Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

donia
2. lis 2014

@akmitaf tak se holky hlavne dejte dohromady, to je ted nejdulezitejsi. Na kontrolu drzim palce, tak pak pisni.

donia
5. lis 2014

@akmitaf tak jak je? Co kontrola a uz je vam, holky, lepe?

@jankarica a jak se citis ty?

U me nic noveho, v pondeli jdu do CAR konkretne domluvit IVF co kdy a jak.

akmitaf
6. lis 2014

@donia ahoj jsem po kontrole - vůbec jsem k vůlí ní v noci nespala a představovala si jak mě Dr. sjede, že jsem šla na tu genetiku jinam. No a výsledek - ani se nezmínila. No asi hormnony - jinak vše dopadlo dobře a další kontrolu mám až 4/12 - to bude dlouhé čekání.

donia
6. lis 2014

@akmitaf tak hlavne, ze je vse v poradku 😉

akmitaf
6. lis 2014

@donia jasan - v pondělí na tebe budu moc myslet

jankarica
6. lis 2014

@akmitaf
@donia Ahoj holky u mně vše v normálu, sem tam, hlavně večer mně píchá v podbříšku, většinou vlevo, měla jsem jen 1 folík, bohužel nevím, na které straně, tak se domnívám, že vlevo😀 a když Večer vleže pokuckávám, tak mi jakoby tvrdne podbříšek, jakobych měla dostat křeč...No, zobu magnesium, selen, vápník a listovku k tomu letrox na štítnou žlázu, když to ráno spolykám, tak snídám až za hoďku, ptž jsem najezená 😀 A nově mi MUDr předepsal Utrogestan, takže ten večer... A jinak klasicky magořím, večer si povídám s bříškem, jakoby tam už mimi bylo a hladím ho....říkám si coby kdyby, aby od začátku vědělo, že si ho přejeme🙂 Taky super zpráva, že jsme dnes s prckem byli poprvé po skoro 3 týdnech venku, bylo tak teploučko, že jsme se na půl hoďky odvážili, bere ještě antibiotika, trošku pokuckává, zítra jdem na kontrolu, tak jsem zvědavá jestli dostaneme zase nějaký sirupek....tato chřipka a posléze zánět průdušek nás vyšel na 1000,- za léky pro mně a prcka...takže docela pálka, opravdu lituji všechny, kdo jsou na tom finančně hůř, musí to být zásah do rozpočtu..ale co bychom pro ty naše broučíky neudělali...Jo a jinak hláška mého manžela, když si povídal s kámošem, co mají taky 2letou princezu.... :" On byl tak hodný když měl teplotu 38,5 pořád se jen mazlil a vůbec nezlobil...to by mohlo být častěji" sem ho probodla pohledem, ptž já z toho pobytu doma trochu blbnu, nedostala jsem se fakt nikde, jen na IUI...

@akmitaf držím pěstičky, první trimestr máš za sebou, moc závidím, teď už bude vše dobrý, teď už si to začni užívat, ať mímo není ve stresu🙂

@donia Jsem moc zvědavá co ti řeknou, o IVF toho moc nevím a jsem docela zvědavá. Slyšela jsem něco o dlouhých a krátkých protokolech, ale co to znamená netuším, tak mi to snad po konzultaci objasníš. Doufám, že Vás MUDr uklidní a pozitivně namotivuje, ať se ničeho nemusíš bát. Asi to bude boj, ale ty jsi bojovnice a věřím, že vedle sebe máš toho správného chlapa, co tě podrží! Myslí na Tebe!

Mějte se hezky ŽENY!

lucy32
6. lis 2014

Ahoj holky, tak mám smůlu. Neuzrálo mi tento cyklus žádné vajíčko, tak aby se dalo použít. Takže musím počkat do dalšího cyklu a doktor mi napíše nějaké prášky na podporu. Máte někdo stejnou zkušenost? A doplací se za ty prášky něco?
Nevíte náhodou o nějaké státní nemocnici se na to specializující. Měla by být mezi Ostravou a Olomoucí?

akmitaf
6. lis 2014

@jankarica @donia tak dopolední nadšení bohužel dlouho nevydrželo. Volala jsem dobré zprávy mamce a už po hlase mi hned došlo, že se něco děje. Taťka ráno skončil v nemocnici na kapačkách - má CHOPA a včera se mu to prý zhoršilo. Naštěstí ho v poledne poslali domů. No a tím soubor špatných zpráv bohužel neskončil. Zjistila jsem, že můj strejda má rakovinu slinivky a má metastáze na játrech. Už to věděl dva roky a nikomu to neřekl, ale teď už mu ukončili léčbu, tak už mu nic nezbylo. Jeho bratra jsme pohřbili před měsícem. No musím přiznat, že mě to hrozně vzalo - celý odpoledne brečím a zvracím. Prostě děs. Toto rozhodně není klidné těhu -myslím, že si chudák mimoušek dnešní odpoledne pořádně užil.

akmitaf
6. lis 2014

@lucy32 ahoj to mě mrzí - nemá to být ta Polanka - je to Fertimed se stejným majitelem jako v Olomouci, jen mají dvě sídla, ale teda není státní. Určitě to příště výjde

donia
7. lis 2014

@jankarica tak jak dneska kontrola, uz je malemu lepe?
Ja toho take zatim moc nevim, o tech protokolech dr. ani nemluvila, ale co jsem se docetla, tak kratky (to budu mit predpokladam ja) je stimulace od 2DC, pri nacasovane ovu odber vajicek a pak transfer bud za 3 dny, nebo 5-6 dni pokud je prodlouzena kultivace.
No a ten dlouhy protokol se stimuluje dele a zacina se tim, ze se umele ovlivnuje MS, takze se zacina o cyklus drive a trva to par tydnu nez je den odberu a transferu, aby bylo telo lepe pripraveno a vic reagovalo na hormony.
V pondeli testnu, co kdyby nahodou a uvidim co nam rekne pak dr. na konzultaci.

jankarica
7. lis 2014

@akmitaf Juva, to je mi líto...to ti určitě neprospívá. Taťka je asi kuřák, že....no...to holt kuřákům nikdo nevysvětlí, co to s nimi časem udělá. Manželova teta je nyní už 24h denně na kyslíku, má rozedmu, celoživotní kuřačka, je mi ji taky moc líto, ALE....taky to byla její vůle, že jo....
Slinivka je dost zákeřná, a z okolí vím, že i hodně rychlá☹ Hlavně za strejdou zajdi, řekni mu o pinďovi, pokud to ještě neví...a ptej se ho na život, jednou to budeš vypravovat svým dětem... Držte se ☹

jankarica
7. lis 2014

@donia Ahojky, malý má ještě zítra doužívat antibiotika, pak už jen na doodhlenění Mucosolvan....Jinak dnes obrovský úspěch. Minulá návštěva u Mudry byla křeč, vlastně všechny předchozí návštěvy prořval...ALE! Ke 2.narozeninám jsem mu koupila doktorský kufřík se stetoskopem, a teploměrem, a kukátkem do ucha a podobné blbinky, poslouchá nám srdce furt, kdekoliv se kopnem do palce, přiběhne s kufrem a poslouchá nám srdce 😀 a dnes kupodivu, neprve se rozplakal, ale když jsem mu připoměla, že bude paní doktorka poslouchat jen srdíčko a mrkne se do krku, slzička ukápla, ale nekřičel, byl potichoučku, moc ho chválili a dostal igráčka!!! No jak si ho pyšně vynesl z ordinace, aby to všichni viděli!

A stěmi protokoly teda snad budeš mít ten krátký, ptž rvát do sebe něco 2měsíce, dej pokoj, ale za mimíse to stojí. A ty léky na tu stimulaci se píchají? nebo polykají?a punkce je v narkóze? asi ještě nevíš, že...se blbě ptám... dej pak vědět, taky by mně zajímala celková cena... A třeba se taky nic konat nebude, že😀 😀 😀 😀 To by byla prča 😀 zatím se měj hezky

donia
7. lis 2014

@jankarica na stimulaci jsou injekce, bud klasicke, nebo drazsi jako pero a odber je v kratkodobe narkoze, proto je potreba predoperacni vysetreni. No, neni o co stat...

jankarica
7. lis 2014

@lucy32 Ahojky🙂 Já mám z Fertimedu 2letého klučíka. povedlo se na 2.pokus. Doplatky na Clostilbegyt(na růst folíků) a Pregnylu(na vyvolání ovulace) je asi 60kč? tak nějak...Teď docházím do Eurofertilu, změnila jsem, ptž mně ve Fertimedu 2x táhli do Olomouce a to je pro mně dost z ruky. Jinak v Eurofertilu se v červnu povedlo po 1.IUI, bohužel asi v 5-6tt jsem potratila, nevím přesně, kdy to bylo, ptž jsem nevěděla že jsem těhu, test byl negativní a MS normálně dorazila.... pak je v Ostravě ještě GYN Centrum, ale na ten jsem moc chvály neslyšela, že prý jim jde jen o penízky, ale ruku na srdce, všude je to z jejich strany o penězích...Třeba u mně ve Fertimedu, když jsem otěhotněla, neustále vyžadovali, abych každý týden chodila na ultrazvuky k nim, jenže za každou návštěvu mi vypsali pokladní doklad na 300kč🙂+k tomu cesta z F-M do Polanky....a tak jsem k nim prostě přestala chodit a nastoupila ke své gyn....

Hlavě nezoufej, po Clostíku se ti určitě urodí😀

IUI ZDAR!

jankarica
7. lis 2014

@donia Jsi odvážná...a odvážnému štěstí přeje 🙂

donia
7. lis 2014

@jankarica taky bys byla, kdybys musela, neboj 😉 Ono, kdyz nic jineho nezbyva... Jsme si s manzelem puvodne rikali,ze bud to pujde samo, nebo ne, nebudeme to hrotit. Pak jak to neslo, tak jsme sli do CAR s tim, ze to zkusime jen IUI, umele ne. No a podivej kde jsme. Ono jak uz je clovek v tom kolobehu a ta touha je tim nezdarem vetsi, tak pro to proste chce udelat maximum.

martinafoto
7. lis 2014

Holky, všem držím palečky 🙂 , ja se snažila o miminko rok a pak jsem navštívila v Plzni kliniku, kde jsem podstoupila 3 krat inseminaci, myslím, že po třetí se to podařilo proto, že jsem mamce pořídila štěně a pak jsem se nakonec o něj starala ja s manželem, nas život se točil okolo štěněte 🙂 a my zapomněli na stres a Kajik se podařil, druhe dítě přišlo nějak samo 🙂 Zjistila jsem, ze když hodíte vše za hlavu, tak se za daří, je to hodně o psychice. Martina

akmitaf
7. lis 2014

@jankarica ahoj nevím jestli mu to naši řekli a já se dnes docela držím, ale přiznám se, že návštěvu si neumím vůbec představit - bečím jen na něj pomyslím. Je mi docela jasné, že mi to naši řekli jelikož se nečeká, že by vydržel do mého porodu - jinak by určitě počkali. O to je to horší - jen ta představa, že se s ním mám na vždy rozloučit - vůbec nevím, co s tím. No asi zkusím třeba týden počkat až se s tím trochu smířím. Jinak jo taťka je kuřák, ale hlavně celý život pracoval v železárnách. Léčí ho přímo primář a ten mu říkal, že bohužel spousta jeho kolegů je na tom dost podobně.

akmitaf
7. lis 2014

Holky všem držím pěsti - hodně síly, ale určitě to výjde.

lucy32
8. lis 2014

@jankarica
Ahoj, já právě chodím do gyncetra v Ostravě, zatím platím jen 50kč za každou návštěvu. Při druhé inseminaci po mě chtěli 2000kč, ale nakonec to šlo přes pojišťovnu. Kamarádka platila za inseminaci tuto částku, ale za dárce říkala. A já dárce nemám, takže nechápu, proč to po mě chtěli nebo jeslti to zkoušeli.
Já byla 2x na inseminaci a na té druhé se zjistilo, že nepraskl ochranný obal a tak nemohlo dojít k oplození vajíčka, takže mi měli na třetí inseminaci píchnout injekci, aby obal praskl. Bohužel se stalo, jak jsem psala, že vajíčko neuzrálo a tak zase musím měsíc čekat a mám dostat prášky. Myslím, že kdyby mi prášky dali od začátku a třeba i tu injekci, tak by to mohlo dopadnout jinak.
Myslíš, že když dostanu prášky a djaí mi tu injekci, tak by to mělo vyjít? Jinak já jsem v pořádku, problém je na straně přítele, jeho spermie mají v sobě protilátky a tak je musí nejdříve tzv. vyčistit a pak zavést.

jankarica
8. lis 2014

@lucy32 určitě, s clostibelgytem folikuly narostou a s Pregnylem prasknou🙂 my máme taky každý pokus za 2060,-, ptž máme dárce a MUDr na mně 2x sáhne po 30kč, a s tímhle poplatkem teda provádíme jen 1x za cyklus, jinak by nás to zrujnovalo.... 😀 momentálně čekám, jsem 8. den po IUI, tak se pozoruju...je to hrozné čekání....Příště Ti to už určitě vyjde🙂

donia
8. lis 2014

@jankarica hele, 8 den, to ja uz citila prsa mirne a tusila jsem, ze je neco jinak. nemas tuseni?

cepak01
9. lis 2014

@lucy32 Ahoj taky chodíme do gyncentra v Ostravě, jak jsi spokojená? Je zvláštní že chtěly platit 2.iui když je to 6x ročně placené pojištovnou. My chodíme k Čermákovi ted momentálně čekáme na výsledky krve. Tak doufám že bude vše ok 🙂

lucy32
9. lis 2014

@cepak01
ahoj, my chodíme také k čermákovi. Prý mají nový ceník, tak chtěli po mě platit 2.Iui, že to je kvůli pojištovně. Tak jsem to chtěla řešit s pojišťovnou, ale nakonec jsme neplatili, tak doufám, že u té třetí po nás nic nebudou chtít! Tak to vy jste teprve na začátku, když máte odběr krve, že?
No mrzí mě, že jsem nedostala přášky (clostík) hned a ne až když se n eurodilo vajíčko, tak musím zase měsíc čekat! Většina holek píše, že dostaly přášky na začátku a injekci také.

jankarica
9. lis 2014

@donia Ahoj, mívám trošiku křeče v podbříšku, vždycky večer, a dnes mírně špiním(při utření na WC), jsem 9DPO....že by uhnizďování???? 😕 Věřím tomu 😕

jankarica
9. lis 2014

.

donia
9. lis 2014

@jankarica no, to zni slibne. Take tomu verim, ja to mela stejne. Tak myslim na tebe a drzim palce.

cepak01
9. lis 2014

@lucy32 Ano ano na začátku, a jsem ráda že mám trošku info protože jestli půjdeme na iui tak ty tabletky a injekci budu chtít hned. Můj lékař mi gyncentrum nedoporučuje že mají malou úspěšnost 😒 ale už jsme do toho vlítly tak budeme pokračovat, v nouzi změníme car. 🙂 Třeba se tam potkáme 🙂 Hodně štěstíčka přeju. Když bude něco nového tak se ozvu 😉

jankarica
10. lis 2014

@donia Tak se mi to dnes rozjelo ... ☹ 22DC! Já to mívám až 28☹

chilli009
10. lis 2014

Holky, nezbyl Vám někomu Duphaston ?