Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

mandlicka25
17. črc 2016

@salenas My jsme oba naprosto v pořádku. O to je to snad horší, že to nechápu! v úterý se zeptám

mirkah123
17. črc 2016

@salenas jsem z toho trochu jelen, tak se omlouvám za možná blbou otázku, jelikož mi vajíčka nedorůstají na požadovanou velikost a nemám samovolnou ovulaci, píchala jsem si před prvním IUI od druhého dne cyklu Gonal a právě proto mě teď zajímá, jestli to bude nyní probíhat stejně, do Sanusu jsem se o víkendu vůbec nedovolala ☹

salenas
17. črc 2016

@mirkah123 aha, to slyším prvně, aby se před inseminací píchal gonal ... kolik jsi měla vajíček, že jsi šla na inseminaci ? jinak, inseminace lze každý měsíc, ale nevím, jestli to jde i s tím gonalem, to už je krůček od ivf,(a tam pak musí být pauza tři měsíce...) kde se také píchá např gonal, a pak punce vajíček, proto mě to zarazilo

mirkah123
17. črc 2016

@salenas vajíčko jsem měla v ideální velikosti pouze jedno, zbytek byl hodně malý

salenas
17. črc 2016

@mirkah123 a nebylo by lepší jít rovnou do ivf ? tak jako tak, gonal si už pícháš a když ti zvednou dávku, bude toho třebas trošinku víc ? proč tě trápí inseminací, když nemáš vajíčka ?

mirkah123
17. črc 2016

@salenas podle doktora je vždycky nějaká šance, ale víš jak, chci to s ním probrat, ale říkala jsem si, že to zkusíme ještě jednou asi a pak ivf, byla by to ztráta času v tom pokračovat

salenas
17. črc 2016

@mirkah123 držím palečky, znám pár holčin, které neměly vajíčka a do inseminace je nikdo nehnal. jaké je tvé amh, víš ? tak jako tak, držím pěsti !!

pmarcela
17. črc 2016

@salenas
@mandlicka25 Moc díky 🙂

mirkah123
17. črc 2016

@salenas je tak to vůbec nevím, to se zjišťuje z krve nebo jak?

salenas
17. črc 2016

@mirkah123 ano, nebrali ti krev ? to by mělo být to první, idběr krve je při měsíčkách, aby viděli práci vaječníků, pokud nedorůstají vajíčka, zkouší se nasadit clostík, ten si neměla ? kam vlastně ted chodíš, do sanusu ?

mirkah123
17. črc 2016

@salenas krev mi brali a neříkal, že bych měla nějaké špatné výsledky po všech stránkách. Ten jsem neměla, pouze Gonal, pak píchnout tuším pregnyl a od 5. dne po iui jsem brala 3x denně utrogestan...Co se týče toho jednoho vajíčka, doktor mi řekl, že je lepší, když je dominantní pouze jedno max 2, pokud je jich víc, že může dojít k vícečetnému těhotenství, tak teď už nevím teda 🙂
Chodím do Jihlavy 🙂

salenas
17. črc 2016

@mirkah123 to jo, to je pravda. při inseminaci to tak má být. ale pokud jdeš na ivf, tak dávky gonalu či jiného stimulantu jsou vyšší, aby se odebralo více vajíček. já brala před inseminací clostilbegyt, nebo jak se to píše, prostě clostík a měla jsem vajíčka dvě, ale nepovedlo se,tak jsme šli do ivf

mirkah123
17. črc 2016

@salenas takže na iui jste byli pouze jednou?
mám z toho teď takový rozporuplný pocit, jestli zkoušet další pokus a další minimálně měsíc a půl čekat s minimálním výsledkem nebo se rovnou pustit do ivf, známá měla stejný problém jako já, iui zkoušeli také dvakrát a bezvýsledně

salenas
17. črc 2016

@mirkah123 dvakrát, sám doktor řekl, že to nemá cenu, přítel je po rakovině, má jedno varle, málo spermií, tak už jsme pak nečekali

mirkah123
17. črc 2016

@salenas no uvidíme, proberu to s ním 🙂
děkuji ti za info 🙂 a hned první ivf se zadařilo?

salenas
17. črc 2016

@mirkah123 bohužel to skončilo špatně .. v cenru máme ještě jedno zmražené, už stříhám metr, že začneme s přípravou

mirkah123
17. črc 2016

@salenas tak to budu moc držet palce a určitě to vyjde! 🙂

salenas
17. črc 2016

@mirkah123 děkuju, já tomu taky věřím, dopadne to, vím to, nevím sice kdy, ale věřím. i to říkám příteli, že musíme jít dál a nevzdávat to po dvou pokusech, že o to ještě můžeme přijít pětkrát, ale po šestý to bude ono, tak doufá se mnou 🙂

mirkah123
17. črc 2016

@salenas přesně tak, jednou to musí dopadnout! 🙂 jen je blbé koukat na ženské, které k tomu přijdou jak slepé k houslím a my co by jsme pro to udělaly všechno možné se nemůžeme dočkat ☹

salenas
17. črc 2016

@mirkah123 to si vůbec nepřipuštím, to bych zešílela, je kolem mě plno těhulek a jedna bude mít syna se jménem, co bychom chtěli mít, ne, nepřipouštím si to, klidně se zastavím u kočárku, popřeju jim zdravíčko, já se dočkám, vím to a basta 🙂

mirkah123
17. črc 2016

@salenas tak je to správné 🙂 držím palečky! 😉

blauen
17. črc 2016

@mandlicka25 presne nevím proc, ale říkaly mi to sestřičky i doktor i jsem to někde slyšela.

blauen
17. črc 2016

@pmarcela presne jak píše @salenas po pichnuti pregnulu by většinou mela přijít 24-38 hod. ovulace. Mně pichli ve středu odpoledne pregnyl a ve čtvrtek bylo iui a vecer proběhla nejspíš ovulace od pichnuti pregnylu to bylo cca těch 30 hod. A ráno v patek mi to taky dr. Potvrdil, že to v noci byla ovulace a proběhlo ještě jedno iui.

fifacek
18. črc 2016

Ach jo, 14,15 jsem to měla dostat a nic, test bílí jako sníh, i kdybych do něj vykoukala díru tak ani duch a to jsem si měla zavolat až to dostanu na termín abych si zajela pro injekce a zahájit ivf, takhle se zase vše posune a protáhne, jsem už z toho všeho unavená a smutná

pmarcela
18. črc 2016

@blauen Moc děkuji. Tak trochu tedy nerozumím tomu, proč mi iui udělali tedy v ten samý den, co mi Pregnyl píchli... ☹ Ach jo, kéž by takové věci člověk řešit vůbec nemusel...

salenas
18. črc 2016

@pmarcela a neměla jsi třeba už svoji přirozenou ovulaci a pregnyl se píchl tak pro jistotu ?

blauen
18. črc 2016

@pmarcela člověk musí trošku i věřit dr. oni by měli vědět nejlíp. Ale podle kamarádky vím co byla taky na iui v jiném car tak byla zklamana že to bylo jak na běžícím pásu, dr. nic neřekl. Já v týdnu kdy jsem mela iui tak od pondělí do patku jsem každý den chodila na uz na mereni foliku a podle toho se casovalo pichnuti pregnylu. Nevím jestli ten přístup je v tom, že jsme si platili iui ne malou částkou i když to má byt 6xhrazeno pojišťovnou tak i ten přístup je jiný, ale co by člověk neudělal pro bábetko.

pmarcela
18. črc 2016

@salenas To asi ne.... Brala jsem ten Clostil a díky němu se mi ovu šoupla cca na 13DC. Ten Pregnyl jsem měla prvně...
@blauen Já vím.... mě hrozně drtí to, jak to nemám pod kontrolou 😀 My jsme taky za každé iui platili 😉 První otěhotnění bylo po půl roce, myslela jsem, že i druhé bude v pohodě... a ono ne ☹ Ráda bych dvě, ale na druhou stranu... asi ne za každou cenu.. teď nás čeká třetí pokus iui a jsem rozhodnutá, že do ivf nejdu a půjdu do práce, třeba se to povede přirozeně, až budu mít jiné starosti....Jedno zdravé dítě už mám, oproti spoustě holkám tady.... Držím všem moc palce!

mandlicka25
18. črc 2016

@pmarcela to je fajn pristup! Ale jak pises, uz jedno dite mas a kdyz to reknu asi blbe o nic ti nejde :*. Muzu se zeptat proc ne na ivf? Jake jsou hlavni duvody? Ja jsem po dvou iui a uz jsem docela zoufala, ze jsem rozhodnuta pripadne jit. Dekuju!

blauen
18. črc 2016

@pmarcela my jsme dlouhou zvažovali než jsme vůbec vkročili do CARU, pak jsme dlouho čekali na různá vyšetření, ale šli jsme do toho s tím, že bud nám vyjde IUI i když jsme měli malou šanci nebo budeme radši bez dětí než jít do IVF, mám z toho hodně velký respkt a dr. mi taky říkal, že at nedělám to na co se necítím, že to pak nemá smysl. My jsme měli štěstí v tom, že nám vyšel hned první pokus IUI, ani jsme po těch letech a strašení dr. že iui u nás moc nemá cenu i když nás povzbuzoval vůbec tomu nevěřili. Držím palečky ať to vyjde bud z IUI nebo později přirozeně.