Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

karlos12
14. pro 2015

@darinka84 to mi povídej, hlavně aby se to už neopakovalo, co ? Je pravda že u té křižovatky jsme oba opatrnější, což jsme si myslela že není možné 🙂 To bude dobré, uvidíš 🙂

darinka84
14. pro 2015

@karlos12 to nás právě asi učí trpělivosti...ale já věřím, že je vše jak má být..mám od ledna novou práci, takže ano sice dítě chci, ale bude fajn vydělat slušné peníze. takovou výplatu jakou budu mít jsem totiž nikdy neměla 😀 popravdě jsem ještě na pořádnou práci nenarazila a trápilo mě to, že jsem k ničemu. takže tento bod si aspoň splním a pak určitě přijde i ta duše a já s klidným svědomím strávím zase nějaký čas doma na mateřský..

elis86
14. pro 2015

@darinka84 já měla laparo před 7 lety, chronický slepáka přitom mi našli endometriozu...a dostávala jsem se z toho 3 týdny. Takže už se fakt bojim. Snad to jde zjisti i jinak.

karlos12
16. pro 2015

@darinka84 tak to je paráda.Určitě si nebyla k ničemu, tomu nevěřím, ale ten pocit je dost vtíravej, to je mi jasné.Kdy nastupuješ, od ledna ? To bude asi náročný začátekroku, co ? Hlavně aby se Ti tam líbilo.Člověk by měl dělat co má rád a co ho baví 🙂

darinka84
16. pro 2015

@karlos12 joo ten pocit je vtíravej dost! jako super, mám čas na co chci, ale když všichni okolo pracují a já sedím doma a celé dny je člověk sám..no nic moc....snad mě to bude bavit a budu tam spokojená...není nic horšího jak dělat pro blba, což jsem zažila a byla jsem neustále na hromádce jak psychicky tak fyzicky...takže od ledna nový život pro nás pro všechny 😀 a věřím že některá z nás prolomí smůlu a začne s pozitivním těhotenským testem 😉

alasek
16. pro 2015

Holky já objednala v e-shopu knížku od Wahlgrenis,jmenuje se Proč k nám miminko nechce.Je to hodně zajímavý čtení.Pomáhá to utřídit myšlenky a spoustu věcí které se dějou tak pochopit,alespoň mě ano.Rozhodla jsem se vykašlat se na umělé plození.Až bude chtít dušička miminka přijít,tak přijde.A že přijde vím jistě,otázkou je kdy?Díky ní jsem si znovu uvědomila,že chci žít,užívat si a milovat a né jenom plodit a testovat,tím pádem se stresouvat.. 😉

darinka84
16. pro 2015

@alasek mám stejnou filozofii...dost se zajímám o tyto věci, já mám karmické zatížení proto ke mě mimi nechce..a prostě ještě není ten správný čas...ale knížku si určitě pořídím...dnes sem se dozvěděla o další těhotné kamošce a už jsem ani nehrála, že ji upřímně gratuluju..už prostě nemůžu ☹

darinka84
16. pro 2015

@alasek kde si ji koupila?

alasek
16. pro 2015

@darinka84 koupila jsem ji přes e-shop U Džoudyho.Krásně se to čte a opravdu pomůže vidět věci jinak.Jako chvílema se mi chtělo i plakat z toho,že se v dost věcech poznávám,ale sama na to nepřijdu..

darinka84
17. pro 2015

@alasek tam už ji mají vyprodanou a pak jsem našla už jen dva eshopy, tak snad budu mít štěstí a ještě ji budou mít....to je dobře, klidně plač.pláč očišťuje...

alasek
17. pro 2015

Jj,někde jsem četla,že to je dotisk a už skoro vyprodaný,tak snad seženeš.Když ne,tak až ji dočtu,můžem se nějak domluvit.. 😉

gabra29
18. pro 2015

to se mi moc líbí, taky se po ní mrknu.

darinka84
18. pro 2015

tak holky už mám výsledky z imunologie..mám mírně pozitivní buněčnou imunitu na sperma.takže budu brát prednison 4-5týdnů po 5mg denně a pak snížím na polovinu a budu brát 5měsíců max....pak se uvidí zda se zadaří..manžel má spermiogram dobrý, ale á taky mírnou autoimunitu, je to právě kolem té spermie nějaká bílkovina..v pondělí půjdu k dr. tak snad tam bude a budu vědět více....asi jsem ráda, že něco víme a není to nic vážného, ale ví, že to není v hlavě a mám na čem stavět...takže super, jsem ráda že jsme na to šli, prošli bychom IVF úplně zbytečně a přitom nám to z té imunologie ani zatím nenařizují, pokud se to podaří vyléčit tak bych měla otěhotnět přirozeně...a co u vás nového?

karlos12
18. pro 2015

@darinka84 To je super, to vlastně i blahopřeji 🙂 To bylo na Vaši žádost ?

darinka84
19. pro 2015

@karlos12 ano zažádala jsem si o to u svého gynekologa. 🙂

karlos12
20. pro 2015

@darinka84 moc děkuji, kdyžtak budu otravovat, za zeptání nic nedám 🙂

karlos12
20. pro 2015

Holky dotaz, zítra jdu na mejdan, sice se nehodlám zlít jako dvacetiletá, ale pro jistotu jsem si chtěla udělat test.Bude to 14 dní po Pregnylu a 12 dní po IUI. Už by měl být Pregnyl pryč, ne ?Moc děkuji a přeji hezký večer poslední anventní neděle 🙂

darinka84
21. pro 2015

@karlos12 udělala bych možná test, po pravdě asi bych ho já osobně být teď v tvé kuži neudělala a prostě se rozšoupla jak to budeš cítit a jak budeš jen chtít...víš kolikrát sem si říkala, musím se šetřit, alkohol nee...jako i kdybys byla těhotná, je to pár dní a nestane se podle mě nic, není plod spojený s tvou krví ještě...ta psychická újma je daleko horší v tomhle případě 😀 já bych si užila mejdan
jinak s tou imuno..jako po 3 letech kdy mám vše jak hodinky, konečně vím proč...jsem ráda že mám super gynekologa co mě nemá za hysterku co si něco přečetla na netu a hned plaší...dnes jestli tam bude mu musím poděkovat..ušetřil nám spousty času, peněz a nervů za IVF do kterého nás ponouká CAR, a vše by bylo zbytečné.

karlos12
21. pro 2015

@darinka84 moc děkuji, prdím na všechno a těším se na mejdan 🙂 .Je hodně důležité mít fajn doktora. Pokusím se také zeptat, vím že je to drahé, ale menší zlo než plno hormonů a tak. Máš z toho dobrý pocit ? Konečně se ví, že ? Držím pěsti, rok 2016 bude mnohem lepší a veselejší 🙂

darinka84
21. pro 2015

@karlos12 no já měla za sebou takové všeobecné testy z krve, jako štítná a hormonální profil, laparoskopii, manže spermio, a dvakrát IUI ..vše za dobu tří let..takže myslím, že to bylo pro mého dr. před pojištovnou obhájitelné...máme skvělý pocit...konečně víme že je nějaký problém, že to není jen v hlavě....máme na čem stavět a myslím, že ty výsledky nejsou zatím úplná katastrofa...věřím, že se to přeléčí...a budeš teda testovat?

darinka84
21. pro 2015

tak holky už začínám být zoufalá..došla jsem od dr.byla jsem mu zanést výsledky...podle něj prý testy jsou v pořádku, prý by takové výsledky vyšly každé druhé..mám tam mírně zvýšená bunečná imunita..ale prednison mám, mám to prý zkusit a ještě mám na sliznici utrogestan....ale prý takové výsledky nebrání početí..tak já už nevím..jsem jak nějaký ufoun fakt...máme uvažovat o IVF a nebo zkusit jiný CAR, že by jinde třeba mohl být trochu jiný pohled na věc..

ladyfox
21. pro 2015

@darinka84 holt asi je to v hlavě , chce to hodit se do klidu i když chápu, že to není snadné

darinka84
21. pro 2015

@ladyfox u mého dr byl záskok nevím na kolik jí věřit, že výsledky jsou dobré a doporučení které mě v praze daly dávají všem..limity ty hodnoty přesahují, byť ne moc....jo po třech letech to jde těžko dělat, že se nic neděje..ani nevím kdy mám ovulaci, menses, samotnou mě nebaví tyto věci sledovat, takže už moc nevím co dál...

merope
21. pro 2015

@darinka84 Já jsem taky "oficiálně" ok, drahá polovice má výsledky až nadprůměrné - a přesto nic, jediný faktor je věk.

Jinak průchodnost vejcovodů se dá zjistit jak laparoskopicky tak hysteroskopií resp. nějakou variantou jejíž jméno je spíše zkratka jako HySeCo - dají do dělohy zvláštní kapalinu a sledují ultrazvukem, stojí to tuším 2000 a je to ihned. Mě se doktorka nemohla pořádně trefit (mám zešikmené děložní hrdlo - trošku problém i na IUI) a přesto to bylo spíše nepříjemné než že by to bolelo (asi jako IUI pokud se trefí -+ hodina do ovulace - resp. to bolelo víc). Je na to tady někde na koníkovi i diskuse - podstatné je, že to může mít falešný výsledek ohledně neprůchodnosti (tzn. kapalina nedoteče a přesto jsou vejcovody průchodné), na druhou stranu po cca půl hodině odcházíte domů.

elis86
22. pro 2015

holky,tak vánoční zízrak se nekoná-začalo špinění po týdnu zpoždění a 4.test negativní. Takže začátkem února další pokus. Zažádám o imunologii a proůchodnost vaječníků, díky za rady. Krásné Vánoce s těmi,co máte rádi!

karlos12
22. pro 2015

@darinka84 to je dobře, na testy jsem se vyprdla a nechám to zítra,jak mám.Toto se přeléčí bez problémů, myslím že to je to nejlepší co mohlo být.Je fajn vědět proč a co dělat, že ? Takové tápání proč to nejde a tak nesnáší 🙂

karlos12
22. pro 2015

@darinka84 počkej na svého doktora , já bych brala Prednison a asi chráněný sex, max. při ovu nechráněný.A zkusila bych asi jiné centrum.Ale to je spíš podle pocitů.Ono to dobře dopadne 😉

karlos12
22. pro 2015

@elis86 to je škoda, držím pěsti v dalším boji 🙂

gabra29
22. pro 2015

@darinka84 ahoj, výsledky co máš z imunulogie jsou naprosto normální, moje doktorka říkala, že lehce zvýšenou buněčnou imunitu má každá druhá holka a říkala mi, ať se z toho rozhodně neplaším, že to nic není. Mě dali Medrol s tím, že mi doktorka říkala, že by ho ani před IUI nedávala, že kdyby tak před IVF, ale že to opravdu nic není. Mám hraniční hodnoty, takže jsem to neřešila a jedeme dál.
Je to těžké, já si taky říkám, že to bude asi hlavou, ale na něco jsme v CARU přišli, vyřešili, takže snad je po problému a uvidíme jestli se brzo zadaří. Stále se snažím myslet pozitivně, ale moc mi to nejde. Bojím se, co když to nikdy nevyjde? ☹ no nic, prostě musíme věřit a doufat 🙂 takže hlavu vzhůru!!!!

ladyfox
22. pro 2015

@darinka84 mě to taky nebaví sledovat, je to opruz...teď co nám řekli, že jediná možnost je IVF jsem to úplně vypustila , navíc mám jiné starosti. A letos se na ty Vánoce holky vůbec netěším. Sníh nikde, zima taky nikde, jen to člověk pozná podle vánoční výzdoby v obchodech a podle lidí, ale jinak mám pocit, že je podzim. No ale zpět k temátu IUI. Všem držím pěsti ať se zadaří a nesmutněte.