Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

darinka84
3. únor 2016

@alasek doporučení ti napsal gynekolog nebo muže i obvodní lékař?

barboratov
3. únor 2016

@darinka84 20-25 tis je tak za stimulaci...nevím, že by pojišťovna dělala rozdíl jestli platí brno nebo ostravě i praze...je to dle věku a tam už já se nevejdu právě.....ale já mám profil ok, jen jsem holt dlouho baštila antiko, takže se asi ještě nesrovnalo,ale to je zas jiná kategorie...ona ovu se dá nastymulovat....

darinka84
3. únor 2016

@barboratov není to samozřejmě o městu..ale tím že chodím do fakultní nemocnice je toho více hrazeného z pojištění...není to totiž soukromá klinika..aspoň tak mě to bylo vysvětleno...jak je to s věkem to nevím po tom se nepátrala...tak asi ta vysoká cifra bude tím ☹

karlos12
3. únor 2016

@darinka84 neřekla mi kolik má, jen že se tam něco rýsuje, takže jdu zítra, musím si vzít propustku, ale to už mám zajištěné a staniční to nevadí, naštěstí.Právě kvůli tomu rýsování jsem byla nijaká, to budu mít cyklus 150 dní ? Asi jo.To je dobře, ještě aby Ti to něco dělalo, stačí že to svinstvo musíš zobat, hlavně aby to pomohlo.Půjdeš na nějakou kontrolu ?

darinka84
3. únor 2016

@karlos12 s tou prací je to někdy hrozné, obzvlášť když k tomu chybí pochopení ze stran kolegů a šéfa..na kontrolu máme jít v případě nezdaru za těch 4 až 5 cyklů takže ted budu zobat a zkoušet v době ovulace..a během toho se uvidí co bude, zda se zadaří nebo půjdeme na konzultaci už do centra a nebo jen do Prahy zpět na testy imuna co to se mnou vlastně udělalo...

lefik02
3. únor 2016

Pokud dorazí ráčivě ovulace, tak ano i my půjdeme na IUI. Chtěli jsme jít už v Lednu, ale ovulace nikde :( tak mám na Únor předepsaná Clostík, tak uvidíme jak na něj zareguju s Proverou atd.. 🙂

ellisabetha
3. únor 2016

@lefik02 Ahoj, já byla včera na první IUI ( nečekaně) 🙂

lefik02
3. únor 2016

@ellisabetha nekecejjjj, fakt?? tak to budu moc držet pěstičky 🙂 😉 snad to vyjde KONEČNĚ 🙂 a jaké z toho máš pocity? 🙂

ellisabetha
3. únor 2016

@lefik02 Právě že nic moc. Bylo to rychlé, měla jsem folík na levé straně 20mm tak mi řekl, že uděláme IUI. Tak jsem na něho vyhoukla jako že teď hned ? Tak prá jo. Píchly Pregnyl a bylo. Nevím, normálně bych měla mít ovu až někdy o víkendu, tak jsem myslela, že mi to udělají v pátek. Ale tak bylo to první, nic jsme za to nedali, tak uvidíme. 🙂

darinka84
3. únor 2016

@ellisabetha třeba to bude celé taková rychlovka, že se to i podaří ihned 🙂

ellisabetha
3. únor 2016

@darinka84 Kéž by !! 🙂

barboratov
3. únor 2016

@darinka84 no právě je to omezený věkem ty doplatky pojišťovnou, takže to je mi jedno kam jdu. jinak k tý ovu je spousta ženských co má anovulační cykly, je to prostě tak

lefik02
3. únor 2016

@ellisabetha tak vidíš, to je lepší než se na to připravovat atd... takhle to bylo raz dva 🙂 taky bych to tak brala 🙂 tak to my za každé IUI budeme platit, takže u každého to je asi jinak. 🙂

ellisabetha
3. únor 2016

@lefik02 No třeba je to lepší, uvidíme. Jak to, že budete platit ??

lefik02
3. únor 2016

@ellisabetha dr. nám to nějak vysvětloval, že pojišťovna hradí celý ten " zákrok " ale oni ty spermie nějak " filtrují " nebo tak nějak to říkal a za to se platí cca kolem 1400,- zatím máme jen takové číslo, uvidíme až poté kolik to bude přesně. 🙂 bylo mi řečeno, že pokud by vzali ty spermie od manžela, třebas rovnou z kalíšku, když to řeknu blbě a dali by je mě, tak by mohla být reakce " vztahy, křeč dělohy atd " takže proto nám doporučil si připlatit. Nevím co je na tom pravdy, ale nám to nevadí 🙂

alasek
3. únor 2016

@darinka84 bez doporučení,normálně jsem se objednala a zaplatila..

ellisabetha
3. únor 2016

@lefik02 Aha, tak oni vědí co dělají a není to zase tak hrozná částka, tak je lepší si připlatit. Budu držet moc palce.

veronikakn
3. únor 2016

@alasek A můžu se zeptat, kde jsi na tom byla? 🙂

lefik02
3. únor 2016

@ellisabetha taky si myslím a doufám, že vědí co dělají 🙂 a o částce ani nemluvím 🙂 opravdu 1400,- je detail 🙂 oproti 35 tis. 😉

merope
3. únor 2016

@barboratov No, jestli je spermio vhodný na IVF by ti měli říct v CAR. OVU se dá taky nastimulovat, ale na IVF nejvíc stojí právě léky, takže je otázkou, zda nakonec nebude lepší rovnou IVF (kdybys stejně musela stimulovat).

Jinak ta cena je opravdu velmi velmi variabilní. Mě vychází cykly na 40.000 (ale ovuluji bez problémů a hormony mám v pořádku).

alasek
4. únor 2016

@veronikakn Byla jsem u fizioterapeutky a masérky ve městě,kde bydlím,na doporučení kamarádky.Jinak u nás tady Dornovku dělají 3 studia.Vygoogli si ve svém městě,určitě najdeš..Nevím odkud jsi..

darinka84
4. únor 2016

@alasek
@veronikakn ja jdu dnes k obvodní pro doporučení a tím pádem nebudu už nic platit, jde to přes pojištovnu...a objednala jsem se do rehabilitačního centra. u nás ve městě to dělají i maséři, je to vcelku běžná metoda, ale já nějak cítím, že půjdu radši k fyzioterapeutovi jak k "obyčejné" masérce....ale je to jen můj pocit a možná zcestný...nejlepší je samozeřjmě doporučení k někomu kdo má výsledky.

veronikakn
4. únor 2016

@darinka84 A co s tebou bude provádět fyzioterapeut? Nebude dělat cviky podle Mojžíšové? 🙂

darinka84
4. únor 2016

@veronikakn na mojžíšovou už jsem chodila, takže tyto cviky už mám...ale už kdysi jsem uvažovala o Dornovce a diskuze tady mě vyburcovala že to zkusím...

alasek
4. únor 2016

@darinka84 u nás v rehabilitačním centru právě dornovku nedělají bohužel.Ale už jen za ty testy jsem yhazela peněz,že tohle mě nezruinuje 🙂 Určitě to zkus,budeš nadšená 😀

veronikakn
4. únor 2016

@darinka84 Tak já to tedy taky zkusím... pořád jsem z toho měla určitý respekt, ale prubnu to 🙂

darinka84
4. únor 2016

@veronikakn určite vyzkoušej...mě třeba i zajímalo když mě říkala co mám kde špatně, postavení pánve, kolena a tak...je to zajímavé vědět věci kterých si normálně člověk ani nevšimne...a cviky jsou naprosto jednoduché, jen je třeba je provádět správně a na to právě dohlídne...a pravidelnost je důležitá

barboratov
4. únor 2016

@merope no podle toho co mi řek v ut tak to vyšlo na 62 +-....na to, že poprvé se to v 90% nepovede tak je to celkem mazec....stimulace na IUI nemusí být tak drastická ....sperma vhodný je, to řek, jen že přirozeně asi nic moc....jenže popravdě já jim moc nevěřím jelikož je to vše o penězích a proč by ti říkal, že to půjde normálně, když vidí jak tam sedíšjak oukropek a hltáš každý jejich slovo..je jasný, že uděláme bubu nepůjde a budou se sypat kačáky......nic tea proti nikomu,ale nějakou dobu jsem ve zdravotnictví pracovala tak jsem viděla jak to je...........já mám hormony a vše ok, jen po květnovým potratu je ovulace nějak špatně....ale zkusíme co mi včera řek a uvidíme....ale i tak díky 🙂

merope
4. únor 2016

@barboratov Jestli je špatně jenom a pouze ovulace a cena hormonů k ovulaci by nemusela být tak vysoká, tak zkusit IUI - a pokud bude na IUI nějaký doplatek vyjma hormonů, tak změnit CAR. Je dost takových (i soukromých!!), kde je IUI na pojišťovnu zcela zdarma (bez hormonů).

karlos12
5. únor 2016

Ahoj holky, tak včerejší KO folikulů nic moc.Dva jsou, každý na jedné straně, ale nedozrávají, takže tento cyklus nic.Tak mi napsala clostík a budu čekat na ms.A už nebudu číst příbalák, to je hnus 😉