Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

kotcheva
11. srp 2014

@78marcela presne tak jsem to mela tenkrat taky🙂. Uz jsem byla unavena ze vsech tech marnych pokusu, psychicky i fyzicky, a premyslela jsem, jestli si nedat pauzu. A vysly mi uzasne karty, ze jsem se sebrala a rekla si, ze to jeste jednou dam a musi to vyjit. A vyslo🙂.

@suzik161 to je dobre, zes to nestopla🙂. Budu drzet palce, at ti vyjdou dobre vysledky. Pauzu si potom klidne muzes dat, ale to uz budes mit dost informaci k rozhodovani.

suzik161
11. srp 2014

@olinkak děkuji, jak to beru jen jako další návrh. Uvidíme co vyšetření a pak půjdeme dál 😀 jen jsem to zkusila, je to zadarmo bez ničeho, jen moje a manželovo datum.

suzik161
11. srp 2014

@kotcheva to mě ani nenapadlo, že bych zo stopla, musíme najít problém a pak se posunout dopředu 😉 brácha nám o víkendu oznámil, že se chce v červenci zěnit, tak snad se už bude dařit 😉

78marcela
11. srp 2014

@kotcheva tak to je super, kéž by mi to vyšlo taky tak jako tobě. Třeba se bude situace shodovat.
@suzik161 tak až budeš mít v ruce výsledky a budeš prestehovana, tak třeba to bude to ono. I když já si pořád myslím že tam bude něco s imunologii, třeba to bude potřebovat preléčit a ono to třeba na to jaro zrovna vyjde. Sama jsem zvědavá. Kdy budeš vědět asi výsledky?

suzik161
11. srp 2014

@78marcela tak za měsíc, či dva. Imuno bude 12.9., genetika je prý delší.

78marcela
11. srp 2014

@suzik161 tak to je fajn, to uteče a třeba na podzim...uvidíš. A stěhovat se budete kdy?

kotcheva
11. srp 2014

@78marcela vsechno ma svuj spravny cas, uvidis🙂. Me ta moje kartarka kdysi rekla, ze se budu muset v zivote naucit trpelivosti, umet si na veci pockat... Potom jsem na to zapomnela a doslo mi to, az kdyz jsem sla na ten posledni pokus.🙂 asi na tom neco bylo...

78marcela
12. srp 2014

@kotcheva mě řekla úplně to samy!!! A zrovna teď jak jsem tam byla minulý týden, tak jsme o tom mluvily a říkala jsem ji, že už vím že nejde všechno hned.

suzik161
12. srp 2014

@78marcela do 2měsíců si myslím 😀

78marcela
12. srp 2014

@suzik161 no paráda...myslím, že ti to všechno hezky vyjde, budete přestěhovaní, v klidu, budeš vědět výsledky testů a pak se uvidí...super.
No a to letní kafe, prázdninové, učitelské, těhotenské, co jsme se domlouvaly, že dáme, holt maličko přesuneme, třeba na zimní prázdniny.

maggie4
12. srp 2014

@78marcela @suzik161 Zrovna jsem si na tu domluvenou cukrárnu nedávno vzpomněla... kdo by tam s tím pytlíkem vlastně šel? To jsme dopadly všechny stejně? ☹

suzik161
12. srp 2014

@maggie4 už to tak vypadá, že jsme na tom stejně. My teď podstupujeme imuno a genetiku. Pak půjdeme pro ty naše dva prcky 😀 co ty?

78marcela
12. srp 2014

@suzik161
@maggie4
no zatím jo, jediná která otěhulila je @dagin jinak se zatím nepodařilo. No tak se to přesouvá na vánoční cukrárnu s nealko punčem pro těhotné🙂)

kotcheva
12. srp 2014

@78marcela jsou to takove male zivotni lekce🙂.

78marcela
12. srp 2014

@kotcheva přesně tak. Během času člověk zjistí že stejně nic neuspěcha i kdyby se rozkrajel. A že si to ten osud vždycky udělá jak chce.

kotcheva
12. srp 2014

@78marcela jj, mas pravdu🙂. Ale kdyz neco nejde, porad znovu a znovu se snazim jit proti zdi, nez mi tohle dojde... Treba se to jednou naucim🙂

suzik161
13. srp 2014

@78marcela
@kotcheva To je věc, kterou se musím naučit taky 😀

dagin
13. srp 2014

@suzik161
@78marcela Ahoj Holky! Já vám na tu vánoční seanci pošlu možná akorát tak foto z porodnice a budu nesmírně poctěna, když si na nás budete moct dát nealko punč pro těhotné .... už aby to bylo :D.

78marcela
13. srp 2014

@dagin Ahoj, jak se daří? Co miminko, už víš, jestli to bude Eliáš nebo Sofie (jestli si to tedy správně pamatuji) 😉 😉 😉

maggie4
13. srp 2014

@78marcela @suzik161 @dagin Už se těším na dětský punč a rozjímání nad fotkou miminka 😉 Já jdu v září/říjnu na druhý pokus, tak snad se s tím "hnojivem na vaječníky", co už třetí měsíc zobu, zadaří 🙂

78marcela
13. srp 2014

@maggie4 co jíš za hnojivo?

78marcela
13. srp 2014

@maggie4 tak to půjdeme všechny tak nějak společně na ty pokusy. Já jdu ted v pátek na jeden, kolem 16. září na šestý a v říjnu na sedmý. Pak konečná. Do té doby se to snad aspon jedno podařit musí.

maggie4
13. srp 2014

@78marcela tak to už třeba v září nepůjdeš nikam 😉 budu držet pěstičky, ať to v pátek vyjde! "hnojivo", jak tomu pan dr. říká, je DHEA - jakýsi u nás neprodejný doplněk stravy, musela jsem to objednat z Londýna, protože ani v Rakousku to kamarádka nesehnala. 16. 9. si jedu pro hormony a začnu stimulovat.

78marcela
13. srp 2014

@maggie4 to spíš ne...já ted s tím nějak nepočítám. Prostě to mám v sobě nějak nastavený, že to ted nevyjde. V květnu jsem šíleně věřila, že to klapne, byla jsem si skoro jistá...a ten neúspěch jsem pak těžko rozdýchala. Ale ted nějak prostě vůbec nevěřím, asi jsem psychicky bloklá vůči dalším neúspěchům nebo já nevím, každopádně prostě ve mě není žádná naděje...spíš jsem se asi přesunula k tomu, že mi vyjde poslední pokus, kdy mi dají tři.

suzik161
13. srp 2014

@maggie4
@78marcela jj, já půjdu taky tak na přelomu 😀

dagin
14. srp 2014

@78marcela Ahojky Marci! Miminku se daří snad skvěle, já si "užívám" co můžu. Nejprve nervy, protože holky měly pátou nemoc, což je nebezpečné pro těhotné. Nakonec to dobře dopadlo. Pak jsem měla zánět dásní a teď takový kašel, že mi vyletěla chrupavka z hrubní kosti. Ale jinak máme pohodové těhotenství :D ... vše se dá vydržet, musí. Ještě nevíme, jestli je to holčička nebo chlapeček - velký UZ máme teď v úterý, tak snad bude dobře natočené a hlavně zdravé! Ale pracovní názvy Sofie a Eliáš už jsme změnili - zatím na Kristýna a Karlík - uvidíme, jestli nám to vydrží až do porodu.

78marcela
14. srp 2014

@dagin Tak to jsem zvědavá...dej v úterý vědět, co to bude🙂) A držím palce, aby zbytek těhu už byl bez problémů a v pohodě...

78marcela
15. srp 2014

@suzik161
@kotcheva
@dagin

Tak to mám za sebou. Osud rozhodl moje dilema o tom zda na transfer jedno nebo dvě, za mě. Nakonec šly dvě, protože to jedno bylo horší kvality a nevyplatilo by se mrazít. Takže sice mám dvě ale v podstatě jedno.

suzik161
15. srp 2014

@78marcela Ale to že bylo horší kvality nic neznamená, bude to bojovník a bude bojovat taky. Já tam mám teď taky dvě menší, takže půjdou obě, pokud to zvládnou. 😀 Užívej si to a věř, držím palce!!!

78marcela
15. srp 2014

@suzik161 tak u tebe už je teď jasné že budeš mít dvojčata. S hnízděním jsi ty problém nikdy neměla, určitě tam je problém s imunitou, ta se preléčí a určitě se pak zase chytne a tentokrát do konce a obě embrya, no super, už se těším🙂