Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

blauen
27. dub 2016

@atlhea333 mě se celou dobu věnoval jenom jeden Dr.. Popsala bych to asi takhle za těch 7 měsíců v CAR.
První návštěva - utz, gynekologická prohlídka odebrání tkáně z čípku
Druhá návštěva- po MS hormonální profil, objednání na hysteroskopii, žádanka na imuno do Prahy, genetika vyšetření

Mezi tím manžel dával sperma, posuzovalo se kolich jich je jaká kvalita, bylo to horší, doporučení pro manžela Supradyn

Další návštěva - provedení hysteroskopii vše dopadlo dobře
mezi tím snažení a další kontrola po styku k vůli kontrole zda po styku jsou ve mě manželovy spermie, bohužel nenalezeny...

Návštěva imunologie v Praze - zjištěna snížena buněčná imunita, nasazen prednison

Další návštěva u gynekologa zákaz sexu na 3 měsíce jen v době ovulace, což jsme na to kašlali a soustředili se na léčbu

Další návštěva CAR plánování IUI - pondělí UTZ, zjištěny tři dominanty přijít za dva dny, středa dominanty dva folici, jeden zaostál s tním se už nepočítalo, pichnut pregnyl, čtvrtý den - první IUI, nervozita u nás panovala, chtěli jsme to od pískat, manžel s nervozněl, nebylo co dopravit, všichni nás podpořili psychicky, dr. i sestřičky, nakonec se v odpoledních hodinách podařilo, a pátek další IUI.

To je tak vše za těch 7 měsíců co jsme vlezli do CAR . 😉

blauen
27. dub 2016

@juliemichal my měli pust ted to bude asi divné ale cca dva a půl měsíce k vůli té snížené imunitě......tedy když počítám styk...je fakt, že to může být i ten pregnyl ještě, ale už je to přeci 13 dní od pregnylu

blauen
27. dub 2016

@juliemichal mě nechali po tom IUI ležet na sále, zhasli mi světla a řekli at si hezky medituji a nechali mě tam 15 - 30 minut z nohama na hoře 😀

atlhea333
27. dub 2016

@blauen Mráz mi přeběhl po zádech... takových vyšetření... Ale aspoň že pořád jeden doktor. V našem CAR je to skoro pokaždé jiné. Poprvé jsme tam šli na začátku března a od té doby jsem byla v "péči" tří různých doktorů...

juliemichal
27. dub 2016

@blauen počkej můžu se tě pls zeptat jak ti přišli na tu sníženou imunitu?
protože jak jsem si četla to co bylo u Vás za tu dobu co jsi v tom caru tak mě zarazila jedna věc,a to jak jsi psala,že ti dělali ten test po tom styku.mi ho právě taky někdy v září min roku dělali a taky se přišlo na to,že žádné spermie u mě nenašli.. ale nevím zda to bylo i díky toho,že jsme měli den před tím než jsme šla na ten test 2x sex ten první byl s vyvrcholením a ten druhý byl bez.no,ale nic mi na to neřekli a nijak neléčili.. v listopadu mi taky dělali ten test,ale nevím jak to nakonec dopadlo.. nevolala jsem si tam,ale stejně jsem v tom listopadu přirozeně otěhotněla,ale v lednu bohužel potratila takže teď půjdeme na první IUI v tomto roce 🙂
jinak taky asi si myslím,že 13 dnů v těle pregnyl nevydrží.. no uvidíme jak u tebe bude vypadat zítra testík 🙂 🙂

blauen
27. dub 2016

@atlhea333 s tím, vůbec nemám zkušenosti takovým přístupem.....nám se věnoval jen jeden po celou dobu, akorát za začátku a to se omlouvali jak mě chtěli vidět tak to mi řekli hned že pan doktor má dovolenou ale že tam je kolegyně a že chce jen zjistit jak mi rosté bez clostíku folikul

blauen
27. dub 2016

@juliemichal na tu sníženou buněčnou imunitu nám přišli v Praze na imunologii kde jsem odevzdávala krev, a manžel sperma a pak se vyhodnocovaly výsledky, čekali jsme na to cca 1,5 měsíce. K tomu byl ještě dvouhodinový pohovor s Dr. v jakých podmínkách pracujeme s jakými látkami, zjištovali vše co by mohlo mít negativní vlit na spermie

atlhea333
27. dub 2016

@blauen No vidíš to, nás přijímala doktorka X, byla jsem u ní na prvním UTZ v březnu jak jsou na tom folíci, kontrolní UTZ už dělala doktorka Y s tím, že pregnyl a snažte se doma (haha, úplně mimo dohodu s doktorkou X) a další měsíc UTZ a inseminace s doktorem Z - to už bez vysvětlení nebo co... Tak nevím, jestli je to normální nebo divný... ale jako mně to úplně nevyhovuje... tak teď o tom tak přemýšlím, jestli až se odhodlám k ICSI, jestli nemám jít jinam.

blauen
27. dub 2016

@juliemichal a kdy jdeš na IUI? Držím palečky ať ti to dobře dopadne! Zítra snad budu zase chytřejší z testíku.

blauen
27. dub 2016

@atlhea333 ještě jsem zapomněla napsat že před tím IUI jsme měli ještě skoro hodinový pohovor s Dr. kde nám všechno dopodrobna vysvětloval jak to bude probíhat, co budu cítit u IUI, jak to bude s léky, co brát tehdy a tehdy i manželovi říkal, že nemusí mít strach, že hodně se ptají muži zda ty spermie jsou opavdu jejich 😀 co se bude dít ze spermijkami vše nám vysvětlil.

juliemichal
27. dub 2016

@blauen takže oni tě tam poslali díky toho,že prostě nenašli v tobě od manžela spermie?mě právě neposlali nikde a řekli mi,že budu mít problém s otěhotněním díky toho,že jediné co nám zabere bude to IUI,protože ty spermie mi dají do toho děložního čípku,což díky toho hlenu nebo čeho mají problém spermie přežít a dostat se tam kde mají.. ale nikde mě právě neposlali.
no a kdy jdu na IUI?v pondělí jdu na folikumetrii 9DC tak uvidíme jaké budu mít folikuly a potom se dozvím kdy na to IUI jdu a moc děkuji,já tobě moc přeji aby ti krásně dušík na tt sílil ♥ ♥

blauen
27. dub 2016

@atlhea333 je to opravdu dost doktorů a ještě když levá ruká neví co dělá pravá....těžko radit...možna bych se opravdu poohlédla po něčem jiném ale to nemůžu ti radit.......když už jsi u nich absolvovala jedno i IUI tak riskni i to druhé at se zbytečně ještě nenervuješ hledáním dalším carem

blauen
27. dub 2016

@juliemichal můj dr. standardně neprovádí IUI bez toho imunologického vyšetření možná i že tušil že se snažíme tolik let tak hledal příčinu. A mezi tím přišli i na to že po styku žádné spermie ve mě nejsou.

blauen
27. dub 2016

@juliemichal tak to ti přeji at folici krásně rostou, já měla tři a z toho jeden ten dr. říkal že je malý ...já jsi týden před IUI v době MS pila kontryhel, a pak ananas věřím v to, že to má ty látky prospěšné...a dr. říkal že mám exkluzivní sliznici na IUI.

juliemichal
27. dub 2016

@blauen aha takže takto.no my se taky snažíme ty 4 roky o třetí a přitom ze stejným chlapem co už s ním 2 děti mám 😀 takže neznáme žádnou příčinu,ale asi jsem ji našla a to takovou,že díky toho,že mám středně těžké astma,které jsem několik let neléčila ☹ takže i díky toho jsem asi v tom lednu potratila ☹
děkuji moc a měla jsi nějakou stimulaci?já jsem bez stimulace díky toho,že mám sama od sebe ovulaci jediné co beru je teď ten gynex 3x denně 7 kapek.takže jsem zvědavá jestli gynex udělá nějaký pokrok 😀 😀 jinak sliznici mívám docela nízkou ☹ a to se dr nelíbí ☹ ale možná po tom potratu budu mít lepší sliznici atd 🙂 🙂

blauen
27. dub 2016

@juliemichal ted když už jsi našla příčinu tak to půjde rychle! 😉 Já stimulovala clostíkem brala jsem 3-7 DC 2 tabletky jinak nic jsem neměla. Zkoušela jsi kontryhel ta je přímo na růst sliznice, mi pomáhá dost. I když někdo píše, že mu oddaluje MS. tak nevím

juliemichal
27. dub 2016

@blauen no já kontryhel doma mám,ale nevím zda ho pít nebo ne,protože mi fakt oddálila ms ☹ ☹ takže teď nevím pít ho nebo ne?a snad máš pravdu,že to teď půjde rychle i díky toho astma mám nemocenskou a je to tak na měsíc,na 2 či déle jak mi řekl dr když jsem si to zapinkala s tím sama,že jsem se neléčila tak dobře mi tak ☹ mi clostyl právě nechce dát což fakt nechápu proč ☹ ☹ myslíš si,že mám pít ten kontryhel nebo raději ne?

blauen
27. dub 2016

@juliemichal ted už ho nepij pokud jsi 9 DC většinou je nejlepší pít od začátku menstruace......já ho pila v době menstruace čtyři dny a pak jsem přestala někdo říká že se má pít do 10 -14 DC pak přestat. TO je dobře že jsi i doma, si odpočineš, nabereš nových sil a ono to půjde, uvidíš! 😉

juliemichal
27. dub 2016

@blauen já jsem dnes 4DC v pondělí budu 9DC jak půjdu na tu folikumetrii 🙂 tak nevím zda ho pít do toho pondělí anebo ne 🙂 🙂 no máš pravdu je to dobře,že jsem doma,ale hrozí mi díky toho vyhazov ☹ tak jsem s toho docela nesvá ☹ budu muset jít potom na sociálku nebo někde,ale nevím zda mi budou něco platit,snad ano 🙂 no nic jdu s kluky ven večer pisnu tak zatím ahojky a děkuji za pokec 🙂 🙂 jsi fajn 🙂

blauen
27. dub 2016

@juliemichal opravdu nevím jak ti s tím čajem poradit, abych něco nenapsala a nějak ti to ještě mou radou neuškodilo. Ale někde jsem četla že i nanás je dobrá věc že obsahuje nějakou látku prospěšnou těhotentství tak tím ananasem bys nic nemusela zkazit. Já už se taky těším až půjdu z práce a trošku se projdu po "čerstvém" vzduchu. Užívej venku s klukama a taky děkuji za pokec a uklidnění! 😉 jsem hrozný plašan jinak ☹

elis86
27. dub 2016

@blauen ty jo, koukám co máš za sebou a s jakou péčí...kam chodíš do CAR? Já do ISCARE Praha, po IUI neležím,jdu hned domů a imunologii prej dělají až po nevydařeném IVF 😒

blauen
27. dub 2016

@elis86 no já chtěla právě na IUI hned minulý rok na podzim a jenom tou otázkou jsem udělala rozhořčení, že prý pokud na to tak spěchám tak ať jdu kde to dělají jak na běžícím páse. My sice za IUI platíme 3.000,- ale nelituji toho, už jen díky tomu, že našli příčinu. Dr. nám nedaval moc velkou naději na IUI ale vše se nějak zlepšilo, že nám po těch 7 měsících dal tu naději a řekl, že do toho půjdeme a pak se dva cykly nezadaří půjdeme na IVF. Ale už k tomu IUI chtěl všechny testy mít hotové, že prý jak bychom se cítili on a my s manželem, že budeme podstupovat něco, co vůbec nebude fungovat. Za ty názory a postup jsem mu vděčná, protože po čtyrech letech a hned z prvního IUI na mě vykoukl včera dušík neuvěřitelné, pro nás vesmír 🙂 ale nechci to zakřiknout. Jinak chodíme do CAR Frýdek-Místek.

katkavfr
27. dub 2016

@blauen už máš dusík Ježíš to je supeeer 🙂 gratulace... v gyncentru chtěl dr taky vcechny testy ať ro iui není zbytečně. .. zatím mě v pondělí čeká průchodnost tak se trochu bojím. ...

wwerru
27. dub 2016

@katkavfr pruchodnost mam za sebou a neboj se, da se to prezit 😉 je to sice neprijemny, me to i bolelo ale da se to zvladnout, nic hroznyho to neni neboj 😉

blauen
27. dub 2016

@katkavfr ahoj, jj včera na me vykouk, akorát se bojim, je to moc brzy. Kde jdeš na tu průchodnost a jak ti ji budou dělat? Me dělali formou hysteroskopie a dr.uspava na tento zákrok, aby to nebylo zbytecne stresující. Nepamatuji si z toho nic. Jen jsem pak trosku krvacela ale do večera to přešlo.

juliemichal
27. dub 2016

@blauen neboj se určitě to u tebe bude v pořádku,moc se už těším na tvůj zítřejší testík 🙂 🙂 jinak s tím ananasem bych fakt nic nezkazila to máš pravdu,děkuji vyzkouším ho 🙂 🙂 tak teprve před chvíli jsem došla domů 😀 😀

katkavfr
27. dub 2016

@blauen mě průchodnost bude dělat přímo Mudr čermak v gyncentru pomocí kontrastni tekutiny... dělá se to pod utz a bez uspání. ..

blauen
27. dub 2016

@juliemichal ty ses mela me zaclo tak nadymat a křeče ze jsem byla ráda, že jsem došla dom. Vzala jsem si dva espumizany, tak snad jsem tim nic nezkazila. A pisou ze se muzou i v těhotenství. Omlouvám se že pisu jak hotentot, ale mám k dispozici jen tablet a z něho se mi pise blbe.

juliemichal
27. dub 2016

@blauen jéva tak ty křeče taky znám to jsem měla v lednu jak jsem byla v tom 8-9tt jak jsem se dozvěděla,že jsem těhu a dr na pohotovosti mi říkala,že je to normální,že to bolí díky toho,že se ta děloha roztahuje.takže se bát nemusíš 🙂 🙂 určitě bude vše v pořádku 🙂

blauen
27. dub 2016

@juliemichal tak to jsi me dneska už podruhé uklidnila, děkuji! 🙂 Já na to nadýmání trpím už tak moc tak snad to ted nebude katastrofa a nebudu pořád jak vzducholoď 😀