Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lumixii
2. únor 2015

@oldana co já bych dala za to, kdybych ho měla napravo já 😀

oldana
2. únor 2015

@lumixii já vim že tomuhle neporučíš,ale já tam dneska šla s tim že tam nic nebude, že podruhy takový štěstí mít nebudu , a byl tam, to samý může být u tebe 😎

lumixii
2. únor 2015

@oldana Já bych spíše uvítala, kdyby byl na té druhé straně. Mám neprůchodný levý vejcovod, a minule byl folík na levé straně. Sice mi Dr. říkal, že se stává, že si folík přetáhne druhý vejcovod, ale tak u mě to tak zřejmě není 😒 Tak doufám, že tentokrát bude na té správné straně 🙂 a kdyby náhodou zase né, tak to zkusíme příště znovu.. jednou to přeci vyjít musí. 😉
Se pořád utěšuji, že když to 2x šlo přirozeně, tak to po třetí musí jít nějakým způsobem taky 😀

oldana
2. únor 2015

@lumixii přesně😉 jednou to musí klapnout. a to tě neposílali třeba na profuk nebo to nemá jiné řešení?

lumixii
2. únor 2015

@oldana poslali mě v roce 2013 na laparku, aby zjistili, proč se nám nedaří otěhotnět.
Tam mi zjistili, že mám levý vejcovod z části neprůchodný, ale srůsty tam nejsou. A pravý, že je ok, tak to dál neřešili, jen mi v nemocnici řekli, že můžu otěhotnět jen ob měsíc.
Až teprve v CARu mi řekli trochu jiné věci. Že to není až tak pravda.

oldana
2. únor 2015

@lumixii aha, se divim že to nějako neřešili.

lumixii
2. únor 2015

@oldana to jsem se divila taky.. no já se tenkrát divila takovým věcem, že to by bylo na dlouho a do jiné diskuze 😀

oldana
4. únor 2015

@lumixii jak se daří? já sem dnes po druhym utz a v pondělí se mám dostavit znovu, na to že sem dneska 16DC se folíku a sliznici moc nechce,a vypadá to že ovu bude až po 20DC tak z toho mám dneska nervíky,že to nejde tak jak má,ale snad ještě není nic ztracenýho pro tenhle měsíc.

lumixii
4. únor 2015

@oldana ahoj, neboj, tak tenhle měsíc nebudeš přímo učebnicový příklad, ovu 14 DC 🙂 ale to neznamená, že to je na špatný cestě.. jen to občas máme trochu složitější než jiní 😉 já jsem si nějak vůbec nepřipouštěla, že by to tenhle měsíc jako třeba nešlo.. ale když tě tak čtu.. tak už tak klidná nejsem.. jsem zvědavá, co zjistí mě toho 13. 😒

oldana
5. únor 2015

@lumixii no nééé, nech toho 😎 nechtěla sem tě nijak vykolejit 🙂 jen mě to překvapilo 😉 ty to budeš mít určitě ukázkový 😀 mě už za ty roky asi nic nepřekvapí 😠 😎 😀

lumixii
5. únor 2015

@oldana roky? Jakoze roky uz chodis do CARu?

oldana
5. únor 2015

@lumixii to ne , do caru chodíme od prosince,ale snažíme se s přestávkou tři roky.

jjaanca
6. únor 2015

Ahoj, potřebovala bych radu zkušenějších, které prodělali IUI. Chystám se na UZ prohlídku 11 DC a doktorka mi řekla že bude inseminace. Kolikátý DC tak obvykle IUI probíhá? Nerada bych tam letěla druhý nebo třetí den znova když to nejspíš stejně bude na nic, je to jen vyplnění času před IVF. Mám endometriozu. Nemůžu se tak často uvolňovat z práce a příští měsíc budu muset, kvůli IVF.

lumixii
6. únor 2015

@oldana ahá, tak to jsme na tom skoro stejně.. jen mi připadá, že ty s tím máš větší zkušenosti než já 😉
no na druhou stranu, ještě že jsi tady.. mě vždytsky tak uklidníš 😀

@jjaanca já mám cyklus dlouhý, já měla IUI až 17 DC, byla jsem na UZ 9 DC a nic vidět v té době nebylo.

oldana
6. únor 2015

@jjaanca já tam třeba byla teď v 14DC, pak v 16DC a ještě mě to čeká v 21DC, holt se vajíčku do rychlejšího růstu moc nechce 😉 Takže těžko říct kdy probíhá IUI, minulý měsíc sem byla na utz jen 13DC a 16DC proběhla inseminace. Takže každý měsíc to může být jinak, sem toho zdárnej příklad 😎

malenka3
7. únor 2015

@jjaanca Jestli máš prohlídku 11 DC, tak tam na inseminaci půjdete nejspíš kolem toho 14 DC, pokud máš plus mínus pravidelnej cyklus. Pokud ne, tak tam můžeš těch návštěv mít víc, aby ohlídali velikost folikulu a trefili se přesně, ale to by bylo v případě, že bys 11 DC měla ty folikuly malý a nenašli žádnej dominantní . Pak je ještě před inseminací případně možná den předtím jedna návštěva - pokud bude nutné ti dát injekci Pregnylu, což obvykle dělají, a nebudeš schopná si ji píchnout sama doma, tak tam kvůli ní budeš muset taky. Ta se musí píchat totiž tak 20 hodin před inseminací.
Já to mám obvykle tak, že 10 DC jdu na UTZ, tam mi řeknou, ať přijdeme třeba 13 DC, doma předtím (tedy 12 DC) si píchnu injekci, 13 DC jde manžel ráno odnést vzorek a já kolem poledne přímo na inseminaci.

jjaanca
7. únor 2015

@malenka3 Díky za odpověď. Vzhledem k tomu že je u mě šance na otěhotnění přes IUI minimální, asi to nechám být.

izabo
7. únor 2015

Byla jsem před týdnem..teď čekám až odezní Pregnyl abych mohla testovat. První dítko se zadařilo až po pátém pokusu. Teď se snažíme o druhé a proběhl první pokus.

oldana
7. únor 2015

@izabo přeji hodně štěstí 😉

oldana
7. únor 2015

@lumixii já a uklidnit tě? 🙂 to je hezký, díky. Asi tim že uklidňuju tebe, uklidňuju zároveň i sebe 😎 😀

lumixii
7. únor 2015

@oldana 😀 😀 😀 tak tahle reakce/odpověd neměla chybu.

korticka
7. únor 2015

Ahoj holky...jdu ted po MS na IUI. Bude to nas druhy pokus..jen tentokrat me dal doktor Na 10 dni lek Divina pote by mela prijit MS a od 5dc mam stimulovat lekem Letrozol...mate s tim nekdo zkusenosti...mam PCo 😠

annna79
9. únor 2015

Tak zdravím po nějaké době.dnes ultr.11DC sliznice 5mm a folik 14mm.Mám přijít ve středu na ultr.pak se uvidí zda by byla v pátek IUI .jak jste to měli vy?

izabo
9. únor 2015

Tak u nás první pokus nevyšel. Takže zase příště. ☹

izabo
9. únor 2015

Chtěla jsem se zeptat za jak dlouho chodíte na IUI po píchnutí Pregnylu?

donia
9. únor 2015

@izabo ahoj, ja mela tenkrat Pregnyl ve ct 21 hod. a na IUI jsem sla v sobotu 10 hod.

lumixii
9. únor 2015

@oldana ahojky, tak jak jsi dnes dopadla?

donia
10. únor 2015

@akmitaf
@jankarica
Holky, tak jsem byla vcera v CAR. Pokud se rozhodneme jit do toho KET, tak by to obnaselo Pregnyl a pak na podporu sliznice Utrogestan. Ostatni stimulacni hormony atd. v mem pripade urcite nenasadi (jine hormony, Prednison atd.) po tom cim jsem si prosla. Takze tak nejak jak jsem si myslela. Jen utz pohlidat ten spravny cas a slo by se na to. Takze zalezi jak se rozhodneme, dokonce prvni KET by byl v ramci IVF, kdyz jsem ET nevyuzila, takze zdarma. Resp. v tom, co uz jsme platili. Tak na to mam 3 cykly se rozhodnout ktery z toho.

No a jak se vede vam? 😉

akmitaf
10. únor 2015

@donia no vidíš, tak to není úplně ztracené - budu na tebe moc myslet - já bych to určitě zkusila a čím dřív tím líp, když to neklapne, tak ještě stihneš IUI nebo naopak zkusit IUI a když nic tak pak ket. Domácí snaženíčko si už prostě necháte na potom - určitě to výjde.
My dobrý - sice jsem unavená a přetažená, ale zdá se, že už konečně končím v práci - už je tam od včera jiná paní a já dodělávám jen čerpání dotací - sice makačka, ale už alespoň vidím konec

donia
10. únor 2015

@akmitaf No jo, vzdyt tobe uz se to taky krati. To je fakt nekdy az k nevire jak to leti. Ja bych za mesic rodila ☹