Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

merope
21. srp 2015

No, základ je většinou všude 26.000, to platí pojišťovna celé. Pak jsou hormony, ty šly teď dost dolů, ale i tak někde kolem 10.000 jsou. No a pak speciální metody, ICSI (jsou-li horší spermie), prodloužená kultivace a podobně, což má každý CAR jiné (prodlouženou kultivaci jsem viděla od 2500 do tuším 5000, ICSI někde kolem 7000) a co pojišťovna nehradí.

IUI oproti tomu stojí 2000 (platí pojišťovna celé) a k tomu případně nějaké ty hormony, ale většinou ty z levnějších (do tisícovky).

atevinka
21. srp 2015

Tak holky treti iui za nami a nic...uz na to nejdu..☹

atevinka
21. srp 2015

Dekuji za srdicko a vsem vam preji vytouzene //...:-*

hanulkavelunka
21. srp 2015

@merope tak ja mam stimulaci merionalem 1 a 2.iui pak menopur 3 iui a ta sance je mala a je to o stesti,mam za sebou vsechna vysetreni,hsg,hsk i lapar,amh i hormony ok,genetika na jednicku,lh i fsh ok,stitna zlaza ok,imuno ok proste jsem ok az na mirne zvyseny prolaktin a na to mam pul tbl.tydne a vidis stejne nemam ovulku a manzel je ok mame dceru 6 let takze u nas iui marne ja to nemyslela na holky tady ale je to opravdu o stesti,a tak nam dr dava 85% podle vsech vysledku ani nam iui nechtela delat po 1.neuspechu ale ze nikoho nechce premlouvat
Ja ivf nechtela ani se 100% uspechem ale vidis clovek na to musi mit cas aby se k tomu rozhodl.
Preji vsem at se brzy zadari jakokoli metodou
Pa pa drzim vam i sobe zitra palecky. Pa pa pa

hanulkavelunka
21. srp 2015

@krmv pojistovna proplaci jen leky a to jen do urcitych jednotek. Ja za gonal doplacim cca 4500kc stacily jen 2 pera gonalu 900j v jednom
Jinak si doplacime
400 narkoza
9tis.laborator
11tis.metoda pisci tj vyber nejzdravejsi spermie pomoci gelu a vpichnuti do max 10 vajicek pokud jich bude vic nechame je samovolne opl a nebo kazde dalsi vaj.metodou pisci nad 10ks je 1tis.na 1 vajicko
No a 5 tis zamrazeni.
Takze 30tis.

hanulkavelunka
21. srp 2015

@merope pojišťovna platí jen léky do 2230jednotek takže priklad
1 pero gonalu 900j jako samolatce 9800kc pojistovna hradi 7tis zalezi jak kdo a na co reaguje. Vse ostatni si platite sami. Zitra jdem na to.pa pa

Tesim se,bojim se . . .
Nic neni 100%
Hodne stesti vsem 🍀🍀🍀

krmv
22. srp 2015

prave ze me rikaly za ivf tak 20000kc urcite.tak proto jsem se ptala.vsem drzim pesticky

merope
22. srp 2015

@hanulkavelunka Já platila za gonal v červenci přibližně 6500 - od 1.7. šel cenově dolů (a doufám, že zase nešel nahoru). A jinak těch 26.000 by snad mělo jít na pojišťovnu, ne? Aspoň co mi říkaly ceny holky, co to měly na pojišťovnu, tak právě tohle neplatily.

hanulkavelunka
22. srp 2015

@merope mám ceník před sebou gonal 9227 bez pojišťovny když to máš na pojišťovnu platís jen 2210kc a to je gonal nejdražší
Zdravotní pojišťovny hradí maximálně 2250jednotek gonadotropinu v rámci jednoho léčebného cyklu
1pero 900 jednotek mi stačily 2pera které jsem musela zaplatit 4420 a z toho mi ještě 300 jednotek zbylo mám to doma.a 400 narkóza zbytek budeme platit při et což je 9tis laboratoř to platí každý a pak podle toho jakou metodu si vybere pokud to chce samovolně oplodnit v Petr.misce neplatí nic my ale chtěli aby to mělo úspěch a větší šanci takjmse si vybrali metodu pisci a to stojí 11tis
Záleží co chete jaký máte problém a co komu dr doporučí je to individualni.ale pojišťovna platí jen cas t na léky nic víc městech 2250 jednotek
Samoplatci si platí velkou castku a u narkózy 2tis.my měli 400 tod vse
Už se nemůžu dočkat zítřka a když bude vše OK ve ČT mi je zavedou chceme dat dvě ať to stojí za to víckrát to už podstoupit nechci je to síla pa papa

hanulkavelunka
22. srp 2015

@merope ano mymeli platit 5670 za 3 pera dvakrát 900j a jednou 450j ale mi stačilo 1200j ajak jsi dopadla???co jste měli za metodu? A kolonisté nechali zavést a kolik vajíček jsi měla?

krmv
22. srp 2015

A u ivf kdyz zavadi vice vajicek tak je vetsi pravdepodobnost dvojcat,ze.

hanulkavelunka
22. srp 2015

@krmv ano ale je to v 15% že se uchytí obě ale my dáme dvě pokud budou

merope
23. srp 2015

@hanulkavelunka Nemáš starý ceník? Přijde mi divné, že by ho od 1.7. zlevnili a pak zase hned zdražili. To kolem 9000 mi říkali v červnu, ale v červenci jsem platila nějak jako 6500.

Jinak já měla z 8 folikulů jen 4 oocyty, takže jsme se vykašlali platit 7000 za ICSI, co bych potřebovala k PGD, protože embryoložka rovnou říkala, že ze 4 oocytů bývá 5. den 1 embryo, takže jsme to nechali oplodnit přirozeně (spermiogram byl ukázkový). No a tak to taky dopadlo - jedna ranná blastocyta, tu jsme zavedli a nic z toho. A platila jsem těch standardních (u nás v CAR, ale viděla jsem to i jinde) 26.000 za běžný cyklus IVF + 2500 za prodlouženou kultivaci (plus teda necelých 10.000 za léky - jedno pero Gonalu + jednu Cetrotide, zbytek jsem dostala z darů od CAR). Příští týden jdu na konzultaci do CAR k dalšímu cyklu, tak počítám, že druhý cyklus bude dražší - že mi dají vyšší dávky hormonů, snad bude i více oocytů, takže půjdeme do PGD (doufám, že ten papír od genetičky platí i na další cyklus a nebudu ho platit) a tudíž 7000 za ICSI.

hanulkavelunka
23. srp 2015

@merope starý ceník těžko.
Jsem v car zlín ahoj měj se a hodně štěstí v út si jdeme pro 2 embryjka

krmv
23. srp 2015

tak dnes jsem 10den po iui a testovala jsem a nic.tak zacneme úazovat asi o ivf,nevim.

weroniqqa
23. srp 2015

můžete mi trošku poradit jak to celé probíhá pokud vám gynekolog doporučí CAR? co je potřeba jako první, kdy začít? co vše mě čeká a tak? případně co se platí a co jde na pojišťovnu? zatím jsem nikde nebyla, dám si měsíc pauzu od clostíku, který nezabral a pak se na to vrhneme. jinak ovu mám nepotvrzenou, nebyl pozitivní ovu test.

krmv
23. srp 2015

vybrat si car a objednat partnera na spermiogram a jak budou vysledky tak pri konzultaci se dozvite dal co doporuci.

merope
23. srp 2015

@hanulkavelunka To skoro vypadá, že si CAR udělal zásoby, tak to prodává i vám za staré ceny. Tak držím pěsti, ať to dopadne.

@weroniqqa Přesně jak píše krmv - najít nějaký CAR, tam se objednat a to první, co budou chtít, je spermiogram partnera. Žádanku na ten spermiogram ti může napsat i gynekoložka, ale já i když jsem ho měla, tak v CAR říkali, že si mě tam raději pošlou pak sami se vším dohromady a že raději to budou dělat u nich (pracovišť, co ti udělají spermiogram je víc než CAR - dělají to např. sexuologové a podobně). Máš-li důvod a doporučení, je spermiogram zdarma.

Pokud nemáš ovulaci, tak tě možná ani nikam nebudou chtít poslat s tím, že je jasný, že za to může ovulace a bude vyřízeno. Přesto může být špatně ještě imunologie (nejsi alergik či někde v rodině či cokoli? pak tě tam pošlou), genetika se hodí, nevím, zda je automaticky, u mě problém v rodině, ani jsem nevěděla pořádně jaký, tak mě tam poslali. Kdybyste chtěli zkusit IUI, tak pak průchodnost vejcovodů (někdo dělá laparoskopicky, přijde mi to šílené, lepší je to dělat pomocí nějaké pěny, ale negativní výsledek pak prý není 100%, na druhou stranu je to bez narkózy a snad i levnější). Z těchto vyšetření jsem platila jen tisícovku za tu zvláštní pěnu při vyšetření průchodnosti. Pokud máš problémy s ovlulací fakt velké, tak možná je skoro jedno, zda se cpeš hormony před IUI nebo IVF - a pak bys průchodné vejcovody mít nemusela. Výhodou CAR ale je, že i tu inseminaci časují přesně na ovulaci a vidí vše na ultrazvuku (1-2 kontroly v průběhu cyklu, aby se vidělo, jak roste folikul + kontrola po inseminaci, zda je vše ok). V rámci IUI si platíš jedině hormony na růst folikolu (clostík?), další je 6x do roka zdarma (inseminace + pregnyl na vyvolání ovulace). Pokud to CAR chce platit, vyber jiný.

Co se týče IVF a ceny, tak to přesně netuším, pojišťovna přispívá na hormony, kde podle nových ceníků by to mělo stačit bez doplatku, ale ne všechna CAR už mají nový ceník. Určitě se platí prodloužená kultivace a případně speciální techniky, je-li problém se spermiogramem. Nevím nakonec, zda se platí 26000 za samotný výkon - vedle holky tvrdí, že pojišťovna platí jen hormony, ale zase co jsem se bavila s holkama, co měly IVF, tak tuto částku v platbách neuváděly, spíše zmiňovaly 10-15 tisíc jako různé doplatky.

Určitě ale doporučuji dobře vybrat CAR. Já co jsem si dělala analýzu, tak dobrý je v Praze Gennet (a znám i několik holek, co tam skončily poté, co byly někde jinde a byly spokojené), v Brně Helios (ale tuším dražší než Gennet). Nejvíc stížností jsem slyšela na Pronatal. Sama bych určitě volila CAR nějak dostupné, pokud zkusíš i inseminaci (třeba v mezerách mezi IVF - a proč ne, je-li zdarma nebo skoro zdarma), tak počítej s několika návštěvami do měsíce.

weroniqqa
24. srp 2015

@krmv a pokud už absolvoval spermiogram letos v únoru tak půjde asi znovu že?cca za jak dlouho od první návštěvy v CAR dojde už k IVF či IUI samotnému?

alasek
24. srp 2015

Ahojky tak já dnes byla na 1. IUI,od první návštěvy to trvalo necelý měsíc podle mého cyklu.Já i partner v pořádku,ale stejně jsem stimulovala Merionalem.Teď už jen 3 týdny počkat..Jsem na sebe zvědavá,jestli vydržím netestovat po 2letém snažení.Ale jsem plná optimismu 😀

weroniqqa
24. srp 2015

my se snažíme rok a nic, bohužel zřejmě nemám ovulaci. stimulovaná clostíkem jsem byla 3 měsíce ale bez úspěchu. Lékař mi tedy doporučil umělé a doporučil mi nosifol. Takže mám ted dilema, zda mám ještě vydržet měsíc či dva, nebo zda toho umělého využít hned.

alasek
24. srp 2015

Já brala Nosifol od března 3měsíce a mě teda ovulku nahodil dobře-do té doby jsem měla anovuláky a pak už ne 🙂 Po dobrání už ani nemusim dělat ovutesty,protože jí spolehlivě poznám podle bolesti břicha,což jsem dřív neměla..Každopádně já mám divně položenou dělohu,takže se mi tam spermíci hůř dostanou,proto iui u mě.A už jsi byla v CARU?Já dneska lituju,že už jsem nešla dřív,jsem tam spokojená,dokonce se tam vždycky těším 😝

alasek
24. srp 2015

@krmv mě říkali testovat až za 3 týdny,za 2 tam prý ještě nic nebude.Neházej flintu do žita 😉

weroniqqa
24. srp 2015

ještě ne, zatím rozmýšlí zda ještě počkat či ne. Doktor mi řekl ať se rozmyslím, ale podle toho jako to říkal tak si myslím že to vidí za nejlepší řešení. Já mívám tak cca 14 dní před MS bolesti podbřišku a zad ale ovu test negativní. pak to před MS zmizí a pak zas znovu. Minulý měsíc mi vyšel skoro pozitivné ovu test 17-18dc, ted jsem byla 17 dc na kontrole ale na ultrazvuku viděl jen dutinku s mens. tekutinou, takže tenhle měsíc zase nic.

merope
24. srp 2015

@alasek Taky lituji, že jsem nešla dřív, už jsme možná mohli mít prcka s sebou.

@weroniqqa Mě to třeba trvalo od první návštěvy docela dlouho - pro IUI chtěla doktorka průchodnost vejcovodů + když jsem šla na první kontrolu s tím, že bych měla mít ovulaci, tak jsem byla zjevně po (což vím jen díky tomu, že dva dny před tím jsem byla u své gynekoložky a ta mluvila o hezkém folikulu). Záleží taky, na jaká všechna vyšetření tě bude chtít doktorka před IVF poslat (a mezi námi, přijde mi to skoro lepší nejpozději po prvním neúspěchu) - prostě proto, že je blbý zjistit po 2-3 neúspěšných IVF, že máš zvýšené NK buňky a tudíž embryo prostě považuješ za cizí element, který je potřeba zničit.

krmv
24. srp 2015

@alasek dekuji za podporu.uvidim.hold jen cekat musime.

martinek14
24. srp 2015

Taky jsem dnes po 1 iui a zitra jdem jeste jednou at je vetsi sance

alasek
24. srp 2015

@martinek14 noo my se to ještě snažíme podpořit doma 😝 Tak můžem čekat spolu,když to máme stejně..Držím palce 😉

alasek
24. srp 2015

@krmv Držím palce,ať to dopadne 😉

krmv
25. srp 2015

@martinek14 to je mozny jit 2dny po sobe.to jsem netusila.drzim pesti