Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

akmitaf
27. srp 2014

@donia aha tak nevím, ale ona mi fakt říkala, že je to jako po porodu prostě klasické šestinedělí, tak fakt nevím. Ten 1 dne je drsnej, vždyť může začít krvácet a tak. Jako, když je vše OK tak chápu, že není důvod a v práci začneš myslet na jiné věci, ale zase doteď nevěděli jestli tě nevezmou na další zákrok. Ale je fakt super, že se to tak lepší

donia
27. srp 2014

@akmitaf hele, ty uz sis dala k sobe ze cekate a termin porodu 🙂 To uz jsi nekde byla?

akmitaf
27. srp 2014

@donia ne je to mé vnitřní přesvědčení 😀 obzvlášť to datum a pohlaví 😀 jinak manža Viktroku nechce v žádném případě - ta snaha už tu jednou byla. Prostě jsem se rozhodla, že to tak bude. 😀 Dokonce to datum mi ani nevychází - podle tabulek by to mělo být 28/4, ale uznej, že to moje je prostě lepší 😀

akmitaf
27. srp 2014

@donia jinak dcera měla být taky Viktorka a naplánovala jsem si ji na 19/1 - narozeniny táty a byla až 31/1. Kdyby už alespoň vydržela do 1.2.2012, ale ona si vybrala ták blbí datum 😀

donia
27. srp 2014

@akmitaf Viktorka je hezky, to dala kamaradka schvalne jako symbol (Victory= vitezstvi), protoze se jim po 8 letech po umelem konecne zadarilo.
Ja uz se nerouham, po tom co jsem ted zkusila bych rodila klidne 13.13. kdyby takove datum existovalo 😀

akmitaf
27. srp 2014

@donia no jo to víš, že to odrodím podle mimouška, ale malovat si to můžu, že. Jinak to neber jako rouhání - jen se snažím myslet pozitivně - vůbec si nepřipouštět jiný než dobrý konec. Po těch prvotních hrozných snech se ani jinak nedá

akmitaf
29. srp 2014

@donia ahoj tak jak je už máš MS?

Já to dnes nevydržela a zavolala do Car a tam si mě hned pozvali na pondělí - dost se divili, že mám pozitivní test už týden a volám až teď. Tak v pondělí na krev a pak se prý dohodneme na dalších prohlídkách - švíca mě dnes přemluvila, ať raději do Car zavolám, že si mě tam budou určitě nechají alespoň do první genetiky, tak jsem zvědavá .

donia
29. srp 2014

@akmitaf ne ne, ja od toho zakroku nekrvacim, ten den vykonu ano, pak uz jen par dni spineni a od te doby nic. Na poslednim utz dr. rikal, ze by to melo odejit s porevizni ms, kterou mam ocekavat 4-6 tydnu po vykonu. Ted jsem 14 dni, tak uvidime. Stale je mi stridave co se nalad tyce, chvili si rikam, ze to dam a pak me zase prepadne smutek a plac. Ach jo. ☹ Cim vic se blizi pondeli, je mi hure, protoze jsme meli mit termin v CAR kvuli prvotrimestralnimu screeningu a ja s napetim ocekavala az nam reknou, ze je mimi zdrave a my muzeme o nasem ocekavanem stesticku rici vsem. Hlavne v praci, protoze by me uz nechal na neschopence. Misto toho mam kontrolu u sveho gyn. co se vrati z dovolene a predpokladam, ze me od utery uschopni. Takze budu mit v hlave akorat to, abych se neprorekla a ktery den dam vypoved.

Je fajn, ze te chteji hned videt, aspon budes klidnejsi. Drzim palce a urcite hned pak napis, ze to je tam kde ma byt. To je takova prvni meta 😉 vlastne asi druha, ta prvni jsou //

akmitaf
29. srp 2014

@donia aha tak já myslela, že ta MS dorazí dřív - tak to je dlouhá doba. A už jsi se rozhodla skončit v práci? Už to tam nedáš? To mě mrzí, ale zase je to nový začátek, tak třeba ti to donese nové cíle a čím míň se soustředíš na mimi, tím větší šance, že to klapne. Určitě bude líp, hlavně aby ti to vyšetření v pondělí dopadlo dobře . 😉

donia
29. srp 2014

@akmitaf To jo, hlavne, kdyz clovek nevi kdy ji presne ocekavat, tak budu furt pripravena se slipovkou. Jj, je to na 99% ze vypoved dam, jde jen o to zda hned (to dle kecu tam) nebo az posledniho, protoze v praxi je to stejne, platila by az od 1.10. S manzelem jsme to resili, vlastne na ten napad prisel on, abych se hodila do klidu a mela cas se soustredit jen na sebe a pripadne tehu. Pojistovna nam to plati jen do 40-tin, takze by se jednalo o par mesicu. Vypoved by mi skoncila v listopadu, takze od 1.12. bych byla doma a nase snahy by poj. platila do kvetna. Takze asi tak, takova je teorie. Je fakt, ze me to stoji hodne moc nervu a trpi tim i zdravi, mam problem s vypadavanim vlasu, samozrejme jedna s lekarskych teorii je stres a u me to bohuzel fakt tak funguje. A stejne bych to tam dalsich min. 20 let do duchodu tezko dala, takze tohle je asi takovy impuls, ze je potreba to zmenit. Tohle me asi nakoplo, protoze o tom uvazuji uz dlouho. Jen me mrzi, ze prace jako takova me bavi, ale obetovat tomu tolik, to fakt ne, to mam jine priority. Lidi se tam tezko jen tak zmeni, takze to musim byt ja, kdo udela zmenu.

akmitaf
29. srp 2014

@donia no jo to je fakt a je fajn, že máš doma prima manžu a podporuje tě. Tak se fakt hoď do klidu - já si tento měsíc moc užila a výsledek snad bude štěstím na celý život. Taky k tomu došlo po té, co jsme se dohodli, že změním práci - hned mě to přestalo nervovat. Taky mi hrozně pomáhali procházky po lese - fakt úplně jsem se hodila do klidu.

donia
29. srp 2014

@akmitaf to jo, jsem moc rada jaky mame vztah. taky je toho dukazem, ze skoro po 20 letech co jsme spolu chceme dalsi mimco 😀
ja tu vypoved chtela dat uz pred prazdninama, ale cekal nas ten CAR, tak jsem tomu chtela dat sanci. a vidis, hned prvni IUI vyslo, takze to bylo opravdu o par dni, jen nikoho nenapadlo, ze nam ted nebude prano a dopadne to takhle ☹
tak se mi nechce riskovat dalsi drahocenne mesice

akmitaf
29. srp 2014

@donia úplně tě chápu a držím moc pěsti 😉 😉 😉

jankarica
29. srp 2014

@akmitaf jinak s tou MS po revizi jsem to měla stejně. Krvácela jsem jen ten den revize, druhý den už ne a pak jsem asi 2 týdny trochu špinila. A jelikož mi mudra dala Norethisteron, tak jsem věděla, že to dostanu 16.8. A už si jedu svůj cyklus. Jinak ta první MS po revizi u mně nebyla bolestivá. Měla jsem to silné As 2-3 dny a 4. už slabé, 5.den nic...toť to moje zkušenost...

jankarica
29. srp 2014

@akmitaf
@donia Jinak s tou prací jsem to měla stejné. V práci to bylo na pikaču, zkusili jsme car a bylo to tam. Na nemocenskou jsem šla hned. Jakmile jsem své obvoďačce řekla, že je to z IUI, hned mi řekla, že je to rizikové. Ne, že by byly předpoklady pro problémy, spíš že byl náročné otěhotnět...

donia
29. srp 2014

@jankarica no a jak ted s praci? to ses tam po revizi vratila?

jankarica
31. srp 2014

Ne-e, jsem a mateřské, myslela jsem první těhu...🙂

donia
31. srp 2014

@jankarica aha, jsem si to nejak nedala do souvislosti. Nemas v profilu kolik je prdolkovi, tak jsem nevedela. Na jak dlouho jsi zvolila MD a kolik teda jeste budes doma? Ja mela vzdy na 3 roky. Kdyz bys sla z MD na MD tak si muzes taky vybrat? Kamaradka sla treba z pracaku a musela mit 4 roky, aby ji vyplaceli co nejmensi davky.

akmitaf
31. srp 2014

@donia ahoj a tak mě napadlo jestli se v práci s tebou na výpovědi nedohodnou a třeba nebudeš moct skončit hned. Zkusila bych jim asi zahrát na city, třeba tě postí hned a budeš se stresovat míň. Jinak délku mateřské si můžeš u pokračující vybrat. A ty pokud budeš na pracáku to dostaneš automaticky na 4 roky, ale pokud bude tvůj manžel zaměstnán ke dni porodu můžeš si to změnit - nějak převést na něj. Moc tomu nerozumím, ale v rodině jsme to teď řešili.

donia
31. srp 2014

@akmitaf no, manzel to taky rikal, ale takovou radost by mi asi neudelali 😀 Oni jsou skrti na penize co se proplaceni dovolene tyce (i kdyz to je asi vsude), tak pokud bych si ji musela vybrat, mam jeste 25 dni, takze cely mesic, takze bych teor. mohla prestat tam chodit uz od listopadu (kdyz dam vypoved ted v zari a platila by od 1.10.) Tesi me, ze bych mela nejpozdeji od prosince volno, takze klid pred Vanoci, Nicolka ted jde do prvni tridy, takze klid na pripravu a venovat se ji a take nevim co nas ceka v CAR. Treba zkusi znovu IUI, ale take treba doporuci rovnou IVF, kdyz nas tlaci cas, takze bych mela klid a cas na to tam jezdit. Co jsem cetla, tak ty hormony a pak odber vajicek, asi nic moc, na telo zahul.

akmitaf
31. srp 2014

@donia to jo ale třeba se můžete dohodnout, že vybereš dovču a pak hned skončíš. Zase se mi zdá, že když to vyšlo hned na první IUI, tak by byla asi škoda jít do IVF - je to pro tělo asi o dost větší nápor, ale však uvidíš, co ti doporučí oni - neboj určitě vám to výjde. 😉

donia
31. srp 2014

@akmitaf diky 😉 tobe drzim palce na zitra, urcite se tesis na kontrolu, vid? Tak hned pak pisni.

akmitaf
31. srp 2014

@donia no ani ne - dnes mi není dobře, tak mám trochu strach. Navíc malou odvedu na osmou poprvé do školky a ve 12 ji mám vyzvednout, tak to budu mít dost na knop. Takže zítra zmatek a stres

donia
31. srp 2014

@akmitaf my jdeme zase poprve skolu, pak jeste nejake dr. no taky se nebudu nudit. Drzim palce.

akmitaf
1. zář 2014

@donia @jankarica ahoj, tak jsem dnes dorazila na krev a bylo mi řečeno, že to už je zbytečné a objednali mě na středu do poradny - tak snad uvidím poprvé mimouška a snad bude vše O,K,

donia
1. zář 2014

@akmitaf to je taky dobry, takze nevis nic? To nedelali ani utz, aby zjistili, ze je to v deloze?
Ja uz to nekolikrat slysela, ze holky s domenkou, ze jsou tehu chodim nekam na potvrzeni a pak je posilaji do tehu poradny. To ja neznam, proste jdu ke svemu gyn. a ten pak posila na krev a tak.

akmitaf
1. zář 2014

@donia ahoj ne já byla v Car a tam je to teda vždy na objednání, tak to zase chápu, že když tam mají dnes plno, tak mě tam asi nenarvou. Spíš mě překvapilo, že mě objednali tak rychle

donia
1. zář 2014

@akmitaf ja pochopila z predesle korespondence, ze jsi volala do CARu a tam te prave objednavali na ten dnesek

akmitaf
1. zář 2014

@donia to mělo být jen na krev, ale jak jsme to tam vyplňovali, tak mi říkali, že krev už nemá smysl, že už by mělo být mimi i vidět, ale volno už neměli

donia
1. zář 2014

@akmitaf aha, tak ted tomu uz rozumim 😉 tak to je dobre, ze ti dali termin hned ve stredu