Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

lenceslava
autor
24. srp 2011

@hanka1011 Ahoj. Můžu se zeptat jak zjistili manželovi tu polamanou dna?Nějaké speciální vyšetření?

hanulka0102
24. srp 2011

@lenceslava V Heliosu dělají speciální vyšetření, které zjistí, jestli je DNA u spermií v pořádku nebo ne. Podle výsledku pak má nebo nemá cenu dělat PICSI, které by v tomto případě mělo pomoct vybrat lepší spermii k oplození vajíčka http://www.sanatoriumhelios.cz/funkcni-testy-sp...

petra878
24. srp 2011

@lenceslava Nám dělali v Heliosu halosperm - vyšetření fragmentace DNA u spermií a vyšlo 35% poškozených spermií. Bylo nám doporučeno PICSI - ze 3 vajíček 3 oplozené, 1xembryjko zavedené čerstvé a jedno máme ještě schované. Když jsem se tak dívala po výsledcích jiných center, jsem ráda, že ho máme schované v Heliosu, variantu, že by to nevyšlo nepřipouštíme 🙂 Doufám, že budeme 200% úspěšní 🙂

lenceslava
autor
24. srp 2011

@hanulka0102 aha.No mi si PICSI zaplatili a jdeme do něj i bez nějakého speciálního vyšetření.

bruni
25. srp 2011

@hanulka0102 Tak to je super zrpáva 🙂 Jen takových víc. Já myslela že sprmio vyšetření je jen jedno a ono ejhle není to tak.
@lenceslava my do toho taky jdeme i bez spec. vyšetření. Nic jiného nám stejně už nemohou nabídnout. Tak proč to nezkusit, že 😉 Muž má jít ještě na nové spermio v novém caru kam jsme přešli tak se na to zeptám zda to tam třeba nedělají. I tak nám doktor právě PICSI navrhl. Nám se při minulém IVF neoplodnilo bez ICSI ani jedno vajucho 😒 a s ICSI jen jedno.

lenceslava
autor
25. srp 2011

@bruni no nám se ICSI sice oplodnili,ale ted to máme jako pro jistotu,třeba jich tak zůstane vic.

bruni
25. srp 2011

@lenceslava no právě, mi taky doufáme. Ono jich nemusí zůstat víc ale kvalitnější 🙂

hanulka0102
27. srp 2011

@bruni Vyšetření na spermiích je celá řada - většina CARů dělá jen základní spermiogram - koncentrace, pohyb a morfologie, ale podle mě jsou mnohem důležitější funkční testy (na stránkch Heliosu je to pěkně popsaný). Ty tři hodnoty ti totiž neřeknou nic o tom, jak ty spermie budou vypadat při použití na oplození, v jaké formě je jejich DNA a jestli by tam třeba nemohl být nějaký imunologický problém

petra878
27. srp 2011

No my jsme byli na vyšetření spermií v Reprofitu a výsledky byly s výsledkama v Heliosu neporovnatelné :( Zatímco v Reprofitu nám řekli, že to je dobrý, v Heliosu to dobrý nebylo a díky dalším vyšetřením na spermiích jsme zjistili, kde je patrně problém. Pan doktor Texl manželovi nasadil nějakou 3měsíční kůru na zlepšení kvality spermií, po které se to dost zlepšilo, ale DNA byla pořád poškozená z 35%, takže se na oplození použilo PICSI. Embryoložka nám vysvětlovala, že PICSI má smysl právě v případě zvýšeného poškození DNA a rozdíl by měl být až v kvalitě embrya a jeho uchycení, ne v počtu oplozených vajíček nebo množství embryí. No každopádně nám PICSI pomohlo 🙂

bruni
29. srp 2011

@petra878 takže je i možnost že nám prostě nikdo neudělal ještě pořádné spermio a tak to nejde ale mi máme udělané i testy na imunologii v podolí ze sperma takže myslím že tam by to zjistili ale podívám se ještě znovu do papírů zda to tam najdu Díky za info 😉

petra878
29. srp 2011

@bruni no možné to je...bohužel je to docela časté, že ve spoustě carů dělají něco jako spermiogram, ale hodnoty nejsou správné...vím o hodně lidech, kteří odešli od doktorů s tím, že chlap žádný problém nemá a nakonec měl....

bruni
30. srp 2011

@petra878 aha tak uvidíme co ukáže další spermiogram 😕

zvalentova
30. srp 2011

ahoj holky, tak jsme dlouho zvažovali PICSI nebo ICSI.
Známá pracující v embryologické laboratoři nám PICSI doporučila jako lepší variantu, protože vybírají spermie které nejsou vizuálně pěkné, ale které jsou kvalitní (projdou jakýmsi gelem).

Zároveň při OPU jsme v Gennetu měli štěstí a mluvili jsme s mladým, konstruktivním embryologem, s nímž jsme nakonec dali jen ICSI. Protože u nás není problém oplodnit, ale přežít. Sice bych jich hodně oplodnili, stálo by nás to o 7 tis. víc, ale záruka že by zbylo něco do mrazáku minimální. Můj problém je spíš ve vajíčkách, nikoli kvalitě/schopnosti spermií.

bugee
31. srp 2011

Ahoj holky, tak dnes mám z UTZ potvrzenou 5mm fazolku se srdíčkem, 6+4tt 🙂 Po 13 letech marného snažení, operací a xxx pokusů - po PICSI - takže určitě doporučuju!

tina74
31. srp 2011

Já se přidám k bugee🙂 S metodou PICSI mám taky jen ty nejlepší zkušenosti. Našemu embryjku, které je zatím ještě malinké (5+6, 4 mm), včera už bilo srdíčko. Předtím jsem měla 2x zamlklé těhotenství, srdeční odezva se nikdy nedostavila. Jednou to bylo po IUI, jednou spontánní.

bruni
31. srp 2011

@bugee supéééééééééééééér, gratuluju 😉 Jak jsi vydržela 13 let? A s jedním partnerem? To je síla, obdivuju 😔

bruni
31. srp 2011

@tina74 nestačím jásat a už je tu další těhu po PICSI 😀 Moc blahopřeju 😉 Doufám, že se v říjnu přidám.

petronela82
31. srp 2011

i já se přidávám, do PICSI se podle mě vyplatí investovat, já jsem po dvou potratech a nyní.......jsem ve 20tt a čekám holčičku

bugee
31. srp 2011

@bruni V sobotu máme 13. výročí svatby 🙂, takže snad můžu říct, že jsme si nadělili hezký 5mm dáreček 🙂 No a jinak jsme spolu 14,5 roku, překonali jsme spolu spoustu trápení stran mimi (z těch 13-ti let bylo 9 let v CARu, předtím 4 roky snažení doma, 3x mimoděložní těhu, 1x zamlklé těhu, konizace čípku, diagnostická laparka) a spoustu problémů v rodině, ale držíme pořád spolu, mám jeho obrovskou podporu ve všem a vím, že je to ten pravý chlap na celý život (a věděla jsem to už před těma 13-ti lety) 🙂 Takovýho chlapa bych přála všem... ale nepučim 🙂 🙂 🙂

safarikovap
31. srp 2011

Ahoj holky. Taky doufám, že se k vám budu moct brzy přidat - ode dneška stimuluju Clostíkem, pokud bude vše O.K., tak příští týden OPU a další týden první IVF+PICSI - v Reprofitu 🙂

bruni
1. zář 2011

@safarikovap stimuluješ jenom Clostíkem?
@bugee Tak to jste opravdu držáci 😎 Obdivuju 😉 A přestávám se litovat, že mi čekáme 3 roky 😀 To je proti vám nic.
@petronela82 super 🙂

bugee
1. zář 2011

@bruni Vždy je "dobrý" vědět, že je na tom někdo hůř 🙂 - líp to člověk snáší. Přeju hodně štěstí ve snažení a neboj, letos je rok plodnosti, to určitě vyjde!

safarikovap
1. zář 2011

@bruni Ahoj 🙂 Jojo, první pokus a hned minimálka - jen Clostil (3-7DC), 8DC a 10DC UTZ, jak rostou folíci a kdyžtak prý něco "připíchneme". Tož...uvidíme... 😒 Vidím, že u vás spermio asi taky nic moc, že? Nám teda taky navrhli PICSI bez jakýchkoliv dalších vyšetření - myslela jsem, že budeme muset na genetiku, fragmentaci nebo tak...ale první pokus prý prubneme 🙂 Takže vy to máte v plánu říjnu - tož, hodně zdaru 🙂

petronela82
2. zář 2011

@bugee - všimla jsem si na jiné diskuzi že jsi chodila do Iscaru - a kde, v Praze? Já chodila taky do Iscaru - v Praze, přešla jsem tam z GESTu, kde jsem byla na 2 IVF (neúspěšných - skočily potratem) - z Iscaru jsem nadšená

bugee
2. zář 2011

@petronela82 Jojo, jsem z Iscaru v Praze a taky si nemůžu stěžovat - vždy tam byli profesionální, doktoři jsou OK krom teď Dr. Iliče (ten je trochu divnej - prý teoretik, u něj jsem byla jednou a stačilo 🙂 ) No, tak teď doufám, že se zadařilo, že to dotáhnu do zdárného konce, no a že mi tam ještě na někdy příště zbydou 3 mrazáčci (i když už mi je 36, takže max. do 2-3 let)... A co Ty? Jak se cítíš? Máš přede mnou 3 měsíce náskok, jaký to je?

petronela82
2. zář 2011

@bugee - já chodila jsem k Dr. Hulvertovi a jen asi 2krát jsem byla u dr. Mrázka, a oba jsou úžasní, k Dr. Hulvertovi chodím dál do jeho soukromé praxe na Florenci. jinak se mám skvěle, žádné nevolnosti mě nepostihly a krom rostoucího pupku bych ani nevěděla že jsem těhule. Tak držím palečky ať vše pokračuje jak nejlépe může a ať jdeš v mích stopách 😉

bugee
2. zář 2011

@bugee Děkuju - taky držím pěsti, ať je Ti dál tak dobře a užíváš si to 🙂

bugee
2. zář 2011

@petronela82 Promiň, to je z toho utroše, píšu sama sobě 🙂

hotaska
4. zář 2011

Holky nedá mi to a musím se vás zeptat 😉 ...... také nás čeká PICSI, máme 46% fragmentace DNA 😒
Jaké máte výsledky vy a přesto se pomocí PICSI povedlo? Nevíte, tento problém je podmíněný geneticky, nebo je nějak získaný během života? Nestihla jsem se na toto zeptat a celkem mě to zajímá 😎

meggar
4. zář 2011

@hotaska Už jsem to tady psala dříve. My měli 80% fragmentaci DNA + špatný spermiogram. Na 3. pokus se nám IVF povedlo a právě tehdy jsme měli PICSI, takže přeju hodně štěstí 😉