Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

blauen
18. bře 2016

Holky můžu mít dotaz, jdeme v dubnu na první IUI a chtěl jsem se zeptat jak je to tedy s proplácením přes pojišťovnu. U nás probíhá IUI ve dvou dnech (dvakrát) v jednom cyklu. Cena je 3.000,- co jsem pochopila tak ještě asi nad rámec pojišťovny, vůbec tomu nerozumím? Vy si žádáte samy o proplácení toho IUI na pojišťovnu nebo to za Vás vyřizuje Dr.? Vůbec nevím jak to chodí? Děkuji za případné odpovědi.

janule1987jk
18. bře 2016

@blauen Ahojky, ja mam za sebou prvni IUI ve stredu a nic jsem neplatila, ani na pojistovnu nic nehlasila. Platila jsem pouze 70 Kc za nejake leky. 🙂

darinka84
18. bře 2016

@blauen taky nevím jak to chodí přes pojištovnu, to vím, že se řeší jen IVF..ale my nic neplatili za IUI, nechodíme do soukromého caru, takže mám 6pokusu ročně zdarma

blauen
18. bře 2016

@janule1987jk my chodíme do soukromého CAR tak to bude asi z toho důvodu že doplacíme. Každopádně děkuji za odpověď. tak to tedy nebudu řešit.

atlhea333
18. bře 2016

Ahoj, hezký pátek všem. Tak jsem si myslela, že jdu tento měsíc také na inseminaci, protože nám to jako léčbu neplodnosti indikovala doktorka hned po prvních vyšetřeních. A dneska jsem šla podruhé na UTZ jak na tom jsou folíci a ejhle, všechno je jinak. Že tam nebude moje dr jsem věděla. Nicméně jsem nevěděla, že cizí doktorka, která se mnou nikdy nemluvila nic moc o mně neví, může jen tak změnit léčbu. Takže jsem dostala pregnyl, recept na duphaston a doporučení, abychom se s přítelem měli dnes a zítra rádi. Sice jsem se ozvala, že jsme s naší dr mluvili o IUI, protože má partner spermie totální flákače, ale nic. Nechtěla jsem se hádat před ostatními pacientkami a v zásadě mi nevadí to jednou zkusit pěkně "postaru"... ale jde mi o princip Zažily jste někdy něco takového?

elis86
18. bře 2016

@lindex to teda...rozhází to akorát cyklus a nic z toho ☹

janule1987jk
18. bře 2016

@atlhea333 a jak si mela velke folikuly? Je mozne, ze ovu budes mit pres vikend a to vesmes nepracuji v carech, jak kde no

atlhea333
18. bře 2016

@janule1987jk Hele, to byl takovej fofr, že nevím, jestli 20 nebo 22 mm, ale tak nějak. No jako nechci věřit tomu, že rozhodují o IUI podle toho, zda je víkend nebo ne. Mělo by se to snad řídit přirozeným cyklem, ne? Jsem z toho tak rozčarovaná... Jsme poprvé v CAR a poprvé absolvujeme NĚCO... tak moc nerozdejchávám takové nejasné jednání.

janule1987jk
18. bře 2016

@atlhea333 noo, tak tohle by se mi taky nelibilo. Ocividne si byla na IUI krasne pripravena. Ja byla ve stredu a mela jsem necele 2 cm.

atlhea333
18. bře 2016

@janule1987jk Držím pěsti!!!!!!
Jinak si taky myslím, že to bylo nachystaný hezky. No jak jsem psala, v zásadě mi to nevadí, s přítelem na to chceme jít víc konzervativně, ale ty kokso, na zázraky fakt nevěříme. No teď už nic moc nenadělám, ale své doktorce to řeknu....

janule1987jk
18. bře 2016

@atlhea333 dekuji!! Take drzim pesticky 🙂

atlhea333
18. bře 2016

@janule1987jk díky díky. Třeba dojde na velikonoční zázrak, hi hi 🙂 Hezký den 🙂

katkavfr
18. bře 2016

Achjoooo.... po našich výsledcích vím ze to není možné alw ti duchove na testech mě už fakt štvou... mam je pomalu porad... přísahám ze jestli toto bude falesnak tak to začnu řešit.... občas mě zabolí spodek takže se mrcha chystá. .. no nic budu to brát pozitivně.... příští týden další hp a spermio 😉

hanulkavelunka
18. bře 2016

@katkavfr ahoj a byla jsi na hcg?
Ja dnes 14dpo a to jsem az 12dpo malinko zaspinila,testy mi ukazuji vsechny znacky male duchy a dnes 14dpo HCG 6 Takzdm jsem tehu ale ted otazka zda to v po kdy jdu na dalsi ko z krve stoupne
Jinak hcg vetsina caru delati az 17dpo

lindex
18. bře 2016

@blauen my chodime do soukromeho a neplatili jsme nic. Kazdy rok mas narok na 6IUI zdarma

lindex
18. bře 2016

@elis86 Presne. Vzdycky clovek doufa a nic☹

blauen
18. bře 2016

@lindex to já právě vím, že by člověk měl mít nárok, ale i nad rámec pojištovny budeme platit za cyklus 3.000,-. To potom nechci ani vědět kolik nás bude stát případné IVF když se nezadaří IUI. 😖

atlhea333
18. bře 2016

@blauen Ahoj, jen tak pro info, v našem CAR (Karlsbad fertility) stojí IVF, respektive ICSI 17 000 Kč nad rámec úhrady pojišťovny....

blauen
18. bře 2016

@atlhea333 děkuji za zprávu pro srovnání. NO jsem zvědavá na kolik to vyjde kdyby nás to taky postihlo IVF, počítáme do těch 50.000,- za různé vyšetření, zamražení. A těch 17.000,- to je za každý pokus IVF nebo to je částka i za víc případně nezdařených pokusů? Jsme v tom úplni začatečníci.

sinusofka
18. bře 2016

@blauen 17000,- je za hormony, odběr, icsi a transfer. Pokud budete chtít nějaké embria zamrazit, tak se ještě neco doplaci. Asi 6000,- do 10ti embtii, každý další se taky priplaci.

katkavfr
18. bře 2016

@hanulkavelunka ahoj nebyla ms mám dostat v pondělí. ... takže do pondělí budu testovat ;)

katkavfr
18. bře 2016

@hanulkavelunka koukej 3 dny před ms.... ale nezdá se mi to po tolika letech snažení a špatných výsledcích kdy jsem se konečně rozhodovala řešit vše přes car.... no uvidíme. .. občas mě za oli spodek tak asi falesnak a ms dorazí

hanulkavelunka
18. bře 2016

@katkavfr muj'pripad a hcg dnes 6 v po se'uvidi
Dojdi na krev'a'hodne stesti

hanulkavelunka
18. bře 2016

@katkavfr me pri pohybu dost pichne v levem podbrisku,a boli prsa,pali zaha a jsem unavena a'jen cekam kdy se ukazi poradne // je to 50 na 50

katkavfr
18. bře 2016

@hanulkavelunka ukaž jaky mas tt ;)

atlhea333
18. bře 2016

@blauen Jo jo, je to tak, jak píše @sinusofka. Nepamatuji si přesně částku za zamražení embrií, ale je to v řádech tisíců a ve srovnání s ostatním placením je to celkem přijatelná částka. A to s tím, že když pak budou další pokusy ze zamraženýc embrií (KET), tak za ten se u nás platí tuším 5 000 Kč. Ale tak snad na to ani nebude muset dojít. Ne jen kvůli penězům, ale i ta podpůrná terapie je docela záhul... Držím nám všem pěsti 🙂

hanulkavelunka
19. bře 2016
meyryen
19. bře 2016

@blauen IUI proplácí pojištovna, každý má nárok na 6 pokusů za rok. To, že budeš platit 3000, je zřejmě za ten nadstandard druhého pokusu ten druhý den, což mi teda přijde uplně zbytečný, ale dobrý způsob jak s klientů vytáhnout další prachy.....

hanulkavelunka
19. bře 2016

@meyryen 9 injekci menopuru a iui na pojistovnu 3012kc
Zadny nadstandart ale bezne iui na pojistovnu se stimulaci injekcema.

blauen
19. bře 2016

@meyryen nevím jestli je to zbytečný nebo ne, ještě při tom iui prý vybírají nebo propiraji spermie a berou jen ty nejlepší tak nevím jestli je to taky bezne nebo už to je taky nadstandard. A ty dvě aplikace za cyklus možná mají taky něco do sebe. No můžeme zhodnotit az po prvním pokusu