Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

bruni
27. kvě 2011

@tonytony huráááááááááááááááááááááááááááá 😀 všechny příznaky jsou k ničemu, já to říkala 😉 drž se 😵 PICSI je pašáááááááááááák 😀

tonytony
27. kvě 2011

@bruni Nezakřiknout, prosím!"

bruni
27. kvě 2011

@tonytony radila bych ti jestli se takhle hrozně bojíš se odpojit od koníka a úplně to přestat řešit. Takhle se budeš děsně nervovat. Užívej si čárky a nemysli na zlé. Co se má stát to se stane. Přeju sílu a odvahu to vše zvládnout 😉 Moc ti to přeju 😵

bruni
6. čer 2011

Nejste tady nějaká čerstvě po PICSI nebo už máte // nebo čekáte ne PICSI? Sem s tím 😉

dvojcata2
6. čer 2011

@simsar Ahoj Šáry to z mamkou mně mrzí že máš takové starosti.Až bude líp(doufejme že bude)dej vědět zajdem na pokec.Já jdu dnes na první ofiko poradnu mám za sebou první velkej UTZ a vše v pořádku nezvracím vůbec přibírám za chvilku v poradně strhnu váhu.Termín porodu mám 8.12. a 10.12. Tak se zkus mít fajn a brzy se ozvi Pa 🙂 🙂 🙂

bruni
9. čer 2011

Tak mám výsledky i z imunologie a jsme oba naprosto zdraví. Nechápu to, vše naznačovalo BI a teď nic. Takže nás asi PICSI opravdu nemine. Už nevím co víc udělat 😒 Jste tady některá, která jste byla úplně zdravá a podařilo se až po PICSI? Nevím kde je problém a to mě nejvíc štve 😠

gambrinuska
9. čer 2011

@bruni taky doufam v PICSI, jinak už nevim co, máme tak nějak všechno v pořádku včetně laparky a neustále nic, ted to dokonce začli házet na moji nadváhu, tak se snažim zhubnout, ale taky už nevim kudy kam. Když už otěhotnim tak to je biochemický 😕 🙄 😔

bruni
9. čer 2011

@gambrinuska to se mi taky nezdá ta nadváha, vždyť já vidím právě nejvíc dětí u pořádně sošných žen 😉 já jsem naopak vychrtlá, mám podváhu a taky to nejde 😒

gambrinuska
9. čer 2011

@bruni tak to opravdu už nevim co, asi to pokaždý musí na něco svádět, já ti dam pár kilo jo 😅 třeba to pomůže oboum 😔

bruni
9. čer 2011
dvojcata2
9. čer 2011

Děvčátka já myslím že to není ani nadváhou ani PICSI nebo ISCi jsou to nervy a neustálé hlídání a přemýšlení nad tím.Ono to ani jinak nejde já vím.Já jsem šla na poslední pokus do Prahy přešla jsem z Liberce.Hodila jsem vše za hlavu dala jsem si PICSI a řekla že víc pro to neudělám.Začla jsem dělat plány co budu dělat když se nepovede a fakt jsem se smířila dopředu s neúspěchem.A jak jsem koukala když 9 den po na mně vykoukli 2 čárky opravdu psichika je nejdůležitější ale jak na ní že. 😉

ma.ja
9. čer 2011

@dvojcata2 ahoj Jani, máš pravdu, jenže....Já konečně dostala mrchu po 43dnech a zítra začínám baštit Clostylbegyt, pak IUI a když se nezadaří, tak dlouhej protokol a v srpnu "poslední pokus IVF".... před 14dny jsme byli v Gennetu a už šli jsme tam s tím, že berem papíry a končíme s nimi, ale Mudr.Mokrá mne i manžu velice mile překvapila, takže zůstáváme...

bruni
10. čer 2011

@dvojcata2 jestli je to pravda o té psychice, tak už bych byla několikrát těhotná 🙂 protože první rok jsem to vůbec neřešila protože jsem měla novou práci atd. Já to u sebe s psychikou nevidim, jsem hodně vyklidněnej člověk, mám spoustu zájmů, každý víkend jsme s kamarády někde na výletě, vodě, horách..., cestuju min 3x ročně do ciziny na dovolenou, takže se rozhodně na těhotnění neupínám, přesto to nejde. Ale věřim že u někoho to tak může být. Já se spíš bojím že mám špatná vajíčka, protože se při normo IVF bez ICSI ani jedna spermie nedostala do vajíčka a proto jsem myslela že mám BI, jenomže tu nemám. I imunoložka v Podolí říkala, že ji určitě mám a bum a nic 😒

martina_z
20. čer 2011

Ahoj holky, nakonec jsem do PICSI nesla, protoze se mi povedlo otehotnet prirozene (s pomoci caju a Mojzisove). O psychice to teda rozhodne nebylo, protoze jsem byla po neuspesnem IVF a KET a v horsim psychickem stavu jsem snad ani byt nemohla.

Mozna u par lidi plati, ze to bylo ve psychice, ale dobra psychika nikomu jeste nikdy nezlepsila mnozstvi a pohyblivost spermii, ani neobnovila funkci vyhaslych vajecniku, natoz aby nekomu zpruchodnila vejcovody. Jen se neuspechy lepe snasi, kdyz jste v pohode. Vsem preji brzky uspech a hodne krasnych tehotenskych nevolnosti! A tehulkam, at jste vy i mimi v poradku 🙂

bruni
20. čer 2011

@martina_z tak to je úžasná zpráva. Neuvěřitelné 😵 moc blahopřeju 😉

petronela82
21. čer 2011

@bruni - ahojky tak že dnešní UTZ dopadl na jedničku, máme srdíčko, a už byly vidět i ručičky, nožičky a dokonce i pupečníková šňůra - drobeček je veliký 2,09 cm a odpovídá 9+0tt => jsem nezkutečně šťastná

bruni
22. čer 2011

@petronela82 MOC MOC GRATULUJU 😵 To je skvělá zpráva. Takže další PICSI úspěch. Velká motivace pro nás co se na něho chystáme, díky 😉

zvalentova
22. čer 2011

ahoj holky, koukám jam se Vám s PICSI daří. V Gennetu mi ho také doporučili, tak zatím sháním informace a přemýšlím jestli kývnu 🙂

tonytony
22. čer 2011

Ahoj holky, tak i já jdu pochválit PICSI, ikdyž to nechci ještě zakřiknout, ale minulý týden nám na UZ p. dr. našel 2 bublinky se 2 srdíčky🙂 Jedno je asi o 3 dny menší, tak doufáme, že to dožene, každopádně pro nás nádherný šok🙂ú Nevím, jestli to bylo tentokráte díky PICSI, úravda je že 2x nám před tím bez PICSI IVF nevyšlo... Kdybych ale měla jít znova do IVF, jakože už teda fakt nechci a doufám, že nebudu muset, že to dopadne až do konce, tak do PICSI půjdu zase... Ale jak nám dr. vysvětloval, význam to má pouze u párů, kde muž má vyšší počet spermií s defragmentpvanou DNA, což se vyšetřije tzv- halospermem norm. z odebraného spermatu.
Držím palce moc všem a doufám, že u nás už bude jen dobře... Moc se ještě bojím... Dr. moc radost ze 2 neměl, jsem drobná a mám dost jiných kompliací, ale musíme bojovat!

bruni
22. čer 2011

@zvalentova já už jsem přesvědčená, přestože máme dobré spermio tak jdeme do PICSI. Na této diskuzi taky jsou těhule s dobrým spermio a ICSI jim nevyšlo a PICSI jo. Nevim proč ale věřím tomu mnohem víc než ICSI asi protože ICSI u mě nefungovalo 😒 A asi si dáme i AH protože mám asi tvrdá vajíčka, takže to bude pěkná pálka 😒 ale kdyby to zabralo tak bych nelitovala, to je jasné 🙂

zvalentova
22. čer 2011

@bruni taky jsem o AK přemýšlela... ale prachy potřebuju někde asi ukrást či co 😀

bruni
22. čer 2011

@zvalentova jo jo, je to hrůza 😒 kdyby člověk věděl že to vyjde tak by je vždy někde schrastil ale takhle když je to stále dokola tak pak abysme jedli suchý chleba. Je to nespravedlivé 😠

bruni
9. srp 2011

dlouho žádné zprávy ☹ je tu někdo kdo teď podstoupil PICSI? 😉

bugee
9. srp 2011

@bruni Ahoj, já jsem právě podstoupila PICSI. Byl to můj 4. IVF (ale první z nich neskončil žádným embryjkem, bo se nic neoplodnilo, takže nebyl transfer), dva cykly byly nuceně s ICSI (kvůli tomu prvnímu neúspěšnému) a teď mi bylo PICSI doporučeno. Jsem dnes 5. den po ET, takže ještě nevím, jakej je výsledek, ale jen pro srovnání - při metodě ICSI jsem měla 8 vajíček oplodněných, z toho se jen 2 dál vyvíjela, takže bez šance na PK... (řekla bych, že pouhým vizuelním výběrem spermií se zkrátka nepodařilo embryologovi vybrat ty kvalitativně dobré), ale i tak se jedno embryo uchytilo, bohužel pro mně v rohu děložním, což bylo pro mě již 3. mimoděložní ☹ Teď při metodě PICSI jsem měla z 11 vajíček 8 oplodněných, z toho 5. den kultivace byly na ET dvě krásné blastocysty (jedna z nich už se vylupovala z obalu) a další dvě mi zbyly na zamražení. Takže myslím, že poměrně podstatný rozdíl. Teď jen, co z toho bude...

meggar
9. srp 2011

Ahoj, já bych se přidala s pozitivní zkušeností s PICSI. Naše první dvě IVF skončila neúspěchem, z cca dvaceti vajíček oplodněných ICSI došly po PK jen 2 k ET a to jen ve stádiu morul nebo 8buněčných, takže opožděné. Neuchytilo se nic. Po změně centra jsme si při 3 IVF přáli PICSI a vyvíjela se nám všechna embryjka, tak jak měly (tzn. že jen pár se jich opožďovalo). Transferovat jsme si nechali dvě embryjka nejvyšší kvality a ještě máme 6 zamražených. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit. No a povedlo se. Věřím tomu, že to dotáhneme do zdárného konce. 😉 Jen bych ještě dodala, že na PICSI musí být dostatečný počet spermií. Když jsme si přáli PICSI, tak nám doktorka říkala, jestli bude spermií dost, tak, že PICSI udělají, jinak, že nemá cenu z mála ještě vybírat. Takže tak. Jinak se omlouvám za román 😉

bruni
10. srp 2011

@bugee tak držím pěsti, dej pak vědět jak jsi dopadla 😉
@meggar holky díky za pozitivní zprávy. 🙂 Já se chystám na PICSI asi v říjnu tak už se nemůžu dočkat. Je to mé 3.IVF ale u druhého nebyl transfer takže jakoby druhé.

bugee
10. srp 2011

@bruni Dnes 6. den po ET druhá čárka na TT (sice slabší, ale je tam)! Jen aby to bylo tam, kde to má být (mám po 3 mimoděložních, jsem taková raritka ☹)...

petrita83
10. srp 2011

@petronela82 Ahooj Petronelko, strašně moc gratuluju!!!tak že změna CARu vyšla super 😀 hurááá.Držte se!My jdem zítra na kontrolu tak snad bude taky vše jak má 😉 ..

bruni
10. srp 2011

@bugee to já bych byla radostí bez sebe 😉 , ještě jsem // neviděla nikdy ☹ ale chápu, že máš velký strach. Moc ti to přeju, drž se 🙂

bugee
10. srp 2011

@bruni Díky, na UTZ jdu až 31.8., to je strašný čekání...