Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

petrita83
20. dub 2011

@bruni no to jasně, to si řikám taky 😀 ..proto jsme teď u druhého IVF PICSI měli..ale příště už ho nedáme..máme dobré spermio, tak to není řešení pro nás, ale o AH taky hodně přemýšlím, do toho půjdeme příště spíš...nebo se zas do té doby objeví něco nového 😀 Já věřím , že bude 🙂 😀 ale je škoda, že nic není na 100% 😲 😉

petronela82
20. dub 2011

@petrita83 - ahojky, jak se vede, tak koukám že už za sebou mát druhé IVF ☹ , a zbyly Vám alespoň sněhukáčci? a co plánujete dál? - jsi stále věrná Genetu, já po druhém neúspěšném IVF odešla z GESTu do Isacru

petrita83
20. dub 2011

@petronela82 Ahoooja, no co myslíš, sněhuláčky zase nemáme... 😖 je to na prd..tentokrát jsem měla dlouhej protokol, všechno šlo tak nějak hůř, OPU byl děs, ET horor a výsledek. je to za náma.Jo joo byla jsem věrná Gennetu, ale už tam taky končíme.Beru to tak, že mi nemají co nabídnout, další pokus by byl zase pravděpodobně se stejným výsledkem...Další plán je odpočinek a pak jinej CAR...a co ty jsi se změnou spokojená?moc ti držím palce!!!

sblanch
20. dub 2011

@petronela82 a @bruni právě jsem volala na CAR, z 12 vajíček oplozených 7 - čekala jsem víc. Aspož že ty 2 po PICSI jsou ok, prý ve výborné kvalitě. Transfer asi v pátek, zítra zase volám.
Je to zvláštní, jak můžou být naše příběhy podobné. Jen kdyby měly všechny dobré konce...

petronela82
20. dub 2011

@sblanch - 7 - to je šťastné číslo, to je super, to určitě zbyde i do mrazáku, kdyby jste začas chtěli sourozence - držím palečky, a dále informuj. Jo a pátek bude kolikáty den po OPU?

bruni
20. dub 2011

@sblanch to je krása, to je nadprůměr 😉 já měla z 13 vajíček oplodněné 3 a přežilo 1 embrio při ICSI 😒 takže to máš dobré. Dej vědět jak to dopadlo 😉

sblanch
20. dub 2011

@petronela82 na OPU jsem byla v pondělí, takže pátý
taky doufám v případné zamražení, snad nebudou do pátku moc odpadávat 🙂
minule jsem to měla myslím podobně, 11 vajíček, 7 se oplodnilo, 5 zůstalo - 2 zavedli a 3 zmrazili. No a stejně to nevedlo nikam...

bruni
20. dub 2011

jo jinak na jiné diskuzi je opět jedna nová těhulka po PICSI 😉

sblanch
21. dub 2011

tak u mě je to stejné jako při minulém IVF - dnes jich je už jenom 5, ty dva po PICSI stále nejlepší. Zítra jdu na transfer, snad bude co mrazit

bruni
22. dub 2011

@sblanch držím pěsti 🙂

petronela82
22. dub 2011

@sblanch - tak co už máš bobánky u sebe, a kolik jich zbylo do mrazáku, dej vědět, držím palečky

sblanch
22. dub 2011

U mě se to nakonce zkomplikovalo. Od úterka mě bolí břicho, jako kdyby mě v něm najednou píchlo a skoro jsem nemohla chodit. Měla jsem ho hrozně nafouklý, myslela jsem si, že to je po té punkci a čekala jsem, kdy se to usadí a vstřebá. No a až včera mě napadl ten ovariální hyperstimulační syndrom - prostě že tělo reaguje bouřlivě na tu stimulaci. Tak jsem chytla děsný nervy, jak to se mnou ještě dopadne, jestli mi vůbec budou chtít udělat transfer.
Ráno jsem to na kontrole řekla, udělali mi UZV - mám volnou tekutinu v břiše a zvětšené vaječníky, jeden dokonce 6x9 cm... Prý se nediví, že mě to bolí. Je to prý hraniční stav, takže spíš lehčí a měla jsem na výběr - odložit to o měsíc - dva - tři (jak se to usadí) nebo to risknout. Že prý se to může ještě zhoršit hlavně případným těhu a skončit až v nemocnici, dokonce na Aru (hrozí embolie), ale na druhou stranu že je prý vyšší šance na těhu.
Tak jsme do toho nakonec šli, riskli jsme to. Těhu jsem ještě nebyla, holt něco obětuju. Teď mám hlavně ležet, prý je na to dobré hodně pít a jíst bílkoviny.
No a ráno další studená sprcha: když jsem se ptala, kdy nám vezmou krev kvůli tomu KETu, tak mě sestřička řekla, že má od embryologů napsáno, že žádný KET nebude... Takže z 12 vajíček dnes jen 2 dobrá embrya (ty po PICSI, jedna morula a jedna myslím 12-ti buněčná), a to ještě včera jich bylo 5... Prý se zbytek zastavil ve vývoji.
Co se dá dělat, hlavně že byly aspoň 2, ty mě transferovali. Za 12 dní jdu na kontrolu.
To jsem se rozepsala Potřebovala jsem vám to říct, vy mě rozumíte...

ma.ja
22. dub 2011

@dvojcata2 Teda Jani já nechci trojčata!!!! Dnes jsem byla na předoperačním, a zrovna Mudr říkala, že u nich byl před týdnem pán, šli do 3.pokusu a mají dvojčata a je to prý záklus 😉 jinak děkuju, na šmejda mám antibiotika...letos už asi po desátý...a pak mají fungovat 😒 včera jsem začala přemýšlet, jestli se dohrabem k IVF, jestli dát PK nebo ne? Vy jste ji měli?

ma.ja
22. dub 2011

@sblanch Držím všechny palce co mám..takovej nervák, proč to nemůžem mít jednodušší ☹

sblanch
23. dub 2011

@ma.ja nojo, holt se to někdy pěkně zkomplikuje... Ale dnes mě je líp, jen se mi blbě dýchá, hlavně když ležím.
Já měla PK vždy, podle mě to má velký smysl. Protože se vyberou embrya, které mají největší potenciál uspět.

dvojcata2
23. dub 2011

@sblanch Ahojky tak uvidíš že se to ted povede.Já ted po 3 IVF ten syndrom měla v pátek jsem byla na odběrech v sobotu jsem nemohla bolestma ani chodit v neděli to samý ,bála jsem se že mně v pondělí na ET nevezmou a vzali už mi bylo i líép a sám pan primář mi řekl že když ten syndrom je tak je větší naděje že se to povede a povedlo.Tady když mi odebírali v ajucha v Liberci tak jsem byla jak rybka nic mně nebolelo.A ted jo a povedlo se.Držím vše co mám 🙂 🙂 🙂

dvojcata2
23. dub 2011

@ma.ja Ne PK jsem neměla prý to nemělo cenu

bruni
24. dub 2011

@sblanch to jsou nervy ☹ snad to dobře dopadne, držim pěsti ať se pořádně embrijka zakousnou. Vypadá že PICSI má opravdu smysl, jsi tím zase dalším příkladem a motivací. Budu na tebe myslet, drž se 😉

sblanch
24. dub 2011

děkuju za podporu všem 🙂
Před chvilkou jsem měla telefonický hovor s tchýní, nějak ještě nemůže pochopit, že jestli otěhotním nebo ne až tak na mě nezávisí, teda že to vůlí neovlivním 😒 Nojo, prostě jim se otěhotnět povedlo skoro měsíc po svatbě a teď jsem holt černá ovce rodiny, která jim nedopřeje vnoučata.. Ještě že jsou tak daleko...

bruni
25. dub 2011

@sblanch jo jo taky znám takove ty chytré 😠 sama jsem s tim jakz takz vyrovnaná ale když pak takovej chytrej začne radit jak na to nemám myslet, přestože neví která bije, tak to bych vzteky vyskočila z kůže 😝 bohužel to patří k tomu našemu boji s neplodností tak i boji s takovými chytráky 😒 jediné východisko je se nad to povznýst a myslet si svoje. Oni to stejně nemůžou pochopit. Takže hlavu vzhůru a jednou se to povede, když ne teď tak příště 😵

sblanch
26. dub 2011

@bruni nejhorší na tom je, že se člověk cítí neschopný, sice ví, že to nějak vůlí neovlivní, ale i tak... Prostě si připadám neschopná základního úkolu. ☹
S tchýní je to fakt horor, na začátku jsme jim nic o tom, že chodíme do CARu, neříkali, a furt klavírovala jako kdy už si budu dělat řidičák na kočárek a podobný hemzy. A tchán mě úplně dostal, mě za zády prohlásil, že já děti asi nechci... Tak jsme časem vyměkli a manžel jim to všechno řekl. Sice moc nechápou, co to obnáší, ale aspoň už jsou trochu taktnější. Proto mě dostala v neděli hláškou že musím chtít... To jsem viděla rudě a měla jsem jí chuť říct jestli si to se mnou nechce vyměnit, že si v tom asi libuju, když se nám zatím nezadařilo

dvojcata2
26. dub 2011

Tak hlásím jedno mimi srdíčko krásně viditelné Jsem 7 týden

gambrinuska
26. dub 2011

@dvojcata2 tak velká gratulace 😵 😵 😵 😵 nádherná fotka
dáváš mi s PICSI naději 😔

dvojcata2
26. dub 2011

V Iscare jsem na rozloučenou dostala takový balíček a je tam i časopis Betynka a tam i o této metodě píšou.Jinak děkuji!!

bruni
26. dub 2011

@sblanch jo jo, vím o čem mluvíš 😠 ale taky mám zkušenost že když pro mě bylo lepší říct, že se snažíme ale nejde ze zdrav. důvodů než zatloukat, protože každý se furt ptá proč už nechceme děti 😠 je to na palici 😝 ale myslím že se časem toto taky změní, protože neplodných párů rapidně přibývá a tudíž to začíná být normální 😒
@dvojcata2 gratuluju 😉

dvojcata2
26. dub 2011

A kdepak je Šárka a její dvojčátka?????? 😀 😀 😀

sblanch
26. dub 2011

@dvojcata2 gratulace, nádhera 🙂 Doufám, že to je "nakažlivé" - taky bych se ráda infikovala 😉

simsar
26. dub 2011

@dvojcata2 Ahoj,tak hlásím jednoho Šimůnka a má 1,15cm.Jsem 7+2.Taky jsem dostala balíček+DVD.Jani moc velká gratulace i když ty jsi chtěla dvojčátka,ale to nevadí.Jedno je taky super.Opatruj se pa.

petronela82
27. dub 2011

@simsar @dvojcata2 - holky to jsou úúúúúúžasné zprávy, velikááááááá gratulace

@sblanch - taky bych se ráda nakazila, a jak ti je už máš nějaké "infekční" příznaky 😉 kdy budeš testovat?

sblanch
27. dub 2011

@petronela82 no od včerejška mě pobolívá jako před MS... Tak nevím, jestli přijde nebo ne, zatím jsem to tak vždycky cítila - ale může to být i příznak nidace, tak nevím... Musím věřit a nepropadat beznaději. Ale včera jsem konečně začala doma něco dělat, trochu plést, číst si, učit se fráninu, dřív mě nic nebavilo.
Testovat asi nebudu, nechám to na kontrolu - a nebo jestli prvně nepřijde MS...
A co ty, jak se to vyvíjí, co kontroly? A čím stimuluješ, máš pero? To je při IVF asi standard, nebo ne? Snad si to pamatuju dobře. Držím pěsti, ať máš hodně folíků 🙂