Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

ladyfox
21. říj 2015

@gabra29 co doktor to názor, tvrdil mi,že mohu mít ovulaci dřív přirozeně než zapůsobí ta injekce...já bych se asi taky bála sama bodnout 🙂 ale fakt to bylo bezbolestné 🙂

darinka84
22. říj 2015

@bara183 na me clostil reaguje dobře, teda doteď jsem ho brala 5.-9. den a mám zkusit 3.-7. tak jsem zvědavá co to se mnou udělá.pokud mě to posune ovulaci o dva dny tak z toho pokusu nic nebude protože mě to vyjde na víkend....dneska začínám..tak aspoň se něco děje

korticka
22. říj 2015

Ahoj holky...hlásím se k vám do grupy 🙂 Na inseminaci jdu v pondělí-pokud budou folikuly 😠
Mám poslední pokus IUI letos před IVF...máme už za sebou uplně všechno kromě IVF (testy, spermio, endokrinologii, laparka, hysterka)) Jsem ted pátý měsíc po laparoskopii. Od té doby se mi ve vaječnících něco tvoří ale vždycky z toho byla pak 5cm cysta...jsem zvědavá jak na mě ted zabere Clostilbegyt...před laparkou nic moc 😖
Jo a moje diagnoza je PCO 🤐

gabra29
22. říj 2015

@ladyfox no vidíš, taky zajímavý názor, klidně to tak může být. To chápu, že to nebolelo, jsou to profíci, ale co s tím budeme dělat my doma, jsem zvědavá 🙂 to asi bude bolet, já levá a hlavně posera, tak bude sranda 🙂

darinka84
22. říj 2015

@korticka držím pěsti!! a to PCO je co?ví c znamená ta zkratka polycyklické ovaria, ale konkrétně to znamená co?nebo způsobuje...ja dnes začínám clostil a jdu se domluvit na IVF takže při té příležitosti když už tam pojedeme sem si říkala že jeste IUI zkusím 😀 a budeme čekat na imunologii jak dopadne

ladyfox
22. říj 2015

@gabra29 hlavně se nebát 🙂 manžel se bude muset ukázat jako zdravotník 🙂 .-) když ty nee 🙂

korticka
22. říj 2015

@darinka84 PCO jsou polycystické vaječníky...tj.že mám vaječníky obalené tvrdou slupkou z malých cystiček přes kterou se mi neuvolnují folikuly, které mi ani nedozrajou, spíše že je jich mnoho ale malých, bez hormonů skoro žádná menstruce nebo hrozně dlouhé cykly-necykly 🙄 ovulace vubec žádná...po stimulaci Clostilem jsem měla vajíčko jenom někdy a nebylo třeba dost velké...postimulaci Thyroxinem to bylo lepší-folikul byl ale nic z toho...to bylo všechno před laparkou...po laparce se mi to trošku zlepšilo...ale zase se mi tvoří folikul který se neuvolní a vzniká mi každý měsíc 5cm cysta, naštěstí sama mizí s MS...no je to psycho 😅
A ty stimuluješ Clostilem na IVF ? nebo na IUI ?

darinka84
22. říj 2015

@ladyfox
@gabra29 manžel už je taky smířený s tím že mě to bude u IVF píchat, já se toho bojím těch jehel ještě když jsou zabalené v obale 😀 to bude velká šou u nás

darinka84
22. říj 2015

@korticka tak to je psycho to věřím..a u IVF se to dá tohle všechno obejít? já zatím na IUI s tím, že nás čeká imunologie testy a po novém roce a až budu vědět že není problém v té imuno, tak půjdeme do IVF..

ladyfox
22. říj 2015

@darinka84 mě nic takového nevadí, léta jsem chodila darovat krev...holka zlatá budeš to muset zvládnout , myslím , že nejhorší bude první injekce..pak to bude v poho

darinka84
22. říj 2015

@ladyfox to je jasný, pokud na to dojde nezbyde nic jiného než zatnout zuby a povolit břuch 😀

ladyfox
22. říj 2015

@darinka84 právě, hlavně se "nešponovat" jinak to bude bolet .-) držím pěsti

korticka
22. říj 2015

@darinka84 mě imuno nedělali, doktor říkal že zatím nemá důvod se obávat že by to mohlo mít problém ještě jinde, a že by to řešil až tak po prvním neúspěšném IVF. Jinak u toho IVF při PCO se taky stimuluje, ale musí se dobře nastavit hodnoty té stimulace, ani moc ani málo, protože ty vaječníky reagují všelijak...hrozí tam i vyšší riziko hyperstimulačního syndromu... 😖

darinka84
22. říj 2015

@korticka u nás žádný problém zatím není takže toto je poslední mě známý test kde by jetě mohli něco odhalit..jinak už nevím a gynekolog už taky vlastně nee..takže už se muže přijít jedině na něco přímo u IVF

korticka
22. říj 2015

@darinka84 a chodíš do CARu?

gabra29
22. říj 2015

@darinka84 to jsme dvě, u nás to bude taky veselé. Já nemůžu injekci ani vidět, takže jsem mooc zvědavá jak to zvládneme. Manžel se zatím tváří statečně, tak snad mu ten optimismus vydrží 🙂

gabra29
22. říj 2015

@ladyfox tak to tě obdivuju, já bych darovat krev nemohla, když vidím injekci je mi blivno, natož tu šílenou hadici, brrr a ještě ten objem, který ti vezmou. Šponovala jsem se při odběru na imunologii, kde mi brali 5 zkumavek a to bylo moje maximum. Vím, že pokud to dotáhneme do konce a přijde na porod, budu muset vydržet víc, ale to si říkám, že tam jiné vyhnutí nebude a zatím je to daleko, asi budu bláznit těsně předtím 🙂

darinka84
22. říj 2015

@korticka ano chodíme 🙂

ladyfox
22. říj 2015

@gabra29 já chodila 12 let, krev, krevní destičky 🙂 krve berou skoro 0,5 l...pro každého to fakt není...nedávno jsem se zaregistrovala i do registru dárce kostní dřeně...No k tomu porodu, kdybych mohla tak jdu raději na císaře...toho se taky bojím 😀 to jsem taky posera 😀

darinka84
22. říj 2015

@gabra29 já pořád doufám, že se stane zázrak a do konce roku otěhotním a nebo nám něco zjistí na imunologii a přeléčením se to povede...přece jen vše bude levnější a méně náročnější jak IVF...ale když nebude zbytí hold nějak přežijeme

gabra29
22. říj 2015

@darinka84 to ti věřím, já si taky říkám, že buď zabere IUI nebo se to povede přirozeně, tak budeme doufat 🙂 je to nejšetrnější, tak snad to klapne 🙂 zázraky se dějí a znám pár takových kde jim doktoři řekli, že to přirozeně nepůjde ani kdyby se stavěly na hlavu a další měsíc byly těhotné naprosto přirozeně, takže pořád šance je 🙂 jenom občas je to už na bednu, všechno toto ustát a hlavně ty zklamání když každý měsíc tam mrcha červená dorazí ☹

gabra29
22. říj 2015

@ladyfox to mi povídej, ale říkám si, že hormony nás připravěj na všechno a nakonec to dáme (nic jiného nám nezbyde 🙂 ale vítr z toho mám už teď 🙂

ladyfox
22. říj 2015

@gabra29 doufejme 😀 jinak budu za histerku 🙂

merope
22. říj 2015

@ladyfox Vidíš, já doufám, že pokud se zadaří, tak to půjde rodit přirozeně a nebudu muset na císaře. Protože z přirozeného porodu se oklepeš a za pár dní jdeš domů a normálně funguješ. Z císaře jdeš domů totálně rozlámaná a nejraději bys ležela v posteli a nic nedělala - je to v podstatě poměrně šílená operace. Vezmi si, že i na takový slepák nelaparoskopicky se dřív dávaly lázně (nevím, jak je to teď) a tohle je mnohem mnohem složitější a laparoskopicky to jaksi z principu nejde - tzn. takto velkou operaci už dělají málokomu a přitom místo toho, abys ležela 14 dní v nemocnici a pak se dva měsíce rehabilitovala, přivážíš si za týden domů dítě, o které se musíš ve dne v noci starat. A do toho problémy s laktací, takže místo nočního kojení "u prsu" musíš vstát, ohřívat vodu, míchat umělou výživu a podobně (problémy s laktací jsou po císaři běžné, protože tam prostě chybí ty hormony říkající tělu, že právě proběhl porod).

Prostě pokud se dá jen trošičku si vybrat, tak rozhodně rozhodně přirozený porod (nehledě na to, že kdybyste chtěly více dětí, tak pokud je první rozené císařem, je vysoká šance na to, že se druhé porodit přirozeně nezvládne a to je pak konečná na počet dětí, protože další těhotenství je v takovém případě obrovské riziko pro matku kvůli "nedržící" děloze). Už teď se kvůli tomu dělá i to, že i pokud je dítě špatně otočené, je snaha ho i tak odrodit přirozeně (jde to), než dělat automaticky císaře. Koneckonců pokud se to stihne, tak se dá dát epidurál a i pokud se to nestihne, tak porod bolí míň než pak dva měsíce srůstání.

ladyfox
22. říj 2015

@merope chápu a věřim, že to není procházka růžovým sadem...nechtěla jsem,aby to vyznělo tak hloupě a dotklo se to některé z Vás.

darinka84
23. říj 2015

já jsem teda taky posera a je mě jasné, že to bude bolet, ale vlastně se na ten porod těším, hrozně mě zajímá jak to probíhá 😀 noo je to hodně vzdálená budoucnost, někdy musím zapudit myšlenku, že na to třeba ani nikdy nedojde ☹

korticka
23. říj 2015

@darinka84 nejsi sama 😒 taky si to ted často říkám, zda vůbec na takové záležitosti jako bolest při porodu atd. přijde 😢 všichni kolem mi pořád říkají jak to příjde, že se dočkám a že už to vyjde atd....ale co když ne 😨 my se snažíme už 3 a půl roku 😔 a vy?

darinka84
23. říj 2015

@korticka my jsme si ted prošli skoro rok obdobím kdy jsme to neřešili a říkala si že to přijde a vlastně když jsem začala počítat tak už je to 3roky od vysazení antikoncepce 🤐 u nás o tom nikdo neví ani že se snažíme takže už vůbec ne, že uvažujeme o IVF..

martinek14
23. říj 2015

Kdy jste holky zacaly brat utrogestan?

gabra29
23. říj 2015

ženský, je neuvěřitelný, jak máme všechny naprosto stejné pocity ☹ říkám si úplně to samé, jestli na to vůbec někdy dojde ☹ aby se člověk bál porodu, ale na druhou stranu se těšil na tu sladkou odměnu za hodiny trápení, ale po 3 letech, už začínám být trochu pesouš ☹ Takže hurá pryč s negacemi a budeme zase pěkně dál věřit a doufat, že to prostě klapne tak jako ostatním 🙂