Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

serenna30
11. srp 2015

@nevesta172 achooooj 🙂 já jsem dneska teprve asi kolem 6 DPO, nevím kdy přesně byla ovulace. Takže test nejdřív v neděli 😀 (jsem zvědavá jestli to vydržím). Příznaky nemám žádné, moc šancí tomu nedávám, uvidíme. Ale pokud to neklapne, tak to fest obulím ☹

krmv
12. srp 2015

kolik dnu pred iui ma muz sex.pust?

nevesta172
12. srp 2015

@serenna30 jo tak to je jeste brzo. Ja to dneska obulela. Triskaj se mnou emoce jak blazen. Po iui jsem byla vysmata jak mesicek na hnoji :D me vcera zacly bolet prsa, coz neznam, ale asi to bude hormonalnim navalem a prichazejici ms. Tak pak napis, jak jsi dopadla, at muzeme mit z nekoho radost ,)

serenna30
13. srp 2015

@nevesta172 me kdyby boleli prsa, tak si budu myslet, ze to vyslo. Ja pred MS tohle vubec neznam..

serenna30
13. srp 2015

@krmv myslim ze 3-4

hanulkavelunka
13. srp 2015

Ahoj mám za sebou 3 iui a je to vážně o štěstí a ted od zítřka začínám stimulovat na ivf tak snad bude květnátko 🙂 zbytečně jsem promarnila čas i kč za iuička je to zbytečné .....oba s manželem jsme ok a stejně nic ale vám držím palce pa pa

merope
13. srp 2015

hanulkavelunka: Záleží, kolik dáš peněz za IUI - to je jak kdybys po prvním neúspěšném IVF začala mluvit o zbytečně promarněných penězích, když to nevyšlo. 3 IUI = pravděpodobnostně 1/2 IVF. Takže záleží, zda to IUI je zdarma, skoro zdarma nebo zda se platí nějaké hormony a tudíž to zdarma není. Vezmu-li to u sebe, tak to je tak max 1300 Kč včetně průchodnosti vejcovodů versus cca 37.000 při zhruba stejné pravděpodobnosti otěhotnění. Na IUI za toho půl roku bylo 6 folikulů, na IVF bylo 8 folikulů. Ono i to IVF je prostě o štěstí.

krmv
13. srp 2015

souhlasim ze tj.o stesti.u prvniho ditka jsme otehotneli hned po 1iui.ted chceme druhe ditko a dnes jsem na 2iui aayla tak uvidime.

nevesta172
14. srp 2015

@serenna30 ja to taky neznala, ale po pregnylu a pred ms posledni mesic se to z niceho nic objevilo. Tak aspon vim, ze se neco deje 🙂

serenna30
14. srp 2015

@nevesta172 tak já dnes cca 9 DPO testovala z ranní moči a ani náznak. Jsem 30 DC, minulý cyklus byl dlouhý 35 dní. Další test zkusím v neděli... 😒

chris11
14. srp 2015

holky, nevite po jak dlouhy dobe vyprcha Pregnyl 5000, aby nezkresloval test? 🙂 a za jak dlouho po iui se muzou ukazat / / ? 🙂

krmv
14. srp 2015

@chris11 doporucuji 14den od iui.to je nejjistejsi.

chris11
14. srp 2015

@krmv to ja vim, taky mi rikali, ze testovat za 14-16 dni a podle toho zavolat do CARu, ale jsem hrozne netrpeliva a chci vedet, jestli se ve mne neco deje nebo ne. Na IUI jsem byla v pondeli.. 🙂 Asi je to jeste po tom Pregnylu, ale od ty doby jsem nafoukla, ze spousty veci se mi dela zle, jsem porad unavana.. ale je jeste moc brzo, vim :(

krmv
14. srp 2015

me rikaly ze 10dnu je v tele pregnyl.

chris11
14. srp 2015

@krmv dekuju moc 🙂

serenna30
16. srp 2015

Holky tak ja 11.den po IUI a na testu nic:-/ jsem 32 DC, minuly cyklus jsem mela 35 dni..

nevesta172
16. srp 2015

@serenna30 Já už to i dostala. Koncem srpna jdeme na další pokus. Třeba bude září úspěšnější 🙂

serenna30
16. srp 2015

@nevesta172 ahojky🙂 ja to dostala ted vecer, zitra budu volat Dr., taky budeme chtit druhy pokus. Cyklus se mi zkratil z 36 na 31 dnu - snad diky uzivani Cinske mediciny 😉

merope
17. srp 2015

serenna30: Mě cyklus rozhodil utrogestan a vždycky když jsem měsíc vysadila úplně, tak rázem úplně jiné cykly (zase zpátky "normální" po měsíci vysazení).

nevesta172
20. srp 2015

Tak co holky, zadarilo se tento mesic nekomu? 🙂

hanulkavelunka
20. srp 2015

Ahoj snad se zadari 3 iui nevysly tak za 10 min aplikuji posl.injekci HCG a v sobotu odber vajicel. Me 1 a taky posl ivf+pisci je to sila nastimulovana jsem gonalem sliznice ok tak od so od pul 10 budu myslet na nase miminecko v petr.misce rnad po 4 letech to vyjde
3 iui a jen 12% neuspesne a ted nam dr dava 85% tak snad

hanulkavelunka
20. srp 2015

Ahoj snad se zadari 3 iui nevysly tak za 10 min aplikuji posl.injekci HCG a v sobotu odber vajicel. Me 1 a taky posl ivf+pisci je to sila nastimulovana jsem gonalem sliznice ok tak od so od pul 10 budu myslet na nase miminecko v petr.misce rnad po 4 letech to vyjde
3 iui a jen 12% neuspesne a ted nam dr dava 85% tak snad

krmv
20. srp 2015

ja cekam jak dopadneme jsem 8den od iui

rencaf
20. srp 2015

iui většinou moc úspěšné není, ale mně mírná hormonální stimulace po neúspěšném iui asi nějak nakopla a po třech měsících jsem byla těhotná ...ovšem přirozenou cestou, již bez jakékoli hormonální stimulace..měla jsem malé množství vajíček a věk a dr mi téměř žádné naděje nedával - doma mi spinká tříletý z d r a v ý prcek 🙂 Z mého pohledu je asi nejdůležitější věřit,žít zdravě a pokud nejde o nějaký závažný zdravotní problém, který vylučuje těhotenství, tak otěhotní každá.. dříve nebo později !! 🙂 držím vám všem pěstičky 😉

hanulkavelunka
21. srp 2015

@rencaf zadmy zdrav.problem nenalezen 4 roky marneho ocekavani,3iui bez uspechu a zitra mam odber a ivf
Je to o stesti. . . .

merope
21. srp 2015

@hanulkavelunka To je zajímavé, co já četla statistiky, tak na první IVF je to někde kolem 60 max 70%. Ale možná se to fakt časem díky metodám trochu zlepšuje. Také většinou je vyšší pravděpodobnost na druhý pokus, protože už se ví, jak žena reaguje na hormony (byť možná je to i proto, že půlka CAR testuje choroby ženy až po prvním neúspěchu).

Jinak pár statistik:
- pravděpodobnost 80% otěhotnění při roce nechráněného styku = pravděpodobnost otěhotnění 12,5% v měsíci (při 12 cyklech za rok)
- pravděpodobnost 8% při jednom cyklu IUI = 39% na 6 cyklů IUI (dolní uváděná hranice)
- pravděpodobnost 15% při jednom cyklu IUI = 62% na 6 cyklů IUI (horní uváděná hranice)

Prostě říkat, že IUI je na nic, to je jako tvrdit, že sex je na nic, protože ta pravděpodobnost u něj je na jeden pokus fakt nízká.

krmv
21. srp 2015

@merope Ja se jen pridam a po iui mame zdravou 2letou holchgcku a to nam vyslo tenkrat napoprve.ted chceme druhe a cekam na vysledek po druhem iui takze tj.o stesti.

rencaf
21. srp 2015

merope nikdo neříká, že iui je na nic, pouze říkám, že úspěšnost je v porovnání s jinými metodami nižší. vyslovila jsem pouze svou zkušenost a os. názor, nic v tom nehledejtev 😀

merope
21. srp 2015

@rencaf Záleží na konkrétní situaci - vezmu-li jako měřítko 6 cyklů IUI za rok hrazených pojišťovnou vs. max 4 cykly IVF hrazené pojišťovnou (a to ještě zpravidla ne plně), tak jsme rázem v jiných číslech - zvláště pokud se holka chce vyhnout zbytečným hormonům anebo chce ušetřit peníze. Samozřejmě jsou situace, kdy je IUI nevhodné a naopak takové, kde jsou stejně hormony a kde se moc neušetří i tak.

krmv
21. srp 2015

a muzu se zeptat na kolik prijde ivf a kolik plati pojistovna