Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

trudy
6. bře 2011

@bublenudle Ahojky čeká mě to koncem března, tak dám vědět co a jak. 🙂

lenceslava
autor
6. bře 2011

@bublenudle Ahoj. Myslím že ta možnost je na všech klinikách.

bruni
7. bře 2011

@bublenudle ahoj, ta možnost zatím je jen v pár centrech, zatím co já vím, tak v Praze v Gestu, Gennetu, v Liberci v Gennetu, v Brně jsem zapomněla, ale tam to začali, takže taky určitě. Chce to si dát PICSI do vyhledávače a najít si to. Podle mě centra průběžně přibývají. Třeba Gennet to dělá teprve od ledna, a jinak v čechách si myslím že se to dělá od loňského jara. Přečti si tuto diskuzi od začátku, dozvíš se toho víc. Už se tady toho dost napsalo o tom. Já se na to chysátm bud červen nebo po prázdninách. Stojí to 17tis.

bruni
7. bře 2011

@trudy vypadá to, že budeš teď první z této diskuze, která to podstoupí, tak určitě dej vědět. Už tady je jeden pozitivní těhu výsledek od luky tak doufejme budeš další 🙂

bublenudle
7. bře 2011

@bruni ahojky,dekuji ti..pekny den...

trudy
7. bře 2011

@bruni Děkuji, moc bych si přála, aby to už vyšlo. Měj se hezky. 🙂

hanulka0102
14. bře 2011

ja jsem jeste nasla tohle http://www.sanatoriumhelios.cz/picsi ...cena 3000,-

bruni
15. bře 2011

@hanulka0102 díky, je to tam pěkně vysvětleno. Ta cena si myslím je za 1 vajíčko. Není tam totiž v závorce za kolik oocitů a u ICSI to je uvedeno. Jinak by to bylo dost levný. To nepředpokládám.
Já jsem zjistila, že PICSI nakonec dělají už i v Pronatalu Praha, a to za 15 tis (do 10 oocitů). Takže nebudu přestupovat do Liberce a zůstanu v současném caru. Včera jsem vyfasovala formuláře na genetiku a imuno a na PICSI půjdeme až po prázdninách. Takže všem co jdou dříve přeju štěstí a dejte sem vědět ať víme jak to probíhá a jaká je úspěšnost 😉 Díky.

hanulka0102
16. bře 2011

@bruni Ptala jsem se kamarádky, která tuto metodu v Heliosu měla, platili ICSI 9000, - + PICSI 3000,- (bez ohledu na počet vajíček). Taky všem přeju hodně štěstí 😀

bruni
17. bře 2011

@hanulka0102 aha,tak to je asi zatím nejlevnější PICSI v caru co jsem zatím slyšela. 🙂

ma.ja
20. bře 2011

ahojte berušky 🙂

jsme po dvou neúspěšných IVF+ICSI a 1.4. jedem do Gennetu Lbc na konzultaci a rádi bychom na 3.IVF. Jdu hledat další info o PICSI... 🙂

ma.ja
20. bře 2011

teď nevím, když dáme PICSI, je pak potřeba ještě ICSI? Takže 17tis. za PICSI + 9.tis za ICSI? To snad ne???

lenec
23. bře 2011

@ma.ja ahojky, když je PISCI, tak už se za ICSI nic neplatí, protože to je v ceně. ICSI je obsažené už v PICSI, tak mi to alespoň říkal dr. Petr v Gennetu v LBC. Říkal, že v tom PICSI je už všechno, takže to tak drahé vlastně není, ale nevím, co tím "všechno " myslele a ještě říkal, že se na tom Gennet určitě nesnaží zbohatnout, stejně je pro ně prý spíše výnosnější genetika a s tím související činnosti než reprodukční medicína, tak nevím, ale řekl, jak jsem již psala výše, že až budu mít 30 tis. našetřeno, že se mám ozvat.
.

ma.ja
23. bře 2011

@lenec No já jsem si právě říkala, že kdybychom dali to IVM ? (jak si nepícháš, ale vezmou ti nezralý vajíčka) a k tomu PICSI, tak to v podstatě vyjde skoro nastejno. 1.IVF jsme měli cca 4300,. za injekce + 9000,-Icsi a 2.IVF jsem dala za injekce víc, pak ICSI a ještě prodlouž.kultivaci, dohromady cca 17.tis. Tak mi těch 30 tisíc neleze do hlavy...
Nic necháme to na Petrovi.. 🙂 Stejně je to darda 😝 když jsem to řekla doma, tak na chlapa šly mdloby 😠

lenec
23. bře 2011

No já jsem to manželovi hned neřekla, začala jsem pomalu šetřit a díky tomu, že při mateřské pracuji dávala jsem penízky mimo a když jsem měla 20 tis. tak jsem mu to řekla, to bylo řečí, že to jsou vyhozené peníze, když se to předtím 4x nepovedlo (2x IVF - Et a 2x KET) Už mám 28 🙂 Manžel ale žíká, že mu jedno dítko stačí a ty peníze mám dát raději na pořízení nového PC. Je na zabití 😠
Jinak když to sečtu 17 tis. PICSI, 6 tis. léky (dle slov dr. Petra), 2500 prodloužená kultivace a 3000 mražení (doufám, že bude co 😉 ) a 1000 uchování na rok, tak se k těm 30 dostaneme. No, a kdyby jsi na to měla jít? Dej vědět, co a jak, já to mám v plánu až v tom červnu a to je ještě za dlouho.

ma.ja
24. bře 2011

Jsme objednaní na 1.4. k Petrovi na konzultaci...a jelikož jsme byli na 2.IVF vloni v únoru a pak nic, tak předpokládám, že asi budem muset absolvovat znova horm. profil, krev...a umělko by možná mohlo být květen-červen? Mezitím bychom chtěli dát IUI...
Z věku si nic nedělej, my jsme 36+38....
🙂

bruni
28. bře 2011

@ma.ja ahoj, taky jsem byla objednaná na 1.4. do Gennetu Lbc ale pak jsem to zrušila. Nemáš náhodou můj termín? 🙂 byli jsme na 16h. Jinak já jdu taky do PICSI ale asi až v září a nakonec zůstávám v Pronatalu Praha, kde to už taky snad dělají. Snad za 15tis. Taky mám za sebou 2 neúspěchy 😒

inza
28. bře 2011

@ma.ja: v Gennetu LBC je cena tech 17 tis za vse..uz neplatis pak ICSI..atd...Pokud pak mas vice jak 10 vajuch tak myslim ze platis jeste neco na vic...My uvazovali jit taky do PICSI, ale nakonec nam to embryolog pri transferu rozmluvil...Pry pokud se vajuch aoplodnuji i treba pomoci ICSI bez problemu tak jsou to vyhozene penize...Pry se doporucuje jenom tam kde je problem s oplodnenim spermiema i pomoci ICSI...Tak nam to vysvetlil embryolog v Gennetu v Prg

Jo jinak me zbyl po stimulce nejaky Puregon pokud by mel nekdo zajem. Piste do IP

bruni
29. bře 2011

@inza jo to máš pravdu, právě že PICSI je pro ty, kterým selhává ICSI. Což jsem já. Mě z 9 zralých vajíček zbylo 1 embrio. A při normo IVF bez ICSI na sebe vajíčka a spermie jen koukali a ani jedna spermie se nedostala do vajíčka. Takže teď jdeme na genetiku a imuno a pak zkusíme to PICSI. V Pronatalu je těch 15tis včetně ICSI, to se uvádí vždy dohromady ta cena, protože bez ICSI ta metoda nejde dělat. 😉

dvojcata2
29. bře 2011

@ma.ja Ahojík nevíš jak se má Šárka??Já jsem si ted taky dávala PISCI stálo nás to 13000 v ISCARE.Ze 12 vajec pak teda 7 dobrých se touhle metodou oplodnilo 5 a jen 2 byly OK.Takže já si myslím že tahle metoda je úplně jiná než ISCI tady se opravdu pozná DNA ty spermijky a zůstanou opravdu jen ty kvalitní.Aspon doufám že jí mám ještě u sebe už se mi to blíží a bojím bojím

dvojcata2
30. bře 2011

Tak nechci nic zakřiknout ale dnes jsem testla nevydržela jsem a jsou tam // takže mně PISCI 100 procentně POMOHLOOOOOOOOO.

bruni
30. bře 2011

@dvojcata2 to je teda neuvěřitelný 😵 😵 😵 to už jsi druhá, které se to tady na diskuzi povedlo na 1. pokus PICSI po několika normo IVF s ICSI pokusech neúspěšných. Dodává mi to naději 🙂

bruni
30. bře 2011

@dvojcata2 ještě se chci zeptat, ty jsi měla imuno a genetiku vyšetření? Pokud jo, jaký výsledek? Neboli máte nějaký problém který brání normo početí nebo je to neznámá neplodnost? Díky.

dvojcata2
30. bře 2011

@bruni Já i můj manžel máme s prvního manželství každý jedno děcko klasickou cestou.V r 2008 jsem byla ted s mým manželem těhu ale mimoděložně.Vzali mi oba neprůchodné vejcovody a dali jsme se do boje IVF.První IVF 2 embrya žádný mrazáček a nic druhé IVF zavedeny 2 a 4 k zamrazení.Pak následně 2 KET a taky nic.A tak jsme se z LIberce rozhodli do Prahy kvůli psichice a taky mi to předpověděla kartářka podle ní by to mněla být holčička.V Praze třetí IVF 2 folpíci do mně, ke zmrazení nic nezbylo.A dnes 10 den po ET a to nepočítám den ET,Máme // pěkně viditelné hlavně at vydrží .Imuno i genetiku mi dělali v Praze vše v naprostém pořádku manžel je řidič z povolání tak se mu zhoršovalo spermio a proto jsem do posled.pokusu dala PISCI a vydíte ISCI se mi oplodnilo hodně vajuch a nic tady z 12 jenom dvě ale bojovníci.

meggar
31. bře 2011

Ahoj holky, můžu mezi vás? Máme s manželem po dvou neúspěšných IVF a před 3 IVF a zvažujeme možnost PICSI.
V novém CAR nám řekli, že u nás je PICSI zbytečné, protože vajíčka se nám u obyčejného ICSI oplodnila všechna, ale špatně se nám vyvíjely embrya a na transfer nám zbyly jen 2 ze 17. Což je hodně velký odpad. Nechali jsme si udělat DNA fragmentaci spermií a máme jich dost poškozených, takže místo dárce raději zvažujeme znovu PICSI. Jste zde některá, která máte taky DNA u hodně spermií poškozenou a PICSI vám vyšlo?

bruni
31. bře 2011

@meggar no co já četla, tak právě PICSI se dává tam, kde je velká úmrtnost embrií a ne že stačí že spermie umí oplodnit vajíčko. ale zase se nedává tam, kde je genetická vada, protože ta se při PICSI nedá vyloučit a musí tam být to genet. vyšetření před ICSI. Takže se tato metoda dává hlavně u špatného spermiogramu ale u některých genet. vad to nemá smysl. Ale nevím přesně u jakých. Takže jestli to nesouvisí s tím že máte dost poškozených DNA. 😕 A kde se nechá udělat DNA fragmenatce? to je součástí genet. vyšetření, nebo imuna nebo je to zvlášť? Měli jste před tím vyšetřením špatný spermiogram?

meggar
31. bře 2011

@bruni Jo špatný spermiogram jsme měli, ale jen tak hraničně. Kromě pohybu-ten je ojedinělý 😒 V minulém CAR jsme se ani nedozvěděli podrobně výsledky spermiogramu. Až jsme změnili CAR, tak tam jsme se ho dozvěděli. Divili se, že se nám ty embrya tak špatně vyvíjí, když ten spermiogram tomu neodpovídá (že na ICSI stačí, že pohyb spermií je ojedinělý, jen aby embryolog poznal, že je spermie živá) a že by nám navrhli tu DNA fragmentaci, tak jsme souhlasili.
Myslím si, že DNA fragmentaci by měli dělat v každém CARu a je to vyšetření, které se dělá zvlášť.

bruni
1. dub 2011

@meggar aha. no těžko říct. když si přečteš kdy se doporučuje PICSI, tak tam není nic o tom, kdy se to nedoporučuje. Ale už jsem slyšela víckrát že nedoporučili PICSI že je to zbytečné, protože je tam problém genetický. Jedině se na to zeptat přímo doktora, při kterých zdr. problémech je PICSI zbytečné. Jinak budeme jen spekulovat. PICSI je teprve v začátcích a tak není moc holek které s tím mají zkušenosti.

meggar
1. dub 2011

@bruni Nevím, jestli se mě to neplete, ale vadná DNA ve spermiích není asi přímo úplně genetická vada,páč během života se může měnit. No,asi se doktorky zase zeptáme.Ale raději si připlatím PICSI, i když je výsledek nejistý, než jít hned do dárce. Spíš mě zajímalo, jestli máte některá s tou vadnou DNA zkušenosti a zkoušeli jste PICSI.

hanulka0102
1. dub 2011

Ahojky, tak podle toho, co jsem o PICSI slyšela, tak má efekt jen dobře indikovaná. Jinak je to úplně stejné jako ICSI. Prý jen v případě, kdy je DNA spermií poškozená, by se to mělo projevit, ale ani tak ne na oplozeni nebo v kultivaci, ale v otehotneni.