Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

hotaska
4. zář 2011

@meggar moc díky za odpověď, v první řadě moc gratuluji!!! Nádhera 😀
No, nám říkali, že pokud je to nad 60% tak to ani snad nemá význam zkoušet, že šance jsou nula nula nic .....

meggar
4. zář 2011

@hotaska Tak vidíš, naděje umírá poslední. My jsme teda ještě nasadili hromadu vitamínů před 3 pokusem. Jo, a DNA fragmentace se mění každé 3 měsíce, ale není to změna o hromadu %, ale zlepšit o pár jde určitě.

gambrinuska
4. zář 2011

Ahoj holky, dost sem načuhuju, čeká nás taky 3.pokus IVF, zvažujeme PICSI a nebo IMSI, do toho druhého nás tlačí spíš v centru 😕 ale mně se líbí víc PICSI výsledky muví za vše.

@meggar chtěla jsem se zeptat na ty vitamínky, manža zobe selezink a E?

meggar
5. zář 2011

@gambrinuska Tak manžel měl: acidum folicum, vit C, vit E, zinek, selen, L-arginin, Karnitin.

gambrinuska
5. zář 2011

@meggar děkuju, listovku už jsem taky nasadila, po zbylém se ještě kouknu, poslední pokus je deprimující, ale chcem zkusit vše 😔

petra878
5. zář 2011

Vitaminy jsme taky brali, zlepsilo se to, ale ne uplne. Taky pan doktor Texl manzelovi doporucoval co nejcastejsi ejakulaci od zacatku moji stimulace...poskozeni DNA se zlepsilo asi o 7%.

meggar
5. zář 2011

Jo, tu ejakulaci jsme taky dělali. Poctivě snad obden min. měsíc před posledním IVF.

hanka1011
12. zář 2011

@lenceslava Ahoj Lenceslavo, jak holky psaly, delali mi v Heliosu test fragmentace DNA (tak tomu myslim pan doktor rikal). Oni tam vubec delali vice typu vysetreni spermii, byli jsme s manzou velice spokojeni, co slysim od znamych udelaji vsude vetsinou jend spermiogram. Tak jestli chces poradne vysetrit spermie at mas jistotu jestli PICSI ano nebo ne, tak muzes zkusit Helios...

hanka1011
12. zář 2011

@hotaska Ahoj hotasko,my jsme meli 56 % fragmentace DNA a povedlo se diky PICSI..Holky, jak vam nekde rikali, ze nad 60 % to nema smysl, myslim, ze je to kravina, podle me se vyplati zkusit PICSI. Prece to znamena, ze 40% tech spermii ma DNA dobrou, ne? To je docela dost, ze jo? A kdyz to jde vybrat pomociPICSI tak proc to nezkusit? Pan doktor Texl nam to tehda tak pekne vysvetlil, neumim to asi zreprodukovat dobre, tak k nemu treba muzete na konzultaci

hotaska
12. zář 2011

@hanka1011 Čauky, i my chodíme do Heliosu 😉 ........ pan doktor Texl nám říkal, že šance jsou i když to není žádná hitparáda, mám za úkol vyprodukovat co nejvíc vajíček a tím ještě navýšit šance .......to se mu to říká, že 😀
Děkuji za dodání optimismu, že PICSI funguje a moc gratuluji k bříšku!!!

lenceslava
autor
12. zář 2011

@hanka1011 ahoj. Já mám kolegyni která chodí do Heliosu a podle toho co říala tak tam rozhodně dělají víc vyšetření než na Unice.Ale my už máme PICSI zaplacené,mudr nám ho doporučil.Snad to vyjde.

jolana222
15. zář 2011

Vy jste to platili uz dopredu?

lenceslava
autor
16. zář 2011

@jolana222 jasný.Vždycky.PISCI nás stálo 3000+9000 ICSI .+ další položky

jolana222
16. zář 2011

Hm, zvláštní postup. My jsme teda platili až těsně před zákrokem a doplatky až po transferu. Asi to mají v každém CARu jinak nastavený

zvalentova
17. zář 2011

@jolana222 @lenceslava ahoj, my v Gennetu platili všechno až v den transferu. Při OPU se všechno sepsalo, já podepsala souhlas a úhrada proběhla těsně před ET.

jolana222
18. zář 2011

@zvalentova Jj, u nás to taky tak fungovalo. Přijde mi divny platit neco dopredu, co kdyz se bude muset rusit stimulace a na zadne ivf vubec nedojde...

lenceslava
autor
19. zář 2011

@jolana222 v tom případě to v našem car bud převedou do dalšího pokusu,nebo ti peníze vrátí.Ted třeba nově chtějí platit dopředu i kryokonzervaci,která se vždy platila až po té co ní došlo,prý ted raději peníze vrací,než aby je z lidí potom vymáhali,prý na to lidi pak často zapomínali a oni je museli upomínat(tak mi to zdůvodnila sestra),řekla jsem jí že kryo nechceme(pokud bude co k zapražení domluvíme se embryoložkou přímo v den transferu).

soncamar
23. zář 2011

@hotaska Ahoj Hotasko, blouam tu diskuzemi a všimla jsem si ,že Ti nikdo nezodpověděl, jak je to s fragmentací DNA spermií. Tento problém v 90% případů není dán geneticky (to by jedině musel mít muž vadný gen pro některý z enzymů, které opravují DNA nebo by musel být jiným způsobem vnímavější, například by neměl v pořádkku mechanismy, které souvisejí s obranou jeho těla proti účinkům volných radikálů). Nejčastější příčinou zvýšené fragmentace DNA spermií je stres, nezdravé životní prostředí, kouření, infekce a pod. Dá se tomu pomoci důsledným dodržováním zdravé životosprávy, dostatkem spánku, braním antioxidantů....

hotaska
23. zář 2011

@soncamar ahoj, to je přesně to co mně zajímalo, moc děkuji za vyčerpávající odpověď 😉

bruni
27. zář 2011

jenom pro informaci ted zlevnili v Gennetu Liberec PICSI na 11 000,-, takže paráda 🙂

bruni
5. říj 2011

Nějaký další pozitivní test po PICSI 😉 ?

lenceslava
autor
5. říj 2011

@bruni vydrž do uterý,te se dozvíme jestli se u nás zadařilo. 😉

drndapetka
5. říj 2011

Ahojky, já jsem 1.den po ET 2 embryjí (2.IVF), taky jsme si připlatili PICSI. Měla jsem 5 vajíček (minule 25), všech 5 se dobře oplodnilo, i když jsem nedoufala a do 5.tého dne PK nám vydržela embrya 3 .Dvě jsme zavedli-hatchující blastocysta a kompaktovaná morula, jedno bylo taky KM, ale horší kvality, tak jsme nezamražovali. Dám pak vědět, jak vše dopadlo. Testovat mám 17.10. 🙂 Zatím se cítím normálně, snad to dopadne už dobře 🙂

drndapetka
5. říj 2011

@lenceslava když to tady tak čtu, tak Unica má to PICSI nějaké levné oproti dalších metodám ve srovnání s ostatními CARy, že? 😕

lenceslava
autor
5. říj 2011

@drndapetka a jaké jsou ceny jinde?

drndapetka
5. říj 2011

@lenceslava no holky tady píšou, že v Liberci 11 tisíc a takové jiné nehorázné ceny, většinou se to pohybuje kolem 10tis 😕

lenceslava
autor
5. říj 2011

@drndapetka no ale to si myslím že je cena icsi+picsi. v unice jsme platili 13000.

drndapetka
5. říj 2011

@lenceslava aha, tak jedině tak, protože jinak by to bylo vážně dost

bruni
5. říj 2011

jo jo PICSI je cena ICSI+PICSI, já to jinak ani neuvádím protože to musí stejně být vždy dohromady, zvlášť to nejde 😉 Právě že 11tis je moc dobrá cena, podle mě zatím nejlevnější co vím 🙂 Tak se holky těším na pozitivní zprávy 😎

gambrinuska
5. říj 2011

Holky držim palce, jsem taky rozhodnutá jít do PICSI chybí mi pár dní do OPU, u nás-Plzen i s ICSI 5+7tis