Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn a můžu se zeptat, proč co je teď za problém, když dcerku máte nedávno přirozeně? Mě se ten čas do další kontroly tak neskutečně vleče ☹

karolakmn
3. čer 2014

@pavlina1976 jeee tak to budu drzet palečky... i na nohou 😀 ja mam bohuzel jen jednoho mrazacka a i kdyby byli dva tak by mi je najednou nepovolili

karolakmn
3. čer 2014

@kvetinka84 to bude urcite dobre... budu na tebe myslet a drzet palecky...

lucijete
3. čer 2014

@pavlina1976 No na mě to jde vždycky k večeru😀 Nevím, co je to za dobu🙂 no já jdu na KO na UTZ ve čtvrtek....tak jsem zvědava jak na tom budu a jaké prášky mi ještě naordinují...... a při KET se i něco píchá? Já žila v domnění že od jehel mám už klid😀 Taže dáte 2 mrazáčky? My 1....ale super kvality, když ho mrazili, tak snad tak dál bude pokračovat.....

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn proč by vám nepovolili dva najednou?

karolakmn
3. čer 2014

@kvetinka84 pritel ma dva roky docela dost fyzicky narocnou praci a telo se brani, vytvari si protilatky a temi zabiji nejmladsi bunky v tele a to jsou spermie... tak mi to bylo vysvetleno v CARu... proste ta priroda je nepochopitelna.... tak to jsi me povzbudila ze uz jsi podruhe tehotna touto cestou 😉

karolakmn
3. čer 2014

@kvetinka84 nedoporucili mi to, protoze jsem mela rizikove tehotenstvi a jsem po akutnim cisari... takze dve bych asi nedonosila, kdyz uz natalku museli vyndat v 31+6tt.

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn jojo, měla jsem štěstí, ze 3 IVF 2x těhotná 😉
tak to je hrozné, když mu práce takto zničila zdraví, přeju vám, aby vám to vyšlo

pavlina1976
3. čer 2014

@lucijete Jj taky máme super kvality tři sněhuláčky, ty si chci nechat kdyby.......... 😕 . ale nějak cítím, že tyhle dva jsou ti praví 😉 . No ten pregnyl mě překvapil, ale Martinka mi to vysvětlila a uznávám, že to má logiku 😀 . Oni tím oblbnou to tělo, že si myslí, že je těhotné a nebojuje proti tomu embrouškovi 😉 . A ten fraxiparin je na ředění krve, aby se hezky prokrvila ta slizna 😉 . Ale to je hnus, neb to má tupý jehly jak prase 😖 . A ty bereš co? Estrofem? Ten beru už od 2DC.

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn aha, tak to mě nenapadlo, já bych do dvou ale také nešla, první těhu bylo také rizikové a rodila jsem také předčasně, ale v 35. tt, malý měl 2,5 kg, byl v pořádku, sice byl týden v inkubátoru, ale pak nás ani nebrali jako nedonošené. A malá je v pořádku, vše dohnala? To musela být maličká, když se narodila tak brzo

pavlina1976
3. čer 2014

@karolakmn Tak ty jsi úplně OK? A je to ve spermijkách? Tak to jsou velké šance 😉 . to určitě hned otěhotníš a povede se to 😉 . A s Natálkou jsi otěhotněla přirozeně?

karolakmn
3. čer 2014

@kvetinka84 mala je zdrava a bez jakýchkoliv komplikací... mela 1580g a 40cm a to mi rikali ze je obrovska na ten tyden... je tomoje šikulka.... skoro 4 tydny jsem jezdila denne do porodnice a travila tam cely dny... nejdriv na res, pak na oddeleni pro nedonoseny a az poslednich pet dni jsem tam mohla bytsni na pokoji. Bylo to hodnenarocny, hlavne na psychiku... bylo mi silene smutno a kdyz jsem jela od ni tak uz jsem chtela zase rano. Ale zvladli jsme toa presne za 14dni mi konci materska a ona jde v zari do skolky... jak to utika.
A co ty jsi mela za problem ze prvni bylo rizikove?

karolakmn
3. čer 2014

@pavlina1976 jojo prirozene, pry je problem jen u spermiji, umrou driv nez nekam v tech mich cestach doplujou... zatim 3x IUI A 1x IVF neuspesne, ale tak IUI u nas nemelo skoro zadnou sanci

karolakmn
3. čer 2014

@kvetinka84 3ivf a 2mimi to je super, fakt jsi me naladila maximalne pozitivne diky 😀

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn Tak to je super, že je malá taková šikulka. A byla fakt velká, se mnou ležela na pokoji holka s dvojčatama v 32. tt a měli 1 kg. No já jsem měla rizikové těhotenství kvůli endometrioze, měla jsem za sebou 4 operace před otěhotněním a otěhotněla jsem s cystou. V prvním trimestru jsem hodně špinila a krvácela, tak jsme se báli, ale vše bylo v pohodě a když jsme se přehoupli do II. trimestru, tak už mi řekli, že teď už to bude v pořádku, že to rizikové jsme překonali, ale v tom 35. tt mi ta cysta praskla. A proč tvoje malá musela tak brzo ven?

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn tak to jsem ráda, že jsem tě tak naladila. Já věřím, že je to hlavně o psychice. Při prvním dítěti jsem se hodně nervovala, jestli to vyjde nebo ne. Ale teď při druhém jsem tomu fakt věřila a vyšlo to hned napoprvé 😉

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn Já jsem teda s malým byla celou dobu v nemocnici, první týden jsem ho měla v inkubátoru a pak už u sebe, ale vím, jak náročné to je na psychiku, jak se člověk bojí. My byli naštěstí v porodnici jen 2 týdny. Řekli mi, že byl přesně na hraně nedonošenosti, že kdyby týden vydržel, tak by byl brán jako donošený. Teď jsem odhodlaná užít si druhé těhu bez komplikací s porodem v termínu, tak uvidím, tak mi to vyjde 😀

karolakmn
3. čer 2014

@kvetinka84 ja mela od 4mesice nizkonasedajici placentu a nekolikrat me museli hospitalizovat kvuli krvaceni, pak mi jednou rekli ze jeste pockame co ranni vizita a pak me pusteji asi dom, natesena jsem sla spat a v noci opet krvaceni, a rano misto odchodu dom museli malou vyndat... dostavala jsem kontrakce, krvacela a mohlo by nam oboum jit o zivot... tak sla ven... a abdar skore mela 6 -8-9 takze bojovnice

karolakmn
3. čer 2014

@kvetinka84 tak drzim palecky pro klidne tehu... a kam chodite do caru? Delala jsi neco aby jsi podporila uhnizdeni?

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn to byla fakt šikula. Nízkonasedající placenta znamená, že je dole blízko u čípku? Ale tak to je spíš ojedinělá komplikace, nebo se dá předpokládat, že se to může opakovat?

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn jééé děkuji za držení palečků. Já jsem jen brala už asi 2 měsíce před IVF Femibion. Jinak nic. No a první 3 dny po transferu jsem na doporučení dr. nezvedala nic těžkého, nepřehřívala se a polehávala jsem. Fakt nic speciálního

kvetinka84
3. čer 2014

@karolakmn Jo a do CARu chodíme k Apolináři

martas14
3. čer 2014

@pavlina1976 to víš, že to bude fungovat a i kdyby né, tak těhu budeš stejně 😀 ty si musíš chůdě píchat ještě i na ředění, tak to je teda otrava, to už je pomalu věcí jak při ivf, ale tak hlavně ať to dobře dopadne, navíc davas dva turbo certiky jak se říká já jsem malej , ale šikovnej, to o nich bude platit dvojnásob 😉
Teď zas břicho nic, jsem fakt zvědavá kdy ta pitoma ms míní dojít 😠 aby nedošla už vůbec to jí nenapadne, ale meskat to jí jde 😅

martas14
3. čer 2014

@karolakmn tak třeba to ještě dopadne, moc moc na tebe budu myslet a držet palce aby to tento měsíc klaplo a všechny tu vycarovaly krásné // na testu 😉

lucijete
3. čer 2014

@pavlina1976 já beru estrimax - asi je to stejný jak estrofen......při ET jsem měla na ředění anopyrin...v tabletkách....no možná moje tělo bojovalo proti embryjku teď při 1 ET.....tak to neklaplo, ale teď to vyjde🙂

martas14
3. čer 2014

@lucijete bohužel ani já neporadim, jak se hodit do klidu, bo před cirkusem zvaným ivf, nebo ket .. je to všechno tak zalité sluncem naděje je ve velikosti létajícího balónu, pak přijde transfer a já už vidím jen párty balónek a chytam nerva 😅 jediné co je záruka zachovaní aspoň zbytku zdravého rozumu jsou ti naši nejlepší chlapi doma a pak my tady navzájem bo mi tě chápem i ve chvíli kdy se člověk nechápe sám 😀 .... Je to běh přes překážky, ale neboj my ho doběhnem 😉

karolakmn
4. čer 2014

@kvetinka84 k apolinari, tam mam kamaradku... ja jsem v podoli.... chodim sem i na gyndu, odrodila jsem tady, vse co se tyce techto veci jsem mela a mam tady, takze se mi jinam moc nechce

japro
4. čer 2014

@kvetinka84 ahoj jj jedu dnes jsem po nočn ted už jsem vzhuru má tu kávu a rozkoukávám se ..... pořádek dělá přátele tak jedu dnes Jirsová měla uplně plo tak jdu k někomu koho snad ani neznám ale snad bude ok pak napíšu 🙂

japro
4. čer 2014

@pavlina1976 děkuji jsi zlatá jj snad bude vše v pořádku 😉

japro
4. čer 2014

@karolakmn my máme taky jen jednoho mrazáčka ..... ale bude to ten pravej cejtím to v kostech když už došel tak daleko a tvuj určitě taky 🙂