšit to uchycení, což u Tebe zřejmě tak bylo, u mě teda nevím, nevím, ale zatím to nevypadá☹

lucccy
23. kvě 2011

@tonytony u mě to bylo spíše psychikou, od začátku 2. pokusu jsem tomu prostě věřila a šla do toho pozitivně naladěná 🙂 fakt neztrácej hlavu, já vím, že je to až klišé, ale psychika je fakticky asi nejdůležitější... kolikátý den po ET si budeš dělat test?

tonytony
23. kvě 2011

@lucccy No, já mám bohužel opačnou zkušenost- u 1.IVF jsem do toho šla pozitivně a nepřipouštěla si, že by to nedopadlo a nic, ani // nebyly... U 2. jsem byla vystresovaná a nevěřila vůbec a byly aspoň //, ale embryjko bylo špatné, což jsem věděla, takže se to dalo zdůvodnit, ale teď nevím, jak bych si to zdůvodnila, když byla dvě a geneticky vyšetřená, zdravá, hatchující blastocysty...
Jinak já se testovat bojím, možná půjdu jen na krev☹

lucccy
23. kvě 2011

@tonytony jono, je to těžké, znám to, důvod neúspěchu stejně nenajdeme 😒 já se po ET pokaždé cítila docela dobře, až netěhotně, všechno přišlo až za nějaký čas (bolavá prsa, atd., ovšem nafouklé břicho jsem měla okamžitě). Myslím, že to stejně nevydržíš až do krve a testík si uděláš 🙂 budu držet palce 😉

bruni
23. kvě 2011

@lucccy díky za další pozitivní ohlas tady na diskuzi, je to pro nás pro všechny velká motivace 😉
@tonytony to potvrzuje jenom to, že je úplně jedno vše okolo, hlavně jak je na tom embrio 😉 a po PICSI určitě dobře 😀

mapeta
23. kvě 2011

Ahoj holky.
Čas od času pročítám nějaké diskuze, abych si zkrátila dlouhou chvíli a tak bych se s vámi chtěla podělit o svojí zkušenost a vlít trochu optimismu do těla.
O mimčo jsme se snažili asi 2 roky. Potom jsme začali chodit do Gennetu, kde jsem byla naprosto se vším spokojená. Teď jsme po prvním IVF ICSI. Po stimulaci jsem měla jen 2 vajíčka... Obě se oplodnila a při ET jsem si nechala vrátit obě. Strašně jsem se bála testovat a tak jsem šla až na krev. Když jsem si volala na výsledek strašně jsem se celá klepala jak jsem byla nervózní a test byl naštěstí pozitivní...
Tak všem strašně moc držim palečky!!!

tonytony
23. kvě 2011

@mapeta Krásný závěr🙂 Gratuluju a nekoukali na Tebe blbě, že jsi před tím netestovala? Já bych taky šla nejraději až na krev☹

mapeta
24. kvě 2011

Já na testování prostě neměla 😢 ... Všichni mě hecovali už od 10 dne a já to pořád odkládala. A v CARu se mě nikdo neptal jestli jsem testovala nebo ne... Prostě jsem šla ráno na krev a odpoledne si zavolala na pro výsledek. Kdy jdeš ty TONY?

bruni
24. kvě 2011

@mapeta tak to je jak z románu 🙂

tonytony
24. kvě 2011

@mapeta No, na krev bych měla jít až v pondělí/ 12.den po ET 6 denních embryjek/, ale nevím, jak to vydržím, na 2. stranu se testování a definit. verdiktu bojím☹ V neděli máme výročí svatby, asi si ho zkazímejako Valentýna, kdy bylo 2.IVF- na Valentýna // a za dva dny už bledly☹

simsar
24. kvě 2011

@dvojcata2 Ahoj Jani,dlouho jsem se neozvala,ale mám ted´ ještě ke všemu mamku v nemocnici,tak je to kolotoč.
Je mi ještě ke všemu pořád hrozně zle.Na jídlo se nemůžu ani podívat.Dobrá odtučňovací kůra.5kg mám dole a to se ani nemusím trápit v posilovně.Miminko je naštěstí v pořádku tak čekám,že už to přejde.31.5.jedu do prahy na UTZ na Downa a když bude vše v pořádku,už nemusím na plodovku.Vyšetřují šíjové projasnění a krev na tý už jsem byla.
Imunologie mi dopadla taky skvěle,prednison budu brát do 15.týdne a pak už nic.
Měj se krásně,opatruj se ahoj.

mapeta
24. kvě 2011

@tonytony Já se taky strašně bála toho, že tam bude jen / a proto jsem to pořád odkládala. Takže tohle je už váš 3. pokus? A do jakého CARu chodíš? Budu držet palečky 😉

tonytony
24. kvě 2011

@mapeta Do Heliosu v BRně, jen nevím, kde je chyba☹ Teď u 3.IVF jsme fakt udělali maximum- u 1.IVF jsem nebrala Prednison ani Anopyrin, embryjko se vůbec nechytilo- bylo geneticky zdravé- dle pGD, hatchující blasta... U 2. jsem už věděla, že mám trombofilní mutaci, ale dr. mi řekla, že krev jako taková je ok, že inj,. nejsoub třeba píchat, tak jsem brala jen Anopyrin a už i Prednison, ale zase bylo embryjko ne zcela v pořádku, sám dr. mu předpověděl, že se spíš nechytí, ale jiné jsme neměli, tak jsme mu chtěli dát šanci a chytilo se dokonce- tak jsem moc věřila tomu Anopyrinu a Prednisonu, který jsem u 1.IVF nebrala, ale pak se pustilo, což bylo ale tím, že nebylo zcela asi ok, to jsem si dokázala zdůvodnit, takže ted jsem zase měla Prednison a navíc píchám Clexane v injekcích, takže fakt max. pojištění, sliznice byla teď suprová, navíc díky PICSI by se měla i zvýšit šance na uchycení, navíc fakt 2 geneticky potvrzené zdravá embrya|(PGD) a taky hatchující blasty, prostě víc už udělat podle mě nejde☹ a stejně to asi dobře nedopadne, fakt to cítím, že těhu není☹ Jak ráda bych se pletla...

Ano je to naše tedy 3.IVF, na KET nikdy nic není☹ což nepřidává, žádná pojistka, když to nedopadne, jen další IVF za x měsíců a teď už fakt ani nevíme, co udělat líp, podle mě není už co☹

bruni
25. kvě 2011

@tonytony a kdy jdeš tedy na test? Držím pěsti 😉

tonytony
25. kvě 2011

@bruni Já nevím, strašně se bojím, ofiko bych měla 10.den po ET tj. sobota, ale v sobotu nechci z x důvodů, takže buď to vydržím až na krev do pondělí, což teda nevím a nebo to zkusím zítra či v pátek, když najdu odvahu- asi budeme testovat s manželem... Dnes jsem 7,den a není mi vůbec nic☹ Přijde mi že v sobě jen střádám hormony, co do sebe dál rvu ananic☹ Kéž bych se pletla...

bruni
26. kvě 2011

@tonytony to v našem caru dělají test z krve až 21 dni po ET. Tak to je tedy hodně brzo u vás. Tak snad se pleteš 😉

tonytony
26. kvě 2011

@bruni U nás krev 12.den- měli jsme 6denní kultivaci a to už by mělo být jasno...

tonytony
27. kvě 2011

Ahoj holky, tak mě moje pocity totálně selhaly a asi byly prostě utlučeny strachem z minulých pádů a zkušeností a potvrdilo se, že jakékoli příznaky mohou znamenat cokoli, i žádné pocity... Strašně potichoučku šeptám, že je tam mám- na 10kovém mamatestu i na nějakém no name 25kovém je docela slušná! Tak se jen modlit, aby to nedopadlo jako minule a neslábly- ale to bylo tenkrát embryjko špatné, teď byla dvě a zdravá, tak se tím moc uklidňuju, že to snad už teď dopadne... V pondělí pojedu na krev do Caru a doufám, že bude HCG dostatečný- po té minulé zkušenosti s biochemickým mám strach se ještě radovat, ale aspoń trošku to ze mě spadlo... ´
Omlouvám se, že píšu až teď- čurala jsem už v 5 ráno, ale testovat jsme měli s MM sílu až po 9.hodině a doteď to rozdýcháváme... testovali jsme spolu, bylo to maso☹ Ještě teď se oba klepeme... a modlíme se, aby to došlo až do zdárného konce, protože víme, že tohle je jen začátek a stačí moc málo...
Moc díky všem za podporu v těch mých nervech a srabu!
Všem moc držím palečky, ať najdou to co já dnes a hlavně už nezmizí!