Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

kotcheva
8. črc 2014

@martas14 ted tu docitam diskuzi - to je mi moc lito☹. Dobre delas, dej si dovolenou, naber silu - vsechno prijde!

martas14
8. črc 2014

@kotcheva
@olinkak děkuji holky, dnes jsem byla na krvi, tak jsme to už uzavřeli, teď se s tím ještě nějak smířit, ale bude zase líp.....tak pěkně těhulkujte šikulky 😉

martas14
8. črc 2014

TĚHULKY:
kvetinka84 -těhu 13.tt - kontrola 22.7., TP 20.1.2015, screening 11.7.
zelvicka111 - těhu 15tt, screening o.ok. , další ko. 24.7., TP 31.12.2014
dagin - 1. IVF březen 2007 - dvojčata, nyní 6 let; 2. IVF - 7. 4. ET, TP 24. 12. 2014
lucijete - KET 13. 6., pozitivní TT, 2. UTZ 11. 7.

STIMULANTKY PŘED ET/KET:
japro - KET bez stimulace - kontrola 29.5.2014 - KET 5.6.2014 - Teset 19.6
pavlina1976 - KET se stimulkou - 2.6. UTZ - KET 9.6. -dvou embroušů, Test 23.6., HCM negativní
karolakmn - KET bez stimulace -6.6. UTZ - KET 10.6. 1embryo
Kotcheva- OPU 14.6., ET planovany 19.6.
olinkak-1.IVF, 1.ET, 21.6.-transfer 1 blastocystíka
suzik161 - KET 11.7. 2 embryjka
alarada - KET bez stimulky - ult 7.7

ČEKATELKY:
78marcela - 12.5-KET Hcg 0, hysteroskopie 10.7, pak snad KET
catchulinecka - 31.3. 1 IVF - mimoděložní těhotenství, červen - možná KET v nativu
jakoubekzdenka1711 - 29.5. hcg 0, KET v září (nabere sílu na těhotnění)
lucikk1 změna centra na Reprofit
lili_2 - 1. IVF v srpnu
jesie28 - 3. IVF v srpnu (mrazáčci nejsou)
musilka 3.IVF, KET v červenci se stimulkou
bien_1987 - 1. IVF nevyšlo, nebylo co transferovat

lili_2
9. črc 2014

@cmucik77 ahojky tak jsem si koupila MACU a užívám ji necelých čtrnáct dní. Neměla jsi nějaké problémy s první MS po začátku užívání? Já má 3 dny skluz a prsa mě bolí a šimrají až hrůza, také se mi zdají trochu větší, ale bříško cítím jenom večer. Je to divný. Včera mě z ničeho nic začalo strašně bolet podbříško a to o dost víc než mám při prvním dnu MS, ale za chvíli to zase ustalo. Myslela jsem, že do rána dostanu MS, ale ještě ani nešpiním. Je to normální?

olinkak
9. črc 2014

@kotcheva Děkuji, tak jsem se k vám pěkně přifařila do této pozitivní vlny 🙂 tak teď jen nabrat vítr do plachet a plachtit na vlnách těhu do klidného přístavu maminek 🙂 Držím nám všem pěsti 🙂

kotcheva
9. črc 2014

@olinkak doufam, ze nam vsechno pobezi v poradku🙂. Jdu na kontrolni utz az na konci cervence - mudr. ma dovolenou. To budu podle vypoctu v 8tt, tak uz neco snad uvidim🙂

olinkak
9. črc 2014

@martas14 Zlatíčko, bude zase dobře hlavu vzhůru, třeba to drahý manža do tebe foukne pod palmou a nebude už potřeba žádná další IFV, ET, KET...zázraky se dějí, někdy to ani věda nepochopí, jak je něco takového možné. Načerpej síli a odpočiň si na dovči a směle do ringu do dalšího kola, bojujeme s tebou !!!! 😉

olinkak
9. črc 2014

@kotcheva Tak to bys mi mohla poradit jak to mám já spočítat ve kterém týdnu jsem ?? V tomhle se vůbec neorientuju...je možné že už v úterý budu slyšet srdíčko, nebo je ještě brzy??

kvetinka84
9. črc 2014

@olinkak Mě délku těho počítali tak, že vzali termín OPU a od toho odečetli 2 týdny a to byl termín poslední MS. No a od toho se to počítá

kvetinka84
9. črc 2014

@olinkak tak jsem koukala, že OPU jsi měla 16.6. Je to tak? Takže poslední MS 2.6. Teď jsi v 6. tt, konkrétně my vychází 5+2. Termín porodu 9.3.2015

martas14
9. črc 2014

@olinkak napsala jsi to moc krásně, stejně jako tu rýmovačku, ale bohužel tuto možnost animální přitažlivosti v přírodním balení nemáme 😅 my totiž musíme ke spermijkám operativně a právě proto už ani žádné další kolo nebude, ale jednu princeznu už doma máme, takže nemůžu být nešťastná, jen trochu smutná ale v konečném důsledku moc vděčná...ale podpora úžasná 😉 třeba ještě za pár let manžela přemluvím k tomuto bláznovství

kotcheva
9. črc 2014

@kvetinka84 @olinkak ja jsem si to pocitala "rucne" podle posledni menstruace (4.6, OPU 14.6.) a dopracovala jsem se ke stejnemu vysledku, tzn. jsem akorat 5tt. Termin porodu ti potom spocita na webu spousta aplikaci.

martas14
9. črc 2014

děkuji za srdíčko a objetí 😉

olinkak
10. črc 2014

@kvetinka84 Děkuji za radu, takže to může být 5tt takže se teď tvoří i srdíčko na konci tohoto týdne 🙂 ty jo, takže v úterý bych ho mohla i slyšet...tak to bude mazec 🙂

olinkak
10. črc 2014

@martas14 Tak to mě mrzí, já myslela, že jsou spermíci jen lenivci 🙂 No tak hlavně, že máte alespoň princeznu a sourozenec taky jednou bude. Neztrácet naději 🙂

olinkak
10. črc 2014

@kotcheva o.k. dobrá, chtěla jsem jen tak orientačně, kde se zhruba teď nacházím, takže jsem v nejkrityčtějším období..a jéje...tak snad ta úterní kontrola dobře dopadne 🙂

suzik161
10. črc 2014

Ahoj holky, dneska okolo nás prolétal čáp 😀 tak snad je to dobré znamení na zítra 😀 a bude se prďolkům u mě líbit 😀

kvetinka84
10. črc 2014

@olinkak No nevím, já byla na UZ v 6+0 a srdíčko ještě vidět nebylo

78marcela
11. črc 2014

@suzik161 ahoj, takže jdeš dnes, super. Držím pěsti. Já včera byla na té hysteroskopii, a teď čekat. KET asi koncem srpna.

suzik161
11. črc 2014

@78marcela Ahoj, jj, jdu dnes, v 9hod musím volat a do 2hod si pro ně pojedu 😀 Jak jsi dopadla????

78marcela
11. črc 2014

@suzik161 měla jsem v děloze polyp který odstranili. Prý za to asi nemohl že se to nechytlo. Jinak vše v pořádku. Tak snad se tím deloha nakyprila a koncem Srpna se zadarí.

78marcela
11. črc 2014

@suzik161 přítel chce jet k moři v srpnu, já moc nechtěla, ale prý to taky může pomoct, tak to ještě tím podpoříme a pak už se to fakticky musí podařit.

suzik161
11. črc 2014

@78marcela To víš, že se to už povede!! Musí!! Udělala jsi pro to, co šlo. Já tam dnes jedu taky s tím, že se to povede a prckům se u mě bude líbit celých 9 měsíců, i kdyby byl jen jeden 😀

78marcela
11. črc 2014

@suzik161 jasně že bude. Teď už to dopadne dobře a za 9 měsíců se budeš chystat na porod.

suzik161
11. črc 2014

@78marcela jj, to je ještě daleko, ale určitě to teď vyjde. akorád jsem tam volala a pí.doktorka rozmrazila dvě, ale jedno nepřežilo, takže bude jedno. Prý je krásný, tak mu budeme věřit 😀

78marcela
11. črc 2014

@suzik161 mě by to určitě nevadilo kdyby bylo jedno. Moje sestra to měla taky tak. Vždy ji dali dvě a nic, potřetí to jedno bylo špatné, tak ji dali jenom jedno a předevčírem měla malá už pět roků. U ní v centru říkají, že je lépe dávat jedno, že když jsou dvě a to jedno odchází, tak se prý někdy může stát, že s sebou vezme i to druhé, to dobré co by se uchytílo. Každopádně moje sestra měla štěstí a povedlo se ji, když ji dali jedno. Tak to třeba budeš mít taky tak. A jedno si více užijes, je to lepší. A za dva roky pro druhé.

kytka12
11. črc 2014

Ahoj, jen jedno bych chtěla napsat. Byla jsem na ET sice se jedno embryo chytlo, ale pak jsem v 7 týdnu potratila, teď je mi strašně smutno a nevím moc jak s tím pracovat. Možná je lepší nemít dvě čárky na testu než je mít, radovat se a pak být strašně zklamaná. V noci mě budí panika a děsy, nemůžu usnout, bojím se budoucnosti. Přes den jsem venku, sportuju, jsem na zahradě apod., ale v noci se bojím usnout. Holky, zažila jste některá totéž? Jak jste se s tím vyrovnaly?

suzik161
11. črc 2014

@78marcela Mě jedno také vůbec nevadí, ba naopak. Jen mi doporučili, že při dvou je o trošku větší šance, že se chytnou, nebo chytne aspoň jedno. Tohle je to správné a bude se mnou 9m, věřím mu 😀

suzik161
11. črc 2014

@kytka12 Vím jak se cítíš, já jsem to zažila již 2x, vždy pro mě byla velkou oporou rodina a manžel. A vždy jsem si řekla, že to tak prostě mělo být, protože embryo nebylo kvalitní a mohlo by být třeba postižené, příroda o tom rozhodla sama. Vždy jsem se koukala dopředu a začala plánovat další pokusy. Pro manžu je to trošku těžší, ptá se mě, jestli se to už povede, ale nedovedu mu odpovědět, ale furt věříme, že to jednou bude!! Drž se!!

lili_2
11. črc 2014

Ahojky holky chtěla bych Vám trochu zvednout náladu nechci to zakřiknout nemám to ještě potvrzený od dr., ale včera jsem si dělala těhotenský test, a objevili se mi dvě čárky 😵 .
Takže holky neztrácejte hlavu když můžu otěhotnět já přirozenou cestou, která má dle zjištění z laparoskopie neprůchodné oba vejcovody, malé vaječníky s tvrdou skořápkou a hormon AMH 0,2 a doktoři mi nedávali moc velkou šanci i pro IVF, tak vy musíte taky 😉