Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

donia
10. lis 2014

@jankarica Hm ☹ to jako ze uz uplne? Kdyz to clovek nejmin chce, tak to prijde a jeste takhle brzy vid?

jankarica
10. lis 2014

@donia no, vůbec to nechápu....jdou ze mně takové cucky, že mně to až vyděsilo....

donia
13. lis 2014

@jankarica ahoj, tak jak je?
Ja zacala dnes stimulovat na IVF, tak uvidime jak bude telo reagovat. Kontrolu mam pristi stredu.

jankarica
13. lis 2014

@donia Ahojky, já jsem si dnes pro jistotu zašla na krev, HCG 0,7 jednotek, takže negativní, asi zbyteček z Pregnylu a zítra začínám brát Clostilbegyt, 21.11. by měla být IUI, tak se zase budu na něco upínat. A co řekli tobě?Už víš nějakou cenu a jak dlouho to bude trvat? Popř kolik léků a jak se užívají, prosím, prosím....jsem zvědavá 🙂Na IVF je 50% úspěšnost, že? Tak to je tutovka, když to vyšlo už po IUI, tak to určo vyjde🙂

donia
13. lis 2014

@jankarica ono s tou cenou je to takove nekonkretni, spoustu se toho clovek dozvi az v prubehu, zalezi jak telo reaguje na stimulaci, jak jsou pak vajicka, jestli chces nechat spojeni na prirode, nebo tomu pomoci, prodlouzena kultivace, jestli co zbyde zamrazit atd. atd. je toho docela dost a to jiste nevim vsechno.
Takze kdyz budu vychazet z toho jaky je scenar, tak ted mam injekci, ktera se uvolnuje postupne tech 7 dni (doplatek 1400,-), pokud by to nestacilo, tak pak treba jeste 1-2 dny dopichat jinou a tam je doplatek za jednu 800,-. Jeste jsem nafasovala 3 injekce, aby nepraskla vajicka driv nez maji, ale tam je doplatek ca. 50,- na jednu. No a pokud se jim to bude libit, tak je za tech 7-9 dni aplikace Pregnylu na nacasovani ovu a pak odber. Pote standard 3-ti den vlozeni, ale doporucuji vetsinou prodlouzenou kultivaci, tj. 2-3 dny navic, aby v laboratori odpadla ta nekvalitni a zustanou vylozene jen ta dobra. To je samo take za priplatek. A pak se klasicky 14 dni ceka zda to klaplo.
Jo a uspesnost rikala 30-35 %. Se priznam, ze ani tak nemam strach, ze by se to nepovedlo, jako ze to pak zase nedopadne. Tak spatna zkusenost uz tu bohuzel je ☹

jankarica
15. lis 2014

@donia ty brďo, to je fakt hodě faktorů......DOPADNE! Tetokráte tě budou hlídat, určitě dopadne, Já jsem si řekla, že nám zas dopadne další IUI 😀 Jinak MS jsem měla 3 dny(po-st), místo klasických 5, a dodnes špiním...volala jsem do CAR a prý, že to může být z Clostíku. Tak už ho zase beru a 21. tam jdem. a ty bys podle všeho měla jí tak 24.-26.11, ne??? to budeme přibližně čekat na výsledky v podobný termín, já tentokráte asi o něco dřív...fakt to tentokrát vyjde, změnila jsem jídelníček, vítamíny beru, ty taky jak jsem četla, navíc tolik injekcí(to je pro mně ten největší bubák,mám panický strach z injekcí)tentokrát si už štěstíčko určitě sedne i na nás😀 Zasloužíme si to🙂

akmitaf
16. lis 2014

@donia tak moc držím pěstičky - určitě to bude dobrý - vůbec se nestresuj
@jankarica moc mě mrzí, že to tak dopadlo, ale minule to vyšlo na poprvé, tak to určitě výjde příště.

Třeba to budete mít příští měsíc zároveň - moc bych vám to přála.

jankarica
25. lis 2014

@donia Ahojky! Tak jak je? Jak to zvládáš? Já jsem se rozhodla nepozorovat🙂 nekoukám se do zdrcadla, nedívám se na spodní prádlo, nedávám různým křečkům v břiše pozornost....jinak pan doktor mi zakázal chodit na weby typu modrykonik 😀 😀 😀 měli jsme zajímavou debatu 😀 😀 😀 Zaměřuju se teď na dietku, už mám dole 3kilča a je mi fajn🙂 Myslím na tebe! Kdy jdeš k MUDrovi?

jankarica
25. lis 2014

@akmitaf AHojky, a jak se citíš ty skoro dvojnásobná mamčo🙂 Se dívám, že už máš skoro půlku za sebou!!!! Moc ti to přeju, ale lhala bych, kdybych psala, že nezávidím...ZÁVIDÍM MOC MOC MOC !!!!!

akmitaf
26. lis 2014

@jankarica ahoj broučku - přiznám, že schválně vám sem moc nechodím a nechci provokovat, úplně tě chápu. No jsme ve 19tt, tak nám teda ještě kus chybí. Snad se před vánoci dovím, zda to bude ta má vytoužená holčička, ačkoliv už na tom tak nelpím. A co ty - já šla taky cestou hubnutí a vidíš je tu 19tt - určitě to klapne i u tebe.
@donia taky pořád pokukuji kde se objeví nová zprávička jak to šlo. Jaké to bylo a jak se to tedy namnožilo - určitě to jde dobře, ale víš jak jsme holky zvědavé - moc ti držíme pěsti

lucy32
29. lis 2014

tak jsem to zatím nedostala a když bych šla na vyvolání, tak je až 10dní, kdy se to dostane (nikdo mi nezaručí, že za 4dny to budu mít) a to mi už stejně nepomůže, takže si počkám..jelikož je prosinec a mezi svátky tam doktor stejně nebude a ono by to pak ten 11.den tak vyšlo ☹ Vidím, že budu muset zase jen čekat a čekat, až na leden...ach jo

akmitaf
1. pro 2014

@lucy32 a nemůže to být už jako, že zadařeno? Třeba se vám povede Vánoční mimoušek - naděje umírá poslední

lucy32
2. pro 2014

@akmitaf
nemůže to být, jelikož jsem v listopadu nebyla na inseminaci, jelikož mi neuzrála vajíčka a tudíž to nešlo a musím měsíc čekat na své dny (které mívám nepravidelně) a doktor mi předepíše teprve teď nějaké prášky na podporu ovulace...Taky mi to mohl napsat už od začátku, většina holek píše, že braly prášky hned

jankarica
2. pro 2014

@donia Ahoj🙂 Jak se máš?

jankarica
2. pro 2014

@akmitaf To je od tebe hezké, že na nás bereš ohledy, ale já budu moc ráda, když se tady budeš vyskytovat i nadále🙂I když teď na MK jsou pro tebe atraktivnější jiné diskuze🙂

akmitaf
3. pro 2014

@lucy32 aha - jo, už vím. No já taky byla bez léků, chtěla to zkusit, co nejvíce přirozeně. Tak to budete mít předsevzetí do nového roku. Nebo se vám třeba zadaří samotným mezi svátky - ty léky na uzrávání by ti mohli dát už teď - jako i když ti to asi nevyjde na inseminaci, ale v některých centrech přes svátky jsou. Nevěš hlavu

akmitaf
3. pro 2014

@jankarica ahůj - pořád tady na vás myslím, a jak to s tebou vypadá.

donia
3. pro 2014

@jankarica
@akmitaf
Holky, tak jsem zase zpet. Behem poslednich 14-ti dnu jsem si prosla peklem. Hormonalni stimulace se mnou zacloumala, sahla jsem si nekolikrat fakt na dno psychickych i fyzickych sil. Zacalo to tim silenym tlakem 180/100 hned pri prvni kontrole a od te doby se to vezlo. Tlak mi vylezal vzdy takhle vysoko, silene navaly a ja nebyla schopna niceho. Celych 24 hod. jsem lezela s hadrem na hlave a s vypetim vsech sil me manzel v to pondeli 24.11. dovezl do Prahy. Silene navaly, podepisovala jsem nejake souhlasy, ani nevim co a museli mi ukazovat kde, upsala bych se v tu chvili i certu. S tlakem 170/110 mi prisla dr. rict, ze me anesteziolozka nechce uspat, musim s nimi komunikovat. Takze bud to prerusime a konec s IVF nebo mi to odeberou bez narkozy. Po vterinach vahani jsem si rikala, ze to snad dam, kdyz uz jsme se dostali tak daleko. Tak mi odebrali 4 vajicka. Tlak stale sileny, domu jsem tu hodinu drzela hadr na hlave a modlila se at uz jsem doma. No ale vecer jsem nakonec jela na pohotovost, tam mi dali cipky a neco na uklidneni, jeste ze segra ma zname na gynde. Ale v utery uz jsem znovu jela na pohotovost a to si me 2 dny nechali v nemocnici. Ve ct me propustili, ze mi tlak srovnali, jenze mi celou noc zrychlene bilo srdce a ja uz fakt nemela silu bojovat. Tak v patek rano me manzel znovu vezl na pohotovost, dostala jsem injekci a nejakou tabletu prvni pomoci na snizeni tlaku a domu. No a odpoledne mi uz volal zachranku. Holky, to bylo fakt jak ve zlem snu, za tyden 3x na pohotovosti, 2 dny v nemocnici, 1x zachranka u nas doma a zhubla jsem 4 kg. Ted jsem zeslabla a fakt se jen modlim, at uz se to nevraci. Dr. rikala, ze ty hormony odeznivaji 10 dni, tak snad uz bude pomalu lepe.

akmitaf
3. pro 2014

@donia no to je úplně šílený - moc ti držím pěsti. Už se na to vykašli - jinak to zničí i tebe. A co je s těmi vajíčky? Je mi jasné, že to teď není úplná priorita. Hlavně ty se drž

donia
3. pro 2014

@akmitaf No, neboj, byla to ma prvni a take posledni stimulace. Znovu uz bych to fakt nedala. Ted jsem mela posledni navaly v pondeli, tak snad uz to bude dobry. Jen mam stale zrychlenou srdecni akci, tak je to hodne neprijemne. Zitra jdu na kontrolu na internu, tak uvidim co na to dr.
Jinak jsme si priplatili na metodu ICSI - to je, ze spermie vpravi primo do vajicka, chteli jsme pro to udelat maximum, protoze mi bylo jasne, ze podruhe uz to podstupovat nebudu. Tak zbyla 2 a ty se po dohode nechali ze zdravotnich duvodu zamrazit, protoze transfer nebyl mozny. Takze tam jsou, otazka je zda je nekdy vyuziji. Je to takovy zvlastni pocit, vedet, ze tam nekde jsou a pritom treba uz do tehu nepujdeme, no nevim. Ted se potrebuji dat do poradku.

akmitaf
4. pro 2014

@donia moc moc na tebe myslím. Určitě až ti bude líp budeš vědět, co s vajíčky. Hlavně teď mysli na sebe a uzdrav se nám. Není nic důležitějšího

jankarica
4. pro 2014

@donia Ahoj ! Čtu tvoji zprávu s pusou do kořán, musela jsem to přečíst manželovi a stejná reakce....docela mně tvoje zkušenosti vystrašily, nevím, jestli budu ochotna to někdy zkusit....klbouk dolů, fakt. Hlavně teď dej dopořádku to srdíčko, abys měla kde ubytovat ty malé 🙂 Už bude jen líp, věřím v to 🙂 Dž se! Pa

jankarica
4. pro 2014

@akmitaf Čauky, já mám zítra dostat MS, tak uvidíme. Nedělám si velké naděje, netestuju, neřeším to. Snažím se hubnout, už jsem dala dolů 6kg 🙂 tak si říkám, že pokud to teď prostě neklapne, tak příští pokus v hubenějším těle se snad zadaří 🙂 Jen pokud nejsem těhu, tak bych už to fakt chtěla dostat, ať stihnem letos ještě jeden pokus, jsou tam totiž jen do 21.12. ☹ tak se uvidí🙂

akmitaf
4. pro 2014

@jankarica ahůj budu moc držet pěsti. A teda 6 kg to je bomba - to teď půjde samo. Moc ti to přeji - už se vidím po porodu - jak hubnu. Mě se taky zadařilo po hubnutí - teda při něm. Určitě to výjde.

jankarica
9. pro 2014

Dobré ranko ženy, tak se jdu trošinku, potichounku pochlubit 🙂

akmitaf
9. pro 2014

@jankarica to je nááááádhera - a přesně jako u mě - hubnutí a soustředění jinde a jde to samo. Pšííí ať to nezakřikneme, ale moc moc gratuluji

jankarica
9. pro 2014

@akmitaf Jsi zlatá, děkuju🙂

akmitaf
9. pro 2014

@jankarica no to asi ty hormony 😀 celý den mám radost jak malý dítě - úplně si to vybavuji u sebe, kdy půjdeš na kontrolu?

jankarica
9. pro 2014

vůbec netuším, přednostně teď musím na krev na endokrinologii, aby byly hormónky v cajku. Pozítří chci udělat 2. testík, snad bude silnější a pak se objednám 🙂 Jak na potvoru mi včera z hodiny na hodinu lehnul malý, hurcá, teploty přes 38, tak musím taky zítra zajít s ním a hlavně, mi zítra přijde balík se sushi potřebama 😀 Jsem na tom jídle závislá? Naučila jsem se ho před 14 dny a od té doby ho dělám 3x týdně🙂 Malému to taky chutná, jí hůlkama, teda jen jednou a zachází s ním jako s oštěpem 😀 Manželovi taky šmakuje 🙂 a hubneme po tom 🙂 Uvažuju, jak se mám stravovat? v nějak přísné dietě je asi blbost pokračovat, tak si asi budu počítat kj, nechci zas rychle dokynout....Chtěla jsem se zeptat, jestli už jsi něco přibrala?

akmitaf
10. pro 2014

@jankarica ahoj jo už mám 3,5 kg. Prý je to v normě, ale je fakt, že s ohledem na mé stavy na začátku těhu je nejčastějším jídlem topinka nebo chleba. Vím, že to není nic moc, ale často mrknu na jídlo na talíři a vím, že to nedám. Suši bych si být tebou opravdu odpustila, dokud ti nebude špatně tak papkej hodně zeleniny a ovoce. Dodržuje svačinky - o to se snažím já, ale moc mi to nejde - hlavně v práci - to se pak najím až dojedu domů - je to děs. Taky hodně pí - to je zdravé vždy.

Jinak mi marodíme skoro v kuse už od začátku října - včera to vypadalo na zápal plic - fakt děs. Dnes už je lepší, tak snad to máme za sebou. Kolikrát už jsem to od ní chytla ani počítat nebudu - furt se s tím trápím.