Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

mandlicka25
18. črc 2016

@blauen Můžu se prosím zeptat, z čeho jsi měla největší obavy při ivf? Chci si o tom zjisti co nejvíce info, ideálně mít nějakého známého v oboru, který by si udělal čas a srovnal vše a proti. Ti doktoři to berou vše jak na běžícím pásu :(

blauen
18. črc 2016

@mandlicka25 já mám u IVF hlavně strach z těch dávek hormonů, nikdo mi nevymluví, že se to v dalších letech ta stimulace někde v těle nepodepíše. Na to tělo je to zápřah. Ne nadarmo se i píše že ženy, které absolvovaly IVF mají zvýšené riziko rakoviny prsů, spodků atd. Ale nechci tady nějak rozbouřit nějakou divokou debatu z toho, já se dlouhodobě léčím se žaludkem a ještě do těla píchat různé "svinstva" prostě jsem měla z toho strach. A manžel mně to usnadnil, on sám nechtěl jak to pročítal semnou různé věci, abych něco takového absolvovala, že mě chce zdravou, že děti za takovou cenu nechce. Ale to je jen čistě můj názor. Já se bála hlavně z hlediska mého zdravotního problému.

pmarcela
18. črc 2016

@blauen Super přístup od doktora! Je super, že vám to vyšlo hned na první pokus. Je to mazec, co si ta příroda dělá 🙂 Mám kamarádku, která je po dvou neúspěšných pokusech ivf, dlouho se z toho vzpamatovávala, pak jeli na dovču a další měsíc zjistila, že je těhotná 🙂 A téměř bez pomoci doktorů 🙂

@mandlicka25 Díky, díky, už mě nebaví ta věčná zklamání měsíc co měsíc.... Navíc jsem na neplaceném volnu, takže taky nic moc. ☹ Jsem doma už dlouho, občas už je to na bednu, chce to asi změnu.... Sama jsem neplánovala, že budu s jedním dítětem doma tak dlouho, myslela jsem, že se nám dávno zadaří, leč zatím bohužel... Proč ne na ivf? Má to asi vícero důvodů.....Za prvé - dle všech vyšetření jsem já v pořádku, manžel také. Za druhé - jedno dítě už mám. A v kombinaci toho všeho nemám sílu na to nechat si tělo zamordovat sajrajtama. Pro lepší pochopení - kdybych neměla Verunku, uvažovala bych jinak a pokud by se dlouho nedařilo, asi bych tu možnost zvažovala.... Mám dvě kamarádky, co si tím prošly, a teda vyprávění o hyperstimulačním syndromu mi přivodilo pěknou husinu....

pisislatko
19. črc 2016

Ahoj holky, potřebuju se někdy vypovídat, tak to prosím vydržte. Byla jsem na druhém IUI, dostala injekci Ovitrelle (HCG) a po IUI jsem zaváděla utrogestan. Dnes 16dní po iui test negativní, ms nikde. Volám do CAR, utrogestan může bránit ms, takže vysaďte. Ptám se jí co dál, jaké vyšetření, prostě něco, ať tady nesedím jen s rukama v klíně a nečekám. Protože já poslední rok, furt jen čekám! A že nic. Doktor má dovču, jinej tam není. Vyšetření prý neví. A vzhledem k tomu, že jsem si nejspíš svůj pravidelnej cyklus rozhodila utrogestanem, tak se všechno protáhne. Takže mi bylo doporučeno, že to musím zkusit po staru, doma s LH testy :D asi jakože, co kdyby jsme náhodou zapomněli, že máme mít sex, když chceme dítě, že?! Takže teď nevím. Jsem v práci, bulet tady nemůžu. A jediný, co mě napadlo, je postěžovat si tady. Jsem naštvaná. Na sebe, na doktory, na manžela (protože zase začal kouřit) ....cítím hroznou beznaděj a zmar. A pak, aby toho nebylo málo, přijdou ty rádcové, že na to nemáte myslet. Ideálně to radí ti, kteří si hladí bříško, případně houpou s kočárkem. Jak jste se s tím porovnaly vy? Pomohlo něco? Díky za vyslechnutí.

mandlicka25
19. črc 2016

@pisislatko klid, ja jsem na tom uplne stejne. Ted cekam v ordinaci na vysetreni, jestli vyjde treti inseminace. Po druhe inseminaci a bilem testu jsem byla psychicky dva dny uplne mimo. S doktorem jsem domluvena, ze po inseminaci mam prijit tehotna nebo cca 3 dny pred ocekavanou ovulkou...

mandlicka25
19. črc 2016

Takže bez clostíku jen 11 mm, takže s nej pravděp. nebude ani vulka, mám dorazit za měsíc, jak to bude vypadat, ale už to vím, naprosto stejně :(

pisislatko
19. črc 2016

@mandlicka25 to je mi líto. Ale nezatracuj to. Třeba naopak to dopadne doma a bez léků. Člověk nikdy neví. Já teď reálně přemýšlím, že si asi zajedu do Chorvatska. Něco levnýho, autem. Potřebuju vypadnout.

fifacek
19. črc 2016

@pisislatko tak v tom nejsi hlavně sama, radu jak to ustát bohužel nemám.. Sama bych jí občas potřebovala, snaž se hledam i v tom špatném něco pozitivního, dělej věci co máš ráda ať na to stále nemyslíš a čas ti rychleji utíká...

mandlicka25
19. črc 2016

@pisislatko tak bez clostiku je tam jeden 11mm a pry spis uz nevyroste, takze pravdepodobne ani ovulka nebude. Za mesic mam prijit na kontrolu a dohodnout senna dalsim postupu :(

anettak
19. črc 2016

Ahojky holky chci se zeptat jsem po 2 IUI a v době čekání 14. DPO jsem dostala zánět močáku ☹ myslíte že je to na prd??přišlo to z ničeho nic, ani nevím kde jsem mohla se nachladit, brala jsem jen vitamíny které jsou vhodné i pro těhulky a pila čaje , bojím se že to opět nevyjde ☹ myslíte že to má nějaký špatný vliv??děkuji 🙂

mandlicka25
19. črc 2016

@anettak Udělěj si testík, 14 dní od inseminace by už tam mělo něco být. Já jsem si jednou myslela, že jsem těhu a taky jsem dostala zánět a vůbec nevím jak. Četla jsem toho docela dost a případně by to vadit nemělo :*

mirkah123
19. črc 2016

@pisislatko z toho si vůbec nic nedělej, já jsem na tom momentálně úplně stejně, 12. den po inseminaci přišla MS, tak volám a sestra, že budu muset čekat do další MS atd., tak jsem jí řekla, ať mě objedná k doktorovi, dnes jsem tam byla, napsal mi prášky a když to vyjde, tak další IUI může být už za 14 dní...kdybych se neozvala, tak na doporučení sestry čekám další měsíc

blauen
19. črc 2016

@anettak někdy se i stává že zánět močaku je i jeden z příznaků těhotenství, tak doporučuji udělat testik. Držím palce.

fifacek
19. črc 2016

Tak jsem se objednala v natu na pondělí, dr.mě chce prohlédnout co se zase děje - vlastně spíš neděje.. Vidím to na injekci a opět čekání než se dostaví potvora,potom se snad rozjede ivf, to jsem se tak bála a teď mi to přijde vše tak vzdálené že se už ani nebojím

anettak
20. črc 2016

@mandlicka25 ,blauen já to napsala špatně, myslela jsem v termínu tech 14- ti dní, po IUI 🙂 dneska mám 12 DPO a žánět jsem dostala v sobotu což bylo týden po inseminaci, doufám že by to mohl být jeden z příznaků, dříve jak v ten 14 den si testík delat nechci, mám z toho i strach 😒 že to opět neddopadne

fifacek
21. črc 2016

Tak potvora dnes dorazila, o týden později, tak jsem se hned objednala do Natu na 11.8.na prohlídku a vyzvednutí injekcí, snad to už konečně klapne a zadaří se

miravm
21. črc 2016

@pisislatko Tvoje slova jako by mi šla přímo z pusy...jsem po první IUI - neúspěšné. Sice jsem tomu nedávala nejmenší naději, ale říkala jsem si, že bych byla vážně šťastlivec, kdybych se vešla do těch 18-ti procent úspěsnosti. Ale jak se MS díky utrogestanu zpozdila, moje nadšení a dobrá nálada vzrůstaly. Pak přišla a mě? jako by se sesypal svět. Sestřička v caru, "no musíte počkat, mudr má dovolenou" takže žádná možnost, jít za 14-dní znovu, jak psala mirkah.já si půjdu nafasovat další infekce a za měsíc znovu, pokud bude vše ok. někdo radil, ať si najdeš něco, co tě bude bavit a přivede tě to na jiné myšlenky. já začala běhat. zvětšila se mi cysta a iui se mi o měsíc posunula, než zmizela.takže jsem si začala číst a kynu doma 🙂 všichni doma se hrozně divili.."vždyť jsi šla do nemocnice na umělý oplodnění, tak jak to, že se to nepovedlo?" co jim chceš říct? nebo lidem (jak říkáš - holky co si hladí břicho) "na to nesmíš myslet", "někam odjeďte sami" - ať jdou všichni tihle do háááje.nevím jak tobě, ale mě to přivádí k šílenství a nejradši bych jim jednu vrazila, aby se probrali a přestali člověku přidělávat smutek o tom mluvit a vysvětlovat svůj problém. Manžel? co si chceš s chlapem o tomhle povídat? on se nedokáže vžít do situace holky, která si vůbec nepřipadá jako ženská, když nemá šanci otěhotnět, jak by správná ženská měla mít. jen tě utěší "nebreč, to vyjde příště" a já si říkam "jednou to sakra musí vyjít" snažíme se dva roky. po mimoděložním a císaři si spíš říkám, že ivf by byla lepší možnost. ale zatím budem zkoušet tohle. myslím na tebe a věřím, že teď už se nebudeš cítit, tak hrozně jako předtím, když víš, že nás je spousta, co se tak cítíme 🙂

pisislatko
26. srp 2016

@miravm Promiň za delší odmlku. Nějak jsem to musela i tady opustit. Rozhodně ti rozumím. Ano, nejhorší bylo, že manžel vykdákal, že jdeme na umělý, takže všichni žili v představě, že to je hned. Jeho matka mi volala 2 týdny po inseminaci a místo pozdravu, tak co miminko? Takže jsem všem řekla, že teď dítě nechci, máme jiný plány a tak. Manželovi jsem vyčinila a všechno děláme v tajnosti. I když upřímně, přes prázdniny jsem se na všechno vyprdla. Řekla jsem, že bych ráda k moři, tak za dva týdny vyrážíme. Chci ještě pocestovat. Možná když na to přestanu myslet, vyjde to. Během prázdnin se kolegům narodili už dvě mrňata, další má přijít v září. Tam, kde bydlím, se má narodit další v říjnu + plus sousedky na mě hážou lítostivé pohledy. No a v rodině ani mluvit nemusím. Jsem nejmladší ze sourozenců, naposled porodila sestra v březnu. Takže ano, upřímně mi z toho už šplouchá na maják :D

lenickaslunicko
26. srp 2016

@pisislatko ahojky, akorát mi od tebe dorazilo upozornění o vložení příspěvku a věř mi, že nehouká jenom tobě. Byli jsme na všech možných vyšetřeních, nic nám nezjistili, absolvovala jsem 3 neúspěšné IUI a netuším jak dál.. komentáře i pohledy od ostatních lidí už nevím jak zvládat... měsíc jsme měli pauzu, byla jsem na vyšetření průchodnosti vejcovodů a taky nic... a jak píšete, chlap ti nikdy neporozumí... snažím se být optimista, ale ne vždy to jde... ty neúspěchy mě táhnou dole..

fifacek
26. srp 2016

Ahoj holky, jak tu tak čtu jsme na tom všechny stejně.. Já mám za sebou dvě IUI a před sebou ivf.. Měla jsem to dostat 21.8.,gonal už mám doma a protože to pár lidí ví tak se ptají, už si píchat injekce? A kdy na to tedy jdeš... No co mám říkat, jen že jsem to ještě nedostala, test je bílí jako sníh a v pondělí jedu na injekci abych to už konečně dostala... Nic nevychází jak by jsme si přáli ale nenecháme se tím otrávit a rozhodně nás to neodradí od našich snů a přání.. Držim moc palečky ať už si na nás to štěstí taky sedne 😁😍

anettak
26. srp 2016

@fifacek Ahojky tak jsem na tom stejně, mám za sebou 2 nezdařené IUI ☹ mysleli jsme že půjdeme na další pokus IUI ale rozmysleli jsme si to a v říjnu půjdeme na IVF......ty jdeš teď v září?? podstupovala jsi nějaké vyšetření, kolik máš hormonálních léků a kolik jsi doplácela ?? příští týden jdeme na konzultaci s doktorem, jsem zvědavá, ale zároveň mám i strach ☹ jak jsi na tom ty ??

nita1984
26. srp 2016

Holky, v pondělí dělám test po 2. IUI. Ale moc tomu nevěřím .... dneska jsem 10dní po IUI a necítím na sobě vůbec, ale vůbec nic

pisislatko
26. srp 2016

@lenickaslunicko Naprosto ti rozumím. Já mám dvě neúspěšné IUI. Na nic nám nepřišli. V počátcích měl manžel horší spermio, ale po úpravě je už ok. A stejně nic. Já mám tucha, že to je psychikou a nebo...letos roste hodně hub, nejspíš má prcek ještě napilno jinde 😀

pisislatko
26. srp 2016

@fifacek Jojo, často to přijde, když to nejmíň člověk čeká 🙂 Já jsem se už na injekce vyprdla. Nedělalo mi to moc dobře a to nemluvím, jaká horská dráha byla psychika.

mandlicka25
27. srp 2016

@fifacek Ahoj, jsem na tom úplně stejně jako ty. Už mám doma první várku injekcí - injekce na první týden a pak mám jít na ultrazvuk. Poslední měsíc jsem po dlouhé době bez clostilbegitu, takže se ms samozřejmě nedostavila. Teď beru 10 dní Estrofem a utrogestan, po vysazení má mas dorazit a začít od druhého dne cyklu s injekcemi. Taky jsem byla na dvou inseminacích a bohužel neúsměšně. Na kontrole průchodnosti jsem nebyla, takže nevím, jestli nemůže být zakopaný pes tam, protože všechny testy máme v pořádku. Jak koukám, tak i IVF nám vyjde cca stejně, tak držím palečky a pevné nervy!

fifacek
28. srp 2016

@anettak ahojky, nic neberu, jen jsem to ještě pořád nedostala tak zítra na injekci a zase čekat... Platila jsem 1400 za gonal na čtyři dny, potom na ultrazvuk a koupit další várku gonalu podle toho jak na mě bude působit... Taky mám strach, jedno ivf už mám za sebou před 12 lety.. Mám 11letou slečnu tak doufám že to i tentokrát vyjde

fifacek
28. srp 2016

@mandlicka25 děkuju, taky ti držím palce... Já neberu vůbec nic..jak jsem už psala anettak jsem to ještě ani nedostala tak to bude zase věčnost než se začne něco dít.. Jsem moc ráda že si mám kde ulevit a nejsem v tom sama i když to žádné z vás nepřeju.. Vždyť víš jak to myslím... Včera jsme si s manželem hezky povídali co a jak bude, jak si co představujeme atd.. Moc takových chvilek spolu nemáme, jezdí domů jen na víkendy tak to byla taková vzácná chvilka...mile mě překvapil jak byl upřímný a otevřený až mi vyhrkli slzy...vše to trvá už moc dlouho a stále nevíme na čem jsme tak je to už trochu na hlavu...omlouvám se jestli jsem se moc rozepsala..

anettak
28. srp 2016

@fifacek já jsem také ráda za tyto stránky kde si můžu o všem s vámi popovídat a hlavně zeptat se na vše potřebné, je velmi důležité s přítelem o tom mluvit, třeba my o tom mluvíme velice často, bohužel někdy je u nás situace trošku napjatá, někdy nemáme stejný názory nebo prostě něco kolem a kolem ale hlavně si myslím že u nás začíná hrát psychika, oba máme strach jak vše bude, a hlavně se bojíme kdyby to nevyšlo ☹ já vím že na to nejhorší by jsme neměli myslet, ale řešíme vše .......musíme doufat že se na nás štěstíčko usměje 😉

linusha
28. srp 2016

Ahoj holky, tak my dnes opět započali kolotoč ultrazvuků před 2. pokusem IUI

fifacek
30. srp 2016

Ráno jsem jela na injekci aby se mrška konečně uráčila dorazit a odpoledne dorazila... Takže konečně od středy můžu píchat gonal a ivf kolotoč plný nervů, nadějí a těšení a strachu může začít