Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

saska6
5. led 2012

Ahojte dievčatá, prepáčte, že vám sem takto leziem, ale potrebovala by som vaše rady. Dávali ste si pri PISCI aj PK? Ja sa totiž neviem rozhodnúť. Veľmi ďakujem 🙂

bruni
6. led 2012

@saska6 já si ji nedala. Zaváděli mi po 3 dnech 8mi buněčná dvě embria a chytlo se jedno. Minule jsem měla PK a zbylo jen jedno embrio a to se nechytlo, ale to jsem zase neměla PICSI ale jen ICSI. Je to různé, pokud máš hodně vajíček a žádnou špatnou zkušenost se špatným vývojem, tak radí PK, ale pokud jich moc není tak radím bez PK, protože jsem nějak vnitřně cítila, že je jim u mě líp a taky psychicky jsem se bála, že když si dám PK tak mi nic nezbude na zavedení a to je hrozný pocit po tom všem, co musíme podstoupit 😝 Zažila jsem to u druhého IVF, ale to nedošlo ani k oplodnění protože jsme neměli ani ICSI a samy to nezvládly.

saska6
6. led 2012

@bruni ďakujem za radu, počkám teda, koľko budem mať vajíčok a podľa toho sa dohodnem s lekárom, teda dúfam, že sa to ešte bude dať zmeniť, lebo v papieroch, ktoré sme podpisovali, som zaznačila, že PK chceme 😕 prajem Ti pekné tehuľkovanie 🙂

bruni
6. led 2012

@saska6 jo jo neboj, změnit to můžeš až po OPU podle toho kolik jich zůstane oplodněných a jak se vyvíjejí. Já to taky zaškrtla že jo a pak jsem to změnila den po OPU 😉 Oni sami PK většinou nedělají když uznají že jich je málo, ale přesto jim to řekni, nenechávej to na nich, já mám dojem, že při 1.IVF jsem měla jen 3 oplodněná a dělali PK a zbylo jedno.

saska6
6. led 2012

@bruni super, potešila si ma🙂 ešte raz ďakujem

pupidu
21. led 2012

@bruni Ahoj, čeká nás IVF, tak se tu rozhlížím a jsem docela překvapená tím, co jsi psala o PK. Já myslela, že to těm drobečkům spíš pomůže a dává to větší šanci, nebo ne?

bruni
23. led 2012

@pupidu PK je o tom, že když máš hodně oplodněných vajíček, tak má embriolog možnost vybrat ty, které se nejlíp dělí a tím pádem jsou nejkvalitnější. Ale pokud máš málo zralých a pak oplodněných vajíček tak to ani oni sami nedoporučují, protože není z čeho vybírat a tak se to riskne a vloží se to hned a uvidí se. Nevím proč, ale jsem přesvědčená, že pokud se embria vyvíjejí první dva dny dobře tak není důvod je rovnou nevložit a v děloze jim bude líp než v misce. Ale je to jen můj pocit a u mě teda zabral. Někdo naopak vyhrál s PK, je to různé a vždy záleží na tvém pocitu a na štěstí. Já jsem zažila jedno IVF bez ET a už jsem to nechtěla znovu zažít, bylo to hrozný. Tak jsem proto si nedala PK, abych stihla aspoň nějaká embria na ET. Tady na koníkovi je hodně holek, které neměly PK a otěhotněly, dokonce i s nekvalitníma embriama. Takže fakt těžko říct 😕 Každá rada drahá.

jaji3
1. únor 2012

Všem moc gratuluji k úspěchům!!! Také po absolvování Picsi (jak jsem zde již dřív psala) na tuto metodu nedám dopustit.
@pupidu Jak píše @bruni, tak mi to i vysvětloval doktor v CAR, že pokud se embrya vyvíjí dobře i 3. den od oplození, není důvod jeho "trápení na misce" prodlužovat a lepší je udělat ET. Prý je to i takový nový trend v IVF, že se nepreferuje PK 5 dní.

pupidu
1. únor 2012

@bruni
@jaji3 Holky, tak moc děkuju za odpověď 🙂 Ještě se zeptám - nevíte, jestli by mi doktor mohl napsat neschopenku už od začátku stimulace? Mám problémy v práci a myslím, že i nervy udělají hodně ☹

jaji3
1. únor 2012

@pupidu Mě neschopenku dr. nabízel až od OPU, ale myslím, že to domluvit jde. Já teda měla v práci v pohodě a na PN jsem až ode dneška, doktor už nechtěl smlouvat, páč čekám dvojky a jsem 16+4 tt.

pupidu
1. únor 2012

@jaji3 tak to aspoň zkusím, nic za to nedám. A tobě gratuluji s drobečkům 🙂

jaji3
1. únor 2012

@pupidu Díky za gratulaci a přeji ti, ať i vám IVF léčba proběhne úspěšně 🙂

bruni
1. únor 2012

@pupidu normálně se neschopenka dává od OPU ale pokud se s doktorem dohodneš, že máš náročné povolání tak to třeba jde, je to o domluvě.

bruni
1. únor 2012

@jaji3 a na kolikátý pokus se povedlo po PISCI?

jaji3
2. únor 2012

@bruni My měli 2 pokusy IVF jen ICSI a problém s nízkým oplozením vajíček (v obou případech z 11-13 vajíček se plodnilo jen jedno - po transferu vždy neúspěch). Tak jsme se rozhodli do třetice do toho ještě více investovat a vyšlo to krásně, máme ještě na 3 dávky po 3 embryiích zamraženo. 🙂

bruni
3. únor 2012

@jaji3 tak to jsme měli podobné, velký úpadek embrií po ICSI i bez ICSI a po PICSI zůstaly teda taky jen dvě, ale jedno se chytlo 🙂 a spermio jsme měli ukázkové. Takže nevěřím doktorům, když říkají, že to má smysl, jen u těch párů, kde je horší spermio 😕

asimetria
10. únor 2012

my měli spermio taky ukázkové, dali jsme PICSI, z 8 oplozených vajíček bylo po PK 6 hatchujících blastocyst, jedna kompaktní morula a jedno zůstalo na 9ti buňkách

bruni
10. únor 2012

@asimetria a chytlo se nějaké? 😉

asimetria
10. únor 2012

@bruni jojo, nechali jsme zavést jedno a to se chytlo

fori
11. únor 2012

jaký je rozdíl mezi PICSI a ICSI ??

bruni
11. únor 2012

@fori ICSI je vpíchnutí spermie, kterou vybere okem embriolog, do vajíčka. PICSI je vpíchnutí spermie, která se přilepí na spec. tekutinu v misce a tím je stopro zralá, do vajíčka. Ta tekutina je kyselina hyeluronová, či tak nějak, a ta je normálně přítomna v těle ženy, takže je to víc přirozený výběr spermie. Přes tuto tekutinu prochází při přirozeném oplodnění všechna spermie než se dostanou dál k vajíčku. Pokud si dáš jen ICSI tak se musíš spoléhat na bystré oko embriologa a štěstí 😉

bruni
23. únor 2012

@fori Tak co, jak to vypadá 😉 ? Měla jsi teď při IVF PICSI?

fori
23. únor 2012

@bruni ahoj, my měli jen ICSI a zdá se, že se zadařilo.... slabé // ...... ale jsou tam.. 😀

bruni
23. únor 2012

@fori tak potichu gratuluju a držím pěsti 😵

l.u.c.i.e
7. led 2013

PICSI může se použít při velmi špatném spermioramu? Manžel má oligoastehoteratospermie.

anubis
7. led 2013

@l.u.c.i.e
Myslím si že né,manžel měl nic moc spermio,a tak jsme do poslední chvíle nevěděly,jestli budem mít ICSI nebo PICSI,ale nakonec nám udělaly PICSI,protože se spermio zlepšilo,kdyby bylo špatné,udělaly by nám jen ICSI-to jde i se špatným.

l.u.c.i.e
7. led 2013

@anubis, aha, asi nevíš proč se to nemůže dělat u špatného spermiogramu? Jdeme na 3. IVF, tak chceme zkusit všechno možné. Teď manžel zobe vitamínky, tak snad se to aspoň trochu zlepší, i když dle doktora, prý ne.

anubis
7. led 2013

@l.u.c.i.e
To nevím,my jsme to taky chtěly a řekly nám,že podle spg,manžel taky zobal vitamíny,ale nevím jestli pomohly...I když asi jo,s picsi nám to vyšlo napoprvé 🙂 držím palce,at to vyjde,minule jste měly ICSI?

l.u.c.i.e
7. led 2013

@anubis, my jsme vždy měli ICSI, tak doufám, že teď vyjde PICSI. Kolik vás to stálo? Nám říkal, že by to bylo 7000 Za PICSI a 7000 Kč za ICSI.

anubis
7. led 2013

@l.u.c.i.e
Platí se jen jedno-bud picsi nebo icsi...a nás stálo loni v listopadu tuším 7-9tis-je to podle počtu vajíček,které se budou oplodnovat.My jich měly 7 od dárkyně,oplodnilo se šest,přežily dvě,které mi hned třetí den transferovaly a na klíně mám 5m otesánka 😀