Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

bruni
4. bře 2011

@lenceslava když mě se už nechce čekat, čekám 2,5 roku a zdá se mi to nekonečné ☹ je mi 33 let a moje ségra má obě děti z umělého a taky se neví kde byla chyba 😒 ale ona neměla problém, bez ICSi měla embria v pohodě.

martina_z
4. bře 2011

Holky, jeste zkousim caj na podporu u IVF. Neni teda nic moc chutove, ale kdyz mi to ma pomoct...je to trimesicni kura a ted teprve zacinam.

bruni
4. bře 2011

@martina_z zkusit se má vše 😉 nikdy nevíš co zabere.

lenceslava
autor
4. bře 2011

Mě radily kolegyně v práci zkusit sex.Jsou to holky vtipné že?

bruni
4. bře 2011

@lenceslava to teda jo 😀 kdyby mě lidi radili sex tak bych byla nadšená 😀 protože to se dá zařídit lehce 😀 ale oni mi radí, že na to nemám myslet, a to se nedá zařídit ani omylem. To je jako kdyby nekdo každý měsíc čekal na výplatu a zaměstnavatel by vždy sliboval a pak nezaplatil a takhle by to šlo dva roky měsíc co měsíc. To by mě zajímalo, jestli by lidi dotyčnému radili, tak na to nemysli 😝 to je přeci blbost 😠 a to já na to myslim jen pozitivně, nepropadám depkám brečím jen jednou měsíčně pár minut a hned ten den jsem zcela ok s nadějí do příště 😵 takže rady sexujte jsou super 😀

lenceslava
autor
4. bře 2011

@bruni jj přesně tak kdo to neprožil,neví co to je.

martina_z
4. bře 2011

@lenceslava Ja bych jim poradila, ze jim doporucuju, aby zacaly konecne myslet mozkem. Rada "nemyslet" je taky pekne na hovno. Na to odpovidam, ze je to pravda, protoze lidi, co moc nemysli, maji deti plno a vubec se jim lip zije.

bruni
4. bře 2011

@martina_z to je dobrý, to začnu používat 😀

lenceslava
autor
4. bře 2011

@martina_z jj ale víš co nemá cenu se kvůli tomu rozčilovat.

martina_z
4. bře 2011

Kdyz je nekdo nemocnej, napr. ma zaludecni vredy, normalni clovek mu prece taky neporadi, aby na to nemyslel. A neplodnost je nemoc, jen si to vetsina lidi neuvedomuje a pak placa takovyhle hovadiny. Taky se mi libi: "Ja taky dlouho nemohla otehotnet, celych 5 mesicu to trvalo! Pak jsme jeli na dovolenou, ja na to nemyslela, a povedlo se!"
Vetsinou pak staci vyjmenovat dovoleny, kde jsme byli my, a stocit rozhovor jinam, treba prave na cestovani.

Ja se rozcilim vzdycky, jsem sangvinik-cholerik a je to moje prirozenost 🙂

lenec
4. bře 2011

Ahoj holky, můžu k vám. Já jsem byla 2x na IVF, s ICSI a u druhého i s PK - neúspěch + 1. KET, neúspěch - bylo to v Pronatalu v Praze, ale nelíbil se mi přístup, tak jsme od nich odešla. Chtěla jsem, aby udělali nějaká vyš., že je to divné, že se nedařía oni na to, že 3 neúspěchy nic není, jenže, pak se zjistilo, že mám problém mimo jiné(Syndrom PCO, neprůchodné vejcovody) i v imunologii a hematologii, ale to bylo až v jiném CARu- v Gennetu v LBC.
Na 1. IVF - 5 vajíček, ale jen 2 byla zralá a oplodnily se a tak 2 embryjka 3. den, ale neujalo se to. 2. iVF 9 vajíček, z toho 7 zralých a všechna se oplodnila a 2 embryjka po PK zavedli (neúspěch) a 3+2 zamrazili. Pak KET - neúspěch a tak jsem si dala asi 3 měsíce oddych a přešla do jiného CARu, kam mi převezli poslední 2 embryjka. Čekala jsem na MS a pak měla začít brát hormony, ale mrcha nedorazila a já nějakým zázrakem otěhotněla spontánně. Malé je nyní 19, skoro 20 měsíců, snažíme se o druhé, už jsem byla v Gennetu i na KET z posledních mrazáčků, ale nic. A tak mi dr. Petr řekl, že by bylo vhodné, ať jdeme na poslední hrazený IVF do PICSI, jenže je to dost finančně náročné a řekl, že až budu mít 30 tis. tak a´t přijdu - 17 tis. PICSI + cca 6 tis. léky a pak něco mražení, uchovávání atd,.tak to na těch 30 vyjde ☹ Zatím mám 23 tis. a tak počítám s posledním IVF někdy na květen, červen. Bylo by fajn, kdyby zde byly nějaké spolubojovnice z LBC, společně se bojuje lépe a líp se to zvládá, to děsné čekání atd.

lenceslava
autor
4. bře 2011

@martina_z já taky kdybych měla spočítat kolikrát jsme byli na relax víkendu nebo dovolené byli tak bych měla víc dětí než kdejaká romská spoluobčanka 😀

martina_z
4. bře 2011

@lenceslava No jo, ale ony zacinaji uz ve 14, to je uplne jina startovni cara...holt kazda kultura to ma jinak. My chtely nejdriv studovat, ony chtely rodit deti hned 🙂

Ted jsem narazila na strankach CAR Motol, ze pojistovny schvali max. 2 IVF rocne? WTF? To mysli zcela vazne? Vzdycky jsem si myslela, ze jsou 3 pokusy bez ohledu na nacasovani.

lenceslava
autor
4. bře 2011

@lenec pojd pojd. Nás stálo první 30000 a druhé asi24000 díky nižším dávkám hormonů.Chodíme do Unici v brně,prý druhá nejlepší klinika u nás.Jsem tam spokojená.

lenceslava
autor
4. bře 2011

@martina_z Já vím že by měl být odstup v cyklech min tři měsíce,za prvé kvůli tomu aby si tělo odpočalo od hormonů a za druhé kvůli pojištovně.

lenec
4. bře 2011

@martina_z ahojky. je to tak, mne také hned ( ještě před prvním IVF) říkali, že max. 2 IVF v jednom kalendářním roce, takže když se to dobře vypočítá, tak klidně 3 do roka se dají stihnout 🙂 Ale není kam spěchat,tedy když jsou mrazáčci.

Jinak jak píšete výše, mne třeba překvapilo, že i některé spoluobčanky již začínají mít problémy s otěhotněním, jak jsem chodila do Prahy do Pronatalu, tak tam byly dvě a už jim bylo něco kolem 25 a chtěly děti, ale stále to nešlo. Ale asi nebyly ze sociálně slabého prostředí, jelikož jednu tam anpř. přivezl tatínem velice pěkným autem a také byli pěkně oblečení, i chování bylo na velice vysoké úrovni.

lenec
4. bře 2011

@lenceslava já to už ani nepočítám přesně, ale odhadem jsme zatím do toho dali asi 60 tisíc, člověk by těch peněz samozřejmě nelitoval, kdyby viděl nějaký výsledek, ale takto? To je o ničem. Můžu se zeptat, ty už máš mimčo? nechci se samozřejmě dotknout žádného citlivého tématu, ale jen podle těch testíků v albumu.

martina_z
4. bře 2011

@lenec No, mne to 1. IVF schvalovali 29.12.2010 🙂 Takze teoreticky...
Mrazacky jsem sice mela, ale spatne se rozmrazili. Takze jako by nebyli.

bruni
4. bře 2011

@lenec ahoj, tak to máme zcela totožný osud. Já ted přecházím z Pronatalu Praha do LBC Gennet 🙂 jdu na 3. IVF a to jsi mě šokovala že v jednom roce jsou možné jen 2 IVF 😲 to mě do teď nikdo neřekl. Já naštěstí první pokus měla v prosinci a druhý v únoru takže letos můžu ještě jeden pokus a to bude v Gennetu doufam PICSI. Na 1. konzultaci jdu 4.4. a pak se uvidí.

martina_z
4. bře 2011

A abych prispela svou troskou do mlyna: my platili 17tis. - doplatek na Gonal 4tis, ICSI 7tis, PK 3tis a bohuzel uplne zbytecna kryokonzervace 3tis. Plus nejakych asi 300Kc doplatek na Utrogestan.

lenceslava
autor
4. bře 2011

@lenec bohužel nemám. Náš druhý pokus se povedl,ale brzy skončil mimoděložním těhotenstvím v 7 tt.

lenec
4. bře 2011

@martina_z no, tak by to možné asi bylo. Ale když teď půjdeš někdy do IVF a počítám, že budou mrazáčci a kdyby ET nevyšel, jako že určitě vyjde, musí 😠 tak pak bude někdy KET a tak by to pak bylo stejně max. tak akorát na jeden další IVF v tomto roce. Nespěchej nikam, jdeš teprve na 1. IVF a tak máš času dost. Já byla na prvním IVF taky v 31 letech a určitě ti 1. IVF vyjde. mojí švagrové tyky vyšel a má dvojčátka, i když je to už nějaká doba, příští měsíc jim bude 10 let.

lenec
4. bře 2011

@bruni já se ještě neobjednala, ale počítám s konzultací někdy v květnu.I když jsme tam byla nyní v lednu a předběžně jsme se právě domluvili na květen. Tak se budeme vzájemně podporovat 🙂

martina_z
4. bře 2011

@lenec 1. IVF mam uz za sebou, vysledek 0, jedini 2 mrazacci K.O. po rozmrazeni. Ale upinam se ke druhemu pokusu a snad PICSI pomuze a jeste zbydou snehulaci na nejakeho sourozence 🙂

trudy
4. bře 2011

@bruni Ahojky, druhý pokus bude teď v březnu, budu mít metodu IVM, víc najdeš na stánkách Gennetu.+ určitě jdeme do PICSI 🙂
První IVF bylo v červenci 2010 - bohužel bez úspěchu - 22 foliků- 16 zralých vajíček- jenom 6 se oplodnilo ICSI a zbyly jenom dvě- nechytly se 😠 😠

bruni
4. bře 2011

@trudy ahoj, a proč máš IVM? snášela jsi špatně stimulku? to bude stát pěknej balík peněz co 😝

trudy
4. bře 2011

@bruni Ahojky, měla jsem pak OHSS a musela jsem jezdit na kapačky, tak z tohoto důvodu mi to bylo doporučeno. Bude to stát míň peněz než IVF - menší dávky léků. V červenci jsme platili asi okolo 6 tis. za léky a teď zatím 1550 kč akorát to PICSI stojí 17 tis., tak to bude větší částka, ale dáme cokoli, jen aby už to mělo nějaký pozitivní výsledek. 😉

lenceslava
autor
4. bře 2011

@trudy co je to IVM?Nechce se mi to hledat 😉

bruni
4. bře 2011

@trudy aha a kolik stoji ta metoda IVM?

trudy
5. bře 2011

@lenceslava
@bruni

Vážení pacienti,

Rádi bychom Vás informovali, že jako první centrum asistované reprodukce v České republice provádíme techniku in vitro maturace (IVM).

In vitro maturace oocytů

IVM je metoda asistované reprodukce při které se pacientce bez stimulační léčby odeberou nezralé oocyty. Oocyty pak dozrávají v laboratorních podmínkách, aby byly schopné oplodnění. Po dozrání oocytů je postup již identický s postupem IVF/ICSI (intracytoplazmatická injekce spermie).

Rozdíl mezi IVM a IVF

Během standardního režimu IVF ženy užívají po dobu pěti týdnů léky pro stimulaci ovarií k produkci vajíček. Ta jsou pak odebrána za ultrazvukové kontroly. Celý proces trvá poměrně dlouhou dobu a navíc u žen s polycystickými ovarii existuje vysoké riziko vzniku hyperstimulace vaječníků.

Při IVM se léky neužívají vůbec nebo jen minimálně. Z ovarií se odebírají vajíčka, která jsou ještě nezralá. V laboratoři pak během 24 až 48 hodin dozrávají a jsou užita k fertilizaci a implantaci do dělohy.

Indikace IVM

IVM je indikována ženám v mladém věku, u kterých se očekává vysoký počet oocytů, které mají syndrom polycystických vaječníků (PCOS), vysoký počet antrálních folikulů nebo při předchozí léčbě měly hyperstimulační syndrom.

K další indikační skupině patří pacientky s opakovaným neúspěchem při klasickém umělém oplodnění nebo pacientky, u kterých zdravotní stav neumožňuje podávání hormonů ke stimulaci vaječníků.

Tato metoda není vhodná u obézních žen se špatnou vizualizací vaječníků.

Výhody IVM

*

Bezpečnost pacientek
*

Zjednodušení terapie, snížení výdajů, eliminace nežádoucích účinků stimulační léčby (OHSS, nadýmání, zadržování vody, napětí prsou…)
*

Může být úspěšná u žen s opakovaným neúspěchem v IVF cyklech
*

Prenatální výsledky jsou srovnatelné s IVF/ICSI

Za IVM, nic nedoplácím, hradí to pojišťovna , kromě léků - zatím jsem zaplatila 1550 kč

bublenudle
5. bře 2011

@trudy AHOJKY;zdravim vas a dovolim se pripojit k vasi diskuzi..behem pul roku jsem mela 2xIVF a 1xKET..neuspesny...v cervnu se chystam na dalsi IVF a chtela bych se zeptat,jestli mate nekdo uz zkusenost s touhle metodou...a kde to delaji..ja chodim do Brna--dekuji a preji krasny vecer