Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

japerinka7
31. kvě 2016

@leniii23 Tak to nevím, nikdy před tím jsem to nezjišťovala. Spíš si myslím že jí nemám úplně pravidelně, takže Pregnyl "to jistí" 😉

fifacek
31. kvě 2016

Tak já mám nepravidelnou ms, mám jich na každé straně nejméně 6 ale nedozrávají a když už tak pomalu, teď až 19 den, teď vše proběhlo tak že jsme v pondělí ráno přijeli, šla jsem na ultrazvuk byl na pravé straně jeden folík (20).. píchli mi injekci do břicha a čekali jsme do půl dvanácté až pročistili spermíky a šlo se na to.. Potom jsem ležela 20min a hurá domů.. A to mi asi praskl folík asi až teď když mě začal bolet pravý vaječník.. Tak nevím jestli z toho něco bude 😢😢😢😢

japerinka7
31. kvě 2016

@fifacek Spermie vydrží déle než vajíčko, lepší než kdyby to bylo bráceně... 😉 Nám dávají injekci domů a minule jsem to měla stejně, dokonce jsem šla na UTZ i v sobotu, protože v pondělí (12tý den) měl jen 9mm, ve čtvrtek 14mm a v sobotu myslím, že 17mm, tak jsem si večer píchla a v pondělí jsme šli (taky to byl až 19tý den). Teď to bylo 12tý den (v pátek) 15mm a včera 15tý den. Asi to budu mít jak"noty na buben" 😖 😅 Držím palce, aby ho našli!! 😉

merope
31. kvě 2016

@fifacek Přijde mi to trošku brzo - většinou se píchá injekce večer a pak za cca 36 hodin inseminace (protože ovulace je tuším za 40 hodin). Na druhou stranu spermie vydrží 3 dny a oni ani nemuseli mít v CAR volno, mohla jsi být těsně před ovulací, že už bylo pozdě - nebo taky vás měli oba a nechtěli vás honit do CAR znovu. Každopádně - vajíčko vydrží den, spermie 3 dny. Takže lepší před než po.

fifacek
1. čer 2016

Ahojky, dnes je mi mnohem líp 😀

elis86
2. čer 2016

@japerinka7 ISCARE Praha...už potřetí a vzhledem k endometrioze šance ještě menší ☹ spíš už si zjištuju IVF. byla jsem v pondělí a příznaky vůbec žádný.Beru utrogestan.

elis86
2. čer 2016

@japerinka7 Utrogestan se dává pro udržení zárodku,kdyby se zadařilo...je to ok,jen mi o pár dní vždy opozdí menstuaci no.

leniii23
2. čer 2016

myslíte holky, že vám Pregnyl zajistí stoprocentní ovulaci???

ircinek
2. čer 2016

@akmitaf
@akmitaf Dobrý den jak prosím probihá ta insemitace a na kolik to prijde asi mam jit na to v mesici cervenci dekuji moc

akmitaf
2. čer 2016

@ircinek tak pokud jste někde v centru asi vám to vysvětlí líp. Nejprve mě asi 2 dny předem vyšetřili ultrazvukem a předepsali injekci. Tu jsem si večer před píchla do břicha - vůbec to nebolelo. A ráno se tam dostavil manžel. Zanechal sperma, které oni upravili. Já přijela na smluvený čas a pak provedli kontrolu ultrazvukem a zavedli mě do šatny kde jsem si odložila a pak na sál. Tam mi sperma zavedli. Pak mě nechali asi 20 min ležet a jela jsem domů. No a pak se čeká a čeká.

ircinek
2. čer 2016

@akmitaf do prave ze pritel byl na spermiogramu a mame problem s mnozstvim a pohiblivosti muj gyn mne objednal na 30 cervna rekl mi o pritelove problemu a ze mne posle na tu insemitaci protoze tam jdu az na konci mnesic tak mam strach co mne ceka

ircinek
2. čer 2016

@akmitaf no u mne bude problem asi ta injekce sama si to nedokazu asi dat uz vidim jak se budu bat koukam ze se vam zadarilo snad se povede aspon jedno mne je mi 30 a uz mne to trapi dekuji vam moc za informace ja uz se lekla co mne ceka za hruza moc vam jeste jednou dekuji

blauen
2. čer 2016

@ircinek Ahoj, jestli mužů vstoupit do konverzace taky jsem byla na iui a ja a injekce celkove nejde dohromady jenom Vidim jehlu a jsem hotova me pichala pregnyl sestřička den před iui.

akmitaf
2. čer 2016

@ircinek zrovna jsem to chtěla napsat. Oni mi nabízeli, že když přijedu tak mi ho píchnou oni, ale pro mně by to bylo 50 km a vláčet se s dcerou. Ale opravdu to vůbec nebolí. Chce to zhluboka dýchat

akmitaf
2. čer 2016

@ircinek no oni to sperma upraví - na konzultaci mi říkali, že teoreticky stačií jedna životaschopná spermie. Nebojte se. Fakt to není nic hrozného

merope
3. čer 2016

@ircinek Mě je píchal vždycky chlap. Jeho to bavilo, já tím měla vyřešeno. Až po posledním IVF už to zvládám i sama. Takže pokud mu to nevadí (nebo ho to i baví - aspoň něčím tě "opíchá"), tak je to ideální řešení. Anebo prostě sestřičky v CAR nebo úplně kdykoli, matně si vybavuji, že při prvním mi snad říkali, že i někde na pohotovosti, kdyby byl problém. Až při IVF už to "musíš" umět sama, protože tam by ses uběhala, ale zase tam jsou různá pera a spreje, takže kdyby měla holka fakt problém, tak to taky jde "obejít" až na tu poslední kvůli ovulaci (ale to si mezitím asi zvykne a už to jde).

Jinak pokud nejsi registrovaná v CAR, tak otázka, jak rychle to půjde, mě chtěli před IUI i vyšetřit průchodnost vejcovodů, že bez toho to je jen plýtvání pokusy.

U nás v CAR to jinak funguje tak, že injekci pícháš jeden den večer a potom ne ten následující, ale až den poté přijdeš na inseminaci. Dělá to normálně doktorka v ordinaci, takže v podstatě velmi podobné fungování jako když jdeš na normální ultrazvuk, jen neležíš na lehátku, ale na gynekologickém křesle a na lehátko jdeš až potom, aby zkontrolovala ještě folikuly, že je vše ok (často je to už těsně po ovulaci, už jsem tam i viděla právě roztržený folikul). Někdy mi sestřičky píchaly pregnyl den předem - to když jsem byla na kontrole tak, že se inseminace plánovala hned na následující den.

A co se týče ceny - 6x do roka na pojišťovnu to máš zdarma se vším všudy, jenom pokud ti předepíšou Utrogestan (ale při prvních cyklech zvláště při problému partnera asi není potřeba), tak tam je doplatek asi 50 Kč za krabičku (po 30 ks, takže na jedno IUI stačí jedna krabička při dávkování 1-0-1 nebo 0-0-2). Jsou CAR, kde za to chtějí něco platit, takové neber, když to můžeš mít zadarmo.

fifacek
3. čer 2016

Jak vám holky je? Nějaké pocity a příznaky?

japerinka7
3. čer 2016

@elis86 Ahoj, hmm, tak to nic, já chodím do Motola. Endometrióza je pěkně pitomá věc 😒 Ale já už se taky tak nějak vnitřně připravuju na IVF.... Jinak místo Utrogestanu beru Crinone 8%.

japerinka7
3. čer 2016

@fifacek Ahoj, příznaky ani pocity nic 😒 Minule jsem byla aspoň rozežraná, ale teď ani to... 😕 😉 Akorát jem nervní a podrážděná - prostě na facku - ale to budou jen nervy..... 😀 Co ty?

fifacek
3. čer 2016

@japerinka7 bolí mě podbřišek a prsa ale to jsou u mě normální stavy tak se tim nelovzbuzuju že by se opravdu něco dělo.. Jsem unavená ale to je to bláznivé počasí.. Za týden ale už budu plašit mnohem víc 😁

japerinka7
3. čer 2016

@fifacek Ještě že je konečně teplo, začínají mi růst okurky a kvést rajčata, takže mám po tom týdnu dešťů zábavu postaráno 😉

anettak
4. čer 2016

Ahojky holky tento měsíc jdu na mé první IUI, ve středu jsem byla na hormonálním profilu, teď ve středu na ultrazvuk a poté IUI, nebojím se jen mě trápí ty injekce nikdy jsem to nedělala ☹, doufám že to vyjde na první pokus, jak jste na to byli vy po prvním???jaké jste měli pocity??příznaky??děkuji 😉

blauen
4. čer 2016

@anettak Ahoj taky jsem byla v teto skupince s holkama a zadarilo se nám hned na poprvé. Budeš mit více injekci? Mně pregnyl pichla sestřička a pak dva dny za sebou podstoupili iui. Držím palečky!

anettak
4. čer 2016

ve středu jedu na ultrazvuk a tam se domluvíme na více info, tak ze ještě nevím kolik injekcí ☹to je paráda hned na poprvé, velká gratulace 😉 doufám že na tom budu stejně, s přítelem se snažíme už 1,5 roku, já jsem zcela v pořádku, přítel má trochu zhoršené sperma, oba dlabeme vitamíny tak snad to dopadne 🙂
😉

lenale78
4. čer 2016

ahoj chodi nekdo do kolina? v patek byla prvni IUI,

ircinek
4. čer 2016

@merope no zatim jeste nejsem nikde objednana 30,6 mam jit k gyn a ten mne nekam posle a rekne co a jak mluvila jsem snim po tel kdyz jsem volala na vysledek spermiogramu v tel mi i rikal ze to stoji nekolik stovek tak jsem nevedela kolik jinak vsem moc dekuji za uklidnujici zpravy

ircinek
4. čer 2016

@merope a muj chlap by mi to nepichal to mate moc hodneho partnera preji vam z miminka velkou radost

fifacek
5. čer 2016

@ircinek ahojky.. Třeba v Natalartu v Plzni se za iui platí 500,což si myslím že je směšné když uvážím čemu vlastně napomáhají (plní nám sny a přání na počkání) 😍😍😍

merope
5. čer 2016

@fifacek Gennet platba 0,- Kč.

@ircinek Hodný? Spíše trošku sadistický 🙂. A říkaly mi sestřičky, že není sám, že je plno chlapů, co je to fakt baví píchat.

blauen
5. čer 2016

@anettak děkuji, určitě to vyjde, když jste zdraví není důvod, aby to nevyšlo, pak už je to ta psychika, my se snažili cca 4 roky tak jsme nedávali ani šanci tomu IUI tak nějak aspon mi to bylo už šumák, říkala jsem jako vždy tak co, že budu zklamaná, a nakonec jsem si musela strčit hlavu pod kouhoutek studené vody, protože jsem tomu vůbec nevěřila, že my a na poprvé, a to jsme měli velké problemy i se spermiogramem...Držím palečky!! Jinak my platili za iui 3.000,- ono to moc není pravda, že to je 6x do roka hrazeno pojišťovnou jak kde, jaké centrum! Ale musím říct, že se nám Dr. věnoval každý den v tom týdnu co byly aplikovany iui,